annesi yuzunden teklif reddedilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yanlis hatirladiniz yani soyle diyeyim ben sevgilimi hayattaki her seyden cok severim ama sevgi anlayisim baska, romantik degilim. Ama mesela benim annem direkt sevgilimi hedef alarak boyle konussa o evi inletirdim herhalde.

Bende sevgilinin seni ezdirmediği görüşündeyim. Sadece kırmadan dökmeden ortalığı toplamaya çalışıyor. Evlenmek istemesi de; sen bu durum içindeyken strese sokmak için değil, daha da çok yanında olup destek olabilmek, sevdiği insanla ömrünü geçirebilmek için bence. Normalde asıp kesen bir tipim ben de, çok müsamaham yoktur bazı şeylere ama hislerim çocuğu harcamaman yönünde. Allah hakkında hayırlısı neyse onu nasip etsin

Kv adayin kendince oğlunu düşünüyor,bu cirkinlikleri ondan ve çekinmiyor da dile getirmekten
Erkek arkadaşın annesinin düşüncelerine ait değilse harcama çocuğu...fakat neticede kayinvaliden olacak ayda yilda bir yine bozar su an ki gibi sinirlerini bunu kabullenerek evlen

Ne tedavisi görüyorsunuz bilmiyorum ama geçmiş olsun öncelikle.Annesi öyle birşey dediğine göre rahatsızlığınız ciddi sanırım.Sizin hiç tanımıyorum ama ben bile yukarıdaki cümleleri kurarken sizi rahatsız etmemeye çalıştım.Fakat kanlı canlı yanınızda olan evleneceğiniz adamın annesinin bu şekilde bir cümle kurması gerçekten çok ayıp. Sevgilinizi eğer çok seviyorsanız,ondan vazgeçemeyecekseniz ve gerçekten onunla evlenmek istiyorsanız sevgilinizin annesiyle minimum görüşme şartı ile evlenin derim.

Böyle bir kadın size huzur vermez. Sevgiliniz de bir yerden sonra annesinin laflarından etkilenir, size yansır, huzursuz olursunuz. Sevgilinizin, annesini her şekilde dışarda tutabileceğine inanıyorsanız devam edin; tam tersiyse vazgeçmek için yeterli bir sebep bence. Kimse eşinin annesiyle kötü bir diyalog içerisinde olmak istemez.

İlk iki teklifi reddetmişsin, üçüncüyü de sanki mecburen kabul etmişsin. Doğru mu anladım?

İlişkinizin dinamiğini bilmiyorum ama ben annesinden bu kadar nefret ettiğim bir insanla belki arkadaş bile olmazdım, değil onu kendime koca yapmak ben önemserim aileyi, armut dibine düşermiş. Uyuz olduğum insanların çocuklarına da uyuz olurum

Neyse diyeceğim şu ki: esas biz kız tarafı olarak tedavin bitsin öyle düşün demeliyiz. Neden çünkü şu anda böyle bir drama seni strese sokar ve tedavini olumsuz etkileyebilir. Tedavin bitsin, sağlığına tekrardan kavuş, sonra düşünürsün bu kadınla akraba olmak isteyip istemeyeceğini..

Ben ailem abarttığında onlarla iki yıl küstüm eşim annesine kızdığımda aylarca konunun adını anmadan yanımda durabildi,dolayısıyla ailelerimizin bizi etkilemesine izin vermedim/vermedik. Sevgiliniz sizin yanınızdaysa onun kabahati ne diyorum? Haksızlık ediyorsunuz erkek arkadaşınıza. Bu arada bence nişanı erteleyin çünkü o süreçler çok yorucu biz beş yıl sevgililik sonrasında iki ay nişanlı kaldık,hayatımın en saçma sapan dönemiydi aileler sayesinde. Eşimle etkilenmeyelim diye göbeğimiz çatladı.

Hey gidi hey sen de mi kaynana konusu açacaktın he? Hadi ben cool çizgimi bozdum ve açtım zamanında, sen neden açtın gencecik halinle he?

