Annemin boşanma sürecimdeki davranışları

Bende ayni konuyu açmıştım nerdeyse 1 yil once seni en iyi anlayanlardan biri benim inan.1 yil sonra soylenmeleeri bitecek ama olan sana oluyor . Hala arada söyleniyor
sinir ediyor. ben cok mucadele ettim es dost
dedi kodu hala dedikodu eden olursa payini veriyorm hic sessiz kalmıyorum. hele benim birde cocgum var siginti gibiyiz .biraz birikim yapip ayri eve cikmak derdim.ev ustine ev olmuyor çocuğunuz yoksa siz daha kolay adapte olursunuz Kendi hayatinizi yasayin bir kere baba evinden cikinca bosanip dönünce inan daha zor hersey batiyor.o adama birakmayin altinlari alin para cok lazim oluyor.gecinemezseniz bir süre ev arkdsi bulun dava bitene kdr destek de olur sonrasi daha iyi olur umarim

Olsun işte öyle olmuyor. Benim tanıdığım biri evliydi atanıp başka şehire gitti. Fırsattan istifade etmek isteyen kocası ihanet etmiş. Kadın bunu öğrenince dava açtı boşandı. Eşyalarını doğru dürüst kullanamadan eskitemeden atanıp gitmişti ama hiçbirini almak istemedi. Bazı insanlar anlam yüklüyor
Valla cinsel tercihine paravan olarak benimle evlenmiş, hiç iletişim kuramadigim adamı bir yil içinde boşasam, evde anlam yükleyeceğim tek eşya düğün albümüm olurdu herhalde...o da takıları geri almak için avukata verildi miydi bitti gitti... zaten evlilikleri o albümden ibaretmis, yepyeni eşyaların ne günahı var...Atılır mı? Bı baza, bı beyaz eşya kaç lira oldu biliyon mu? :KK48:

Kızmayın ama anneniz cahil. Yani eskilerde de öyleydi ne olursa olsun boşanılmaması gerektiğini ve suçun hep kadında olduğunu düşünürlerdi. Madem kendi mesleğiniz ve eviniz var daha fazla annenizin yanında tatil yapmayın. Emin olun anneniz tarafından psikolojik baskı yemek evinizde tek başınıza olmaktan iyidir. Düşüncesini zaten değiştiremezsiniz

Gözleriyle de gördü evli oldugum sıralar o kisinin bana davranışlarını. Ayrı uyudugunu vs şok oldu. Ama dediginiz gibi eski dusunceli ne olursa olsun boşanmamak hep daha iyi geliyor ona
Bu cahiller ne zaman bitecek Allah'ım

Valla cinsel tercihine paravan olarak benimle evlenmiş, hiç iletişim kuramadigim adamı bir yil içinde boşasam, evde anlam yükleyeceğim tek eşya düğün albümüm olurdu herhalde...o da takıları geri almak için avukata verildi miydi bitti gitti... zaten evlilikleri o albümden ibaretmis, yepyeni eşyaların ne günahı var...Atılır mı? Bı baza, bı beyaz eşya kaç lira oldu biliyon mu? :KK48:
Ben de olsam alırım kendi aldığım her eşyayı geri alırım. Kullanmasam da dağıtırım. Hayır duası bari alırım…

Kızmayın ama anneniz cahil.
Buna katılmıyorum...ben ne "cahil" insanlar biliyorum, zor zamanda kendilerine sığınan yedi kat elleri bile koruyup kollayan, herkesi karşısına alıp savunan... Sadece eğitimle değil aslında daha çok "insanlıkla" ilgili burdaki annenin eylemi...

Son düzenleme:
Ya kusura bakmayın ama çok güldüm. Tek yaşamayı ancak büyük trajediler ve zorunluluktan doğan, mecbur katlanilmasi gereken bir durum gibi anlatmışsınız...Çevrenizde tek yaşayan sadece 1 kişinin olması da ilginç...Benim çevremde çok normal mesela, saymadım ama onlarca kadın-erkek "tek" yaşıyor, hatta mesleğini eline alan herkes hemen ayrı eve çıkıyor, anne-babalari sağ, hayatlarında hiçbir trajedi yok, isteseler tek yaşamazlar yani ama deli olmadıkları için olur olmaz insanları hayatlarına-evlerine sokmuyorlar, çünkü tek başına yaşamak büyük bir lüks...
Keşke ben de tek yaşasaydım😂😂

Arkadaşımla yazıştık bugün. 2 yıllık evli, evlenince Almanya'ya gitti eşinin yanına. Ama geçinemiyorlar, bugün bana senin şehrin nasıl bir yer diye soruyordu, kiralar uygun mu dedi. Eğer boşanırsam ailemle yaşayamam, ne olursa olsun senin yüzünden diyecekler dedi.

