Annemin boşanma sürecimdeki davranışları

bazı sorular soracağım biraz komik bulabilirsiniz :)
çocukluğunuzda ergenliğinizde çok çekti mi anneniz sizden
yanlış anlamayın eğer çok çatıştıysanız bunalmış ve size yine ne yaptın modunda olabilir
o yüzden tahammülü kalmamıştır

ya da birçok eski anne gibi ne olursa olsun boşanmayın diye düşünüyordur
Asla katılmıyorum bu düşüncenize. Ben de babamı çok üzmüşümdür. Ama yalnızca bir kere evliliğimle ilgili ufak bir şey duydu, mutsuzsan durma, gel hiç evlenmemiş gibi olursun benim için dedi. Annem yine öyle. Düşünceniz çok tuhaf geldi.
Hani bazı insanlar bunu öne sürüyor ya bahane olarak, DOĞUNUN ÜCRA BİR KÖYÜNDE yaşıyorduk, full akraba üstelik. Konu sahibinin annesi düşüncesiz ve merhametsiz, kadın kızına acımıyor. Bunun konu sahibi ile alakası yok.

ben sadece tahmin yürüttüm
komik bulabilirsiniz dememdeki sebep de bunca derdim arasında aklınıza bu mu geldi diye düşünür diye

annen sana bu yüzden böyle yapıyor haklı da demedim
böyle olduğundan anneniz de böyle olmuş olabilir dedim.. lütfen doğru okuyalım
içinde bir çok şey birikmiştir ve yine sizi suçluyor olabilir mi dedim haklı demedim
Ben doğru okuyorum siz merak etmeyin...

Çok yaramaz, beni çok yoruyor diyip 2 yaşındaki bebesini hastanelik edene kadar döven ana babaların, evde abisinin ve babasının tecavüzüne uğradığı için evden kaçınca orospu ilan edilen genç kızların, defalarca dövüldüğü halde ailesi ve polis tarafından her seferinde kocasının evine gönderilip nihayet öldürülen kadınların , günahsız eşlerini, sevgililerini , çocuklarını parçalara ayırıp, mahkemede namusumu temizledim dedigi için beraat eden, üstelik sırtı sıvazlanan erkeklerin ülkesinde yaşıyorum....

O yüzden ben böyle konularda her imayı , her tahmini gayet doğru okuyorum ...O konuda içiniz rahat olsun.

Son düzenleme:
Sizin mutluluğunuzdan ziyade falancanın kızı boşanmış demesinler diye kendini düşünen bir kadın benim gözümde anne değildir. Tek başınıza kalmak varken dayak yeme merakı nedir? Daha mı az acılı oluyor? Zorla destek olmasını bekleyemezsiniz. Tavsiyem anlaşmalı boşanın bu süreçte belli ki yalnızsınız. Çok yıpranırsınız.

Ben doğru okuyorum siz merak etmeyin...çok yaramaz, beni çok yoruyor diyip 2 yaşındaki bebesini hastanelik edene kadar döven ana babaların, evde abisinin ve babasının tecavüzüne uğradığı için evden kaçınca orospu ilan edilen genç kızların, defalarca dövüldüğü halde ailesi ve polis tarafından her seferinde kocasının evine gönderilip nihayet öldürülen kadınların , günahsız eşlerini, sevgililerini parçalara ayırıp, mahkemede namusumu temizledim dedigi için beraat eden erkeklerin ülkesinde yaşıyorum....O yüzden ben böyle konularda her imayı , her tahmini doğru okuyorum ...O konuda içiniz rahat olsun.
Her gün ama her gün boşanmak istediği için öldürülen kadınların ülkesi.. Yeni birini bulduğun için boşanmak istiyorsun' diye iftira attıkları kadınların.. Sadece huzurlu bir hayat yaşamak isteyen kadınların.

Ben doğru okuyorum siz merak etmeyin...

Çok yaramaz, beni çok yoruyor diyip 2 yaşındaki bebesini hastanelik edene kadar döven ana babaların, evde abisinin ve babasının tecavüzüne uğradığı için evden kaçınca orospu ilan edilen genç kızların, defalarca dövüldüğü halde ailesi ve polis tarafından her seferinde kocasının evine gönderilip nihayet öldürülen kadınların , günahsız eşlerini, sevgililerini , çocuklarını parçalara ayırıp, mahkemede namusumu temizledim dedigi için beraat eden erkeklerin ülkesinde yaşıyorum....

