Annelerin Güncesi

annem bununduysa fenalık geçirirdi o kadar suyunoşuna mı akıtcaz diye :KK70:
Küçükken koca battaniyenin altına girer çadır gibi otururduk kaynamış çaydanlığı koyardı ortamıza. Al sana buhar odası:KK70:
Benim annem babam da tutumluydı ama ben nasıl böyle oldum :) allahtan kocam da benim gibi müsrif de anlaşıyoruz :KK70:

Benim annem babam da tutumluydı ama ben nasıl böyle oldum :) allahtan kocam da benim gibi müsrif de anlaşıyoruz :KK70:
O iyiymiş bak :KK70:
Bende anneme çekmişim. Eşimde ne yazıkki kendi annesine :KK70:
Banyoya girip suyu açıyo o ısınana kadar üzerini falan çıkarıyo. Su boş boş akıyo ya ben deliriyorum:KK70: yer sildiğim kova hep orda her seferinde onun içine akıt boşa gitmesin yazık gğnah dünyada su kalmadı diyorum.
Her sabah yaşadığımız diyalog yine mi suyu boşa akıttın? Aa sahi unuttum:KK70:
Azmettim ama sabırla hergğn hatırlatıyorum bi gün başarıcam.
Duş başlığına yazı mı assam ki sahi dur iyi aklıma geldi o zaman umutmaz :KK70:

Köfte mamayı çok seviyodu içiyo mu hala canım

Aaay evet 7x24 mama içiyordu..2 yaş gibi onu bıraktık şükür.. Şimdi her gece o uyuduktan 1-2 saat sonra uyku arasında 350 cc ballı günlük süt içiriyorum.. şimdide bineron çürüğü ve gece uykuda içirilen sütün çürüğe yol açabileceği mevzusu var.. o yüzden sütüde gündüz uyanıkkene çekmeye çalışıcam.. hep bi sorun hep :KK48:

Ne zaman akıcı konuşmaya başladı peki?
Yasitlrini bicir bicir konuşurken görünce üzülüyorum. Herşeyi anlıyor sıkıntı yok. Ama konuşsa herşeyin çok daha iyi farkında olacak. Sabırla bekliyorum. Bu ara bu kadar çok takılmiyordum. Ama 150 kelimesi var e bu çocuk ne zaman kelimeleri birleştirip konuşacak da?

Net zaman hatırlamıyorum,yanlış olmasın ama benim ki sanırım 2.5 yaşa doğru akıcılaştı.. üstelik öncesinde kullandığı kelime sayıları da azdı,çok fazla değildi.. o yüzden ben çok takıyordum,sorun olabilir mi acaba diye.. şükür korktuğum gibi olmadı zamanı gelince çözüldü.. dediğim gibi şimdide susmuyor.. ve hâlâ bazı kelimeleri net değil tam dili dönmüyor tabi ama artık her şeyi tekrarlıyor soruyor.. konuşuyor

Aaay evet 7x24 mama içiyordu..2 yaş gibi onu bıraktık şükür.. Şimdi her gece o uyuduktan 1-2 saat sonra uyku arasında 350 cc ballı günlük süt içiriyorum.. şimdide bineron çürüğü ve gece uykuda içirilen sütün çürüğe yol açabileceği mevzusu var.. o yüzden sütüde gündüz uyanıkkene çekmeye çalışıcam.. hep bi sorun hep :KK48:

Net zaman hatırlamıyorum,yanlış olmasın ama benim ki sanırım 2.5 yaşa doğru akıcılaştı.. üstelik öncesinde kullandığı kelime sayıları da azdı,çok fazla değildi.. o yüzden ben çok takıyordum,sorun olabilir mi acaba diye.. şükür korktuğum gibi olmadı zamanı gelince çözüldü.. dediğim gibi şimdide susmuyor.. ve hâlâ bazı kelimeleri net değil tam dili dönmüyor tabi ama artık her şeyi tekrarlıyor soruyor.. konuşuyor
Ne güzel maşallah.
Bende bekliyorum konuşmasını bir an önce konuşur inşallah. Bana sorular sorsun istiyorum karşılıklı konuşalım istiyorum.rabbim kısa zamanda o günleri görmeyi nasip eder insallah

