Annem mi Babam mı

Vignette

Let's be mermaids
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2016
3.439
7.218
Hanımlar merhaba öncelikle hepinize iyi akşamlar.
19 yaşındayım. Kendimi bildim bileli kötü bir aile hayatım var. Babam annemi aldatmış, annem kıskançlık yapmış, meseleler çok fazla karışık. 21 senelik olayları tek tek anlatarak sizi yormak istemiyorum.
En son olan olaydan bahsetmek istiyorum sadece.
Biz babaannemlerle altı üstlü aynı apartmanda yaşadık yıllarca bundan 6-7 sene öncesine kadar. Bir kardeşim var orta okula gidiyor. Annem çok kıskanç bir kadındı. Sürekli babamı farklı kadınlara yakıştırırdı. Beni sürekli babamın ofisine göndermek için bahaneler arardı küçük bir kızdım daha. Bu olaylarla büyüdüm. Babamın annemi çok kez aldattığını annemden öğrendim. Babam bana güvensizliği öğretti.
Bunun yanı sıra babasının prensesi olarak büyüdüm. Babamla evlenmek isterdim küçükken benim için annemden bile çok çok değerliydi.
Olaya dönecek olursak; babamın bir sekreteri vardı yeni işe girmişti. Ailecek görüşmeye başladık. Kadın evli bir çocuğu vardı. Anneme alınan eşarpların aynısı kadına da alınırdı. Annemin kıyafetlerinden hep onda da olurdu. Markete giderdik ''büroya alınacak şeyler var'' diyip peşimize takılırdı. Annem de her kadın gibi haliyle rahatsız oldu. Babama da bunu maalesef ki belli etti. Düşünün o zamanlar dokunmatik telefonlar daha yeni çıkmaya başlamıştı. Babam almıştı ve aynısından o kadında da vardı. Kadına x diyeceğim.
X ve eşi bizim mahalleye taşındı. Aradan zaman geçti. Kocasıyla çok büyük bir kavga ettiler ve ayrıldılar. Kocası x'i bıçaklamaya kalktı. Şiddetten dolayı ayrıldılar.
Bu olaydan sonra kadının hareketleri değişmeye başladı. Babamla aralarında bir ilişki olduğunu sezdik. Babam ailesiyle kavga etti. Anneme taşınmak istediğini söyledi. Taşındık. 8 sene boyunca evde arkadaş gibiydiler. Uzunca bir süre konuşmadılar bile. Annem çok adım attı. Çok seviyordu sözde çok kez barışmayı denedi. Gel gelelim babam hiç olumlu yaklaşmadı. Babamın x'le olan mesajlarını çok kez gördük. Şahit olduk. Annem asla ayrılmadı. Ben de bu negatif ortamda daha fazla bulunmak istemediğim için şehir dışına geldim üniversite için.
Geçen sene babam evi terk etti. İflas ettiği için kirayı ödeyemedi ve ev sahibi çıkın dedi. Annem de evi taşımak zorunda kaldı.
En sonunda bu sene annem dava açmaya karar verdi. Bugün babamın karşı dilekçesi bize ulaştı. Yalan yanlış şeyler yazılmış. Annem suçlu gösterilmiş.
Annem mahkemede şahitlik yapmamı istiyor. Babam benim karışmamamı, etkileneceğimi, arada kalacağımı söylüyor.
Şahitlik yapmazsam annemle aram kesin bozulacak. Keza anne tarafıyla da öyle. Ama benim yanımda hep onlar vardı.
Şahitlik yaparsam babamla ilişkim tamamen bitme noktasına gelecek. Zaten 2 senedir kopma noktasındayız. Eski samimiyetimiz kalmadı. Tabi baba tarafıyla da aram açılacak. Babaannem ve dedemle aram bozulsun hiç istemiyorum.
Anlayacağınız iki arada bir derede kaldım. Sizce şahitlik yapsam mı yapmasam mı? Evet biliyorum yapmam lazım annem madur olan taraf. Ama kendimi de kötü hissediyorum.
Baya uzun olmuş, kusura bakmayın. Yorum yapanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Tabiki şahitlik yapmalısınız. Haklı ve haksız ayrılsın istiyorsanız tabi. Siz adam kayırmayacaksınız. Tamamen doğruları anlatacaksınız. Annenizin yerinde olsam bunca yıl yetiştirdiğim evladım beni yüzüstü bıraksa çok üzülürdüm ve yıllarca eşinden de darbeler yemiş bu kadın. Babanız da kbkmasın sizin rızkınızı başka kadınlara yedirmiş, annenize ihanet etmiş defalarca, o adam bi zahmet küssün hatta hiç görüşmeyin bir daha.

