Annem sevgilimi aramış :(((

Annenizin kendince sebepleri vardır diyeceğim ama
bu kadar yorumdan anladığım kadarıyla,annenizin
ya size garezi var,mutlu olmanızı istemiyor,
ya da erkek arkadaşınıza garezi var....
bunun başka açıklaması yok gibi geldi bana...
anneniz gerçekten ne yapmak istiyor anlamadım ama
sizi, onlardan izinsiz evlenmeniz için teşvik ediyor gibi gldi bana...
ya isteyerek ya da istemeyerek...
bu hayat sizin hayatınız,tabi ki ailenizin fikri önemli ama
istikrarsızca söylenen her söz aileyi bir kenara itmenize neden olacaktır...
madem erkek arkadaşınızla bunca yıldır ciddisiniz,
o zaman ikiniz annenizin karşısına geçip,
kesin kararınızı açıklayın,hatta gün verin annenize...
bakalım ne diyecek...
ama inanın gönlümün bir tarafı da annenizi kırmamanızdan yana,
sonuçta hiçbir anne baba evladının kötü olmasını istemz diyoruz da,
acaba isteyen de var mıdır???
sevgiler...

Birebir annenizin ağzından olayı dinlemek isterdim açıkçası...

Bu şekilde tek taraflı yorum yapmak gerçekten çok zor...

Çünkü; o bir anne;

Ve etrafımda buna benzer yaşanan tüm olaylarda annelerin / babaların çocukları için gelişen olaylarda her zaman haklılıklarına şahit oldum...

Buna kendi annem babam da dahil...

Nasıl oluyor bilmiyorum; ama her zaman hissettikleri doğru çıkıyor...

Umarım sizin göremeyip, annenizin gördüğü bir durum yoktur ortada.

Umarım annenizin yaşadığı acılar sebebiyle ruhsal durumundan kaynaklanıyordur bu belirsizlik...

Hakkınızda hayırlısı olsun...

yahu bi erkek bu kadar mükemmel olamaz
bana çok tuhaf geldi

bi insanın gerçekten iyi olduğuna inanamamanı anlamıyorum. demekki hayatta gerçekten iyi insanlara rastlamamışsın. bişey diyim sen zaten biliyosundur gerçi. secret. eğer mükemmellliğin altında kusur arayıp kendini huzursuz edersen gerçekten o mükemmellik bozulur. aradığın kusuru bulursun. iyi şeyler düşünürsen iyi şeyleri çekersin kötü şeyleri düşünürsen kötü şeyleri çekersin.

bi de niye bu şekilde arkadaşın içine kurt düşürmeye çalışıyosun ki

canım anlattığın gibiyse ailenin ne dediği önemli değil evlen. bu senin hayatın ve kararı sen verebilirsin ancak. benim eşimin aileside aynı eşim kimi istediyse hayır demişler hep kendi istedikleri birisi olsun diye uğraşmışlar. bizide ayırdı başta ama sonunda evlendik şükürler olsun. 3 sene bitiyor hala uğraşıyorlar ama biz mutluyuz ya kimseyi takmıyoruz. annen kıskanıyor olabilir.

bir anne evladını el üstünde olmasını nasıl istemez.bu kadar seven bir sevgiliyi nedensiz nasıl reddeder.inanılır bişi değil.sevgilin şimdilik bişi söylemiyor ama inşallah ileride evlendiğinizde bunları senin veya annenin yüzüne vurmaz.erkek bunlar nerden vuracakları hiçbelli olmuyor.annenin sana layık gördüğü biri mi var?sevgilinle din,mezhep,kültür farkımı var annen istemiyor anlamadım.annen ilerisini hiçmi düşünmüyor.tamam şimdi evlenme 3-5 yıl sonra evlen.yaşın tam olarak nedir bilmiyorum ama 18 yaşını dolduran herkes evlenebilir.evlenmezsin evde kaldı derler.böyle kusursuz bir insan var yok evlenme diyor.hayret ki ne hayret...

sakın ola sevgilinden vazgeçme sakınn.böyle bir erkek bir daha bulamazsın.bu insan senin şansın..ve hep böyle gider inşallah.bu laflar ileride canını sıkmaz umarım.kaçmayı falan da düşünme.bişiler olacaksa güzellikle olsun.ailenle kötü sakın olma.ya hiçbişi 4 4 lük olamazmı ya bu hayatta??????????????

