Annemden biktim .

Emily19

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2022
425
387
Gerçekten bu actigim kaçıncı konu bilmiyorum ama ben bu kadından bıktım. Hiç anlaşamıyoruz. Hep şiddet yanlısı. Psikolojisi de iyi değil. Tepkisini hep şiddetle gösterir , kendimi bildim bileli böyle. Saclarini çok koparıyor. Kaç kere söyledim bak yapma eline hakim ol , babama da söyledim doktora götürelim diye ama dinleyen yok . Ananeme söylüyorum bisver kızım o hep öyleydi diyor . Saçları çok tuhaf önler çok kısa, arkasının bir tutamı uzun yanlar eçiş bücüş. Dişlerini hiç fırçalamaz, kendine bakmaz , hep eski kıyafet giyer yırtık pırtık. Duş almaz belki ayda 2 kere alıyordur. Kendine hiç bakmaz . Ama baban beni sevmiyor beğenmiyor diye yakınır. Annem çocuk istemiş ama babam istememiş 1 tane yeter diyerek. O da bana sürekli ben okuma yazma bilsem giderim her şeyi yaparım. Bende sorun yok sıkıntı babanda .Baban öldüğü zaman ben başka adam bulurum diyor. Çocuk istemesinin sebebi de ben kızım ya gelin olur gidermisim , erkek istiyor bide, o erkek çocuk ona bakacakmis hastaneye götürecekmiş. 43 yaşında ama yasim kac başım kaç demiyor. Babam yokken hiçbir tepki yok ama babam varken babamın dikkatini çekmek için en ufak bir olaya bağırıyor cığırıyor. O gun mutfağa sofra kurdum ve ta oturma odasının kapisinin önüne kadar gittim sofra hazır diye . Babam duydu fakat tepki vermedi. Annem duymadı. Neyse 5 dk sonra mutfağın kapısına geldi. Allah senin cezanı vermesin , niye çağırmiyorsun... Bana böyle diyor. Sorna yeni sofra hazırlamaya çalışıyor oturma odasına. Babama yalakalik olsun diye . Bende bağırdım ben sizi çağırdım sen duymadın diye . Sonra babam geldi çocuk çağırdı sen duymadın dedi. Bu sefer babama bağırıyor beni niye cagirmiyorsunuz diye. Oturdu ağlamaya başladı beni sofraya cagirmadiniz diye . Halbuki yanyanlar babamla . Dün de karpuz yiyecekmis Bende dedim ki tam olanı alma orda kesilmiş var önce onu yiyin sonra tam olanı. Yarım yarım kalıyorlar çünkü. O karpuzu vermedim diye babamın yanına gitti ağlıyir . Gerçekten aklım ermiyor. Sürekli kendi kendine konuşuyor, aynı konuları döndürüp dolaştırıp acıyor. Artık çok sıkıldım. Başkasının yanında iyi anne rolünü oynuyor ama eve gelince içinden seytan çıkıyor .Üni sınavına hazırlanıyorum 2. Kez . Bana gelmiş. Sen korkaksın yapamıyorsun diyor . Ben okuma yazma bilsem her yere giderim.her şeyi yaparım diyor .19 yaşında şehir değiştirmeyi kolay birsey zannediyor . Uniye gidince beni direk memur yapacaklar zannediyor. Takmış memurluga. Sen memur ol bana ev yap bilezik al. Bu sefer de ise gir çalış bana bilezik al ev yap. 3 kuruş maaşla ev yapılacak zannediyor.Hicbir şeyden haberi yok . Dünya toz pembe onun için.Birde çok beddua ediyor. Kocammıs kizimmis farketmiyor onun için. Allah senin belanı versin , cezanı versin, cehennemde yan, Allah seni yakacak . Ben melek olacagim cennete gidecegim sen yanacaksin....
(Üni sınavına hazırlanıyorum)

Anne olmuşsunuz o da çocuk maalesef. Psikolojik sorunları var belli ki. Sizin için üzüldüm. Çalışıp çabalayıp kurtarın kendinizi bu saçmalıklardan. Size tavsiyem şehir dışına gitmeniz okumak için

Sana ayrı annene ayrı üzüldüm. Annenin tedavi görmesi lazım çok hasta çünkü. Üstelik yaşı da genç daha. Yazık değil mi kadına baban hiç mi görmüyor durumu eşini tedavi ettirmiyor. Babanla cidi olarak konuş annemin ilaç kullanması lazım beraber yardımcı olup onu doktora götürelim de. Teyzen dayın vs varsa onlarla konuş babanı ikna etsinler
Tedavi olsa yaşamınız güzelleşecek.

