Annemle yıllardır anlaşamıyoruz

Ipeklisi

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2024
179
102
Selam kızlar benim sorunum annem. Çocukluğumda 2 abim eşleri ve yeğenlerim hep beraber yaşardık ve çok büyük travma oldu benim için yıllarca annemle bu konu için kavga ettim hep beddualar küfürler işittim kavga gurultumuz hiç eksik olmadı. Sonra ben atandım kendime yeni hayat kurdum çok şükür şimdide hamileyim eşim tayin durumundan dolayı uzakta bir süre, annem bana bakmaya geldi sagolsun 1 aydır yanımda ben cebinden kuruş çıkarmiyorum çünkü biliyorum beş kuruş harcasa küsecek, surat asacak, memlekete gidince söylenecek o yüzden hem geliş hem gidiş biletini ev masraflarını herseyini ben karşılıyorum ama zoruma da gidiyor annem ben ve eşim memur diye kuruş koklatmaz paranız var sizin diyor hep. ablam ve kardeşim doğum yaptı onlar ev hanimiydi onlara besiklerini aldi ben çalışıyorum diye benden bekleme ben alamam diyor evet evimde misafir ama ben galiba stres olmaya başladım artık Buda bebeğimi etkiliyor. Eskiden beri zaten anlaşamazdik şimdide anlaşmazlık yavaştan başlıyor ve biletini kesmeyi düşünüyorum sizce yanlış mı yapiyorum

Suraya bi kamu spotu bırakmak istiyorum

Memurlar zengin değil
Memurlar zengin değil
Memurlar zengin değil
Unutan olursa tekrarlasın, memurlar zengin degil.

Bu dusunceyle memur cocugunu digerlerinden ayirmak adaletsizlik bana kalirsa, ama bize detay vermediğiniz icim yuzeysel yorum yapıyoruz.

Suraya bi kamu spotu bırakmak istiyorum

Memurlar zengin değil
Memurlar zengin değil
Memurlar zengin değil
Unutan olursa tekrarlasın, memurlar zengin degil.

Bu dusunceyle memur cocugunu digerlerinden ayirmak adaletsizlik bana kalirsa, ama bize detay vermediğiniz icim yuzeysel yorum yapıyoruz.
Geçen yıl Kasım ayında biz borç harç ile bir ev aldık o ayda annem ve babam geldi. Benden önden dedim anne bak hiç nakitim yok biraz idare edin beni o zamanda eşim uzaktaydı. Annem sırf bazı harcamaları o yaptı diye hemen kavga etti küstü gitti sanki ne olacak ev ihtiyaçları yani siz benim annem babamsiniz ve borcum harcım var insan biraz düşünür ama annem tutturmuş siz memursunuz paranız çok

Walla bacım gördüğüm o ki gerekirse 3 öğün dışardan ye kendi başını kendin kaşı..
Haklısınız çünkü biliyorum ki annem eve gittiğinde herseyde dicek ki ben geldim sana baktım yemeğini yaptım en ufak bir tartışmamızda bunları yüzüme vuracak. Hata yaptım gerçekten

Eşiniz ne kadar süre daha yok, bence yemek yapsın diye çağırmanızda saçma ekmek arası atıştırın geçin bulantılarınız bi süre sonra azalıcak zaten
Eşim ayda bir geliyor 2 hafta kalıp gidiyor benim görev sürem dolmasını bekliyoruz. Haklısınız kimseden medet ummamak gerekiyor

Memurlar zengin değilde çok zenginde olsam böyle anneye harcamak istemezdim açıkçası. Bana mutsuz bir çocukluk yaşatmış hem paramı yiyecek hemde psikolojik olarak yipranacagim değmez.

Eşim ayda bir geliyor 2 hafta kalıp gidiyor benim görev sürem dolmasını bekliyoruz. Haklısınız kimseden medet ummamak gerekiyor
Tamamda bu ne kadar sürecek doğumdan sonrada böyle olacaksa eşinizden ayrı şehirde yaşamanız ayrı saçma olmuş. Bu süreçte size gereken tek kişi eşiniz

Memurlar zengin değilde çok zenginde olsam böyle anneye harcamak istemezdim açıkçası. Bana mutsuz bir çocukluk yaşatmış hem paramı yiyecek hemde psikolojik olarak yipranacagim değmez.
Ben memur olduğumdan beridir para göndermiyordum çünkü ben çok zor zamanlar geçirdim annem yüzünden. Anneme para gönderseydim biliyordum ki o paralar hep abimlere gidecekti zerre fayda olmicakti şimdi onu yüzüme vuruyor. Düğünümde bana takacağı altını bile ben biriktirip verdim dedim bunu tak bana. Sen bana memurluğu da para gönderseydin ben sana destek olurdum diyor halbuki hiç ihtiyacı yoktu paraya durumu iyiydi

Ben memur olduğumdan beridir para göndermiyordum çünkü ben çok zor zamanlar geçirdim annem yüzünden. Anneme para gönderseydim biliyordum ki o paralar hep abimlere gidecekti zerre fayda olmicakti şimdi onu yüzüme vuruyor. Düğünümde bana takacağı altını bile ben biriktirip verdim dedim bunu tak bana. Sen bana memurluğu da para gönderseydin ben sana destek olurdum diyor halbuki hiç ihtiyacı yoktu paraya durumu iyiydi
Sende onun her şeyi yüzüne vur acıma. Böyle annelere böyle tavır.

gönder gitsin. bazi anne babalar evlatlarının kendisinden yukarıda olmasını istemezler. dışarıdan yemek ye gönder evine kafanı dinle

X