Annem sevgilimi aramış :(((

ya valla helal olsun sevgilineki buzamana kadar ailene olan saygisini yitirmemis üstelik annenin bu davranislarina karsin... hayir anlamadim acaba annen seni bi baskasina mi düsünüyor ne? niye evliligi kaldiramayacakmissin ki anlamadim,,,

canım babanın vefat ettiğini söylemişsin ,zaten annenlede ayrıymışlar....ve annenin asosyal kendine bakmayan biri olduğunu söylemişsin...ister istemez aklıma şu geliyor acaba annenin psikolojik problemlerimi var.....çocuklarının evlenmesinimi istemiyor acaba....hani hep onun yanında olunmu istiyor,paylaşmakmı istemiyor??

çünkü bakıyorum erkek arkadaşın çok olgun aklı başında ve hiç bir kusuru olmayan biri...neden istemez bir insan kızının böyle biriyle evlenmesini?

aklıma bundan başka birşey gelmiyor....gerçekten üzücü ve yıpratıcı bir durum....:nazar:

Akraba olarak işin içine kesinlikle girilmemesi gerekiyor ama bir çoğumuz biliyoruz ki evlenirken iki kişi değil iki sülale evleniyor. Annemin psikolojisinde hepimiz kadar sorunlar oluyor ama bu süreçte annem babam ayrıldığında ben çocuktum psikolojim yıllarca düzelmedi lise dönemlerimde psikolojimin düzelmesine en yardımcı olan kişi sevgilimdir. Şuan eve ben bakıyorum yarın evlenirsem ben ne yerim ne içerim gibi bir düşüncesi olabileceğini sanmıyorum. Çünkü kendinin emekli maaşı var sevgilim istersen ayrıca annene her ay para göndeririz ihtiyacını alırız diye söylüyor bunuda biliyor. Bana emekli maaşım yeter diyor böyle bir durumda da. ışte ben sevgilimle ilgili söylerken abartmadığımı siz kendiniz çözüyorsunuz bunca olan şey bunca haketmediği söz ve davranışlara rağmen gık demedi.

Anlayamiyorum....Böyle dört dörtlük bir es adayini evladini ve evladinin gelecegini düsünen bir anne göbek ata ata kabul eder....CADIARZU

Diger yorumlari okumadim...fakat anladigim kadariyla ortada sevgilinin istenilmemesi icin hicbir sebeb yok...o yüzden sorun sevgilinde degil annende canim...:nazar:

Üzülerek söylüyorum belkide egoistlik yapip senin evlenmeni istemiyor...hem maddi hem manevi acidan yanliz kalacagini düsünüyor olabilir...

Olmaz molmaz demeyin....öyle bir oluyorki...var öyle annelerde...:kahve:

Tabikide ne olurs olsun annenin gönlünü mutlaka yapmaya calis güzelim...cocuk degilsin yasinda gayet uygun...8 sene dile kolay...bunca yildir berabersiniz ve birbirnizi seviyorsunuz allah bozmasin:nazar:

Ha baktin gördün annen kararindan vazgecmiyor ve sana gecerli bir sebebde sunamiyor...o zaman sende artik benden günah gitti der ve basinin caresine bakarsin...:nazar:

Umarim hersey yine annenin rizasi ile olur...Allah yardimciniz olsun:teselli:

birşey sormak istiyorum. anneniz en başından beri buı kişiye direk olarak karşı...

acaba anne ve babasıyla bir alakası olabilir mi.. yıllar öncesine dayanan bir tartışma hoşlanmama..
ya da farklı milletten olma gibi bir durum.

bazı insanlar takıntılıdır. nuh der peygamber demez bir taktım mı..

yani ailesiyle ilgili bir durum var mı onu araştırın.

bi arkadaş da demiş, bu sitede örneği de vardı hatta ben o konuyu açan üyenin rumuzunu bile hatırlıyorum.
annen rahatsız canım. erkek arkadaşında sorun vardır yoktur bilemem ama senin annen rahatsız. o konuda da arkadaş yaka paça annesini doktora götürmüştü ciddi bir rahatsızlık çıkmıştı diye hatırlıyorum. sen kafana göre takıl bence. ha şu var, ben olsam ben de annemi ne kadar sorunlu olursa olsun hiçe sayıp defolup gidemezdim o evden. neticede aile bir dayanaktır. ama senin dayanakların kardeşlerin olacak bu gidişle. 26 yaşındasın benden de büyüksün bana akıl vermek düşmez elbette, ben de bu siteden edindiğim bilgiyi senle paylaşmak istedim. Allah yardımcın olsun.

