Annem sürekli bana vicdan azabı yaşatıyor

Ben katılıyorum, çocuğum için gidiyorum diyenlerin hepsi iş bulup gidiyor belli bir standartta yaşıyor eyvallah. Ama çocuğum için gidiyorum diyip kendin sürünmenin çocuğu da bırakmanın gerçekten hiçbir anlamı yok:KK51:Bebeğin varsa öyle gözü kapalı maceraya giremezsin kardeşim. Konu sahibesi umarım memuriyetten oldum diye kafasını taşlara vurmaz.
Yurtdışında bir düzen kurmaya çalışıyoruz herseye sıfırdan başlıyoruz macera değil sadece risk almamız gerekti bazı konularda ama bu konu benim öngördüğüm bir şey degildi

Annem yeğenime bakıyor gelemez keşke öyle bir şansım olsa değişimli gelebilirler bende yavrumdan ayri kalmam
Hem yardımcı olamıyor onu da anlıyorum kızmıyorum ama bu şekilde bana destek olması gerekirken birde beni üzmesi zoruma gitti

tamam işte madem destek olmuyor, zaten olamayacak durumda o zaman vır vır laf da söyleyip zaten zor olan işlerinin yanında bir de sana vicdan yaptırmasına izin vermeyeceksin.
o baktıkları torun da senin çocuğun neyi oluyor? o da torunu değil mi?

Neden kayinvalideniz sizin yaniniza gelmedi okadar kucuk cocugu nasil gonderdiniz anlamiyorum kusura bakmayin

Merhaba sevgili kadinlar

Cocuklugum huzurdan eksik surekli kavga dövüş bir ortamda gecti. Büyüdüm evlendim ama annemin surekli sacma baskıları devam etti. Bize niye gelmiyosun beni niye hergün aramiyosun gibi beni sürekli vicdanen rahatsız eden davranislari. Ki ben evlenene kadar onlar rahat etsin mutlu olsun diye kendimden cok fedakarlik yaptim. Evlendikten sonra kendi aileme odaklanmam 3 yilimi aldi. Cunku anne evindeki problemler kavgalar surekli bana aktarildi annem tarafindan huzurum hep bozuldu. Psikolojik destek bile aldim onlar yüzünden. Esim bu sebeple aileme soguk davraniyor haklida bende zamanla arama mesafe koydum. Simdi kendim cocugum var 22 aylik. Gurbetteyim ve oglum turkiyede , onu gormek icin turkiyeye gittim uzaktanda yine calismaya devam ettim. Annemler bir gun bana geldi gormek icin,ben onlara gidemedim hem uzak mesafedeler hemde cocugumla oraya gitmem kolay degildi birakmak istemedim oglumuda. Aradan bir ay gecmis bana annene gelip bir cay icmedin diye soyleniyor. Cok sinirlendim gercekten ben oglumun hasretiyle kafayi yemis durumdayim burada ne haldeyim neler yasiyorum onun icin onemli degil neymis onun evine gitmemisim. E zaten siz gelip beni gordunuz amac ozlem gidermekse zaten tamam. Surekli bu sekilde vicdan azaplari yüklüyor bana ne yapacagimi bilmiyorum. Nolur bir akil verin bana
O sizin anneniz yedi kat yabancı değil neden bu kadar tepkilisiniz ? Hiç umursamasa daha mı iyi olurdu . Düşmandan bahseder gibi konuşmuşsunuz . Zaten kadın belli bi yaşa gelmiş ve ilgi bekliyor . Siz de yaşlanınca aynısını oğlunuza söyleyeceksiniz . Bunda vicdan yapacak bi şey yok . Tatlı bi sitem var . Annem bu şekilde bana söylese bi kez arıyorsam beş kez ararım ne sorumluluk olursa olsun o benim annem . Bi tane annem var sonuçta . Zaten uzakta yaşıyorsunuz kadın özlüyordur . Ama aranızda başka sorunlar varsa ve siz bu söylediklerini samimi bulmuyorsanız ona bi şey diyemem .

