Annem sevgilimi aramış :(((

gulcehre35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2009
32
0
Arkadaşlar merhaba uzun zamandır üye olmadan siteyi takip ediyordum bir çok konuyu hayretler içinde okudum zaman zaman ama benimde başıma geleceği varmış. 6 yıllık birlikteliğim var. Yıllardır evlilik planları yapıyoruz ama ailem bir türlü evlenmeme yanaşmıyor. Erkek arkadaşım birgünden birgüne beni ne kırmıştır ne üzmüştür, aileme karşı saygısında zerre kadar değişme olmamıştır. Bana ve aile karşı her zaman dürüst, sevecen ve güleryüzlü olmuştur. Elinde çok güzel bir mesleği iyi bir yaşam için maddiyatı dürüstlüğü, karı kızla hiçbir şekilde uzaktan yakından alakası olmaması. Her daim üstüme titremesi nerde ne zaman yapacağı belli olmayan eşşiz süprizleri elinden hiç düşmeyen çiçekleri dilinden hiç düşmeyen aşk dolu sözcükleri. Maddi manevi her anlamda tam destek olması. Okumam için elinden gelenin en fazlasını yapması. Bir kaç yıldır sağlık problemlerim var her bir sağlık problemi olduğunda benden daha ciddiye alması. vs vs saymakla bitmez. Gerçekten benim hayatımın anlamı hayatımın aşkıdır bu insan ama gel gelelim ailem bu insanı tam 8 yıldır istemiyor ve geçenlerde annem sevgilimi aramış ve kızımdan ayrılacaksın 8 yıl öncede bunu söyledim şimdide söylüyorum 80 yıl daha da söyleyecem kararımın arkasında duracam demiş. Sevgilim beni neden istemediğinizi hala anlamadım size ya da kızınıza karşı herhangi bir kusurda mı bulundum saygısızlık mı ettim ya da geçmişle ilgili bir şey mi kafanıza takılıyor nedir sorun demiş? Annem aynen şu söylemiş sen bizim günah keçimizsin başımıza taş düşse senden bilicez. Sevgilim bu konuşmayı telefonuna kaydetmiş ben anlatmayacağım sadece dinle diye telefonu elime verdi ve inanın günlerdir ağlıyorum bunları hakedecek hiçbirşey yapmamasına rağmen hep zan altında kaldı ve bugüne kadar tek kelime etmedi ya da ima etmedi. Bu telefon konuşmasından sonra da yine tavrı değişmedi sevgilimin ne bana ne de anneme karşı. Bu konuşmanın sonunda sevgilim anneme şöyle demiş. Siz bu kadar senedir kararlılıkla sözünüzün arkasında durdunuz saygı gösterirsiniz beni istemeyebilirsiniz. Ancak şu var ki ben sizden bin kat daha kararlıyım bu ilişkiye devam etmeye istediğiniz kadar yıldırmaya moral bozmaya ayırmaya çalışın benim için sonuç değişmeyecek kızınızı seviyorum ve sevmeyede devam edeceğim taki kızınız beni istemezse bir gün işte o zaman gitmek istemesemde giderim. Tabi ki bu istememezlik çok geçerli bir nedene dayanması gerek. Biz birbirimizi seviyoruz ve kimsenin buna mani olmasına izin vermeyeceğiz.

ışte durum bu arkadaşlar sizce ne yapmalıyım annemin bunca yıllık katı fikrini yıkmam imkansız delirmek üzereyim napacağım ben?

Arkadaşlar bir 6 yıl bir 8 yıl yazdığı için bir çok arkadaş bunun bir çelişki ya da nasıl bir durum olduğunu anlamamış onun için burada bir düzeltme yapmak istiyorum.

Bizim birlikteliğimiz 8 yıl önce başladı ve arada 2 yıl boyunca bizi ayırdılar. Annemin tavrı 8 yıldır dememdeki sebep ilk ilişkinin başlangıcından itibaren demek istedim. Umarım yeterli olmuştur bu açıklama.

Son düzenleme:
ama annenizin bunu yapmasında mutlaka bir neden olmalı.
anlattığınız kadarıyle erkek arkadaşınız gerçekten 4 4 lük biri. herşeyiyle.
ailenizin ve annenizin istememesini anlamak mümkün değil.
günah keçimizsin sen bizim ,ne demek. bu kelimeden bir şey anlamadım.ne demek istemiş acaba.CADIARZU
ama yine tekrarlıyorum. bunun arkasında başka nedenler olmalı..

Yazının başlarını okurken... sevgilinden öyle bahsetmişsin ki
Pess dedim ne erkekler var.... dört dörtlük yok ama bir tane kalmış oda buymuş dedim
Yani bir insan bu kadar iyi olamaz.!! yokk :1closedeyes:yok ben buna inanmıyorum canım..
Seninkinin hiçmi eksisi yok anam bu nee....:bbo:
Öyle anlatmışsın ki ben bile etkilendim....sırnaşık şey
Eee sorun ne... sanmıyorm bir anne baba bu kadar mantıksız hayır diyemez
Sen biraz daha açıl... neden istemiyorlar..
Sen saklarsan biz sana yardımcı olamayız ki......
Üstüne basa basa söylüyorum.. bu kadar iyi bir adamı ailenin istememesi garip
Haa tamam illa ki durum böyle ama ailem beni iyiye vermek istemiyo diyosan
Bunuda benim aklım almaz...

ailen neden erkek arkadasini istemiyor ben onu anlaamadim.. bi hata islemedi diyosun ama illaki biseyler vardirki annen istemiyor..? ilginc..
durduk yerde bi insani tanimadan etmeden niye istemesinlerki..??? bide yani dedigine göre 8 yildir taniorlar...
ben bir anlam veremedim dogrusu...:uhm:

anneniz neden istemiyor.
8 senedir bunu sormuşsunuzdur mutlaka.
sebebi nedir?
durduk yere bu kadar iyi bir insanın karşısında ısrarla durmaz sonuçta hiç kimse..

