Annem benim... Canım annem

sözün bittiği yer hakikaten ne desem boş.
senide üzdük yaranı deştik. hatırlattık o günlerini.
verende Allah alanda.
:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

canım arkadaşlarım.
eşim iş seyahati için şehir dışında.kızlarım uyudu.
bende annemin hatıralarıyla başbaşa kalırım yalnızken.
size içimi döktüm ve destek buldum.
bu hep içimde zaten.
yaramı deşmek ne demek, merhem oldunuz.
sağolun.

forumda başlığınızı konuyu açtığınızdan beri gördüm ama cesaret edip girememiştim topicinize...
Anne dediler mi içim sızlar kötü birşey okuycam sandım...
ALlah başımızdan eksik etmesin onları...
Gidin, sizi ne tutuyor annenize gitmek için anlamadım...

Canım benimsenağlama
Annemi bayrama kadar göremeyeceğim. Ama söz senin içinde öpücem.
Allah eşinin ve kızlarının ömrünü uzun etsin
Allahım sana acı yaşatmasın inşallah

Bu aralar nerde anneyle ilgili bir konu görsem hemen hüzünleniyorum... Benimde biricik annecigim 1 hafta öncesi Hac´a gitti, cok özlüyorum... Off Off Ana gibi yâr olmazmis... Nekadarda dogru bir söz..:çok üzgünüm:

Son düzenleyen: Moderatör:

merhem olabildiysek ne mutlu bize ozman. a.s.:teselli:

arkadaşım yazdıkların bana hiç yabancı değil.
hamileliğim mide kanamalarıyla başladı,o sırada kayınvalidem ve görümcem diğer görümcemin doğumundan dönerken bana misafir olmak istediler.yatılı nekadar kalacakları bile belli değil.serum yiyorum.doktor hastanede yatman lazım diyor.eşim annesi ve kardeşi gelecek diye apar topar ev götürüyor beni.değil misafir ağırlamak kendime bakamıyorum.bakıma muhtacım.eşimde şimdiki gibi değil anlamıyor.bende çocuğum,şimdiki gibi değil.
geliyorlar,eşim ilk gün bana destek.ikinci gün ev dubleks üst kattan görümcem eşimi önüne almış dolduruyorken buluyorum.hastalığıma katiyen inanılmıyor,her iki lafta biz şöyle çalışırdık hamileyken biz böyle kolay doğurduk diye durmadan laf sokuluyor eşim dolduruluyor.o hasta halimle bile yatağımdan kalktım(hala inanamam)taarruza geçiyorum.kıyametler kopuyor.kriz geçirmişim komşular yetişiyor.
kırk gün kadar ailemin yanında kaldım,annem babam başımda bekledi.nadirdir kızını jinekoloğa götüren baba,benimki götürdü.ballarla pekmezlerle şerbetler yaptılar,ayağa kalkacak hale geldim.dokuz ay sonra annem baktı yine doğumumda ve şu an canımıda ailemide anne babama borçluyum.

dün akşam beni gördü yanına çıktım kayınpeder rahatsız uyuyordu içim sızladı gece hiç uyumadı dedi biraz oturdum eve indim inerken öksürüyorum hiç ses yok öyle baktı bana yine de içim elvermiyor işte sabah tekrar çıktım işe gitmeden önce nasıl oldu dedim iyi işte dedi o beni dört gündür bir kere bile sormadı ama

anneme neden gidemediğimi sormuşsunuz
gidiyorum ama malesef sık değil...
çalışıyorum oğlum okula gidiyor bir hafta sonum var cumartesi onun temizliğini yapıyorum
bir tek pazar bana kalıyor o gün de ne yapabilirsem...
bazen cumadan anneme gidiyorum eve döndüğümde beş karış surat sormuyorlar bile annen nasıl baban nasıl ağızları varmıyor bir türlü..
böyle sevgisiz saygısız merhmetsiz insanların yanında yaşıyorum yaşlanıyorum malesef...

canım benım oncelıkle gecmış olsun....ne guzel yazmısın...duygularını...
bosuna demıyorlar ..aglarsa anam aglar..yerısı yalan aglar.
oysa gelınde kızın oluyor ama bazende...kaynanlar....ılgısız olabılıyorlar...
uzulme canım benım ya..ınan duygulandım..

yazını okudum canım çok duygulandım annelerimizin kıymetini malesef evlenince daha iyi anlıyoruz

cok gecmis olsun zaten annemden cok uzaktayim bu yazdiklarini okuyunca birkez daha anladimki insana en sadik dost annesi demi birde bas taci yapabilsek onlari kirmadan mumkun oldugunca yardimlarina kosabilsek oysa onlar herzaman bizimle beraber cennet analarin ayaklari altindadir diye bosa dememisler tekrar gecmis olsun cnm

cuma günü hastalanmıştım bir hafta olacak hala öksürüğüm geçmedi dün akşam yanlarına çıktım 6 gün sonra kayınpederim bana bak orda benim öksürük şurubum var al iç dedi kayınvalidem de gene ses yok annem her gün arıyor nasıl oldun kızım diyor o aradıkça benim pişmanlığım daha da artıyor

insanın içine işler tabi yaaa Allah nasıl biliyosa öyle yapsın ıslah etsin
bazen bu büyüklere böylelerine akıl fikir ihsan eylesin

Siz anneniz hastayken iş-güç sebebi ile 1 ay uğrayamıyorsunuz!!!
Ama kayınvalideniz hasta olsa koşa koşa gidermişsiniz ?
Niyeki ? Anlamadım ben şimdi ? Neyse yine de annenizin değerini anlamanız büyük ilerleme.

insanın içi nasıl rahat ederrki
altta gelini hasta cocuk var :uhm:
biz komsumuza bile corba yapar götürürüz

bu nazarlığına alıp kaynanama takayım en iyisi
benim kayınvalidem sağolsun hasta olduğumda bebek gibi bakar

canım kayınvalidem üst katta mecburen gidip soruyorum anneme gidip döndüğüm zaman beş karış surat yapıyorlar yapsınlar ama ben üzülüyorum işte elimde değil

Yeşimciğim çok geçmiş olsun."Canım Annem" diye konu açtığını görünce cesaret edemedim girmeye. Ne mutlu sanaki anneciğin hayatta. Ben anneciğimi kaybettim ve oralarda yaşamayıp yurtdışlarına kaçtım. Hala da annemin yokluğu hançer gibi saplı yüreğimde..
Kayınvaliden hani yandım gelin dedikçe altına odun atılması gerekenlerden.. Ama sen ne kadar iyi niyetlisinki hala onları düşünüyorsun. Kul bilmezse Allah bilir canım sıkma canını. Bu arada eşin ne diyor bu durumlara merak ettim.

melekçiğim
eşim her şeyi görüyor ama ailesine de bişi diyemiyor canım.
Onların huylarını beyenmiyor sen de onlar gibi yaparsan onlardan bi farkın kalmaz diyor.
Zaten benim yapım da bu yok surat yapamıyorum küsemiyorum yapamıyorum işte

ahh annenizin kıymetini bilinn
anneler bi başkadır herzamannn her yerde her an,
kayınvalideyle ilgili bişey demicem,
ne olduğunu çok iyi biliyorumklava:

cnm çok üzüldüm.geçmiş olsun anneni başkalarından üstün tutma.hele haketmeyenler için asla.ben hastayken ilgilenmiycekler sonrada benden dört dörtlük gelinlik yapmamı bekliycekler.yok öyle birşey.yapsamda elimin ucuyla yapar.kendimi hiç üzmem.ne kadar sevgi o kadar saygı.kötükedihüso

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…