O sizin anneniz yedi kat yabancı değil neden bu kadar tepkilisiniz ? Hiç umursamasa daha mı iyi olurdu . Düşmandan bahseder gibi konuşmuşsunuz . Zaten kadın belli bi yaşa gelmiş ve ilgi bekliyor . Siz de yaşlanınca aynısını oğlunuza söyleyeceksiniz . Bunda vicdan yapacak bi şey yok . Tatlı bi sitem var . Annem bu şekilde bana söylese bi kez arıyorsam beş kez ararım ne sorumluluk olursa olsun o benim annem . Bi tane annem var sonuçta . Zaten uzakta yaşıyorsunuz kadın özlüyordur . Ama aranızda başka sorunlar varsa ve siz bu söylediklerini samimi bulmuyorsanız ona bi şey diyemem .
Aramızda bir sürü problem var bu sebeple aslında tepkiliyim evlat olarak da içim içimi yiyor zaten arasam olmuyor aramasam olmuyor

Aramızda bir sürü problem var bu sebeple aslında tepkiliyim evlat olarak da içim içimi yiyor zaten arasam olmuyor aramasam olmuyor
Yani siz evlatlık görevinizi yapıp arayın ama sorun kısmı ile ilgilenmeyin bu sizi yoruyor çünkü belli ki . Sadece halini hatırını sorup kapatın

tamam işte madem destek olmuyor, zaten olamayacak durumda o zaman vır vır laf da söyleyip zaten zor olan işlerinin yanında bir de sana vicdan yaptırmasına izin vermeyeceksin.
o baktıkları torun da senin çocuğun neyi oluyor? o da torunu değil mi?
Evet hala bu durumdayken bile beni üzüp mutsuz etmesine aslında ben izin vermiş oluyorum haklısınız

Evet sadece manipülasyon yapıyor benim üzerimden bende sürekli bu şekilde psikolojik olarak zorlaniyorum
Çocuğuma inanın kıyamıyorum her gün mahvoluyorum insallah bir çıkar yol bulup bir an önce kavusucaz

En bağlı olması gereken dönem. Altta hep beni bıraktılar psikolojisi olucak. Dönerken ağlamıyor mu?

En bağlı olması gereken dönem. Altta hep beni bıraktılar psikolojisi olucak. Dönerken ağlamıyor mu?
Dönerken ağlamadı gitmek zorunda olduğumu çalışmak için gittiğimi onu bırakmadığımı çok sevdiğimi ve geri dönüp onu alacağımı anlattım ilk döndüğüm günlerde görüntülü konuşurken al diyordu ama sonrasında kayınvalidem de anlatmış anne baba çalışıyor seni gelip alacaklar sonrasında diye şuan birsey demiyor
Tabiki içim içimi yiyor benim burada acaba ne düşünüyor ne hissediyor diye ama işte şuan bunu yaşıyorum maalesef

Merhaba sevgili kadinlar

Cocuklugum huzurdan eksik surekli kavga dövüş bir ortamda gecti. Büyüdüm evlendim ama annemin surekli sacma baskıları devam etti. Bize niye gelmiyosun beni niye hergün aramiyosun gibi beni sürekli vicdanen rahatsız eden davranislari. Ki ben evlenene kadar onlar rahat etsin mutlu olsun diye kendimden cok fedakarlik yaptim. Evlendikten sonra kendi aileme odaklanmam 3 yilimi aldi. Cunku anne evindeki problemler kavgalar surekli bana aktarildi annem tarafindan huzurum hep bozuldu. Psikolojik destek bile aldim onlar yüzünden. Esim bu sebeple aileme soguk davraniyor haklida bende zamanla arama mesafe koydum. Simdi kendim cocugum var 22 aylik. Gurbetteyim ve oglum turkiyede , onu gormek icin turkiyeye gittim uzaktanda yine calismaya devam ettim. Annemler bir gun bana geldi gormek icin,ben onlara gidemedim hem uzak mesafedeler hemde cocugumla oraya gitmem kolay degildi birakmak istemedim oglumuda. Aradan bir ay gecmis bana annene gelip bir cay icmedin diye soyleniyor. Cok sinirlendim gercekten ben oglumun hasretiyle kafayi yemis durumdayim burada ne haldeyim neler yasiyorum onun icin onemli degil neymis onun evine gitmemisim. E zaten siz gelip beni gordunuz amac ozlem gidermekse zaten tamam. Surekli bu sekilde vicdan azaplari yüklüyor bana ne yapacagimi bilmiyorum. Nolur bir akil verin bana
Aynı annem o kadar benziyor ki hayatımın hiç bir anını çok mutlu geçirmedim hep aynı manipülasyon ama en düşünceli anne o . Benim kızım için bile sanki ben doğurdum oda benim 3. Çocuğum diyor asla sizin ayrı bir birey ve anne olduğunuzu kabul etmiyor 😂😂 takılmayın tamam deyip geçin mesafeyi koruyun bir yerden sonra anlatmayı da bırakacaksınız

