Annemden psikolojik ve fiziksel şiddet görüyorum

Herkesin hikayesi farklı, benimki yaradılıştan böyle, hep huysuz hep art niyetli, mutsuzluktan bağırıs çağırıştan besleniyor. 39 yaşındayım hala onunla cebelleşiyorum. Sizinki size göre affedilir, benimki bana göre affedilmez
Yok benim annem sadece yaramazlık yaptığımızda ders çalışmadığımızda yemek yemediğimizde sinirlenirdi durduk yere sinirini çıkartmak için dövmedi ergenken nefret ederdim ondan ama yaş ilerleyince anlıyorsun tabi ki dayak yemekten hoşnut değilim ama annemi çok seviyorum burda anneme saçma sapan şeyler yazanlar anneliği çok iyi biliyormuş gibi ahkam kesenleri hiç anlamıyorum eskiden dayak vardı malesef annelerimiz elimize tablet telefon verip canımlı cicimli konuşmuyorlardı tabiki herkes anne olamıyor ben annemden rahatsız değilim millet rahatsız olmuş bu kadar saçmalamayı nasıl başarıyorlar anlamadım :)

Görünen herşey doğru değil benim annem evet çok dövdü ama merdiven silip dantel örerek okutarak benim için yaptıkları herşeyi siliyor tramva filan da olmadı ben de dayak yediğim için annem yani ister döver ister sever Allah ona uzun ömürler versin annenizi psikopat olarak görme nedeniniz dayak meselesiyse ve sizin için hiç birşey yapmadıysa doğrudur bişey diyemem ama benim annem asla psikopat değil dantel yaparken kadının gözleri kör oluyordu nerdeyse ve hiç kolay şeyler yaşatmadı babam çok çekti yanımda olsun dövsün hiç umrumda olmaz
Eşiniz sizin için sırtında taş taşısa, madenden kömür çıkartsa, sabahlara kadar araştırma yapıp bulduğu yeni madde formuna adınızı verse, dünyaları önünüze serse ama çok değil haftada 2 gün hafifçe tokat atsa aynı mantıkla düşünür müsünüz?

o kadar cekmisse babani dovseymis o zaman, ama dovemez tabi ki, cunku geri dayak yer. ama cocugu dovunce nasil olsa cocuk kendini savunamiyor.
Öfke kontrolü olmadığını "iddia" eden çoğu insanın nedense hep öfkesi, şiddeti daha zayıf olanlara yönelir. Erkeklerde de öyle. Ben hiç patronuna karşı öfkesini kontrol edemeyip bağırıp çağıran adam görmedim, anca evde eşine çoluğa çocuğa çıkar sesleri. Dışarıda da öyle, hep daha zayıf gördüklerine. Birgün birinin elinde silah/sopa olan daha güçlü birine karşı da öfkesini kontrol edemediğini görürsem ancak o zaman inanırım bu kendine hakim olamama lafına.

Sizin baya bi sorunlarınız var anlaşılan ayrıca bana ne isterseniz yazın ama anneme asla laf söyletmem o kadar da değil artık haddinizi bilin

Bence kimse annenize laf etmiyor bile isteye cocuk yapıp sinirini çocuktan çıkaran ebeveynlerini savunan size sitem ediyorlar, babanız bir gün de kötü olmadı sonuçta 3 cocuk yapıp dövmesine vicdan yaptı insanlar, bir de böyle düşünün

Bizim nesil kadar arada kalmış başka bir nesil yoktur herhalde. Şiddet görsen bile ana babanı anlamak zorundaymışsın gibi dayatılmasına sinir oluyorum açıkçası. Büyük haksızlık. Deniyor ki bizim için çalışıp çabalamışlar. Olması gereken bu zaten lütuf değil ki. Onlar bir kez olsun çocuklarını anlamaya çalıştı mı acaba? Hep sabırlı olması gereken biziz. Kimse onların yaşadıklarına laf etmiyor zaten. Biz de bize yaşatılanların acısını kendi çocuklarımızdan çıkaralım o zaman? Bu kısır döngü nerede duracak peki? Elbette anlamaya çalışalım ama tasvip de etmeyelim bence.

