Annem sevgilimi aramış :(((

anneniz sanırım ilgi bekliyor sizden,erkek arkadaşınızla görüşmenize,telefonla konuşmanıza vs. karışıyor mu?

Annem nasıl bir insan derken hangi anlamda olduğu pek anlamadım ama anladığım kadarıyla cevap vereyim. Son yıllarda aşırı derece asosyal, arkadaşlarıyla tanıdıklarıyla pek görüşmeyen biri oldu. Annem benden ilgi bekliyor bu konuda hem fikirim ama zaten gereken düzeyde bir ilgim söz konusu iş dışında kalan saatlerin çoğunu annemle geçiriyorum. Bazı izin günlerimde bir kaç saat erkek arkadaşımla vakit geçiriyorum. Ders ve bu tip konularda da erkek arkadaşımla beraberim ama sonuçta erkek arkadaşım bana iyi oldu konularda ders veriyor sınavlarım oluyor ve bu konudaki başarımın en büyük destekçisi. Erkek arkadaşımla görüşmeme kızıyor ama normalde görüştüğüm arkadaşlarımı da sevgilime malediyor her ne kadar kız arkadaşlarımla görüştüğümü görsede bilsede bu böyle oluyor her seferinde ilgilenmediğimden bahsediyor. Sonuçta ben çalışıyorum çalışma dışında kalan zamanlarda sınavlarıma çalışıyorum sonuçta bu bir hayat telaşesi. Sevgilimle telefonda fazla konuşamıyoruz zaten annemin bu tavırları yüzünden ki konuşsakta fazla uzun sürmüyor sevgilimde hadi annen birşey demesin deyip kapatıyoruz. Beni annemde uzaklaştırma ya da kışkırtma durumu söz konusu değil.

Şekerim senın sevgılıne hınt kuması ve şamda kayısı dedım aşağlama olarak mı algıladın sen bunu ? ah canım ben bilemedim aşağlama kelimesi olduğunu şamda kayısı bulunur mu sence? bulunmaz a güzelimn benim, bunlara Türkçe'mizde deyim adını veriyoruz tatlım, bak şimdi sana asena diycem bu da ünlü bir oryantal bayan bu da aşağlama cümlesi değil, diğer iki dediğim deyim, bu da günümüzde deyimleşti artık biliyor musun asenaya benzettim ben seni tatlım, hakaret olarak alırsan asenaya hakaret etmiş olursun adımını doğru at, ama bliyor musun güzel yazmışsın yolun açık olsun. annene çekmişsin diycem kötü algılayabilirsin ama biliyor musun buna da genetik bilimi deniyor :icecream:

Çok ayıp :1shok:

seni çok iyi anlıyorum ,genelde anneler erkek çocuğunun üstüne düşer babalar da kızlarının .ama yapman gereken tek şey kabullendirmek zaten sen direttikten sonra illa ki kabul eder annen ,bence bu kadar düşünme, şuan yalnız hissediyordur kendini senden daha çok ilgi bekliyor ,doğal olarak bence sende anlayışla karşıla erkek arkadaşına bence çok yansıtıyorsun konuyu kapatın kendi aranızda yoksa ilerde ilişkinizede yansır annenin tutumu bence mutlu olmaya bakın ..

Eeee annene meşgale bulmayı denesene.El işi,ahşap boyama kurslarına gönder.Annen nasıl biri derken kıskanç mı,çocukların çok mu düşkün anlamında sordum ama erkek arkadaşınızın annenizin sesini size dinletmesi hoş olmamış bence.Ben erkek arkadaşta bazı eksiklikler vardır diye düşünüyorum,anneniz sizin kötülüğünüzü isteyecek kadar kötü biri değildir bence.Genelde anneler hislerinde yanılmazlar.
Eğer bunlara rağmen erkek arkadaşım dört dörtlük ,hiç kusuru yok annem istemiyor derseniz o zaman gerçekten bir sorun vardır ,sonuçta kendi mutluluğu için sizi mutsuz etmek istediği anlamına gelir.

