Annemin boşanma sürecimdeki davranışları

Tam tersine nişanlıyken ayrılmak istedigimde seni evime sokmam elaleme beni rezil edersin diyerek yine savunmustu
Gidin evinize, kapınızı kapatın huzurunuz olsun. Anneniz de sizden kıymetli elalemi ile koyniş koyniş yaşasın.

Aynen baktım olmuyor döndüm,telefonda da görüşmüyorum kendi kendime iyilestiririm yaralarimi yeter ki yenileri acilmasin
Bak hatta damadı bu kadar tatlıysa sizin yerinize evlatlık alsın harika olur . İlerleyen sayfalarda okudum nasıl annelik yaptığını, inanın hiçbir hakkı yok üzerinizde. Şu yaptıklarından sonra biraz haysiyeti varsa yaşlandığında huzurevine gider, el ucu ile analık ettiği evlatların üstüne yıkılmaz.

Bak hatta damadı bu kadar tatlıysa sizin yerinize evlatlık alsın harika olur . İlerleyen sayfalarda okudum nasıl annelik yaptığını, inanın hiçbir hakkı yok üzerinizde. Şu yaptıklarından sonra biraz haysiyeti varsa yaşlandığında huzurevine gider, el ucu ile analık ettiği evlatların üstüne yıkılmaz.
Aynen bu cumleyi söyledim o adamı evinde sen besle diye. Ben kanımı emen paraziti hayatımda evimde daha fazla istemiyorum isteyen alsın

Kızlar merhaba,yaklaşık 1 ay önce boşanma başlığıyla konu açmıştım. Hatırlayanlar olabilir,olmayanlar için özet geçeyim. Nişanlılık sürecinde ilgisiz,sevgisiz,umursamaz olan,evimize eşya almak istemeyen,düğün yapmak istemeyen "yanlış biriyle" sonrasında da hiçbir cinsel ve duygusal birlikteliğin yaşanmadığı,tek kelime etmeden günlerin geçtiği bir evliliğim vardı ve ayrılık kararı almıştım.
dügün altınlarının hepsini ona vermiştim dugunden sonra, ayrılırken ondan hicbir sey istemememi söyledi. Bu yüzden çekişmeli açmak için bekliyorum. 2 aya yakındir ayrıyız davayı agustosta açıyorum çünkü şuan tatildeyim memleketimdeyim.
Annemin yanındayım ama her defasında yaşadıklarıma karşı duyarsız davranıyor en başından beri. O kişiyi haklı bulma çabasında,sürekli yuvayı kurtarmam için beni zorluyor(karşı tarafın asla böyle bir isteği olmamasına rağmen). Zaten zorlu bir süreçteyim annemin davranişlarından bunaldım. Bana hakarete kadar vardırıyor işi. Üstüme yürüdü en son adamı sen mi kaçırttın evden diye çocuk gibi dövmeye kalktı. Benim çalıştığım şehirde herşeyini kendim dizdigım evim var ama hak verirsiniz ki bu süreçte tek kalmak acıya tuz basıyor evde yaşadıklarım ruhumu sıkıyor.Annemden bir destek beklerken beni böyle ezmesi canımı yakıyor. Sadece sizinle dertleşmek istedim bu durum üzüyor hem aileden hem de kendi kurmak istedigim aileden yana yara almak çok zor
Neyseki siz ayakları üzerinde durabilen, çok daha iyisini hak ettiğini bilecek kadar zeki akşı başında bilinçli bir kadınsınız... Her ne olduysa tecrübe oldu, yaşaöadan öğrenilemeyecek derslerinşz var hayatta. Anneniz belli ki sevginin önemini bilecek şansa sahip olamamış, yaşam hikayesi muhtemelen neden sizi anlamadığını ortaya koyuyordur.. Zamanla anlar, sular durulur, her şey yoluna girer. O yüzden hiç kendinizi kasmayın, hiçbir şeye mecbur hissetmeyin neye ihtiyacınız varsa ona gidin gerekirse terapi alın bir kaç seans yada bi arkadaşla takılın ama size iyi gelecek şeyler yapın mutlaka. İlerisi için bol şans ve mutluluklar dilerim.

Valla cinsel tercihine paravan olarak benimle evlenmiş, hiç iletişim kuramadigim adamı bir yil içinde boşasam, evde anlam yükleyeceğim tek eşya düğün albümüm olurdu herhalde...o da takıları geri almak için avukata verildi miydi bitti gitti... zaten evlilikleri o albümden ibaretmis, yepyeni eşyaların ne günahı var...Atılır mı? Bı baza, bı beyaz eşya kaç lira oldu biliyon mu? :KK48:
Türkiye'de kadınlar aşırı anlam yüklüyor eşyaya ya...
gerçi kadınlar dyorum da komşumuzun kızı 2. kez evlenmişti
eşyasını da baştan 0 aldı
nasıl olduysa eski evinden bir tencere gitmiş yeni eve

yeni eşi o tencere için ortalığı yıkmıştı...
insanlar belki yeni eşi sorun edr diye de eski eşyaları almak istemiyor olabilir.

