Annemin bende yarattığı çocukluk travması

aynen öyle. cocugu dunyaya getirince o anne ve babanın sorumlulugu oluyor. ona gelip biz ev almadık seni ozel okullarda okuttuk kirada süründük diyince iyi anne baba olunmuyor, beni dunyaya getirdin bakmak zorundasın. cocuk dogarken sormuyor kimse dogmak istiyor musun dıye..

Canım bunlar (annemde dahil) kocayı hayatta boşamazlar.
Çünkü başka hiç bir adam bu kaprislere tahammül edemez.
Hayatta boşamaz adamın hayatı burunlarından getirirler.
annem aslında kaprisli bir insan degildir, uyumludur. babamın da cok cins huyları var annem alttan almasa belki bu kadar sene evli kalamazlardı. ama soyle de bir sey var. evlilik denge meselesi evet ama bunu kendine iskence haline getirip getirmemek de senin elinde. ya da annemin baabama melek olup surekli butun sıkayetlerini ve nefretini (babama ve hayata karsı) bize kusması da kisinin kendisinin elinde. annem de babam da mukemmel insanlar degiller. babamın da annem icin söyledigi kötu seyleri duymuslugum var ama asla bize gelip bak senin annen söyle böyle demedi. ama annem bunu hep yapardı. bilmiyorum belki gercekten paylasacagı kimse olmadıgı icindir. bilmiyorum gercekten. neyse ne. paylasacagı kimse olmasa da paylasacagı kisiler biz olmamalıydık.

cok tesekkür ederim mesajınız icin evet babam huysuz bir insan degil ama mukemmel de degil, annem de degil. dengeyi kurmaları lazımdı,ama annem bunu basaramadı bence ve bize fazlaca yansıttı. keske yansıtmasaymıs. ben bu korkular icerisinde yanlıs kararlar da verebilirdim, hala da verebilirim. dediginiz gibi her sey kısmet. insallah ben de aynı hatalara dusmem. dusmeyecegime inanıyorum ve bunun icin de cabalayacagım. tekrar tesekkur ederim

okuyup yorum yazan herkese tesekkur ederim, her yorum yazana cevap yazmaya calısıyorum, atladıgım olduysa ozur dilerim, dusunceleriniz benim icin cok onemli cunku burada bu problemi yasayan tek kisinin ben olmadıgını artık biliyorum. yalnız degilmisim sevindim, ama toplumumuzda mutsuz kadınların-annelerin varlıgının bu kadar cok oldugunu bilmek de beni üzdü.
sizler nasıl ayakta durup iyi birer anne olabildiyseniz, ileride Allah kısmet ederse kendimin de sizin gibi olabilecegine inanıyorum.
herkese tersekkur ederim tekrardan, iyi ki varsınız.

Anneniz belli ki saglikli bir ruh hali icerisinde degil. Insanlarin rahat bir hayat yasamalari mutlu olmalarini saglamiyor. Benim de cok yakin bir arkadasim benzer durumda. Maddi durumları cok iyi, ailesi saglikli , mutlu ama kendisi surekli mutsuz. Benim babam vefat etmisti ama ben surekli onun dertlerini dinlerdim. Psikologa kucuklugunden beri gidiyor. Obsesif kompulsif bozukluk varmis kendisinde. Anneniz hic psikologa gitti mi? Size tavsiyem de annenizin durumuyla kendinizi bagdastirmamaniz yonunde olacak. Guzel dusunmeye calisin.

Bende anneme bu konuda cok kizardim kendim yasayinca kotu zor bir adamla cocuk buyutmenin ne denli zor yipratici ve mesakatli oldugunu anladim..uzerine oyle sorumluluklar biniyor ki tum enerjimi altinda ezilmemek icin kullaniyorum..ama kizima hep mutlu olmasi icin eglenceli birazda simarik olmasi icin telkinde bulunuyorum..

Insaallah zor.olacak bizler icin ama azimle basarabilecegimize onlarin hatalarindan birazda olsun siyrilabilecegimize inaniyorum. Bende anneme asla derdimi anlatmam cunku hic birseyde yanmda olmaz. Aksine suclu cukarim. Kiz kardesimde yok bazen boyle cok.dolup tasarm soylerim kendisine benm bi kiz kardesm bile yok sen hem anne hem kiz kardes olmalıydın.diye ama.fazla bencil annem . bende careyi anlatmamakda buldum zaten. Anneniz farkli bir dunyaya dahil olsa cok sey degisirmia gibi geliyor bana. Peygamberimizin hayatindan kesitler bile onu kendine getirimis gercekten

Anladım.
Benim babam 4 4lüktür
Tek kusuru anneme olan zaafıdır.
şu saatten sonra annelerimizede kendimizede empati ve sabır dileyelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…