Bizim nesil kadar arada kalmış başka bir nesil yoktur herhalde. Şiddet görsen bile ana babanı anlamak zorundaymışsın gibi dayatılmasına sinir oluyorum açıkçası. Büyük haksızlık. Deniyor ki bizim için çalışıp çabalamışlar. Olması gereken bu zaten lütuf değil ki. Onlar bir kez olsun çocuklarını anlamaya çalıştı mı acaba? Hep sabırlı olması gereken biziz. Kimse onların yaşadıklarına laf etmiyor zaten. Biz de bize yaşatılanların acısını kendi çocuklarımızdan çıkaralım o zaman? Bu kısır döngü nerede duracak peki? Elbette anlamaya çalışalım ama tasvip de etmeyelim bence.
Kesinlikle katılıyorum arada kalmış nesil olduğumuza. Ailelerimizden gördüğümüzü çocuklarımıza göstermeyelim derken hep depresyon sınırında yaşıyoruz. Onu hoş tut bunu idare et derken parçalanıyoruz.

Öfke kontrolü olmadığını "iddia" eden çoğu insanın nedense hep öfkesi, şiddeti daha zayıf olanlara yönelir. Erkeklerde de öyle. Ben hiç patronuna karşı öfkesini kontrol edemeyip bağırıp çağıran adam görmedim, anca evde eşine çoluğa çocuğa çıkar sesleri. Dışarıda da öyle, hep daha zayıf gördüklerine. Birgün birinin elinde silah/sopa olan daha güçlü birine karşı da öfkesini kontrol edemediğini görürsem ancak o zaman inanırım bu kendine hakim olamama lafına.
Annemi bir mafyayla kıyaslamadınız tebrik ederim duyar kasma da çığır açtınız

Bence kimse annenize laf etmiyor bile isteye cocuk yapıp sinirini çocuktan çıkaran ebeveynlerini savunan size sitem ediyorlar, babanız bir gün de kötü olmadı sonuçta 3 cocuk yapıp dövmesine vicdan yaptı insanlar, bir de böyle düşünün
kimsenin vicdanına ya da savunmasına ihtiyacım yok özellikle kendi hayatlarında ne yaşadıkları belli olmayan insanların yorumlarına hiç ihtiyacım yok anneminde savunulmaya ihtiyacı yok modern anne ayaklarıyla mükemmel kişiliklerini tasdik ettirmeye çalışmasınlar herkes kendi işine baksın

Eşiniz sizin için sırtında taş taşısa, madenden kömür çıkartsa, sabahlara kadar araştırma yapıp bulduğu yeni madde formuna adınızı verse, dünyaları önünüze serse ama çok değil haftada 2 gün hafifçe tokat atsa aynı mantıkla düşünür müsünüz?
Koca manyağı olmadığım için annemle kıyaslama yapamayacağım kusura bakmayın ne yazdığınız farkında değilsiniz anne ve eş bu arada babamdan bir tokat bile yemedim hiç bir erkek bana vuramaz vuranın da başına hoş şeyler gelmez babam annemi de dövmedi asla ama aldattı servetini kumarda yedi eve hiç gelmezdi annem merdiven sildi bizi yedirdi içirdi varlığın içinde yokluk çektik beni annem okuttu kardeşlerimi de şimdi dayak yedim diye annemimi kötülüyeyim burda evet ders çalışmadığım için dövdü yemek yemediğimde dövdü okuldan kaçtığımda dövdü iyi ki de dövdü annelerinin kıymetini bilmeyen insanlara laf anlatmak istemiyorum daha fazla

Sinava iyi calis, nereyi kazanirsan git, bulabildigin tum burs ve kredilere basvur. Annenin davranislarini yapabilirsen videoya al. Kendini kurtar