Neyseki siz ayakları üzerinde durabilen, çok daha iyisini hak ettiğini bilecek kadar zeki akşı başında bilinçli bir kadınsınız... Her ne olduysa tecrübe oldu, yaşaöadan öğrenilemeyecek derslerinşz var hayatta. Anneniz belli ki sevginin önemini bilecek şansa sahip olamamış, yaşam hikayesi muhtemelen neden sizi anlamadığını ortaya koyuyordur.. Zamanla anlar, sular durulur, her şey yoluna girer. O yüzden hiç kendinizi kasmayın, hiçbir şeye mecbur hissetmeyin neye ihtiyacınız varsa ona gidin gerekirse terapi alın bir kaç seans yada bi arkadaşla takılın ama size iyi gelecek şeyler yapın mutlaka. İlerisi için bol şans ve mutluluklar dilerim.
Bende oyle yapmaya calisiyorum,tesekkur ederim iyi dilekleriniz icin🙏

Türkiye'de kadınlar aşırı anlam yüklüyor eşyaya ya...
gerçi kadınlar dyorum da komşumuzun kızı 2. kez evlenmişti
eşyasını da baştan 0 aldı
nasıl olduysa eski evinden bir tencere gitmiş yeni eve

yeni eşi o tencere için ortalığı yıkmıştı...
insanlar belki yeni eşi sorun edr diye de eski eşyaları almak istemiyor olabilir.
Benim kendi bekar evimde kendisi tek esya almadan yasadi mesela. O koltuklarda bi sohbet edilmedi,cay icilmedi agiz tadiyla. Birlikte yemek yemeyi sacma buldugu icin ayri yiyoduk. Yatak odasi desen benimle uyumuyordu bile sacma bahaneleriyle. Onu bana hatirlatan hicbir sey yok evimde,iyi hicbir anisi yok.. bencil bir ev arkadasiyla yasamisim ve gitmis gibi. O yuzden esyalarim bile ondan kiymetli ben sorun etmiyorum ornegin :)

Benim kendi bekar evimde kendisi tek esya almadan yasadi mesela. O koltuklarda bi sohbet edilmedi,cay icilmedi agiz tadiyla. Birlikte yemek yemeyi sacma buldugu icin ayri yiyoduk. Yatak odasi desen benimle uyumuyordu bile sacma bahaneleriyle. Onu bana hatirlatan hicbir sey yok evimde,iyi hicbir anisi yok.. bencil bir ev arkadasiyla yasamisim ve gitmis gibi. O yuzden esyalarim bile ondan kiymetli ben sorun etmiyorum ornegin :)
@migrenimsinin yorumuna olabilir demek için girmiştim ama sen benden önce yazmışsın. Evet bazen eşya sembole dönüşebiliyor veya bazı insanlar aşırı hassas anlamlar yukleyebiliyor ama sizde böyle bir durum yoktu zaten. Ayrıca gerçekten evdeki klozet fırçası bile senin ex den değerli ve faydaliydi yav.... fırçanın günahı ne?

Cennet🥰annelerin🥰ayaklari🥰altindadir🥰🥰🥰

Annelik🥰kutsaldır🥰🥰🥰

Ana🥰gibi🥰yâr🥰olmaz🥰🥰🥰

Diyenlerin okuması gereken bir konu.

Anneniz sizi sevmiyor.

Erkek kardeşiniz varsa ona tapıyordur kesin.

Tahmin yürütüyorum, bu davranışların altında kendi mutsuzluğu olduğunu düşünüyorum.

O, babanızdan ayrılamadı, mutlu olamadı.

Siz de olamayın istiyor.

Kızlar merhaba,yaklaşık 1 ay önce boşanma başlığıyla konu açmıştım. Hatırlayanlar olabilir,olmayanlar için özet geçeyim. Nişanlılık sürecinde ilgisiz,sevgisiz,umursamaz olan,evimize eşya almak istemeyen,düğün yapmak istemeyen "yanlış biriyle" sonrasında da hiçbir cinsel ve duygusal birlikteliğin yaşanmadığı,tek kelime etmeden günlerin geçtiği bir evliliğim vardı ve ayrılık kararı almıştım.
dügün altınlarının hepsini ona vermiştim dugunden sonra, ayrılırken ondan hicbir sey istemememi söyledi. Bu yüzden çekişmeli açmak için bekliyorum. 2 aya yakındir ayrıyız davayı agustosta açıyorum çünkü şuan tatildeyim memleketimdeyim.
Annemin yanındayım ama her defasında yaşadıklarıma karşı duyarsız davranıyor en başından beri. O kişiyi haklı bulma çabasında,sürekli yuvayı kurtarmam için beni zorluyor(karşı tarafın asla böyle bir isteği olmamasına rağmen). Zaten zorlu bir süreçteyim annemin davranişlarından bunaldım. Bana hakarete kadar vardırıyor işi. Üstüme yürüdü en son adamı sen mi kaçırttın evden diye çocuk gibi dövmeye kalktı. Benim çalıştığım şehirde herşeyini kendim dizdigım evim var ama hak verirsiniz ki bu süreçte tek kalmak acıya tuz basıyor evde yaşadıklarım ruhumu sıkıyor.Annemden bir destek beklerken beni böyle ezmesi canımı yakıyor. Sadece sizinle dertleşmek istedim bu durum üzüyor hem aileden hem de kendi kurmak istedigim aileden yana yara almak çok zor
annenide boşa. uzaklaş. kurtul. bu şekilde kendi öz kızına olan tavrı cahilce. çok sinirlendim. demekki anne olmak mesele değil. öncesinde merhametli adaletli olmak gerekiyor.