Keşke Jane im yaa...ben her gencin evlenmeden önce MUTLAKA en az bı 5-6 yıl tek başına yaşaması gerektiğini düşünüyorum....Sonra evlenmese de olur tabii ama evlilik düşünenler de mutlaka önce bunu yaşamalı...
Ben evliyim 😂 ama evlenmeden önce yaşamak isterdim. Evliliğim aman aman değil bir gün biterse tek yaşayacağım 🤓🤣

Arkadaşımla yazıştık bugün. 2 yıllık evli, evlenince Almanya'ya gitti eşinin yanına. Ama geçinemiyorlar, bugün bana senin şehrin nasıl bir yer diye soruyordu, kiralar uygun mu dedi. Eğer boşanırsam ailemle yaşayamam, ne olursa olsun senin yüzünden diyecekler dedi.
Almanya'dan boşanıp buraya gelinir mi yaa? Boşansın kalsın orda, nasılsa ailesi de pek tatlıymış niye dönüyor bu ortadoğu çukuruna geri?

Almanya'dan boşanıp buraya gelinir mi yaa? Boşansın kalsın orda, nasılsa ailesi de pek tatlıymış niye dönüyor bu ortadoğu çukuruna geri?
Söyledim vatandaşlığım yok diyor, 5 yıl mı ne şartı varmış herhalde. Ben anlamam pek. Dedim peki vatandaşlık olursa kalabilir misin, yine kalamam, çünkü eşimin ailesi burda tanırlar falan dedi. Anlam veremedim tabi, ben olsam uzak bir yere giderdim, hayatımı kurar çalışır ayaklarımın üzerinde dururdum. 2 yıllık evli, dili de pek iyi değil maalesef. Buraya gelip napacaksın ki dedim, bari para biriktir.

Allahın işi albüm bile yok biliyo musun. Fotografçı bizim fotoğrafları kaybetmişti

Allahın işi albüm bile yok biliyo musun. Fotografçı bizim fotoğrafları kaybetmişti
Belki de bu erkekimsi bozuntusuyla denk gelip eskeza nikah kıymış olman bile evrenin seni annenden kurtarmak için bir kıyağıydı...Albümün şans eseri kaybolması da quantumun ince düşüncesi bence :KK45: Bütün evren arkanda , kutsanmış insan gibisin resmen bı de hala yalnızım diyosun

Gözleriyle de gördü evli oldugum sıralar o kisinin bana davranışlarını. Ayrı uyudugunu vs şok oldu. Ama dediginiz gibi eski dusunceli ne olursa olsun boşanmamak hep daha iyi geliyor ona
bazı sorular soracağım biraz komik bulabilirsiniz :)
çocukluğunuzda ergenliğinizde çok çekti mi anneniz sizden
yanlış anlamayın eğer çok çatıştıysanız bunalmış ve size yine ne yaptın modunda olabilir
o yüzden tahammülü kalmamıştır

ya da birçok eski anne gibi ne olursa olsun boşanmayın diye düşünüyordur

bazı sorular soracağım biraz komik bulabilirsiniz :)
çocukluğunuzda ergenliğinizde çok çekti mi anneniz sizden
yanlış anlamayın eğer çok çatıştıysanız bunalmış ve size yine ne yaptın modunda olabilir
o yüzden tahammülü kalmamıştır

ya da birçok eski anne gibi ne olursa olsun boşanmayın diye düşünüyordur
Ben bu soruyu komik değil korkunç buldum....Her iki ihtimali de annenin davranışını hafifletmek için öne surmek bile korkunç...

Ben bu soruyu komik değil korkunç buldum....Her iki ihtimali de annenin davranışını hafifletmek için öne surmek bile korkunç...
ben sadece tahmin yürüttüm
komik bulabilirsiniz dememdeki sebep de bunca derdim arasında aklınıza bu mu geldi diye düşünür diye

annen sana bu yüzden böyle yapıyor haklı da demedim
böyle olduğundan anneniz de böyle olmuş olabilir dedim.. lütfen doğru okuyalım
içinde bir çok şey birikmiştir ve yine sizi suçluyor olabilir mi dedim haklı demedim

Söyledim vatandaşlığım yok diyor, 5 yıl mı ne şartı varmış herhalde. Ben anlamam pek. Dedim peki vatandaşlık olursa kalabilir misin, yine kalamam, çünkü eşimin ailesi burda tanırlar falan dedi. Anlam veremedim tabi, ben olsam uzak bir yere giderdim, hayatımı kurar çalışır ayaklarımın üzerinde dururdum. 2 yıllık evli, dili de pek iyi değil maalesef. Buraya gelip napacaksın ki dedim, bari para biriktir.
Ya vatandaşlığı aldıktan sonra koskoca Almanya da kim kimi bulacak da tanıyacak. Söyle ona lütfen, dişini sıksın, 3 yıl daha dayansın, bu arada da yan gelip yatmasın, paso dil çalışsın....sonra koysun tekmeyi

Ya vatandaşlığı aldıktan sonra koskoca Almanya da kim kimi bulacak da tanıyacak. Söyle ona lütfen, dişini sıksın, 3 yıl daha dayansın, bu arada da yan gelip yatmasın, paso dil çalışsın....sonra koysun tekmeyi
Aynen haklısın ya, ileride boşanabilirim dedi. Ben ona sabretmesini söyleyeceğim, hayatını düşünürse gelmez valla 🤷🏻‍♀️

X