Annem, Erkek Arkadaşımı Ve Ailesini İstemiyor.

Deadpool

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2016
335
615
25
Hepinize iyi günler hanımlar. Günlerdir kafamı kurcalayan bir konu hakkında sizlerden görüş almak istiyorum. Ben 20 yaşındayım ve mühendislik öğrencisiyim.(Bunu belirtmemin nedeni var.) Benim bir de 8 aydır beraber olduğum bir erkek arkadaşım var. Gayet iyi anlaşıyoruz. Onu seviyorum. Anlayışlı, kibar ve bana değer veren, saygı duyan, yapıcı biri. Ancak annem bu ilişkiyi asla onaylamıyor ve ayrılmamı istiyor. Nedeni ise onun okuduğu bölümün benim bölümüme göre daha basit kalması (Elbette ki anneme göre) ve ileride maaş konusunda aramızda fark olması. Ayrıca onun ailesini de istemiyor fotoğrafta gördüğü kadarıyla . Erkek arkadaşımın ailesi kalabalık 5 kardeşler ve içlerinde tek erkek o. Anne babası okumamış insanlar bu yüzden de onlara karşı önyargılı annem ve memleketlerine kadar laf ediyor kesinlikle istemiyor. Evet farkındayım aile yapısı benimkinden farklı ama bu gerçekten bu kadar büyütülecek bir sorun mu? İyi insanlar olduktan sonra geçinemez miyim? Anneme göre asla geçinemem o kadar kalabalıkla, ailesiyle baş edemezmişim. Sizin görüşünüz nedir bu konuda? Bu durumda nasıl davranmalıyım?

Meslekler, maaşlar çok önemli değil. Mühendislerin %80'i asgari ücretle çalışıyor zaten bu devirde. Maddi olarak büyük farkınız olacağını sanmıyorum.

Ama kültürel olarak yakın olan ailelerden gelmemek evet bir problem. Anlaşanı uyum sağlayanı muhakkak vardır ancak istisnalar kaideyi bozmuyor bu tip konularda malesef. Dünyanın en iyi insanları da olsalar anlaşamamanız muhtemel. Burada kayınailesiyle sorun yaşayan kadınlar da kötü insanlar değil kayın aileler de kötü değil. Sadece uyuşamadıkları, hayata bakışları farklı olduğu için mutsuzlar.

Siz tanistiniz mi ailesiyle? Bazen fazla romantik bakip aileler arasindaki farklar gozardi edilebiliyor. Gencligin verdigi heyecanla ileride sorun olma potansiyeli olan konular onemsizmis gibi gelebilir. Annenizden bagimsiz kendiniz objektif olarak gozlemleyin ailesini ve ailesiyle olan iliskisini. Zaten daha cok gencsiniz evlilik icin. Simdiden annenizle tartismaya gerek yok. Ama siz evliligi yakin zamanda dusunuyorsaniz anneniz yuzde yuz hakli istememekte.

İleride maaş konusunda aramızda fark olacak demişsiniz ya, size hayatın bir acı gerçeğinden bahsetmek istiyorum; asgari ücretle çalışan bir çok mühendis var bu ülkede. Çünkü alanlarında iş bulamıyorlar. Üniversite okuyup, inşaatta çalışan insanlar da var. Umarım çok güzel bir iş bulursunuz ama anneniz de abartmış. Ha siz de yarın evlenecek değilsiniz zaten, iş evlenene gelene kadar daha önünüzde uzun yıllar var. Bakalım aynı insanla devam edecek misiniz... Diyelim devam ettiniz, bakalım ikiniz de iş bulabilecek misiniz... Bunları yapın da, geriye aileyi ikna etmek kalsın. Ekmeğini eline almış, aklı başında insanlar olarak, istediğiniz insanla evlenirsiniz o zaman. Sonuçta anneniz evlenmeyecek seçeceğiniz kişiyle. Aile sözü de bir yere kadar dinlenir bence.