Sevgili arkadaşım ben de boşanma sürecindeyim ve annem de senin annen gibi şeyler yaptı bana hatta daha beterini ve ben her zaman sessiz bir tiptim çocukluğumda annem babam o kadar kavga ederdi ki ben ister istemez sessiz bir tip oldum çıktım. Babam anneme ne zulümler yaptı ben annemi babama karşı savundum babama çok ağır çıkıştım sırf annemi korumak adına. Yıllarca evin kızı değil annesi oldum tez yazıyorken annem işten geldiğinde yemek yapmadım diye annem ayağımdan çekip yere düşürmeye çalıştı beni işte o gün ben e karşılkık verdim ittirdim annemi sonrasında vicdan azabı çektim ama anneme göre o haklı. Ben kızım ve tez yazsam da yemek yapıcam, her şeyi ben yapıcam. Tüm sorumlulluk benim omuzlarımdaymış meğer ve bunu annem yaptı. Babamdan çekti ve ona veremediği tepkileri bana verdi ee ben de sessiz olunca ezdirdim kendimi. Evlendim eşimden şiddet gördüm anneme dedim yüzüme bile bakmadı, tekrar şiddet görünce eve geri döndüm ve kimseyle yaplamşadım bunu annem ve erkek kardeşim hariç. Bir gün yine annemle tartıştık konu da ben biber kızartmıştım ve annem hepsini yemiş ve ben neden bana saklamadın dedim diye uzattı ve tartışma ilerleyince kavgaya dönüştü, bu evde seni istemiyorum, boşandığını herkese söylücem, eşin senin hakkından geliyordu, eşimin vurması benim kötü birisi olduğum içinmiş eşimin de bana vurma sebebi şu düğünde neden gülümsemedin dedim adama bunu başkaldırı olarak görüyormuş, kavga etmemek için kendimi yatak odasına kilitledim ve kapıyı kırarark vurdu bana ve annem bunları bildiği halde beni yakmak için beni kötü ilan etti ki ben annem hatalıyken bile onu koruyordum. Anneme annelik ve evlatlık yaptım ama o bana annelik yapamadı, bunu söylediğimde de okuttum diyor tek hayrı da bu zaten.
NE Mİ YAPIYORUM????
-İş alanımı değiştirdim çünkü yükselmek ve hayatıma yön vermek istiyorurdum. Şu an istediğim alanda iş buldum ve yükselmek için emek veriyorum buna odaklandım. Ailemle ise aynı evdeyim hala hiiiiç de ev kirası veremem valla odam da var kimseyle muhattap olmuyorum. Evde bu sefer ben sorun yaratıyorum tembelliğinden yemek yapamdı diye en yorgun olduğumda veya küçüklüpğümde de ben yemek yapardım şimdi evde yemek olmayınca kıyamet koparıyorum tartışma çıkarıyorum, o eski sessiz salla baş ben öldü artık. Ne anne ne eş ne kardeş bunlara annelik yapmıyorum artık, kendime bakıyorum. Şimdi ben deliyim ve onlar benim kahrımı çeksin bakalım.
Belki de hayat bizi böyle sınıyor ve eminim bu sınavı geçeceğiz
dehşete düştüm. nasıl bir yaşanmışlık bu. nasıl anne bu, nasıl aile bu

Cennet🥰annelerin🥰ayaklari🥰altindadir🥰🥰🥰

Annelik🥰kutsaldır🥰🥰🥰

Ana🥰gibi🥰yâr🥰olmaz🥰🥰🥰

Diyenlerin okuması gereken bir konu.

Anneniz sizi sevmiyor.

Erkek kardeşiniz varsa ona tapıyordur kesin.

Tahmin yürütüyorum, bu davranışların altında kendi mutsuzluğu olduğunu düşünüyorum.

O, babanızdan ayrılamadı, mutlu olamadı.

Siz de olamayın istiyor.
Aynen abime ölüyor tek erkek😄 ben en kucugum beni de erkek bekliyormus olmadigim icin uzun bi sure depresyona girmis 🤣

Benim halam eski kafalı. Kuzenim kocası çalışmadığı için boşanma sürecine girdiğinde sürekli yapma, etme elalem ne der, çocukların var diyordu. Kuzenim ayrı evde yaşıyordu eğer halamla aynı evde yaşasaydı muhtemelen sinir hastası olup çıkardı. 70 yaşındaki kadının kafa yapısını düzeltemeyeceğimize göre he he demek lazım. Lütfen annenizden uzaklaşın kendi ruh sağlığınız için lütfen.

X