:1ninca: size yardımcı olmaya çalışan birine bunları söylüyorsanız,
bu kelimelerin sitede yasak olduğunu bilmiyor olmalısınız,
normal hayatınızda bu ağızla konuşuyor olabilirsniz ama
burası ortak bir paylaşım alanı ve belirli bir düzeyi var saçmalama,
yaran var da goduncun cicim ben mal mıyım tarzı kelimeleri yakıstırıyorsanız
bir şey dıyemem sözleriniz; kendi karakteriniz, kendi kişiliğinizin aynası.
ama bana karşı söyleyemezsiniz, sen mal mısın ben bilemem bana sormıcaksın sen bunu
ayrıca mallık ne ??? alınıp satılan bir şey misin bu ne ayıp bir terim yaa bir de bana sormuşsun,
saçmalıyor muyum hayır ve bana bunu da söyleyemezsiniz, bu kelimeler yanlış kelimeler normal hayatta da kullanılmaz
bırakın sanalı...
annenizin bu olayda neden bu kadar gerindiği hakkında yorum yapmıycam
çünkü bu agır argo ve hakaret dolu yazınızdan ne anlaşılıyorsa bunun yorumu da odur.

degerlendırmeye almıyorum ne demek? ben sızı sayıp kocaman yazı yazıyorum
tüm iyi niyetimle sizin dediklerinize bakın, hadi canım, kötü içeriğe de bastım haberiniz olsun.
bakalım konunuzu kimler değerlendirecek, öyle adam seçemezsiniz. begenmeyınce küfrü basıp gıdebılecegınız yer degıl burası.

Son düzenleyen: Moderatör:

niye istemiyorsun diyince ne diyor annen sebep olarak? bir tartışmanıza falan denk geldi yada duydu mu hiç.Bir anne kızını mutlu görüyorsa,sevilip saygı gördüğünü vs görüyorsa neden istemesin ki.Maddi açıdan da bir sorun yokmuş,eğitim olarakta sanırım denksiniz,eli ayağı düzgün yanınada yakışıyor,ailesi de iyiyse sorun ne ?

Yardımcı olmaktan kastınız sevgilimin oyunundan bahsediyorsunuz kalkıp bulunmaz hint kumaşından şamdaki kaysıdan bahsediyorsunuz. Biliyor musunuz ki bu tip sözlerin aşağılanarak söylendiğini bu sözlerin iyi tarafından bakılacak bir tarafı yok. Ayrıca yorumunuz için teşekkür ederim.Ağır ve argo nerde var acaba bana gösterebilir misiniz? Ben mal mıyım diyerek size kastedilen bir şey mi var ya da mallık kelimesi niye bu kadar zora gidiyor anlamıyorum bu sitede mal yerine konulan bir çok kadının hikayesini mutlaka okumuşsunuzdur. Ben mal mıyım derken bunca yıllık ilişkim sürecinde sevgilimin benimle oyun oynayıp oynadığını anlamayacak kadar -eşya niteliğindeki- mal mıyım dedim? Kimsenin beni mal yerine koyduğu yok kimseyide mal yerine koyduğum yok bu sadece bir benzetmedir. Mantıksız bir yorum dedim çünkü annemin bu ilişkide ve sevgilimle telefondaki konuşmasından daha mantıksız şeyler söylediğiniz için mantıksız buluyorum dedim. Ben ortadaki bir mantıksızlık var bunu dile getiriyorum arkadaşlara sunuyorum ama siz bu kadar yorumun için hadiseden daha mantıksız bir yorum yapıyorsunuz. Dikkatinizi çekerim size mantıksız demiyorum bu yorumunuz mantıksız diyorum. Her insan mantıksız hareketler yapabilir yorumlar yapabilir ama bu o insanın mantıksız biri olduğunu göstermez.Birde küfürü basıp gittiğim yok ayrıca küfür ettiğimde yok. Sizin küfür anlamınız farklı demek ki. Gerçekten bu sizin iyi niyetinizse söyleyecek bir şey bulamıyorum. Sen mal mısın bilemem diyorsun ama malın ne olduğu hakkında bir fikrin yok. Ayrıca kötü içerik bildirimide yapmışsınız buyrun demokratik bir ortamda bulunuyoruz istediğinizi istediğiniz gibi söylemek özgürsünüz ama bende bunu dikkate alıp almama hakkında özgürüm.