O yüzden ben böyle konularda her imayı , her tahmini gayet doğru okuyorum ...O konuda içiniz rahat olsun.
beni tanımıyorsunuz böyle birşey ima etmedim
yani annenizin size tahammülü kalmamış haklı demedim
bu ihtimalden usanmış olabilir kimi anneler unutmuyora getirdim
ve orda yazdım birçok anne gibi yuvanız yıkılmasın da ne olursa olsun istiyordur ya da dedim
saptırmayın

bu sitede beni bilenler bilir uzatmaya gerek yok!

bu ihtimalden usanmış olabilir kimi anneler unutmuyora getirdim
Kimi anneler neyi unutmuyor kuzum? İnsan evladının neyini unutmaz da bosandin diye dövme hakkı bulur kendinde?

Çocuk anneyle catişiyorsa sebebi yine annedir, ergenlikte çatişiyorsa kaynağı yine annedir, babadır... Bunu bir türlü ogrenemedik....

Hadi annesi cahildi, çocuğun ergenligini doğru yönetemedi, çatıştilar eeeee....boşanma travması yaşayıp kendisine sığınan kızını suçlayıp dövmesi nedir?

bazı sorular soracağım biraz komik bulabilirsiniz :)
çocukluğunuzda ergenliğinizde çok çekti mi anneniz sizden
yanlış anlamayın eğer çok çatıştıysanız bunalmış ve size yine ne yaptın modunda olabilir
o yüzden tahammülü kalmamıştır

ya da birçok eski anne gibi ne olursa olsun boşanmayın diye düşünüyordur
Bunu düsünmeniz normal. Ben bütün ögretim hayatımı babamdan kalan yetim maaşıyla geçirdim annemden aylık 10 tl bile almadan. Bana tek kıyafet bile almazdı. Ablalarım yazdan yaza gelince alırlarsa o kadar. Servis paramı okul ihtiyaclarimi bursumla hallediyodum.Bir gün olsun tek şikayet gelmedi ne okuldan ne çevreden. Çok başarılı bir öğrenciydim ücretsiz kurslar kazandım plaketlerim mevcut. Üniversiteye tavan puanlı öğrenci olarak girdim.Buna rağmen lisedeyken Saçımı yıkamama,banyo yapmama, kaşlarımı almama kriz çıkaran bunları erkekler icin mi yapıyosun diyerek beni döven bir anneye sahiptim.
Okuldan eve gelince yemek dahi yapmazdı. Tvde öpusme sahnesi çıksa ben izleyip ozeniyorum diye hakaret yerdim. Kim kimden çekti kararı size bırakıyorum

Bunu düsünmeniz normal. Ben bütün ögretim hayatımı babamdan kalan yetim maaşıyla geçirdim annemden aylık 10 tl bile almadan. Bana tek kıyafet bile almazdı. Ablalarım yazdan yaza gelince alırlarsa o kadar. Servis paramı okul ihtiyaclarimi bursumla hallediyodum.Bir gün olsun tek şikayet gelmedi ne okuldan ne çevreden. Çok başarılı bir öğrenciydim ücretsiz kurslar kazandım plaketlerim mevcut. Üniversiteye tavan puanlı öğrenci olarak girdim.Buna rağmen lisedeyken Saçımı yıkamama,banyo yapmama, kaşlarımı almama kriz çıkaran bunları erkekler icin mi yapıyosun diyerek beni döven bir anneye sahiptim.
Okuldan eve gelince yemek dahi yapmazdı. Tvde öpusme sahnesi çıksa ben izleyip ozeniyorum diye hakaret yerdim. Kim kimden çekti kararı size bırakıyorum
Ama bu travmaları bir yetişkin olarak atlatalı çok oldu.. annem bana bunları bunları etti diyip ağlamak bana bisey katmadıgında sardım yaralarımı kendimi iyileştirdim.
Emin olun bazen anneler de büyüklsr de ağır suçlu olabiliyor dilerim sizin böyle dusunmenize de hic kızmadım 🌼

Annene sorsan, senin için nelerrrr çekmiştir, onu ne kadar yormuşsun, üzmüşsündür, senin için ne fedakarlıklar yapmıştır da okutmuştur, sen zaten hep böyle geçimsizsindir, aslında damat gül gibidir....

Bütün konu komşunun akrabaların şu anda ah vah edip bunları birbirine anlattığına yemin edebilirim ama ispat edemem....

Sonra da böyle forumlarda gelip çocuğa "sen de şunu mu yaptın" diye sorarlar rahatça...