Ne güzel maşallah.
Bende bekliyorum konuşmasını bir an önce konuşur inşallah. Bana sorular sorsun istiyorum karşılıklı konuşalım istiyorum.rabbim kısa zamanda o günleri görmeyi nasip eder insallah

Amin inşallah..
Allah ne zaman yazdıysa olucak elbet ama tabi biz analar hep yaşıtlarıyla ve etrafımızda gördüğümüz diğer bebelerle ister istemez kıyaslıyoruz ve bi zaman sonra da o kaygı "acaba sorun mu var" a dönüyor..
Benim ki de konuşuyor ama aaay bazen cevap verecek takatin kalmıyor :KK53:

Ne güzel maşallah.
Benim kızımda iki yaşına kadar çat pat bişeyler diyıdu anne bile demiyodu 2 den sonra başladı konuşmaya şimdi maşallah çoğu şeyi söylüyo

Sevmiyorum düğün ya :/
Zorla oyuna kaldırılıyorum. Evdeki kıyafetlerin hiç birine giremediğim için yeni bişeyler almam lazım. Kına düğün ayrı. Bir de eşimin iki amcasının oğulları evlencek. Aynı kıyafeti giyip yırtma şansım yok :işsiz:
Gökçe de yüksek sesten korkuyo biraz ağlar her seferinde.
Bende düğünleri sevmiyorum çocukla olunca zaten bi gir çık yapıyoruz ya da eşime paslayıp betülü oturuyorum rahat rahat :KK45:
Off aynen ya.
Biz evleneceğimiz zaman eşime çok dedim gel nikah yapalım bitsin düğüne gerek yok diye. İnaanın sevmediği ot başında biter misali 2000 kişilik düğün oldu :işsiz:

Eşim şehir dışına gitmek için valiz hazırlıyodu. Bi sebepten öyle konulur mu o falan dedim o ne olacak dedi. Kavga gibi değilde işte ufak atıştık biraz. Gerçi ona atışmakta denmezde işte anladınız siz beni:KK53:
Gökçe de kavga ediyoruz sandı heralde. Birbirinize gülün anne dedi babasına gitti birbirinize gülün dedi.
Yanında tartışmayızda aslında şok oldum biraz. Gülün gülün diyip durdu.
Bi kere şakalaşıyoduk eşime trip atıyodum git gelme yanıma falan dedim gülerek. Gökçe onu nasıl anladıysa akşam babasına o yatmasın içeride uyusun gitsin yanından deyip durdu. resmen çocuk her dediğimizi aşırı ciddiyr alıyo çok dikkat etmem lazım herşeyeo_O

bana kalırsa kızım epeyce konuşuyo ama çoğu kişi anlamıyomuş ne dediğini :deli:

Bizde bazen ben bile anlamıyorum ne dediğini :halay:

Eşim şehir dışına gitmek için valiz hazırlıyodu. Bi sebepten öyle konulur mu o falan dedim o ne olacak dedi. Kavga gibi değilde işte ufak atıştık biraz. Gerçi ona atışmakta denmezde işte anladınız siz beni:KK53:
Gökçe de kavga ediyoruz sandı heralde. Birbirinize gülün anne dedi babasına gitti birbirinize gülün dedi.
Yanında tartışmayızda aslında şok oldum biraz. Gülün gülün diyip durdu.
Bi kere şakalaşıyoduk eşime trip atıyodum git gelme yanıma falan dedim gülerek. Gökçe onu nasıl anladıysa akşam babasına o yatmasın içeride uyusun gitsin yanından deyip durdu. resmen çocuk her dediğimizi aşırı ciddiyr alıyo çok dikkat etmem lazım herşeyeo_O

Ya öyle ama işte her zaman dikkat edemiyorum bebde hatta hiç kızmıcam ya da sesimi yükseltmicem diyorum ama o bile olmuyo geçen gece 2-6 arası uyandı baya uğraştım uyumadı kızmadım ama bi ara eşim kızdı yeter dönme yatakta diye betüle, betülde bana diyoki anne babam senin gibi kızdı çok üzüldüm o zaman :anne:

X