valla ben 2 senelik ilişkime güvenip aileme rest çektim evlendim çokda mutluyum sen 8 senedir berabersin bukadar mükemmel bir insan bulmuşsun neyi bekliyosun anlayamadım. senin annen resmen evlenmeni istemiyor yanlık kalmaktan korkuyor yada kendi mutlu olamamış seninde olmanı istemiyor senin bu anlattıklarından başka birşey sonuç çıkmıyor bence anneni bir psikologa götür

baştan söylemek istiyorum inanmadım
1-6 yıldır birlikteliğim var demişisn
2- ailen 8 yıldır istemiyor demişsin inanmadım be güzelim valla hiç inandırıcı olmamış :eek:

baştan söylemek istiyorum inanmadım
1-6 yıldır birlikteliğim var demişisn
2- ailen 8 yıldır istemiyor demişsin inanmadım be güzelim valla hiç inandırıcı olmamış :eek:

Burada verilen tarih yanlış değil 6 yıllık bir ilişkim var 8 yıldır istemiyorlar bu doğru çünkü tüm yazdıklarımı okusaydın neden böyle bir 2 yıllık fark var anlardın. İşte senin gibi okumadan öğrenmeden bilmeden konuşanlar yüzünden sanırım bu hale geliyoruz. Ayrıca inanmak zorunda değilsin kimseyi de inandırmak zorunda değilim şekerim.

Anlayamiyorum....Böyle dört dörtlük bir es adayini evladini ve evladinin gelecegini düsünen bir anne göbek ata ata kabul eder....CADIARZU

Diger yorumlari okumadim...fakat anladigim kadariyla ortada sevgilinin istenilmemesi icin hicbir sebeb yok...o yüzden sorun sevgilinde degil annende canim...:nazar:

Üzülerek söylüyorum belkide egoistlik yapip senin evlenmeni istemiyor...hem maddi hem manevi acidan yanliz kalacagini düsünüyor olabilir...

Olmaz molmaz demeyin....öyle bir oluyorki...var öyle annelerde...:kahve:

Tabikide ne olurs olsun annenin gönlünü mutlaka yapmaya calis güzelim...cocuk degilsin yasinda gayet uygun...8 sene dile kolay...bunca yildir berabersiniz ve birbirnizi seviyorsunuz allah bozmasin:nazar:

Ha baktin gördün annen kararindan vazgecmiyor ve sana gecerli bir sebebde sunamiyor...o zaman sende artik benden günah gitti der ve basinin caresine bakarsin...:nazar:

Umarim hersey yine annenin rizasi ile olur...Allah yardimciniz olsun:teselli:

katılıyorum:1rolleyes:

canım valla sevgilinde ne sabır varmış canımcım ya hiç saygısını bozmamış

annen neden böyle hala anlamadım ben..

aşkının arkasındasın şekerim elbet kabullenicektir:teselli:

Geçen sene ağustosta kardeşimin bilgisayarını yenileyecektim o da abla şimdilik dursun ilerde alırız idare ediyorum bununla dedi. Oysa ben siparişini vermiştim süpriz yapacaktım öyle olunca vazgeçtik annemde çeyiz al kendine o parayla dedi gittik çeyiz bakmaya. Bir yandan sevgilimle telde konuşuyoruz annem sevgilime uzaktan şunu söyledi bak biz çeyizleri alıyoruz hazırlıklarını hızlandır dedi. Sevgilim annemle konuşurken madem böyle katı bir şekilde istemiyorsunuz neden siz kızınızı istemeye gelebilirsiniz tarzında bir cümle kurdunuz neden ümit verdiniz demiş. O zaman öyleydi demiş.

Evt anlasıldı
tum konuyu yorumları okudum ılk basta hep eksık bır seyler var nedır nedır dedım du rdum hihoyyyt anlasıldı bana göre,

aslında annenız o cocugun sızıınle oynayıp bırakmasını ıstemıyor

o yuzden ıyıııce zora koşuyor :nazar:

ılk once ıstemıs sonra ıstememıs ıyıce zorluyor benım rahmetlı annanem de annemı vermemek ıcın bır ara bayagı ugrasmıs hemde gorucuyle vermısler nıişan olms sonra bır ara vermemeye dırenmıs annem sasırmıs falan ama adam daha guclu ıstesın dıye yapıyorum a kızım sen sus demıs hihoyyyt

ayrıyetten sız gıdınce kadın yanlız kalacak ona da korkuyordur..