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır üye olmadan siteyi takip ediyordum bir çok konuyu hayretler içinde okudum zaman zaman ama benimde başıma geleceği varmış. 6 yıllık birlikteliğim var. Yıllardır evlilik planları yapıyoruz ama ailem bir türlü evlenmeme yanaşmıyor. Erkek arkadaşım birgünden birgüne beni ne kırmıştır ne üzmüştür, aileme karşı saygısında zerre kadar değişme olmamıştır. Bana ve aile karşı her zaman dürüst, sevecen ve güleryüzlü olmuştur. Elinde çok güzel bir mesleği iyi bir yaşam için maddiyatı dürüstlüğü, karı kızla hiçbir şekilde uzaktan yakından alakası olmaması. Her daim üstüme titremesi nerde ne zaman yapacağı belli olmayan eşşiz süprizleri elinden hiç düşmeyen çiçekleri dilinden hiç düşmeyen aşk dolu sözcükleri. Maddi manevi her anlamda tam destek olması. Okumam için elinden gelenin en fazlasını yapması. Bir kaç yıldır sağlık problemlerim var her bir sağlık problemi olduğunda benden daha ciddiye alması. vs vs saymakla bitmez. Gerçekten benim hayatımın anlamı hayatımın aşkıdır bu insan ama gel gelelim ailem bu insanı tam 8 yıldır istemiyor ve geçenlerde annem sevgilimi aramış ve kızımdan ayrılacaksın 8 yıl öncede bunu söyledim şimdide söylüyorum 80 yıl daha da söyleyecem kararımın arkasında duracam demiş. Sevgilim beni neden istemediğinizi hala anlamadım size ya da kızınıza karşı herhangi bir kusurda mı bulundum saygısızlık mı ettim ya da geçmişle ilgili bir şey mi kafanıza takılıyor nedir sorun demiş? Annem aynen şu söylemiş sen bizim günah keçimizsin başımıza taş düşse senden bilicez. Sevgilim bu konuşmayı telefonuna kaydetmiş ben anlatmayacağım sadece dinle diye telefonu elime verdi ve inanın günlerdir ağlıyorum bunları hakedecek hiçbirşey yapmamasına rağmen hep zan altında kaldı ve bugüne kadar tek kelime etmedi ya da ima etmedi. Bu telefon konuşmasından sonra da yine tavrı değişmedi sevgilimin ne bana ne de anneme karşı. Bu konuşmanın sonunda sevgilim anneme şöyle demiş. Siz bu kadar senedir kararlılıkla sözünüzün arkasında durdunuz saygı gösterirsiniz beni istemeyebilirsiniz. Ancak şu var ki ben sizden bin kat daha kararlıyım bu ilişkiye devam etmeye istediğiniz kadar yıldırmaya moral bozmaya ayırmaya çalışın benim için sonuç değişmeyecek kızınızı seviyorum ve sevmeyede devam edeceğim taki kızınız beni istemezse bir gün işte o zaman gitmek istemesemde giderim. Tabi ki bu istememezlik çok geçerli bir nedene dayanması gerek. Biz birbirimizi seviyoruz ve kimsenin buna mani olmasına izin vermeyeceğiz.

İşte durum bu arkadaşlar sizce ne yapmalıyım annemin bunca yıllık katı fikrini yıkmam imkansız delirmek üzereyim napacağım ben?:nazar::nazar:

ya kafam karıştı arkadaşım 6 yılmmı 8 yılmı??:uhm:

