Annelerin Güncesi

Gece 1 buçık gibi gökçenin sesine yataktan fırladık. Sanki boğazına bişey takılmış gibi öğürüyordu. Baya kustu. Heryer battı. 1 saatte 4 kez kusunca acile geldik. Doktorun kapısının önüne de kustu. Uyumadan önce bişeyi yoktu ne oldu anlamadım :KK43: doktor serum taktı sabaha kadar burdayız. Gökçenin ise hiç Uyumaya niyeti yok gibi. Serum takılan eli işe parmak ailesini söylüyor :KK70:
cok geçmiş olsun canım. Şimdi nasıl.

Geçen gün yemek yemeye gittik garson yemeğe başlar başlamaz balon ve topitop getirdi ben balonu kızıma verdim şekeri göstermedem sakladım yemek bitti şeker diye tutturdu ceplerime baktı:) sonra garson çocuğa siz şeker vermiyorsunuz değilmi dedim garsonda şeker bitti başka bir çocuk geldi hepsini yedi dedi arabaya bindik arka koltuktan bizimki söylenmeye başladı Ah çocuk başka, şekeri yemiş ah diye o kadar güldük ki başka çocuk diyeceğine çocuk başka dedi:)))

Geçen gün yemek yemeye gittik garson yemeğe başlar başlamaz balon ve topitop getirdi ben balonu kızıma verdim şekeri göstermedem sakladım yemek bitti şeker diye tutturdu ceplerime baktı:) sonra garson çocuğa siz şeker vermiyorsunuz değilmi dedim garsonda şeker bitti başka bir çocuk geldi hepsini yedi dedi arabaya bindik arka koltuktan bizimki söylenmeye başladı Ah çocuk başka, şekeri yemiş ah diye o kadar güldük ki başka çocuk diyeceğine çocuk başka dedi:)))
Çocuk doktorları bile her gelen çocuğa şeker veriyor. Bende anlamıyorum bu durumu.

Görümcemin bebeğine çocuk çok zayıf diye raporlu mama vermiş doktor 6 aylık. 5 aylık çocuk için 6 buçuk kilo çok mu az ya o_O
Bana da çok az gibi gelmedi ama doğum kilosuna göre hesap yapılıyordu ilk 6 ayda doğum kilosunun iki katı bir yaşında 3 katıydı galiba tam hatırlayamadım şimdi

Çocuk doktorları bile her gelen çocuğa şeker veriyor. Bende anlamıyorum bu durumu.
Sorma canım ya eşimle savaş veriyoruz resmen geçen eczaneye gittik verdiler bari sorar insan annesine hemen veriyorlar elinden alamıyorum çok kızdık bu duruma oradan dişçiye gittik dişçi yapmayın ne olur vermeyin dedi en zararlı olan bu topitoplar o dişler dakikalarca şekerle yıkanıyor ve çok zarar veriyor dişlere dedi bizde sizin gibi düşünüyoruz ama herkes veriyor rahatsız oluyoruz ama engel olamıyoruz dedik ece görmeden görürsek biz şeker vermiyoruz diyoruz ama o görünce engel olamıyoruz

Geçen gün kayınvalidelerde herkes oturuyor koltuklar dolu, arda da yerde oturuyordu. Biraz zaman geçti eşimin babannesinin yanına gitti kadına nine azıcık da ben oturabilir miyim dedi :KK70: kadın kalktı Arda ya yer verdi :KK70: arda oturdu. O kadar kişi arasından gitti nineyi seçti :)
Komik olmuş :KK70:

Sorma canım ya eşimle savaş veriyoruz resmen geçen eczaneye gittik verdiler bari sorar insan annesine hemen veriyorlar elinden alamıyorum çok kızdık bu duruma oradan dişçiye gittik dişçi yapmayın ne olur vermeyin dedi en zararlı olan bu topitoplar o dişler dakikalarca şekerle yıkanıyor ve çok zarar veriyor dişlere dedi bizde sizin gibi düşünüyoruz ama herkes veriyor rahatsız oluyoruz ama engel olamıyoruz dedik ece görmeden görürsek biz şeker vermiyoruz diyoruz ama o görünce engel olamıyoruz
Hiç bir faydası yok, çocuk onu tanımıyor bilmiyor yani aklında olmayan çocuğun resmen aklına sokuyorlar. Arda daha bir yaşındaydı ayakkabı almaya gittik, kadın kasada şeker verdi. Vermeyin yemez dedim, aaa nasıl yemiyor bütün çocuklar bu yaşta yiyor dedi. Eşimle birbirimize baka kaldık, sanki bir eksiklikmiş gibi söyledi kadın.