---------

bır de cok acayıp bır nokta var kı bunu pas gecmeyın

cocuk annenız arayınca o şamda kayısı bulunmaz hınt kuması eş adayınız annenızın telefonunu kayda almıs :1shok: bu bıraz sasırtıcı mı :jeyyar:
demekkı kayda almadıgında arıyor ve ılgınc seyler mı soylyor?
kızını alıcam goruceksın kaynana sırf sana ınat tarzı -tatlicadiarzu-

Neden bılıyor musun, benı de bır görucu ıstıyor yıllardır ve anneme ınat ıstemeye devam edıyor annem cocugu hıc sevmedı gozü tutmadı dıye cocuk daha da ınada bındırdı dunya ıyısı davranıyor hele bana !! ne zaman gorse bınbır sevgı topu davranısta bulunuyor annemee ınat....

bence acele etme bu durumda... CADIARZU cunku anneler cok zaman haklı olabılıyor... bekle bakalım, sevıyorsa bekler o da sositososito

herseyin bir sebebi vardir...

benım kayınvalıdem de benı ıstemedı hıç bır sebebı yok ınan ki. bır ınat ugruna yakacaktı bızı.

arkadaşım bence annenle son bır kez konuş ya evet dersın ya gıderım de. konuş sana gecerlı bır sebeb göstersınler,ellerınde sebeb yoksa sana bunu yapmaya hakları yok. senı dogurdular dıye sana sahıp degıller. sımdı bana kızacak cok arkadaş var ama her anne baba sızın kafanızda çızdıgınız o mukemmel portreye sahıp olmuyorlar. benım eşim kendı kafasına sılah dayadı, kayınvalıdem olsun senınle evlenmesınden daha ıyıdır dedı. canım ailenı son gune kadar ıkna et, olmuyorsa da hayatını mahvetme. ıyı duşun degecek kadar dogruysa sevgılın mutlu olun artık. bız yıllardır mutluyuz eşimle. kayınvalıdem hala aynı, hala mutsuz, hala hırslı ama yıllarımızı boşuna yemesıne ızın vermedık. ıyı duşun derım.

Son düzenleme:
Annenin evlenmeni istemiyorum demesi neden bu kadar önemli anlamadım. Kendisi evlenmeyecek ki. Ne bu yani, tamam aile de, anne baba çocuğunun mutluluğunu ister. Anneme erkek arkadaşımla evlenmek istiyorum dicem, annem de istemiyorum diyecek, ben de kara kara annem istemiyor diye düşüncem, üstelik de olgun bir yaştayım.-tatlicadiarzu-
Nikahı basar, balayında telefonla bildiririm yerimseniben

Evt anlasıldı
tum konuyu yorumları okudum ılk basta hep eksık bır seyler var nedır nedır dedım du rdum hihoyyyt anlasıldı bana göre,

aslında annenız o cocugun sızıınle oynayıp bırakmasını ıstemıyor

o yuzden ıyıııce zora koşuyor :nazar:

ılk once ıstemıs sonra ıstememıs ıyıce zorluyor benım rahmetlı annanem de annemı vermemek ıcın bır ara bayagı ugrasmıs hemde gorucuyle vermısler nıişan olms sonra bır ara vermemeye dırenmıs annem sasırmıs falan ama adam daha guclu ıstesın dıye yapıyorum a kızım sen sus demıs hihoyyyt

ayrıyetten sız gıdınce kadın yanlız kalacak ona da korkuyordur..

---------

bır de cok acayıp bır nokta var kı bunu pas gecmeyın

cocuk annenız arayınca o şamda kayısı bulunmaz hınt kuması eş adayınız annenızın telefonunu kayda almıs :1shok: bu bıraz sasırtıcı mı :jeyyar:
demekkı kayda almadıgında arıyor ve ılgınc seyler mı soylyor?
kızını alıcam goruceksın kaynana sırf sana ınat tarzı -tatlicadiarzu-

Neden bılıyor musun, benı de bır görucu ıstıyor yıllardır ve anneme ınat ıstemeye devam edıyor annem cocugu hıc sevmedı gozü tutmadı dıye cocuk daha da ınada bındırdı dunya ıyısı davranıyor hele bana !! ne zaman gorse bınbır sevgı topu davranısta bulunuyor annemee ınat....

bence acele etme bu durumda... CADIARZU cunku anneler cok zaman haklı olabılıyor... bekle bakalım, sevıyorsa bekler o da sositososito