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır üye olmadan siteyi takip ediyordum bir çok konuyu hayretler içinde okudum zaman zaman ama benimde başıma geleceği varmış. 6 yıllık birlikteliğim var. Yıllardır evlilik planları yapıyoruz ama ailem bir türlü evlenmeme yanaşmıyor. Erkek arkadaşım birgünden birgüne beni ne kırmıştır ne üzmüştür, aileme karşı saygısında zerre kadar değişme olmamıştır. Bana ve aile karşı her zaman dürüst, sevecen ve güleryüzlü olmuştur. Elinde çok güzel bir mesleği iyi bir yaşam için maddiyatı dürüstlüğü, karı kızla hiçbir şekilde uzaktan yakından alakası olmaması. Her daim üstüme titremesi nerde ne zaman yapacağı belli olmayan eşşiz süprizleri elinden hiç düşmeyen çiçekleri dilinden hiç düşmeyen aşk dolu sözcükleri. Maddi manevi her anlamda tam destek olması. Okumam için elinden gelenin en fazlasını yapması. Bir kaç yıldır sağlık problemlerim var her bir sağlık problemi olduğunda benden daha ciddiye alması. vs vs saymakla bitmez. Gerçekten benim hayatımın anlamı hayatımın aşkıdır bu insan ama gel gelelim ailem bu insanı tam 8 yıldır istemiyor ve geçenlerde annem sevgilimi aramış ve kızımdan ayrılacaksın 8 yıl öncede bunu söyledim şimdide söylüyorum 80 yıl daha da söyleyecem kararımın arkasında duracam demiş. Sevgilim beni neden istemediğinizi hala anlamadım size ya da kızınıza karşı herhangi bir kusurda mı bulundum saygısızlık mı ettim ya da geçmişle ilgili bir şey mi kafanıza takılıyor nedir sorun demiş? Annem aynen şu söylemiş sen bizim günah keçimizsin başımıza taş düşse senden bilicez. Sevgilim bu konuşmayı telefonuna kaydetmiş ben anlatmayacağım sadece dinle diye telefonu elime verdi ve inanın günlerdir ağlıyorum bunları hakedecek hiçbirşey yapmamasına rağmen hep zan altında kaldı ve bugüne kadar tek kelime etmedi ya da ima etmedi. Bu telefon konuşmasından sonra da yine tavrı değişmedi sevgilimin ne bana ne de anneme karşı. Bu konuşmanın sonunda sevgilim anneme şöyle demiş. Siz bu kadar senedir kararlılıkla sözünüzün arkasında durdunuz saygı gösterirsiniz beni istemeyebilirsiniz. Ancak şu var ki ben sizden bin kat daha kararlıyım bu ilişkiye devam etmeye istediğiniz kadar yıldırmaya moral bozmaya ayırmaya çalışın benim için sonuç değişmeyecek kızınızı seviyorum ve sevmeyede devam edeceğim taki kızınız beni istemezse bir gün işte o zaman gitmek istemesemde giderim. Tabi ki bu istememezlik çok geçerli bir nedene dayanması gerek. Biz birbirimizi seviyoruz ve kimsenin buna mani olmasına izin vermeyeceğiz.

İşte durum bu arkadaşlar sizce ne yapmalıyım annemin bunca yıllık katı fikrini yıkmam imkansız delirmek üzereyim napacağım ben?:nazar::nazar:

Sana tek ßir sey soLicem.... sevgiLin ßu kadar kißar oLmasaydı annen istememezLik etmezdi. Sakınan göze çöp ßatar derLer.... Annenin cocugu istememesinin nedenLerinden biri ßence ßu kadar rahat ve iyi ya$amdan uzakLaştırmak istemek seni...ßana öyle geldi...

Bence bu işin içinde başka işler var durduk yere niye istemesinki annen? Günah keçiside ne demek hatasız bir insana bu sözler söylenmez. Bana kalırsa annenin sakladığı bişeyler var yada yaşın küçükse eğer sağlıklı karar veremeyeceğini düşündüğü için istemiyor olabilir

Belinayım seni öpmek istiyorum Şeniz
anacım ne gaddarrr dikkatlisin :lepi: buyrun şimdi bulmaca çözmeye :roflol:

Radar gibi gözlerim vardırr kaydirigubbakcemile3bende seni öpimmm şekerimm Şeniz

Kızlar 8 yıldan beri böyle yapıyor 6 yıllık bir ilişkimiz var diye bir kaç kez daha arada yazdıklarımda belirttim sanırım ya okuyamadınız ya da gözden kaçırdınız ama bu kadar dikkatli olupta onu nasıl kaçırdınız anlamış değilim. Arada bizi ayırdıklarından bahsediyorum bu süreç 2 yıllık bir süreç onun için böyle bir 2 yıl farkı var. Çelişkili bir durum söz konusu değil yani. ılk yazdığımda aradaki ayrılıktan bahsetmedim sonraki yazılarda bunu belirttim.

Diğer arkadaşın söylediğine yanıt vereyim erkek arkadaşımın kasten buyur annenin benimle konuştuğu şeyler diye telefonu vermedi sevgilimin işi gereği telefon konuşmaları sürekli kayıttadır bunu bildiğim için ben söyledim ve dinletmek durumunda kaldı. Israrla üstüne basa basa söylüyorum bu söylediğim herşeyi erkek arkadaşımın olumsuz bir yönü olmadığını davranışı olmadığını yani bu söylediklerimin hepsini annem kabul ediyor diye bir kaç kez yazdım. Annemin sevgilimin yaptığı herhangi yanlışın saygısızlığın olduğu söylemiyor aksine çok iyi biri olduğundan bahsediyor.