İşte tüm mesele bu herhangi bir sebep söylemiyor istemiyorum diyor. Bir kusurunu bir yanlışını mı gördün diyorum hayır çok beyefendi bilgili kültürlü diyor ama sonuç yine değişmiyor. Eğitim açısından benden çok çok üstündür kendini geliştirmeyi sever her anı okumakla bir şeyleri öğrenmekle geçirir ama bu durumda olmasına rağmen hiçbir zaman ne beni ne ailemi ne de arkadaşlarımı ezmemiştir. Yeri gelir ağzımızın açık kaldığı bir kültüre bilgiye sahip olduğunu görürüz bunu söyleriz ama dediğim gibi ezici bir yönü asla olmamıştır aksine bunu her zaman paylaşır yeter ki bilmek iste öğrenmek iste der binlerce kez anlatırım söylerim der. Sevgilimle büyük kavgamız olmamıştır her zaman ki gibi saygı ve sevgi düzeyini bozmadan tartışarak sonuca ulaşmışızdır. Haklıda olsam haksızda olsam alttan alan taraf sevgilimdir. Sinirli bir yapıya sahibimdir kendisiyle alakalı olmayan bir durumda bile susar dinler alttan alır ve ben yatıştıktan sonra söylemesi gerekeni ince bir dille anlatır. Fiziki olarakta uyumda bir sorun yok ki ben bunu asla dert etmeyen biriyimdir yakışıklı olmuş olmamış bu hiç önemli değil ben dünyanın en güzeli olsam ne farkeder Allah göstermesin yarın birgün başıma birşey gelse güzelliğim kalmasa nolacak. Bana olan sevgisi ve aşkı bambaşka ve son olarak ailesiyle ilgili ne benim ne de ailemin bir sorunu yok.

yani anneni haklı gösterecek bir sebep yok.Ben olsam anne bana tek bir sebep göster seni anlayayım derim,gösteremiyorsan beni ondan ayırırsan,mutsuz olunca , ilerde bunun vicdan azabını nasıl taşıyacaksın anne derim

Şekerim senın sevgılıne hınt kuması ve şamda kayısı dedım aşağlama olarak mı algıladın sen bunu ? ah canım ben bilemedim aşağlama kelimesi olduğunu şamda kayısı bulunur mu sence? bulunmaz a güzelimn benim, bunlara Türkçe'mizde deyim adını veriyoruz tatlım, bak şimdi sana asena diycem bu da ünlü bir oryantal bayan bu da aşağlama cümlesi değil, diğer iki dediğim deyim, bu da günümüzde deyimleşti artık biliyor musun asenaya benzettim ben seni tatlım, hakaret olarak alırsan asenaya hakaret etmiş olursun adımını doğru at, ama bliyor musun güzel yazmışsın yolun açık olsun. annene çekmişsin diycem kötü algılayabilirsin ama biliyor musun buna da genetik bilimi deniyor :icecream:

Ahh canım benim hakaret olarak yada aşağılanma olarak değil bu birincisi ikinci o deyimin aslı bundan iyisi sam dakayısı olacaktır istersen araştırabilirsin. 3-5 deyim bilerek yok asenaymış bilmem neymiş gibi ifadelerle bilmişlik taslamanın bir anlamı yok. Deyimin özü aşağılama mıdır değil midir yoksa bunu senin yazış tarzının aşağılamamı mı değil mi olarak algılayamadıysan diyecek sözüm yok benim sana. Hakaret olarak neden alayım ki herkes konuşuyor herkes söylüyor herkesin dediğini dinlemiş olsaydım herkesten bir farkım kalmazdı. Asenanında söylediğin diğer deyimlerinde ne anlama geldiğini çok ama çok iyi biliyorum ama sen nerede nasıl kullanılacağı hakkında bir fikrin yoksa adresini gönder bir deyimler sözlüğü göndereyim bende bir kaç tane olması gerekiyor. Hakaret benimle ilgili bir şey değildir ama annene çekmişsin diyerek sen söylüyorsun bunu ben yanlış anlamıyorum fark burada işte. Doğru anlatırsan seni kimse yanlış anlamaz.

Ne kadar cirkin bir yorum bu ya....Annesini niye karistiriyorsunki...

Deyimleri kullanmakla hakaret edilmiyormu güzelim..sakaci seni...:ecrin_bebek:

tüm yorumları okumadım, ama bana annen yalnızlıktan korkuyor olabilir gibi geldi. siz gidince tek başına kalacak bu yüzden evlenmenizi istemiyor belki de.

Ne kadar cirkin bir yorum bu ya....Annesini niye karistiriyorsunki...

Deyimleri kullanmakla hakaret edilmiyormu güzelim..sakaci seni...:ecrin_bebek:

Bana yazdıgı ılk yazıyla ikinci yazıyı arka arkaya okursanız,

aradaki farkı görursunuz mirmirmirmir

Hem nesi çirkin ki bu yorumumun, annesi kötü çirkin yanlış biri mi ki?
ben annene benziyorsun demekle yanlış demiş olayım...

Boşverin siz de yanlış konuşmamış olun.

bu baslıga yorumlarım begenılmedı pekı yazmıyorum

Son düzenleyen: Moderatör:

Ne olursa olsun..bu sana annesini agzina almak hakkini vermez...

Sorunun varsa onunla paylas annesinden ne istedin.

kolonya annesini karıştırman hakikaten yanlış oldu,hatanı kabul et bence.Bana ima etsen annene çekmişsin diye çok sert tepki verirdim,arkadaş kibar olmuş yine

Neye konusup konusmicagima birak ben karar vereyim...dogru veya yanlis buda benim derdim olsun takma sen...

Ayrica müneccinmisin güzelim nerden biliyorsun annesine benzedigni.??

Yorumlarin begenilmeyebilir...bu ara ara hepimizin basina geliyor...yanlis anlasilmalar oluyor ammennah ama yinede deyimlerin arkasina gizlenerek annene cekmissin..asenaya benziyorsun gibi sözler direkt kisilige saldiridir....en azindan bence....

Ha bu arada belki diyeceksinki sana ne? Sen ne karisiyorsun??

Hic iste...yanlis buldum sadece...

Aman Yarabbim böyle kusursuz erkeği damat olarak neden kabul etmiyor acaba valideniz
gerekçesi ne acaba birde anneden dinlemek lazım aslında evlenmenizi neden istemiyor yada bir başkasıyla mı evlendirmek istiyor yoksa

Bence bu hikayede çok eksik var ,bir yerinden tutayım diyorum hep bir eksik çıkıyor karşıma.
Anneniz nasıl bir insan?Eş adayınız dört dörtlük,hatasız biri ve anneniz hala istemiyorsa bu soruyu cevaplar mısınız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…