Vallahi seni canı gönülden tebrik etmek gerekiyor şu ana kadar yapılmış en marjinal yorumu sen yaptın. Sevgilim benimle niye oynayacak bunca yılda anlayamacak kadar mal mıyım? Telefon konuşmasını bilerek kayda almış gibi bir durum söz konusu değil telefonu işi gereği her konuşmayı kayda alıyor. Annem böyle davranıyor diye bana hiçbir zaman iyi rolü yapmadı her zaman kendi oldu bu son yıllarda artan bir durumdu bundan önceki yıllarda ailemin istemediğini bilmiyordu ben bu durumu düzelir düşüncesiyle hep saklıyordum. Sevgilim ilk günde aynıydı şimdide aynı değişen hiçbirşey olmadı. Şamda kayısı bulunmaz hınt kuması cümlesi nasıl bir cümleyse artık sanırım yaranız varda gocundunuz. Yorumun için teşekkür ederim ama bu kadar mantıksız bir yorum annemin yaptığı şeyden çok daha mantıksız bulduğum için değerlendirmeye almıyorum. Sadece ve sadece saçmaladığınızı söylemek istedim.

Annenin evlenmeni istemiyorum demesi neden bu kadar önemli anlamadım. Kendisi evlenmeyecek ki. Ne bu yani, tamam aile de, anne baba çocuğunun mutluluğunu ister. Anneme erkek arkadaşımla evlenmek istiyorum dicem, annem de istemiyorum diyecek, ben de kara kara annem istemiyor diye düşüncem, üstelik de olgun bir yaştayım.-tatlicadiarzu-
Nikahı basar, balayında telefonla bildiririm yerimseniben

Bu zaten bizim planımızın en son raddesidir. Biz iyilikle olsun diye bir uğraş veriyoruz kimseyi kırmadan üzmeden ama baktık ki hala kırılan üzülen biz oluyoruz o zaman bu dediğin harfiyen gerçekleşecektir.

çok ilginç bir konu olmuş acaba şu mudur sebep diyorum ve siz cvblarınızla onu eliyorsunuz ozaman bu dur diyorum eh oda değilmiş benim aklım dimam durdu
sadece sunu söyleyebilirim evliliklerde aile çok büyük bir unsur
amaan annesiyle mi evlenicem yada
babasıyla mı oturucam sanki gibi yorumları toyca buluyorum
çünkü yaşayarak göreceksiniz ki bu tür ilişkilerde , evliliklerde birincil akrabalar ve hatta ikinci derece hısımlar bile önemli değişkenlerdir. sizin hayatınızda farketmediğiniz brisürü olaya müdahil olurlar ve asla kulak tıkayamayacağınız şeylerle karşı karşıya gelebilirsiniz . herşeyi güzellikle çözün bu konuda bıkkınlığa düşmeyin sabırlı olun
artık herşeyi denedim günah benden gitti aşamasına gelince tekrar düşünürsünüz
Allah sabırlar versin size ve tabiki annenize de doğru düşünme yetisi inş

aaaa kafam karıştı valla, ama 2 sey söylemek istiyorum.
anneniz gerçekten haklı, sizin göremediğiniz bir şeyleri görüyor ya da hissediyor ve sizi koruma içgüdüsüyle hareket ediyor ama siz karşınızdaki erkeğe zilzurna aşık olduğunuz için bazı gerçekleri gözden kaçırıyorsunuz!
ya da;
annenizin psikolojik problemleri var, etrafınızdaki bir büyüğünüzden yardım isteyip annenizi bir psikiyatra gitmeye ikna edin.
Bir örnek vereyim, annemin yakın bir arkadaşı var. Bir kızı ve 1 de oğlu var. kadının eşi yıllar önce vefat etmiş, kadında binbir zorlukla çocuklarını büyütmüş. ılk baslarda oğluyla çok uğraşıyordu, çocuğun acayip üstüne titriyordu filan. Sonra oğlu üniversiteyi kazandı ve çekip gitti, annesine de resti çekti. Oğlundan hayır gelmeyeceğini anlayınca kızına sardı bu sefer kadın. kızı da okulu bitirmiş, çalışıyordu. kız kimi bulsa beğenmedi, herkese bahane buldu. En son kızının ciddi bir ilişkisi vardı ve hep beddua ederdi "işallah bu kız hiç evlenemez de ömür boyu yanımda kalır" bir anneden böyle şeyler duymak çok acı ama demek böyle şeyler de olabiliyor hayatta.

X