Aynı annem o kadar benziyor ki hayatımın hiç bir anını çok mutlu geçirmedim hep aynı manipülasyon ama en düşünceli anne o . Benim kızım için bile sanki ben doğurdum oda benim 3. Çocuğum diyor asla sizin ayrı bir birey ve anne olduğunuzu kabul etmiyor 😂😂 takılmayın tamam deyip geçin mesafeyi koruyun bir yerden sonra anlatmayı da bırakacaksınız
Evet benim ayrı bir birey olduğumu evlendiğimi kabullenemedi zaten bir süre. Mesafe koyduğum zamanda manipüle ediyor koymasam dert sahibi oluyorum öyle bir arada kalmışlık

Allah kimseyi sınamasın bu dıyecegımle tabi ama evladı bırakmak.. Bılemıyorum
Ben cocugumdan uc ayı bırakın 24 saat ayrı kalmayı dusunemedım

Cok rahat Cok profesyonelsiniz 25.cocugunuz mu?
Bende sizin söylediğinizi söylüyordum ama şartlar bu şekilde gelişti ve bırakmak zorunda kaldım
Allah kimseyi yavrusundan ayırmasın yaşamayan bilemiyor gerçekten

Merhaba sevgili kadinlar

Siz kendi çocuğunuzla nasıl vakit geçirmek istiyorsanız anneniz de sizinle vakit geçirmek istiyor. Ben olsam ben de anneniz gibi hissederim. Siz gidemiyorsanız yanına o gelsin kalsın böyle bir imkanınız yok mu ?
Bir de neden kayınvalideniz yanınıza gelip çocuğa bakmıyor da çocuk Türkiye’ye geliyor

Eeee kalmışsın işte kızım, sen şimdi ne iş yapıyorsun? Yani anlayamadım gerçekten çuvalla para vermişsiniz, memuriyetş bırakmışsın bunların hepsini garsonluk yapan kocayla sürünmek için mi yaptın? Attan inip eşşeğe binmişsiniz. ben de gçömenim ama okul bursum vardı, çocuğum da yoktu mesleğim de kaymak. Yani şartlar iyi değilse gitmenin en anlamı var gerçekten anlamıyorum, bir göz odada 3 kişi garson geliriyle geçinmek hiç akıl karı değil :KK51: 1 yıl uzun değil ben olsam çocuğumla kalırım Türkiyede, adam iş bulunca giderim, bana kalırsa da eski işine geri dön ya neyse.
Burada muhasebe yapıyorum dil yeterliliğim olsa belki daha iyi şartlarda çalışabilirdim. Ve siz bekar olduğunuz için benim şuanki durumumu anlayamadığınız için geniş geniş yorum yapabiliyorsunuz. Ben buraya Türkiye’deki halimden memnun olmadığım için değil çocuğum ilerde ülkede ne yapacak geleceğini düşünmek zorunda kalmasın hayatını istediği gibi yaşasın diye geldim ve buraya gelmeden de zorluğunu vs anlayamıyor insan. Ve evet şartlarım suan çocuğum yanımda olmadığı için iyi değil yoksa burada bir şekilde geçinebiliyorum aldığım parayla . Sizin bir mesleğiniz varsa hayatiniz kolay benim bir mesleğim yok beyaz yakali olduğum için kendi isimi burada bulmam kisa sürede pek mümkün değil. Esim buraya önceden gelseydi sonra aile birlesimi islemi zor oldugu icin beraber geldik. Ve bankada ben geri döndügümde ise almiyor tekrar. Yani bekar ve sadece kendimi düşünmek zorunda olsaydim rahat olabilirdim sizin gibi ama sartlarim öyle değil maalesef

Siz kendi çocuğunuzla nasıl vakit geçirmek istiyorsanız anneniz de sizinle vakit geçirmek istiyor. Ben olsam ben de anneniz gibi hissederim. Siz gidemiyorsanız yanına o gelsin kalsın böyle bir imkanınız yok mu ?
Bir de neden kayınvalideniz yanınıza gelip çocuğa bakmıyor da çocuk Türkiye’ye geliyor
Annem yegenime bakiyor gelip kalma imkani yoktu ve kayınvalidem zaten 6 ay burada kaldi turist vizesiyle daha fazla kalamadigi icin gitmek zorundaydı

Yanimdaydi normalde kreşler tatil olduğu için Türkiye’ye yollamak zorunda kaldım kayınvalidem bakıyor yaklaşık 3 ay ayrı kalicaz
O kadar küçük çoçuğu nasıl kendinizden ayırabiliyorsunuz şaşkınım gerçekten 90 gün boyunca ayrı olacaksınız hasta olur vs nasıl dayanacaksınız

Merhaba sevgili kadinlar

22 aylık bebemi bırak yurt dışına komşu mahalleye bırakmam. İşime ara verdim. Madem çocuğu yaptık o zaman babası paşa paşa bakmak zorunda.

X