Bizim toplum böyle, çiftlesip üreyen her organizmayı koşulsuz şartsız kutsal ana-baba ilan edip, bitirirler kafalarında....

Kutsal ilan edilene inanmak kolaydır çünkü...

Son düzenleme:
Annene sorsan, senin için nelerrrr çekmiştir, onu ne kadar yormuşsun, uzmussundur, senin için ne fedakarlıklar yapmıştır, sen zaten hep böyle geçimsizsindir, aslında damat gül gibidir....

Bütün konu komşunun akrabaların şu anda ah vah edip bunları birbirine anlattığına yemin edebilirim ama ispat edemem.

Bizim toplum böyle, çiftlesip üreyen herkesi koşulsuz şartsız kutsal ana-baba ilan edip, bitirirler kafalarında....
Aynen valla zaten bana ilk konu basligimda biri şey yazmisti 'gercekten sevilmis olsaydin sevmeyen insani tanirdin seni sevmeyen bu adamla evlenmezdin'diye. Anne baba kutsal degil "annelik-babalık" kutsal. O emek o sevgi. Ben evcil hayvanima birçok insandan daha çok annelik ediyorum bana kalırsa

Ay çok üzüldüm, emin olduğunuz yoldan geri dönmeyin anneniz destek olmasa bile..5o yıl mutsuz yaşamanızı göze alabiliyor çünkü kendiside evliliğini kanaat ederek uzatmıştır muhtemeken.Eski kadınlarımızın çözüm yolu buymuş.Eliniz iş tutuyor eviniz var yaşayın hayatınızı gitsin kimse için değil kendiniz için.aynı süreçleri yaşamış bir kadın olarak yorumluyorum.Cenazen girer denilen üvey anne olduğu eve döndüm.Ayaklarımın üstünde durdum güçlendim.yaralarımı sardım. 2ci evliliğimi çok daha kıymet bilen biriyle yaptım bir de çocup6um var mutluyum..Doğru bildiğimden şaşmadım.

Ay çok üzüldüm, emin olduğunuz yoldan geri dönmeyin anneniz destek olmasa bile..5o yıl mutsuz yaşamanızı göze alabiliyor çünkü kendiside evliliğini kanaat ederek uzatmıştır muhtemeken.Eski kadınlarımızın çözüm yolu buymuş.Eliniz iş tutuyor eviniz var yaşayın hayatınızı gitsin kimse için değil kendiniz için.aynı süreçleri yaşamış bir kadın olarak yorumluyorum.Cenazen girer denilen üvey anne olduğu eve döndüm.Ayaklarımın üstünde durdum güçlendim.yaralarımı sardım. 2ci evliliğimi çok daha kıymet bilen biriyle yaptım bir de çocup6um var mutluyum..Doğru bildiğimden şaşmadım.
Çok mutlu oldum sizin adınıza mutlulugunuz hep daim olsun♥️

Kimi anneler neyi unutmuyor kuzum? İnsan evladının neyini unutmaz da bosandin diye dövme hakkı bulur kendinde?

Çocuk anneyle catişiyorsa sebebi yine annedir, ergenlikte çatişiyorsa kaynağı yine annedir, babadır... Bunu bir türlü ogrenemedik....

Hadi annesi cahildi, çocuğun ergenligini doğru yönetemedi, çatıştilar eeeee....boşanma travması yaşayıp kendisine sığınan kızını suçlayıp dövmesi nedir?
dövme kısmını kesinlikle savunmuyorum annenin yaptığını da doğru bulmadım tabi
cahil insan tavrını sürdürür sen eskiden de böyleydin geçimsizdin şimdi kocanla da geçinemiyorsun kimbilir ne yaptın
vs vs

annesi cahilse hep böyle gidecek en yazık ki kızını hiç anlamayacak :KK43:

anneniz eskiden de normal değilmiş :KK43:
bunlar yapan bir annenin boşanmayı kabul etmesini beklemeyin
boşuna üzülmeyin he he diyip geçmeye çalışın
onun şefkatini aramakta haklısınız :KK43: ama size faydadan çok zararı varsa tek yaşamınıza geri dönün

