Annelerin Güncesi

Neye inanacagimi sasirdim. Aferini de vermeyecektim bitki cayi iciriyodum.

Ates 39 bucuklara cikinca dayanamadim onu da verdim. Once versem bu kadar cikmazdi belki diye vicdan azaplarindayim suan.
Onune legenle su koydum icine de oyuncak doldurdum. Onunla oynuyo epeydir.
Yarim saat once de calpol verdim ama hala 38lerde bi inip bi cikiyo
canım afferimden kaçarken Allah göstermesin antibiyotiğe cevirmesin. Yapacak birşey yok.

Hayirlisi olsun canim insallah
Amin sağol cnm
Sabah atesi cikti ve tabi ki esim ates olayini duyunca tutamadim. Bir de 38 di yukselmiyodu. Bence esim sarip sarmaladigi icin sicaklamis bile olabilirdi ama bu konuya daha fazla girmeyeyim geriliyorm.
Doktor da benical vermeyin kesinlikle dedi acmamistim daha kaldi oyle. Peditusta vermeyin dedi. Aferin verdi gonderdi bir cay kadigi icir dedi.
Aferinin icinde de 6 yasin altina vermeyin diyo. Doktorlarnda hepsi ayri telden caliyo neye inanip ne yapacagimizi sasirdik
Tekrar geçmiş olsun cnm.aferin de vermişti Akife doktor doktoru dinlemek lazım yinede.peditus kafamı karıştırdı epeyce
Sorular kolaydı ama salak kafam kolay soruları yanlış yaptım eşim yüzünden yanlış bilgi verdi sınava girmeden:KK43:eğer yanlış hatirlamadiysam soruları 50 netim var
sanada geçmiş olsun atlattık sınavı..ben hesaplamadım.fırsatım olmadı

Amin sağol cnm

Tekrar geçmiş olsun cnm.aferin de vermişti Akife doktor doktoru dinlemek lazım yinede.peditus kafamı karıştırdı epeyce
sanada geçmiş olsun atlattık sınavı..ben hesaplamadım.fırsatım olmadı
Sağol canım ikimize de geçmiş olsun ya ohal sorusunu yanlış yaptım düşünebiliyor musun neden çünkü eşim ohal 3 ay ilan edilir uzatmak gerektiğinde tekrar MGK toplanır 3 ay daha uzatır dedi bende 3 ay yaptım 6 ay olacakmış genel olarak kolaydı ama dediğin gibi zaman sıkıntısı oldu bende de Türkçe de çok zaman kaybettim hayırlısı artik

Sağol canım ikimize de geçmiş olsun ya ohal sorusunu yanlış yaptım düşünebiliyor musun neden çünkü eşim ohal 3 ay ilan edilir uzatmak gerektiğinde tekrar MGK toplanır 3 ay daha uzatır dedi bende 3 ay yaptım 6 ay olacakmış genel olarak kolaydı ama dediğin gibi zaman sıkıntısı oldu bende de Türkçe de çok zaman kaybettim hayırlısı artik
Benim kardeslerin ikisi de girmis megerse hic haberim yok. Ikiside turkce matematik yaptik ciktik diyolar :))) cografya tarih fazla bilgiye dayaliymis sanki.
Hayirlisi olsun canim hepiniz icin

Bugun Arda neye ağladıgını da bilmeden sabah dan akşama kadar herşeye ağladı. Bir ara süper dadının kitabını almıştım eşim onun yöntemlerini uygulamaya çalıştı bence saçma sapandı, çocuk eziyet çekiyormuş gibi geldi, içim üzüldü. Ben en çekilmez durumlarda bile tahammul edebiliyorum eşim hep bir terbiye etme derdinde. Arda dan çok eşimle çatışacakmışız gibi geliyor.

Benim kardeslerin ikisi de girmis megerse hic haberim yok. Ikiside turkce matematik yaptik ciktik diyolar :))) cografya tarih fazla bilgiye dayaliymis sanki.
Hayirlisi olsun canim hepiniz icin
İnşallah herkes için hayırlısı olsun canım evet tarih coğrafya bilgi soruları ağırlıktaydı ben tarihe çok çalışmıştım,ama yine de yanlislarim çıktı, simdi de panik yapıyorum inşallah boş bıraktığım sorularda kaydırma falan yapmamisimdir cevap kağıdında diye kontrollü isaretledim ama bilmiyorum