Çok üzüldüm ya Allah yardımcın olsun çok dua edeceğim size... off üzülmemeye çalış, çok güçlü bir kızmışsın ama inşallah hep güçlü ol canım benim

Annen hasta tedavi olması gerekiyor, bipolar olabilir , sana tavsiyem anneni bir şekilde psikiyatriye götürün, sen de acilen üniversiteni kazan ve git o evde körelir sinir hastası olursun ...

tedavi olmasında ısrarcı ol, yine de reddediyorsa için rahat bir şekilde ordan kurtulmaya bak. Sevgili bularak evlenerek değil, üniversite sınavını kazanıp başka şehirde yurtta kalarak yolunu çiz. Baban uğraşıp düzeltemediyse sen de düzeltemezsin, seni de çukura çeker

43 yaşında insan nasıl okuma yazma bilmiyor? 80de doğdu desek nasıl bir ailede yetişmiş annen? Psikolojisi bozuk belli ki tedavi şart. Mezuna kalmana üzüldüm en azından hemen yoluna bakarsın çünkü bu kadın senin de psikolojini bozar böyle.

Allah yardımcın olsun canım benim ya Allah akıl fikir versin babani tek çocuk yaptığı annene uymadigi için tebrik ediyorum akıllı adammmis . İnşallah çok güzel gönlünce bir üniversite kazanır güzel bir hayatın temelini atarsın

Annen tedavi olmazsa asla düzelmeyecek
sen kaçıp kurtulmaya bak, tedavi önermişsin daha ne yapacaksın

Anneniz ciddi anlamda rahatsız. Okuma yazma bilmediği için her seyin kolay oldugunu sanıyor. Ayrıca yemek hazırlama meyve servisi bunlar normalde onların size yapması gereken şeyler. Anneniz tedavi olmalı babanızda buna destek olmalı. Siz onların ebeveyni değilsiniz. Bunu aklınızdan cıkarmadan azami yardımla okul sürecinizi tamamlayın.

Bu sene ne olursa olsun mezuna kalmayın. İlla istediğiniz bir yer varsa iyi kötü bir bölüm yazıp bu evden gidin. Orada çalışıp tekrar sınava girin. Bu şekilde kaybedeceğiniz bir yıl ile evde kaybedeceğiniz bir yıl eşit olmayacak.

Anneniz psikolojik sorunları olması yanı sıra çok cahil de bir kadın. Okuma yazma konusunda destek olsanız bir kursa vs gitmesini sağlayabilirseniz, en küçük tartışmada öne süreceği şeyi de kaldırmış olursunuz. Yaşı genç olmasına karşın üniversite hakkındaki düşünceleri bir yana sonrası için sizden beklentileri de korkunç.

Annenin acil psikiyatriye yatış yapması gerekiyor hatta ruh ve sinir hastalıkları hastanesi de olabilir

Hem sana hem annene çok üzüldüm bir kadın olarak. Belli ki kötü bir ailede büyümüş tramvaları var annenin, eğitim görmemiş, kendini eğitecek yeterliliğe de sahip değil, bu söylediği sözler 43 yaşında bir kadına değil de 90-95 yaşında aklı gelip giden yaşlı bir kadına ait gibi. Babanla ciddi şekilde konuşup tedavi olmasına destek olmasını iste, senin yapabileceğin bu kadar. Kendin için çalış eğitimini al ve kendi hayatını kur. Sen ailene borçlu değilsin, onları kollamak senin görevin değil aksine onların görevi, kendine bu sorumluluğu asla yükleme

Annen çok cahil ve kalbi çok kötü kişilik bozukluğu var bunu psikolog da değiştiremez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…