Kızlar merhaba,yaklaşık 1 ay önce boşanma başlığıyla konu açmıştım. Hatırlayanlar olabilir,olmayanlar için özet geçeyim. Nişanlılık sürecinde ilgisiz,sevgisiz,umursamaz olan,evimize eşya almak istemeyen,düğün yapmak istemeyen "yanlış biriyle" sonrasında da hiçbir cinsel ve duygusal birlikteliğin yaşanmadığı,tek kelime etmeden günlerin geçtiği bir evliliğim vardı ve ayrılık kararı almıştım.
dügün altınlarının hepsini ona vermiştim dugunden sonra, ayrılırken ondan hicbir sey istemememi söyledi. Bu yüzden çekişmeli açmak için bekliyorum. 2 aya yakındir ayrıyız davayı agustosta açıyorum çünkü şuan tatildeyim memleketimdeyim.
Annemin yanındayım ama her defasında yaşadıklarıma karşı duyarsız davranıyor en başından beri. O kişiyi haklı bulma çabasında,sürekli yuvayı kurtarmam için beni zorluyor(karşı tarafın asla böyle bir isteği olmamasına rağmen). Zaten zorlu bir süreçteyim annemin davranişlarından bunaldım. Bana hakarete kadar vardırıyor işi. Üstüme yürüdü en son adamı sen mi kaçırttın evden diye çocuk gibi dövmeye kalktı. Benim çalıştığım şehirde herşeyini kendim dizdigım evim var ama hak verirsiniz ki bu süreçte tek kalmak acıya tuz basıyor evde yaşadıklarım ruhumu sıkıyor.Annemden bir destek beklerken beni böyle ezmesi canımı yakıyor. Sadece sizinle dertleşmek istedim bu durum üzüyor hem aileden hem de kendi kurmak istedigim aileden yana yara almak çok zor
Sevgili arkadaşım ben de boşanma sürecindeyim ve annem de senin annen gibi şeyler yaptı bana hatta daha beterini ve ben her zaman sessiz bir tiptim çocukluğumda annem babam o kadar kavga ederdi ki ben ister istemez sessiz bir tip oldum çıktım. Babam anneme ne zulümler yaptı ben annemi babama karşı savundum babama çok ağır çıkıştım sırf annemi korumak adına. Yıllarca evin kızı değil annesi oldum tez yazıyorken annem işten geldiğinde yemek yapmadım diye annem ayağımdan çekip yere düşürmeye çalıştı beni işte o gün ben e karşılkık verdim ittirdim annemi sonrasında vicdan azabı çektim ama anneme göre o haklı. Ben kızım ve tez yazsam da yemek yapıcam, her şeyi ben yapıcam. Tüm sorumlulluk benim omuzlarımdaymış meğer ve bunu annem yaptı. Babamdan çekti ve ona veremediği tepkileri bana verdi ee ben de sessiz olunca ezdirdim kendimi. Evlendim eşimden şiddet gördüm anneme dedim yüzüme bile bakmadı, tekrar şiddet görünce eve geri döndüm ve kimseyle yaplamşadım bunu annem ve erkek kardeşim hariç. Bir gün yine annemle tartıştık konu da ben biber kızartmıştım ve annem hepsini yemiş ve ben neden bana saklamadın dedim diye uzattı ve tartışma ilerleyince kavgaya dönüştü, bu evde seni istemiyorum, boşandığını herkese söylücem, eşin senin hakkından geliyordu, eşimin vurması benim kötü birisi olduğum içinmiş eşimin de bana vurma sebebi şu düğünde neden gülümsemedin dedim adama bunu başkaldırı olarak görüyormuş, kavga etmemek için kendimi yatak odasına kilitledim ve kapıyı kırarark vurdu bana ve annem bunları bildiği halde beni yakmak için beni kötü ilan etti ki ben annem hatalıyken bile onu koruyordum. Anneme annelik ve evlatlık yaptım ama o bana annelik yapamadı, bunu söylediğimde de okuttum diyor tek hayrı da bu zaten.
NE Mİ YAPIYORUM????
-İş alanımı değiştirdim çünkü yükselmek ve hayatıma yön vermek istiyorurdum. Şu an istediğim alanda iş buldum ve yükselmek için emek veriyorum buna odaklandım. Ailemle ise aynı evdeyim hala hiiiiç de ev kirası veremem valla odam da var kimseyle muhattap olmuyorum. Evde bu sefer ben sorun yaratıyorum tembelliğinden yemek yapamdı diye en yorgun olduğumda veya küçüklüpğümde de ben yemek yapardım şimdi evde yemek olmayınca kıyamet koparıyorum tartışma çıkarıyorum, o eski sessiz salla baş ben öldü artık. Ne anne ne eş ne kardeş bunlara annelik yapmıyorum artık, kendime bakıyorum. Şimdi ben deliyim ve onlar benim kahrımı çeksin bakalım.
Belki de hayat bizi böyle sınıyor ve eminim bu sınavı geçeceğiz

