Annelerin Güncesi

annemlerdeyken erkek kardeşim benden önce işten geliyordu. Ben gelene kadar erkek kardeşim bakmış annem yemek hazırlamış. Sofra kuruldu yemek yiyoruz arda sofranın tepesine çıktı çorbamı karıştırıyor, ekmek atıyor içine salata felan attı bir yandan bana yedirmeye çalışıyor, bardağı aldı bilerek masanın üzerine suyu döktü. Erkek kardeşim diyorki hiç birşeye tepki vermiyorsunuz. Bu nasıl iştir felan dedi. Sen daha tecrübelisin canım bu döneme kadar birşekilde geldik ama şu an çok kafam karışık. Terbiye dediğin şeyi şu an çocuk anlar mı? Yaptıklarını görmezden gelmekle doğru mu yapıyoruz yanlış mı? Ne yapmalıyız. Çocuklar bu dönemde genel olarak böyle mi, yoksa bize özel mi?
Bizim ki mesela masaya boyle su dokse benim birsey soylememi beklemeden bana bakar masaya dokunmez cicege dokunur. Cesmeye dokunur falan der. Gider bi de ciceklere lavaboya doker.
Kizmadan guzelce soyluyorum annecim buraya su dokulmez diye bi pecetede ona veriyorum siliyo yalap salap. tamam diyo kendi de soyluyo ama yapmadan da duramiyo.
Hic soylemezsek sanki ilerde kafasi karisir gibi geliyodu. Onceden bisey demiyodu simdi niye soyluyo diye dusunmez mi ki. Ona olan tavrimiz degismis birden kisitlamaya baslamisiz gibi olur sanki

@Esin10 ve @aysenazim bir sınavı daha atlattınız :KK70: geçmiş olsun
A Akaibu peditus ben bir kere kullandım alerji yaptı yüzünde kızarıklıklar oldu bir daha da vermedim, doktor yazsa da alerji yapıyor diyorum vermiyor kuzuna geçmiş olsun
Sagol canim. Bunyeden bunyeye farkediyo demekki. Bakalim simdi aferin veriyorum. Bi daha ki hastalikta tekrar dusunurum:))

Kresin muduru aradi gokce hasta mi oldu neden gelmedi diye. Kreste bi kiz vardi bi iki ay var sanjrm bizimkiyle arasinda. Sakin bi kiz o da baya iyi anlastilar diye soylemislerdi. Bu gun gokce gitmeyince nerde gokce neden gelmedi gelmicek mi diyip durmus. gokce de melisayla yemek yemistik boya yapmistik diyip duruyo bizimkide sevmis heralde.
Buyumus de arkadas edinmis bacaksizim benim ya :KK70:

L Leydiminik sen kres fikrini soylemesen hic aklimda olan olabilecek bisey degildi. Hos dedikten sonra da sanki gotmez gibi geliyodu da bi deneyeyim demistim. Iyi ki soylemissin bizede fikrini tesekkur ederim

Kresin muduru aradi gokce hasta mi oldu neden gelmedi diye. Kreste bi kiz vardi bi iki ay var sanjrm bizimkiyle arasinda. Sakin bi kiz o da baya iyi anlastilar diye soylemislerdi. Bu gun gokce gitmeyince nerde gokce neden gelmedi gelmicek mi diyip durmus. gokce de melisayla yemek yemistik boya yapmistik diyip duruyo bizimkide sevmis heralde.
Buyumus de arkadas edinmis bacaksizim benim ya :KK70:

L Leydiminik sen kres fikrini soylemesen hic aklimda olan olabilecek bisey degildi. Hos dedikten sonra da sanki gotmez gibi geliyodu da bi deneyeyim demistim. Iyi ki soylemissin bizede fikrini tesekkur ederim
fikir verip uygulamayanlar :KK24: gökçe için çok sevindim bizimkide sürekli çanta alıp okula gidicem derdinde ama birinci hastalıklardan ikinci yemekten cesaret edemiyorum hoş zaten pedagog 36 dan önce olmaz diyince eşim rafa kaldırdı direk :işsiz:

Allah kısmet ederse, bebek doğduğundaktan 1 ay sonra Arda 36 aylık olacak, ama hemen kreşe göndermek çocuklarda dışlanmışlık duygusuna neden olabilirmiş. O yüzden işe başlamadan 1 ay önce felan kreşe yarım günde olsa başlatalım diyorum. Bende ne yapacağını çok merak ediyorum.

fikir verip uygulamayanlar :KK24: gökçe için çok sevindim bizimkide sürekli çanta alıp okula gidicem derdinde ama birinci hastalıklardan ikinci yemekten cesaret edemiyorum hoş zaten pedagog 36 dan önce olmaz diyince eşim rafa kaldırdı direk :işsiz:
Surdane kaldi zaten 3 yasa. O zaman daha hazir olur o da.
Yemek konusunda ben cok bisey beklemiyordum zaten. Soyledim de ustune dusmeyin yemezse israr etmeyin diye. Evde de 4-5 saat bisey yemiyo zaten orda da yemezse dert degil dedim. Keyif alsin yemek girsin araya istemedim. O da annesini yaniltmamis zaten yemiyomus. Bi hevesle gidiyo cocuklarla bi iki lokma alip doydum diyo bazen ilk kasigi agzindan cikarip bir daha almiyo. Sadece su iciyo diyo. Yaninda ki cocuklara yedirmeye calisiyomus.
Eve gelince de pek bisey yemiyo ama bakalim belki ilerde ilerleme olur

Ben doktora sormuştum devlet 12 altına karsilamiyor diye oyle yazıyor demişti.
Kurumu dolandırıyor demek istemiş o doktor da :)))

Kızlar ben önceden de yazmıştım benim küçük oğlum kızım kadardı belki daha küçüktü hasta olmuştu o gün ilk defa sağlık ocağında muayene ettirdim Dr peditus vermişti,iki gün çocuk uyumadi,huysuz ağlayan bir çocuk oldu ki normalde hastada olsa ağlamayan bir çocuktu. Kendi Dr umuzu aradım peditus verdiğimi söyledim peditusun yan etkisidir vermeyin o şurubu dedi ve kendi hiç vermedi bize kizimda bir kere kullandım bir daha kullanmadim yine sağlık ocağının Dr u yazmisti son birkaç gidisimde evde peditus varsa onu ver dedi ama ben vermedim
İnternette de okumuştum bazı aileler de bu konuda şikayet etmişler, çocuklarında agresif davranış bozukluklarına sebep olduğunu söylemişler

kızlar hem geçmiş olsun diyeyim hem de hayırlı sonuçlar olsun inşallah

geçmiş olsun canım umarım daha iyidir şimdi
ben peditus kullanıyorum bebekliğinden beri 2 yaştan sonra tam ölçek kullanılıyor ama benim kızım düşük ağırlıklı olduğu için yarım ölçeğe devam dedi doktoru
ayrıca şu yaş altı kullanım bu yaş altı kullanım fln hemen bir çok ilaçta yazıyomuş yasa gereği demişti abim sadece bricanyl için doktor yazsa da vermiyo :) yan etkisi ve etken maddelerinin çok ağır olduğunu düşünüyor.
ama tabi bu tamamen içinin rahat etmesiyle ilgili bende bildiğim ilaçların dışına çıkamıyorum peditus calpol ibufen :)

@Esin10 ve @aysenazim bir sınavı daha atlattınız :KK70: geçmiş olsun
A Akaibu peditus ben bir kere kullandım alerji yaptı yüzünde kızarıklıklar oldu bir daha da vermedim, doktor yazsa da alerji yapıyor diyorum vermiyor kuzuna geçmiş olsun
sagolun kızlar:)

X