Bir arkadaşta sevgiline yansıtma söyleme demişsin ama benim yansıtma gibi bir durumum yok ki annem aramış diye başlıkta da yorumlarda da bir çok kez yazıldı niye hala böyle bir yorum var gerçekten anlamış değilim.

Son düzenleme:
Kızlar sizlerden rica ediyorum lütfen okumadan yorum yapmayın yemin ediyorum derdimi unuttum sizin okumadan yazdığınız yorumları yanlış birşeyler söylemeden toparlamaya çalışıyorum lütfen lütfen lütfen!.

yaa arkadaşım öncekllikle bölük pörçük anlatırsan bende bunu sorarım kusura bakma ilk yazdığın konunun ana fikrini öğrenmek için ilk yazdığın yeri yani en başı okudum e ordada ayrıldık 2 yıl ayrı kldık dememişssin sonralarındaki sayfalarda yazmışssın bende ilk yazdığın konuyu okudum ona göre yorumumu yaptım.. ayırca ben anlamadımki sevgilinin telefon numarası annende ne geziyor??

Sana tek ßir sey soLicem.... sevgiLin ßu kadar kißar oLmasaydı annen istememezLik etmezdi. Sakınan göze çöp ßatar derLer.... Annenin cocugu istememesinin nedenLerinden biri ßence ßu kadar rahat ve iyi ya$amdan uzakLaştırmak istemek seni...ßana öyle geldi...

Bu kadar rahat hayattan kastınız nedir onu anlamadım? Sevgilimin ne kadar zor bir hayat yaşadığını annesinin ve babasının sağlık problemleri dışında birde bunlar uğraştığını düşünürsek çok da rahat bir hayat olduğu söylenemez.

yaa arkadaşım öncekllikle bölük pörçük anlatırsan bende bunu sorarım kusura bakma ilk yazdığın konunun ana fikrini öğrenmek için ilk yazdığın yeri yani en başı okudum e ordada ayrıldık 2 yıl ayrı kldık dememişssin sonralarındaki sayfalarda yazmışssın bende ilk yazdığın konuyu okudum ona göre yorumumu yaptım.. ayırca ben anlamadımki sevgilinin telefon numarası annende ne geziyor??

Bölük pörçük anlatmak gibi bir durum var olabilir ama ilk başta yazılandan sonra arada sorulan sorulara verilen cevaplar var ben bunları kastediyorum. Size hepsini okuyun anlamında söylemedim. Şimdi orayı düzelticem zaten çok fazla sorun etti haklısınız. İkinci sorunuza gelirsim annem benim telefonumdan almış numarasını ki numara çok uzundur zaten vardı telefonunda.

Bu kadar rahat hayattan kastınız nedir onu anlamadım? Sevgilimin ne kadar zor bir hayat yaşadığını annesinin ve babasının sağlık problemleri dışında birde bunlar uğraştığını düşünürsek çok da rahat bir hayat olduğu söylenemez.

arkadasın bahsettiği rahatlık senin anladıgın cinsinden değil
kız arkadasının annesiyle ve senin sevgilinle yapılan rahat konuşmalar sanırım ailen bu rahatlıktan hoşlanmıyor olabilir çekinmiyor erkek arkadasın hiç dediği bu

Rahat hayattan kastım, seni rahat ettirebilir diyorum saygısıyLa, sevgisiyLe, iyi giden ßir işi var dedin onunLa vs....

acaba babanız vefat ettiği için anneniz kendisini yalnız hissedeceğini mi düşünüyor?
ya da aranızda bir kültür farklılığı(mezhep,din vs.)gibi bir ayırım mı var?
sormak ayıp olmasın ama yaşınız kaç?
anneniz hazır değilsin"demiş olduğu için sorma gereği duydum da,
bu kadar yıllık ilişki hiçe sayılamaz bence...anneniz biraz bencilce davranıyor gibime geldi,umarım mutlu bir evlilikle birleştirirsiniz hayatınızı...
sevgiler...

X