Koca manyağı olmadığım için annemle kıyaslama yapamayacağım kusura bakmayın ne yazdığınız farkında değilsiniz anne ve eş bu arada babamdan bir tokat bile yemedim hiç bir erkek bana vuramaz vuranın da başına hoş şeyler gelmez babam annemi de dövmedi asla ama aldattı servetini kumarda yedi eve hiç gelmezdi annem merdiven sildi bizi yedirdi içirdi varlığın içinde yokluk çektik beni annem okuttu kardeşlerimi de şimdi dayak yedim diye annemimi kötülüyeyim burda evet ders çalışmadığım için dövdü yemek yemediğimde dövdü okuldan kaçtığımda dövdü iyi ki de dövdü annelerinin kıymetini bilmeyen insanlara laf anlatmak istemiyorum daha fazla
Anne olup kucağınıza bir melek aldığınızda, veya travmalarınız basedilmeyecek hale geldiginde yavaş yavaş sorgulamaya başlayacaksınız...

Anne, kumarbaz faydasız aldatan eve uğramayan adamdan niye 3 çocuk yaptın?

Anne biz niye hep kavga gürültü içinde büyüdük?

Anne nasil vurabildin bize? Nasıl senden başka sığınağı olmayan el kadar meleklerin canını yakabildin?....

Anne bizi niye korumadin?

Anne biz niye böyle olduk?

Şu anda yediğin dayaklari ve anneni canla başla ölümüne savunman, yazdıklarını okuyan ve halihazırda çocuklarina şiddet uygulayan diğer hasta ruhlu kadınlara daha fazla cesaret vermekten ve çocuklarina karşı annelik kisvesi altında yaptıkları zulmü normalleştirmekten hatta ödüllendirmekten başka bir işe yaramıyor....

Arkadaslar uyardikca kızıyorsun ama aslında onlar seni değil, halihazırda şu anda ruh hastası annelerinden hala şiddet görmekte olan çocuklari korumaya çalisiyorlar, ileride senin gibi olmasınlar diye....

Son düzenleme:
Anne olup kucağınıza bir melek aldığınızda, veya travmalarınız basedilmeyecek hale geldiginde yavaş yavaş sorgulamaya başlayacaksınız...

Anne, kumarbaz faydasız aldatan eve uğramayan adamdan niye 3 çocuk yaptın?

Anne biz niye hep kavga gürültü içinde büyüdük?

Anne nasil vurabildin bize? Nasıl senden başka sığınağı olmayan el kadar meleklerin canını yakabildin?....

Anne bizi niye korumadin?

Anne biz niye böyle olduk?

Şu anda yediğin dayaklari ve anneni canla başla ölümüne savunman, yazdıklarını okuyan ve halihazırda çocuklarina şiddet uygulayan diğer hasta ruhlu kadınlara daha fazla cesaret vermekten ve çocuklarina karşı annelik kisvesi altında yaptıkları zulmü normalleştirmekten hatta ödüllendirmekten başka bir işe yaramıyor....

Arkadaslar uyardikca kızıyorsun ama aslında onlar seni değil, halihazırda şu anda ruh hastası annelerinden hala şiddet görmekte olan çocuklari korumaya çalisiyorlar, ileride senin gibi olmasınlar diye....
benim gibi olmasınlar mı keşke çocuklarınız benim kadar zeki olsa şuan bir bankanın genel müdürlüğünde birim müdürü olarak çalışıyorum hem işletme hem de iktisat okudum kardeşlerimin biri savunma bakanlığında biri iç mimar kimse dayak yesin diye bir derdim yok zamane anneleri olarak zaten herşeyi en iyi kendinizin bildiğini sanıyorsunuz eskiden anneler döverdi o kadar hassas bünyeleriniz bunu kaldıramayıp annelerinize düşman olmaya meraklıysanız beni alakadar eden bir durum yok annemin beni dövmesini nerde övmüşüm lafları cımbızla seçip kendinizi övmeyin burda sizin bozuk pskolojinizden banane benim anneme laf söyleyip eleştirme hakkı kimsenin yok kendi işinize bakın