Bugun Arda neye ağladıgını da bilmeden sabah dan akşama kadar herşeye ağladı. Bir ara süper dadının kitabını almıştım eşim onun yöntemlerini uygulamaya çalıştı bence saçma sapandı, çocuk eziyet çekiyormuş gibi geldi, içim üzüldü. Ben en çekilmez durumlarda bile tahammul edebiliyorum eşim hep bir terbiye etme derdinde. Arda dan çok eşimle çatışacakmışız gibi geliyor.
Erkekler bizim gibi değil canım ben çok sabirliyimdir mesela ama eşim öyle değil çocuk birşey yapıyor hemen sert şekilde yapma, bırak diyor çocuk ağlıyor, diyorum ki yavaşça yanina yaklaş hayır kızım yapma çünkü bu zararlı,tehlikeli diye anlat hemen tavrını değiştiriyor, ertesi gün yine sert şekilde yapma diyor,çocuk inatlasiyor bugun avm ye gittik kızımla ben ayriydik Bizimkilerden işim bitti çıkarken kızım hayır gitmek istemiyorum dedi arabasını kenara çektim egildim annecim şimdi işimiz bitti gitmemiz gerekiyor karnimiz acikti yemek yicez burada kalamayiz anlastik mi dedim güldü anlastik dedi hadi o zaman dedim tamam dedi ama benim yerime eşim olsa hayır ağlama sus deyip çocuğu daha fazla aglatacakti eminim buna

Erkekler bizim gibi değil canım ben çok sabirliyimdir mesela ama eşim öyle değil çocuk birşey yapıyor hemen sert şekilde yapma, bırak diyor çocuk ağlıyor, diyorum ki yavaşça yanina yaklaş hayır kızım yapma çünkü bu zararlı,tehlikeli diye anlat hemen tavrını değiştiriyor, ertesi gün yine sert şekilde yapma diyor,çocuk inatlasiyor bugun avm ye gittik kızımla ben ayriydik Bizimkilerden işim bitti çıkarken kızım hayır gitmek istemiyorum dedi arabasını kenara çektim egildim annecim şimdi işimiz bitti gitmemiz gerekiyor karnimiz acikti yemek yicez burada kalamayiz anlastik mi dedim güldü anlastik dedi hadi o zaman dedim tamam dedi ama benim yerime eşim olsa hayır ağlama sus deyip çocuğu daha fazla aglatacakti eminim buna

annemlerdeyken erkek kardeşim benden önce işten geliyordu. Ben gelene kadar erkek kardeşim bakmış annem yemek hazırlamış. Sofra kuruldu yemek yiyoruz arda sofranın tepesine çıktı çorbamı karıştırıyor, ekmek atıyor içine salata felan attı bir yandan bana yedirmeye çalışıyor, bardağı aldı bilerek masanın üzerine suyu döktü. Erkek kardeşim diyorki hiç birşeye tepki vermiyorsunuz. Bu nasıl iştir felan dedi. Sen daha tecrübelisin canım bu döneme kadar birşekilde geldik ama şu an çok kafam karışık. Terbiye dediğin şeyi şu an çocuk anlar mı? Yaptıklarını görmezden gelmekle doğru mu yapıyoruz yanlış mı? Ne yapmalıyız. Çocuklar bu dönemde genel olarak böyle mi, yoksa bize özel mi?

annemlerdeyken erkek kardeşim benden önce işten geliyordu. Ben gelene kadar erkek kardeşim bakmış annem yemek hazırlamış. Sofra kuruldu yemek yiyoruz arda sofranın tepesine çıktı çorbamı karıştırıyor, ekmek atıyor içine salata felan attı bir yandan bana yedirmeye çalışıyor, bardağı aldı bilerek masanın üzerine suyu döktü. Erkek kardeşim diyorki hiç birşeye tepki vermiyorsunuz. Bu nasıl iştir felan dedi. Sen daha tecrübelisin canım bu döneme kadar birşekilde geldik ama şu an çok kafam karışık. Terbiye dediğin şeyi şu an çocuk anlar mı? Yaptıklarını görmezden gelmekle doğru mu yapıyoruz yanlış mı? Ne yapmalıyız. Çocuklar bu dönemde genel olarak böyle mi, yoksa bize özel mi?
Benim eşimde çocuk terbiye edicem diye kızımın psikolojisini bozdu.çocuk babası evden çıkınca oh be diyo.eve gelince de kaçıyo artık babasından.terbiye vereyim derken kızı soğuttu kendinden.malesef müdahale edemiyorum fazla yoksa tartışıyoruz.
Arayı bulmak lazım galiba.bence kendi davranışlarımızla terbiyelemeliyiz çocukları.dadının uyguladığı metot bence çocukta kalıcı hasar bırakabilir ben de çok acımasız buluyorum.bi kere benim yüreğim dayanmıyo.birde çocuklar çok değişkenler sürekli kişilik arama peşindeler.ben çocuklarımı takip edip ona göre terbiye verip ona göre davranıyorum.akifler henüz çok küçük terbiye ederken mahçupluk duyguyla büyürler ve ileride utangaç tsvırlar sergilerler.yerinde ve dozunda yaklaşmamız lazım çocuklara.
Ben eşimle baş edemiyorum.Ayşenaz çevremizde örnek gösterilen öğretmenleri tarafından çok sevilen başarılı bi çocuk ama gel gör ki babamız bunları hiçe sayarak çocuğun üstüne fazla gidiyo ve kendinden kaçırıyo.