Anneniz haklı o u dinleyin kendi kızımla ben varız şimdi düşünemiyorum harıl harıl bir ailenin içine girdipini olmaz kültür farkı sosyolojik maddi farklar çok önemli ilerde ah keşke dersin

Yahu daha 20 yasindasin. Bu adam ile evlenecegin ne belli? Kim bilir kendin 1 yil sonra ayrikmak isteyeceksin. Kim bilir cidden bir kac yil sonra evlenirsiniz. Kim bilir o is bulur, sen issiz kalirsin,..

Bu kadar sey hepsini annene anlatma. Karsi taraf okumamis olabilir fakat annende pek modern degil, daha 20 yasindaki kiz'a sanki yarin evlenecekmis gibi baski yaparak.

Kisacasi, herseyi akisina birak.

Daha yaşın 20

O zaman benim de sevgilim vardı da annem o sana uymaz vs diye yorum yapamazdı zira o esnada evlilik vs düşünmüyorduk

Bu arada sen mühendislik okuyorsun

Nerede ve hangi alanda

O daha kötü bölüm okuyor nerede ve hangi alanda

Zira annen bu konuda değerlendirme yapmak için ne kasar yetkin bilemem de 5 yıl sonra bugün yaptığımız değerlendirme bile yalan olabilir

Surede birçok mühendis bir çok da başka alanda çalışan var bir yazın da değerlendiriversinler

Aileye gelince benim için önemsiz

Tek çocuğum eşim 4 kardeş Kv kp bu şehirde ama bunu hiç sorum etmedim

Mesafeni korursan kimseyle başa çıkmak vs gerekmiyor kimse sana katılma cüreti dahi göstermiyor

Eşimin yıllardır tecrübeli olan iyi firmalarda çalışmış mühendis arkadaşları aylardır işsiz, ülke gerçeği diye bir şey malesef annenize hatırlatın.

Aileler arasında ciddi fark olup bir şekilde idare edebilen çiftler de var bu fark yüzünden sorun yaşayıp ayrılığa kadar gidenlerde.
Ama bence siz 20 yaşında şimdiden bunları düşünmeyin.

Erkek arkadaşınız hangi bölümde okuyor?

Kültür farkı, aileler arası farklar, eğitim farkı bunların hepsi az çok evliliklerde sorun yaratıyor. Yaşınız henüz çok genç bence ailenizi yabana atmayın daha iyi tanımaya çalışın karsı tarafı. Benim eşimin ailesi de kalabalık ve inan ki evliliğimdeki tek sorun ailesi oldu her zaman. Ailesine aşırı düşkünse de iyice işiniz zor.

Meslekler, maaşlar çok önemli değil. Mühendislerin %80'i asgari ücretle çalışıyor zaten bu devirde. Maddi olarak büyük farkınız olacağını sanmıyorum.

Ama kültürel olarak yakın olan ailelerden gelmemek evet bir problem. Anlaşanı uyum sağlayanı muhakkak vardır ancak istisnalar kaideyi bozmuyor bu tip konularda malesef. Dünyanın en iyi insanları da olsalar anlaşamamanız muhtemel. Burada kayınailesiyle sorun yaşayan kadınlar da kötü insanlar değil kayın aileler de kötü değil. Sadece uyuşamadıkları, hayata bakışları farklı olduğu için mutsuzlar.

İşte ben de bundan bahsediyorum iyi insanlar derken. İster istemez hayat görüşlerimiz farklı olacak dediğiniz gibi. Ancak bu gerçekten büyük bir sorun mu yani mesafeyi koruduktan, içli dışlı olmadıktan sonra bile olmaz mı yapamaz mıyım?
Yahu daha 20 yasindasin. Bu adam ile evlenecegin ne belli? Kim bilir kendin 1 yil sonra ayrikmak isteyeceksin. Kim bilir cidden bir kac yil sonra evlenirsiniz. Kim bilir o is bulur, sen issiz kalirsin,..