Sevgili arkadaşım ben de boşanma sürecindeyim ve annem de senin annen gibi şeyler yaptı bana hatta daha beterini ve ben her zaman sessiz bir tiptim çocukluğumda annem babam o kadar kavga ederdi ki ben ister istemez sessiz bir tip oldum çıktım. Babam anneme ne zulümler yaptı ben annemi babama karşı savundum babama çok ağır çıkıştım sırf annemi korumak adına. Yıllarca evin kızı değil annesi oldum tez yazıyorken annem işten geldiğinde yemek yapmadım diye annem ayağımdan çekip yere düşürmeye çalıştı beni işte o gün ben e karşılkık verdim ittirdim annemi sonrasında vicdan azabı çektim ama anneme göre o haklı. Ben kızım ve tez yazsam da yemek yapıcam, her şeyi ben yapıcam. Tüm sorumlulluk benim omuzlarımdaymış meğer ve bunu annem yaptı. Babamdan çekti ve ona veremediği tepkileri bana verdi ee ben de sessiz olunca ezdirdim kendimi. Evlendim eşimden şiddet gördüm anneme dedim yüzüme bile bakmadı, tekrar şiddet görünce eve geri döndüm ve kimseyle yaplamşadım bunu annem ve erkek kardeşim hariç. Bir gün yine annemle tartıştık konu da ben biber kızartmıştım ve annem hepsini yemiş ve ben neden bana saklamadın dedim diye uzattı ve tartışma ilerleyince kavgaya dönüştü, bu evde seni istemiyorum, boşandığını herkese söylücem, eşin senin hakkından geliyordu, eşimin vurması benim kötü birisi olduğum içinmiş eşimin de bana vurma sebebi şu düğünde neden gülümsemedin dedim adama bunu başkaldırı olarak görüyormuş, kavga etmemek için kendimi yatak odasına kilitledim ve kapıyı kırarark vurdu bana ve annem bunları bildiği halde beni yakmak için beni kötü ilan etti ki ben annem hatalıyken bile onu koruyordum. Anneme annelik ve evlatlık yaptım ama o bana annelik yapamadı, bunu söylediğimde de okuttum diyor tek hayrı da bu zaten.
NE Mİ YAPIYORUM????
-İş alanımı değiştirdim çünkü yükselmek ve hayatıma yön vermek istiyorurdum. Şu an istediğim alanda iş buldum ve yükselmek için emek veriyorum buna odaklandım. Ailemle ise aynı evdeyim hala hiiiiç de ev kirası veremem valla odam da var kimseyle muhattap olmuyorum. Evde bu sefer ben sorun yaratıyorum tembelliğinden yemek yapamdı diye en yorgun olduğumda veya küçüklüpğümde de ben yemek yapardım şimdi evde yemek olmayınca kıyamet koparıyorum tartışma çıkarıyorum, o eski sessiz salla baş ben öldü artık. Ne anne ne eş ne kardeş bunlara annelik yapmıyorum artık, kendime bakıyorum. Şimdi ben deliyim ve onlar benim kahrımı çeksin bakalım.
Belki de hayat bizi böyle sınıyor ve eminim bu sınavı geçeceğiz
Çok üzgünüm keşke bunları yaşamak zorunda kalmasaydın. İnsan kendini dogdugu ailesinde bile güvende hissedemiyorsa ne yapsın ki.. ben çogu erkeğin bu durumu anladığını ve bununla güç buldugunu da düşünüyorum.sağlam ailelerden çekiniyorlar. istedigin daraldigin zaman bana yazabilirsin seni cok iyi anlıyorum. İnşallah güzel kapılar açılar önümüze yaşadıklarını unutturacak kadar♥️

Çok üzgünüm keşke bunları yaşamak zorunda kalmasaydın. İnsan kendini dogdugu ailesinde bile güvende hissedemiyorsa ne yapsın ki.. ben çogu erkeğin bu durumu anladığını ve bununla güç buldugunu da düşünüyorum.sağlam ailelerden çekiniyorlar. istedigin daraldigin zaman bana yazabilirsin seni cok iyi anlıyorum. İnşallah güzel kapılar açılar önümüze yaşadıklarını unutturacak kadar♥️
Amin kız kardeş ♥️ sen de umarım her zaman en güzelini yaşarsın. Sen de arada yaz bana.
Şu an annelerde misin? en son durumun nedir

X