benim gibi olmasınlar mı keşke çocuklarınız benim kadar zeki olsa şuan bir bankanın genel müdürlüğünde birim müdürü olarak çalışıyorum hem işletme hem de iktisat okudum kardeşlerimin biri savunma bakanlığında biri iç mimar kimse dayak yesin diye bir derdim yok zamane anneleri olarak zaten herşeyi en iyi kendinizin bildiğini sanıyorsunuz eskiden anneler döverdi o kadar hassas bünyeleriniz bunu kaldıramayıp annelerinize düşman olmaya meraklıysanız beni alakadar eden bir durum yok annemin beni dövmesini nerde övmüşüm lafları cımbızla seçip kendinizi övmeyin burda sizin bozuk pskolojinizden banane benim anneme laf söyleyip eleştirme hakkı kimsenin yok kendi işinize bakın
Senin gibi demekteki kastın, eğitim durumu ve iş pozisyonu olduğunu nereden çıkardınız?

Kolay şeyler yasamamışsin,yaşamıyorsun okuduklarım beni epey üzdü. Keşke anneni kendine getirecek bir mucize olsa ama olmayacak,kendi istemez,halini durumunu kabul etmezse olmayacak.
Ablana bakman yetmez mi derslerine odaklanıp o evden kurtulmak için?
Bak gözünün önünde canlı,kanlı duruyor orada..
Ailenle iletişimini minimumda tutup,annen birşey söylediginde tamam deyip geçip bu süreci atlatmalısın. İnatlaşma,kavga etme,sayılı gün gideceğim bu evden diyerek kendini motive et ama yüz göz olma.
Sana hakaret falan ederse içinden o hasta normal düsünemiyor de geç.
Kendini biraz soyutla annenden ,okulu kurtuluşun olarak gör. Bak kazanırsan hemde 4 sene annenden uzak bir şehirde okuyacaksın bu bile seni motive etmeli. Seni senden başka kimse kurtaramaz su an. Kendin icin yap ne yapıyorsan artık.

Peki siz benim pskolojimin bozuk olduğunu nerden çıkarttınız ? duyar kasıp kendinizi övebildiğiniz tek yer burası değil mi ?
Eski konu ve yorumlarinizı okudum şimdi...Burda tek tek sayıp rencide etmek istemiyorum sizi çunku her şey ortada aslında ve çok üzüldüm yasadiklariniza...Biz sizin duşmaniniz degiliz inanın...

Son düzenleme:
Bu kadar sinirlenmeniz bile bazı şeylerin yolunda gitmediğinin göstergesi aslında. Size iyi niyetli olarak yaklaşan insanlara bile hemen tırnaklarınızı çıkarıyorsunuz. İnsanlar sizin işinize karışmıyor zaten. Sadece kendince yanlış olan bazı davranışları sorgulayıp düzeltmeye çalışıyor. Bunu da kişisel olarak değil yetişecek nesillere iyi örnek olabilmek adına yapıyor. Neyse şimdi bana da kızarsınız zaten susayım ben.

Eski konu ve yorumlarinizı okudum şimdi...Burda tek tek sayıp rencide etmek istemiyorum sizi çunku her şey ortada aslında ve çok üzüldüm yasadiklariniza...Biz sizin duşmaniniz degiliz inanın...
Zaten rencide etmek için eski konularımı okudunuz :) ayrıca rencide olacak bir durumum yok sadece göğüs kanserinden şüpheleniliyor ve tetkik yapılıyor buda annemden dayak yediğim için olan birşey değil herşey ortadaymış yazık kendi sorunlarınızı başkalarının üstünden yansıtan aslında kendinizsiniz benim düşmanım olamazsınız zaten çünkü benim hayatımda olan insanlardan biri değilsiniz

X