Bu kadar sey hepsini annene anlatma. Karsi taraf okumamis olabilir fakat annende pek modern degil, daha 20 yasindaki kiz'a sanki yarin evlenecekmis gibi baski yaparak.

Kisacasi, herseyi akisina birak.

O konuda aksini iddia etmiyorum zaten annem modern bir kadın değil. "Daha çok erken ne evlenmesi" dediğimde "Eğer evlenmeyeceksen ne işin var bu çocukla, niye boşuna "adını çıkarıyorsun" diye sorgulayan biri.

Hepinize iyi günler hanımlar. Günlerdir kafamı kurcalayan bir konu hakkında sizlerden görüş almak istiyorum. Ben 20 yaşındayım ve mühendislik öğrencisiyim.(Bunu belirtmemin nedeni var.) Benim bir de 8 aydır beraber olduğum bir erkek arkadaşım var. Gayet iyi anlaşıyoruz. Onu seviyorum. Anlayışlı, kibar ve bana değer veren, saygı duyan, yapıcı biri. Ancak annem bu ilişkiyi asla onaylamıyor ve ayrılmamı istiyor. Nedeni ise onun okuduğu bölümün benim bölümüme göre daha basit kalması (Elbette ki anneme göre) ve ileride maaş konusunda aramızda fark olması. Ayrıca onun ailesini de istemiyor fotoğrafta gördüğü kadarıyla . Erkek arkadaşımın ailesi kalabalık 5 kardeşler ve içlerinde tek erkek o. Anne babası okumamış insanlar bu yüzden de onlara karşı önyargılı annem ve memleketlerine kadar laf ediyor kesinlikle istemiyor. Evet farkındayım aile yapısı benimkinden farklı ama bu gerçekten bu kadar büyütülecek bir sorun mu? İyi insanlar olduktan sonra geçinemez miyim? Anneme göre asla geçinemem o kadar kalabalıkla, ailesiyle baş edemezmişim. Sizin görüşünüz nedir bu konuda? Bu durumda nasıl davranmalıyım?
Evliliklerde genelde kültür farkı çok oluyor.Bu herkeste olacak anlamına gelmez ama sadece sevgilinle evlenmiyosun ailesiyle de evleniyosun bu çok doğru bir laf

Öncelikle tabiki kültür birliği yaşam seviyeleri evlilikte gerçekten önemli oluyo.
Annenize tabiki hak vermiyorum hoş olmayan şekilde eleştirmiş. Henüz bence yaşınız evlilik için erken. Görüşmenizin boyutunun ciddi olması güzel ama acele etmeyin . Evlilik sürecinin her aşamasında hem eş adayinjzin hem ailesinin farklı yönlerini görürsünüz . Yaşınız gereği nişan sürecini uzun tutun eğer illede adını koyalım derseniz.
Söylediklerim hoşunuza gitmeyebilir ama inanın şimdi hiç sorun teşkil etmeyen durumlar evlilikte önem kazanıyor. Dediğim gibi annenize hak veremem o bi anne evladının iyiliğini istiyor ama annenize tamamen haksız da diyemem . Bu durumda olup çok mutlu olanlar da vardır ama bu durumda olup huzuru kalmayanlar da var. Temel değer karşılıklı anlayış yani şuan siz anlayışla yaklaşıyorsunuz maaşı benden düşük olsun ne önemi var ki bu kesinlikle öyle eğitimi benimki kadar iyi değil ne önemi var ki ,bu da gayet mantıklı ama eş adayinjz ve ailesi de aynı anlayışa sahip mi? Tanımadan bilemezsiniz

daha okulun başındasın bitirdin iş buldun maaşını eline aldın ve sevgilininkiyle mi kıyaslıyor annen.. Bilemezsin onun yarın öbür gün nerelere geleceğini. Bence çok yanlış düşünüyor anneniz

X