Hiç bir faydası yok, çocuk onu tanımıyor bilmiyor yani aklında olmayan çocuğun resmen aklına sokuyorlar. Arda daha bir yaşındaydı ayakkabı almaya gittik, kadın kasada şeker verdi. Vermeyin yemez dedim, aaa nasıl yemiyor bütün çocuklar bu yaşta yiyor dedi. Eşimle birbirimize baka kaldık, sanki bir eksiklikmiş gibi söyledi kadın.
Allahım ya sanki çok gerekli birşey ne tuhaf insanlar var

Kızım abiler okula gidiyor dedi Babası da sen eğer çişini tuvalete yaparsan sen de okula gideceksin dedi kızım yanıma geldi neden tuvalete yapcam diye sordu bende çünkü okulda senin altını kimse temizleyemez tuvalete yapman gerekiyor dedim okula bezi olan çocukları almıyorlar dedim çok dikkatli dinledi beni Sonra hadi anne tuvalete gidelim kakamı yapcam dedi halbuki altına yapmıştı götürmedim o yüzden ama okula çok hevesli belki bu şekilde alışması kolay olur

Kızım abiler okula gidiyor dedi Babası da sen eğer çişini tuvalete yaparsan sen de okula gideceksin dedi kızım yanıma geldi neden tuvalete yapcam diye sordu bende çünkü okulda senin altını kimse temizleyemez tuvalete yapman gerekiyor dedim okula bezi olan çocukları almıyorlar dedim çok dikkatli dinledi beni Sonra hadi anne tuvalete gidelim kakamı yapcam dedi halbuki altına yapmıştı götürmedim o yüzden ama okula çok hevesli belki bu şekilde alışması kolay olur
Keşke götürseydin böyle heveslenir yapmasada götür sen bakalım etkili olursa bırakır bezi yoksa artık yaza :)

Keşke götürseydin böyle heveslenir yapmasada götür sen bakalım etkili olursa bırakır bezi yoksa artık yaza :)
Bezine yapmıştı o anda ondan götürmedim ama okul devreye girince çoştu bizimki yarın deneyeyim bakayım belki yapar 36 aydan itibaren alan anaokulları var milli eğitimin aslında küçük diye düşünmüyordum önümüzdeki sene ama çok hevesli olursa yarım gün olabilir diye düşünmeye başladım

Sabah sabah haberlere bakma gafletinde bulundum yine.
Irmak bebek vardı ya. Babası diğer kızını ve eşini öldürüp intihar etmiş. Cinnet geçirmiş sanırım.
Bi aile yok oldu resmen bi pisliğin yüzünden :KK43:

Sabah sabah haberlere bakma gafletinde bulundum yine.
Irmak bebek vardı ya. Babası diğer kızını ve eşini öldürüp intihar etmiş. Cinnet geçirmiş sanırım.
Bi aile yok oldu resmen bi pisliğin yüzünden :KK43:
Evet maalesef bende akşam gördüm onu yazık oldu o pislikte orada hergün acı çeksin

Birde üvey Babası tarafından öldürülen Ahmete çok üzüldüm annesi hamile adam ifadesi değiştirmiş annesininde haberi var diye annede tutuklanmış
Çocuğun okulu oğlumun okuluna çok yakın yurtta kalıyormuş hafta içi sadece pazar günü annesini görüyormuş o yurtta bizim burada Müge Anlıyı izliyorum kaç gündür

Görümcemin bebeğine çocuk çok zayıf diye raporlu mama vermiş doktor 6 aylık. 5 aylık çocuk için 6 buçuk kilo çok mu az ya o_O
bence tek doktorla başlamasın bir doktora daha göstersin az değil kilosu ama az olsa bile neden kilo almadığını incelemeden raporlu mamaya neden başlıyor şaşırdım açıkcası benim kızım yaşıtlarından bi hayli geride olduğu halde bir kez bile böyle bir öneriyle gelmedi doktoru
zaten bir kez doktorların dediği birbirini tutsa ne güzel olur :)

Şu yurt dışında 6 çocuğu olan bir çift varya. Kızlarından biri 19 aylık 8 kilo kız ayakta zor yürüyor. Bence doktor temkinli davranmış olabilir ama mama verildiyse kullanmasında zarar olmaz gibi geliyor.

X