üle kızım sen hala düşünüyon mu
böylesine bi herif bulmuşsun niye kaçmıyon
deli misin nesin
bugunden tezi yok topla pılını pırtını vınnn

canım oyle bı anlatmısınkı adamı hıc kusuru fılan yok
ama madem yok neden ailen boyle davranıyo

hangı anne evladının mutluguna engel olmak ısterkı
varmıdır oyle bı anne

Kızlar anlattığım şeylerde yani erkek arkadaşımın nasıl biri olduğu yönünde hiçbir şekilde abartılmış övülmüş bir tarafı yok gerçekten böyledir. Annem bunu biliyor ve kabul ediyor -babam yıllar önce vefat etti zaten annemle ayrıydılar- hatta telefon konuşmasında annem sevgilimin söylediği herşeyi kabul ediyor. Yani bu saydığım herşeyi annemde görüyor biliyor ben ayrıca soruyorum kardeşim ayrıca soruyor neden istemiyorsun diye istemiyorum diyor sadece neden belirtmiyor çok efendi çok saygılı bilgili kültürlü bir çocuk diyor ama istemiyorum diyor. Sen evliliğe hazır değilsin diyor sevgilimde buna karşılık telde peki hayatında ciddi biri olmadıkça ciddi bir şeyler olmadıkça evliliğe nasıl hazır olmasını bekliyorsunuz diye söylüyor. Sakladığım herhangi bir şey yok hatta şunu söyleyebilirim bu ilişkide ben çok daha fazla sorunluyum annemle asıl sorun yaşayan benim ama kalkıp bana söylemesi gerekirken sevgilime söylüyor ama dediğim gibi istememe nedeni diye birşey yok. Bir neden yok diyor ısrarla.

Annen sana mutlaka bı acıklama yapmıştır,burda yazmamışsın.Ağızlarından laf al,artık eskısı gıbı ısınamıyorum,zevk almıyorum ilişkiden,soğudum fılan de,ınandır aılenı,belkı ozaman ağızların bişey kaçırırlar.Ailenın bukadar karalı olmasında ki nedenı öğrendıkten sonrada iyi düşün derim.anlattıgına göre erkek arkadasın türünün son örneği yerimseniben

madem öyle,vermezsen kaçıcam de :1closedeyes:

Zamanında bizi bir dönem ayırdılar beni maraşa akrabamızın yanına gönderdi telefonumu bilgisayarımı iletişim kurabileceğim herşeyi elimden aldılar ta gelip maraşta buldu (daha öncede maraştaki akrabamızın olduğunu söyledim otogarda ismime bilet ayrılan yeri sormuş ve direk geldi) sevgilim benim geri dönüyoruz diye tuttu geri getirdi. Böyle bir dönemde ben soğudum ettim uzaklaştım dedim ancak hiçbirşey söylemedi sadece iyi dedi.

Eee başka... asıl sebep nedir... seni maraşa gönderip
Bütün iletişim araclarını elinden almalarının nedeni nedir...:uhm::uhm:

bence anneniz yalnız kalmaktan korkuyor. başka kardeşiniz var mı evde.
yada sizi kimseyle paylaşmak istemiyor.
8 yıllık bir beraberlikten sonra hala nasıl evliliğe hazır değilsiniz der ki. 8 yıl. bence fazla bile beklemişsiniz. çok uzun bir beraberlik olmuş bu. bence siz annenizi hiç dinlemeyin. ve evlenin. en doğrusu o.

Hım 1. sayfayı görmemişim..
İlginç valla... sanırım annen, seni evlendirmek istemiyor..
Kendide sorunlu bir evlilik gecirdiyse...
Ama oğlan iyiymiş haa.... dünya ahret kardeşim olsun...

okyptem aynen aşkitom
hatta dicem ki annen mutsuz bir evlilik yaptıgı için belki de senin saadetini kıskanıyor :1closedeyes:
olmaz demen millet :mymeka:
bunun örnekleri mevcut :arşivden örnek arıyıp da bulamayan simil:
binde 1 de olsa çıkıyo böyle anneler mirmirmirmir

Eee başka... asıl sebep nedir... seni maraşa gönderip
Bütün iletişim araclarını elinden almalarının nedeni nedir...:uhm::uhm:

Sevgilimin beni hiçbir şekilde bulamaması için yaptılar iletişime geçmemem uzaklaşmam ve ondan soğumam için bir etken oluşturmaya çalıştı ama anlattığım gibi nafile. Arkadaşlar hatta bazı aile yakınları emniyet araştırması, sicil araştırmasına kadar herşeyi araştırdılar çıkan sonuç tek bir trafik cezası bile yok o kadar yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…