anneniz ne için sabretti? aynı olayları ben 5 yaşımdayken yaşadım. babamın annemi aldatmış olması onun benim babam olduğu gerçeğini değiştirmedi.

anneniz mağdur duruma düşecek,maddi anlamda haklarından mahrum kalacaksa annenizin şahidi olun.

Sahit oldugunuz Gercekleri anlatmalısınız. Yani birilerinin dize aktardıkları değil de bizzat yasayıp gördüğünüz olayları bence anlatın. Öteki türlü adalet yerini bulamayabilirsiniz. Doğru söylediniz diye babanız bağı kopar aksa da kopardın. Böyle aile olmaz olsun

Kimbilir ne travma yarattı bu olaylar sende olaya gelirsek baban da olsa size fazlasıyla haksızlık yapmış yıllarca. Doğru olan neyse onu yap.

Benimde olaylar farklı olsada kötü bi aile yaşantım vardı. Hiç suçum yokken çok ortada ve yanlız bırakıldım.

Bir evlada bunu yaşatanlara gerçekten lanet olsun. Yanlış kiminse ona olsun.

Kusura bakmayın benimde babam hatalıydı ve bu söz onun içinde geçerli.

Normal bi yaşantı hepimizin hakkı,bunu elimizden alanlara neyse daha fazla bir şey demeyeceğim.

Çok üzüldüğümü belirterek başlıyorum Allah sabır versin, benim yazılanları okuduğum ve hayat tecrübeme bakılırsa babanız x ile hayat yasamaya baslayacak resmi olarak boşandıktan sonra. İkincisi şahitlik yapmalısınız bu sizin ailevi olayınız ve bu olay tarafsız kalınacak bir olay değil kim haklı ise sizin kanınıza göre o yönde şahitlik yapın.. İyilikler sizinle olur umarım

Bence kim haksızsa onun yanında olun
Babanıza öncesinde böyle bir dilekçeyi nasıl verdiğini sorun ve anneniz Lehine şahitlik yapacağınızı da belirtin

anne baba farketmez dogru dogrudur
Haklısın. Doğru doğrudur.

Ben de bir süre görüşmemeyi düşündüm hatta bunu da yaptım. Ama bu durumdan olumsuz etkilendiğimi farkettim en ufak baba lafında gözlerim dolmaya başlamıştı. Zaten şahitlik yapmam doğru farkındayım ama arada kalmak beni üzüyor.

Ne anne ne baba

Doğrunun yanında ol.
Haklısın.

Evlat da boyle ikilemdeyse...
Dogrunun yaninda ol ve tabiki anneni savun...annen de onca senesini keske heba etmeseydi...
Evlatta böyle ikilemdeyse diye bir durum yok. Ben annemin yanında oldum yıllarca. Babamla görüşmedim. Defalarca babamı aldım karşıma konuştum anlattım. Sürekli arada kalmaktan bıktım. Annemin bunu zorla yaptırmaya çalışması hoş değil sadece. Şahitlik etmem gerektiğini ben de biliyorum. Yaşamadan olayın zorluğunu anlayamazsınız.

Annem sözde ben ve kardeşim için yıllarca sabretti ama bir noktadan sonra babamı sevdiği için boşanmak istemediğini anladım. Biz sadece bahaneydik. Kendisine bunu yaptığı için anneme kızgınım zaten. Benim tanıklığım sonucunda dava annemin lehine olabilir çok bilgim yok açıkçası bu konular hakkında ama öyle düşünüyorum. Evet ne yaparsa yapsın o benim babam. Nefret edemiyorum. Sadece annemi değil beni ve kardeşimi de aldatmış olmasına rağmen.