O değil de, senin kaynana adayı çöp. Ancak bence sevgiline "neden benim yapacağım gibi kıyametleri koparmadı" diye sinirlenmen haksızlık olur. Senin gibi davranmak zorunda değil en nihayetinde. Belki annesi ile farklı bir ilişkisi vardır, belki her ne olursa olsun senin olduğun ortamda kırmak istememiştir.

Bilemedim ne desem. Bu olanlar ayrılık için bir sebep değil ancak ben olsam evlilik için acele etmezdim. Çöp kaynananın ima ettiği şekilde değil ama evlilik işi çok stresli. Tedavi sürecinde bu stresi yaşayıp kendini yıpratma. Önce okuluna ve tedaviye odaklan. O sırada ortalık durulur. Sonra bakarsın gidişata göre. He evli bir insan olarak bence hiç evlenme derim ama yine de sen bilirsin tabi :)

Hayır canımcım reddedilmez.Sen de sevgilin de özgür ruhlusunuz anladığım kadarıyla.Her anne biraz böyle.Biz sevgiliyken beraber kaldığımız gecelerde annesi gece 11 12 de arardı napıyosunuz oğlum diye.Sevişirken aradığı bile olmuştu düşünsene.Böyle manyak bi' kadındı.Boş boş konuşurdu.Ben şu yaşta evlendim , senin yaşındayken evliydim hem çocuk hem kariyer yaptım diye saçma sapan şeyler söylerdi.Ben de çok düşündüm sevgilimde bu anne varken nasıl olucak diye.Afakanlar basardı.Ama sevgilimi çok seviyordum.Annesi yüzünden ikimizi de üzemezdim.Erkeğin arada köprü olması lazım.6 yıldır beraberiz 2 yıldır da evliyiz.Hiç kalmadı bu tür şeyler.Hatta çok iyi aramız.Yardım eder her işimize , yemekler yapar.Bize yük olmadan ilgilenir bizimle.Sorunumuz hiç yok.Erkeğin rolü önemli burda.Karşı taraftan kötü bişey gelse de onu sana yansıtmaması lazım.Sevgiline bu konuda güveniyorsan bırakılmaz da teklif de reddedilmez.Erkek annelerinin çoğu biraz böyledir.

Hayir
Babasinin muayene ucreti cok tuksek , babasi doktor , kadin da utanmadan bunu dile getiriyor , babasi zengin sen para harcama diyor ogluna

Hayir konu sahibinin babasi beyin cerrrahi.Onun muayene ucretinden bahsediyor.

Yaptiği çok çirkin ama ayni zamanda çoğu annelerin yapacaği şey diye düşünüyorum. Yani tersi olsa, kiz annesi bunu dese herkes bunu kizini düşünen anne olarak yorumlardi.

Ha elbette bir annenin yetişkin oğlunun para idaresine karişmasi yanliş, ama hangi anne bunu yapmiyor ki?

Kizin yaninda yapmasin bari
Ayrica ben yapmam , bana da yapmadi anam babam , cok cirkin bence sevgilinin ailesinin parasinin konusulmasi

Kizin yaninda yapmasin bari
Ayrica ben yapmam , bana da yapmadi anam babam , cok cirkin bence sevgilinin ailesinin parasinin konusulmasi

Elbette konu sahibin duymasi çok kötü olmuş. Yapilan çirkin birşey cidden. Ancak tersi olsa kizina sahip cikan anne olurdu.

Ve tabiki ilerde bende yapmam Milana. Ha bakarim adam benim kizimi kullaniyor tabiki ağzimi açarim, ki burdaki konu o değil, biliyorum.

Kizlarimizin her daim arkasinda destegiz zaten
Senin de yapmayacagini biliyorum , geecekten cok cirkin bir mevzu
Ve asil kotu olan burda oglanin agzini acip da anne sassy zaten parasini benim hesabima yatiriyor dememesi
Vak yine sinirlendim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…