E Esin10 canım bende kontrol ettim.74 puan yapıyo doğruysa puan hesaplama.
Bu arada toplam 41 boşum var.zamanı yettirememiştim fazla boş bırakmışım

Canım Blackkcat Blackkcat e katılıyorum daha küçükler çok ustelememek gerekiyor,tabi ki dur demek gerekiyor bazı durumlarda ama inatlasmadan, benim çocuk büyürken yontemim hep konuşmak, yanlış davrandığını anlatmak oldu ki bunu oğlumun kresteki öğretmeni söylemişti, konuşun sizi anlamadığını dusunmeyin böyle yapmani istemiyorum çünkü deyin olabilecek şeyleri anlatın derdi gerçekten işe yarıyor ben ceza vermeyi pek sevmiyorum olumlu davranışta ödüllendirme yapıyorum bu da bir yöntem benim için bilmiyorum ne kadar doğru Yaptıklarım
Birde size özel değil canım bizde de oluyor bazen yapma dediğim şeyi israrla yapıyor sabırla baş etmek için çaba harciyorum duzelecekler elbette,sen sakinligini koruyarak oglunla konuşmaya calis umarım faydalı olmusumdur

E Esin10 canım bende kontrol ettim.74 puan yapıyo doğruysa puan hesaplama.
Bu arada toplam 41 boşum var.zamanı yettirememiştim fazla boş bırakmışım
Güzel puan canım inşallah beklediğin gibi gelir ben eve gelince bir baktım yanlislarim var eyvah 70 bile alamiyacagim dedim sonra hepsine bakıp hesapladim 76 çıkıyor rahatladim inşallah bir terslik olmaz beklediğimiz gibi gelir

Sabah atesi cikti ve tabi ki esim ates olayini duyunca tutamadim. Bir de 38 di yukselmiyodu. Bence esim sarip sarmaladigi icin sicaklamis bile olabilirdi ama bu konuya daha fazla girmeyeyim geriliyorm.
Doktor da benical vermeyin kesinlikle dedi acmamistim daha kaldi oyle. Peditusta vermeyin dedi. Aferin verdi gonderdi bir cay kadigi icir dedi.
Aferinin icinde de 6 yasin altina vermeyin diyo. Doktorlarnda hepsi ayri telden caliyo neye inanip ne yapacagimizi sasirdik
Biz aferin kullandik cnm yarim olcek iyi geldi

Kpss yi atlattık çok şükür.tek sıkıntı zaman.yarım saatim daha olsaydı iyi olacaktı çok boş bıraktım onun dışında sorular kolaydı kafamı toplayamadım.

Sorular kolaydı ama salak kafam kolay soruları yanlış yaptım eşim yüzünden yanlış bilgi verdi sınava girmeden:KK43:eğer yanlış hatirlamadiysam soruları 50 netim var

kızlar hem geçmiş olsun diyeyim hem de hayırlı sonuçlar olsun inşallah

geçmiş olsun canım umarım daha iyidir şimdi
ben peditus kullanıyorum bebekliğinden beri 2 yaştan sonra tam ölçek kullanılıyor ama benim kızım düşük ağırlıklı olduğu için yarım ölçeğe devam dedi doktoru
ayrıca şu yaş altı kullanım bu yaş altı kullanım fln hemen bir çok ilaçta yazıyomuş yasa gereği demişti abim sadece bricanyl için doktor yazsa da vermiyo :) yan etkisi ve etken maddelerinin çok ağır olduğunu düşünüyor.
ama tabi bu tamamen içinin rahat etmesiyle ilgili bende bildiğim ilaçların dışına çıkamıyorum peditus calpol ibufen :)

Biz aferin kullandik cnm yarim olcek iyi geldi
bize de aynen cay kasigiyla dedi yarim olcek olur heralde o da kendine getiriyo baya icirince gucluymus.

kızlar hem geçmiş olsun diyeyim hem de hayırlı sonuçlar olsun inşallah

geçmiş olsun canım umarım daha iyidir şimdi
ben peditus kullanıyorum bebekliğinden beri 2 yaştan sonra tam ölçek kullanılıyor ama benim kızım düşük ağırlıklı olduğu için yarım ölçeğe devam dedi doktoru
ayrıca şu yaş altı kullanım bu yaş altı kullanım fln hemen bir çok ilaçta yazıyomuş yasa gereği demişti abim sadece bricanyl için doktor yazsa da vermiyo :) yan etkisi ve etken maddelerinin çok ağır olduğunu düşünüyor.
ama tabi bu tamamen içinin rahat etmesiyle ilgili bende bildiğim ilaçların dışına çıkamıyorum peditus calpol ibufen :)
anladim canim. Ne bileyim bende sasirdim peditusun bize hic zarari olmadi ama faydasi da olmuyodu sanki. Esinn10 un ogluna da agir gelmis. Demekki denemeden bilemeyecegiz bazi seyleri. Artik allaha emanetler. Ufacik gripte nenkadar dert ediyoruz. Allahim beterinden korusun

X