Evet ben de aynen böyle düşünüyorum. Sadece neye şahit olduysam ondan bahsedicem. Ama bunun sonucunda tercih yapmam gerekicek ya bu beni üzüyor.

Kimbilir ne travma yarattı bu olaylar sende olaya gelirsek baban da olsa size fazlasıyla haksızlık yapmış yıllarca. Doğru olan neyse onu yap.
Çok iyi günlerimiz de oldu. Çok acı çektiğim zamanları da yaşadım. Böyle olmasını hiç istemezdim.

Kesinlikle sana katılıyorum. Kuzenlerimin ailelerini gördükçe hep imrendim yıllarca. Bunu yapınca babamın eline ne geçti hiç anlayamadım.

hakli kimse onun yaninda olun

burdan bakildiginda hakli taraf anneniz
Evet haklı taraf tabi ki annem. Ne olursa olsun hiçbir insan aldatılmayı haketmiyor

kim doğruysa ondan yana olmalısın
İki tarafın da çok hatası var ama hatanın en büyüğünü babam aldatarak yapmış.

Her türlü şerefsizliği yapıp da en sonunda anneme iftira atan adamı rezil ederim.
Zamanında yaptım. Ama artık arada kalmaktan çok bunaldım. Annem mi babam mı olmamalıydı. Sonuçta onlar boşansa da benim annem ve babam olmaya devam edicekler. Beni tercih yapmak durumunda bıraktılar.

Çok teşekkür ederim. Ben de o şekilde düşünüyorum. Ama sanırım bir detayı atlamışım. Babam boşanmak istemediğini yazmış dilekçede. 8 yıl da boşanmayı düşünmedi hiçbir girişimde bulunmadı. Madem o kadınla birlikte neden ayrılıp onunla olmak istemiyor diye çok düşündük. Haklısın çünkü babam sadece annemi üzmedi bizim hayatımızı da dağıttı.

Bence kim haksızsa onun yanında olun
Babanıza öncesinde böyle bir dilekçeyi nasıl verdiğini sorun ve anneniz Lehine şahitlik yapacağınızı da belirtin
Annem ilk olarak anlaşmalı boşanmak istedi ama babam kardeşime nafaka vermemek için bunu kabul etmedi. Nafakayı kabul etmeyince annem de çekişmeli boşanma yoluna gitti. Bu sefer de babam kardeşimin velayetini istemiş dilekçede. O da nafaka vermemek için. Sözde iflas etmiş tamamen. Zaten babaannemlerle birlikte yaşıyor. Babaannemin anlattığına göre de cebinde ekmek almak için bile parası yokmuş.

Anneye iftira varsa tabi ki şahitlik yapın. Burda sevgiyi bir kenara bırakmak lazım, baba tarafına da düzgün bir şekilde anlatın "insan olmanın gerekliliğinin" bu olduğunu. Yine de tavır alırlarsa zaten sizden uzak olmaları daha hayırlı demektir..

Şu durumda haklı anneniz gibi
Baba tarafıyla kötü olacam diye düşünmeyin.
Torunlarısınız bunun için kötü olacaklarsa da kendi ayıpları

İftira gibi değil ama olayları çok farklı yorumlamış. En basitinden annem altınlarını vermişti şirket açmak için. Bunu belirtmiştik biz dilekçede. Babam kendisi çalışarak bu şirketi kurduğunu yazmış dilekçede. İnsan gerçekten en çok örnek alması gereken insanın bunları yapmasını kabullenemiyor.

Şu durumda haklı anneniz gibi
Baba tarafıyla kötü olacam diye düşünmeyin.
Torunlarısınız bunun için kötü olacaklarsa da kendi ayıpları
Bunu yaparlar mı bilmiyorum. Sözde en sevdikleri torunları benim. Ama babam bile bu tercihi bana yaptırabiliyorsa herkes yapar diye düşünüyorum. Sonuçta kendisini dünyaya getiren adamdan böyle bir tekme yiyince insanın diğerlerine karşı düşünceleri de hep tereddütlü oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…