Annelerin Güncesi

İçinde kalmaz olur mu hiç insanın, ben de 5 aylıkken başladım çalışmaya, yıllık izinlerimi kullanarak ancak 5 aylık yapabildim, sonrasında her öğlen arası eve gidip 3 saat vakit geçiriyordum oğlumla, küçüçük çocuğu sabahları al, kvye götür, işe gel, işten çık, tekrar işe dön zor ve yıpratıcı bir süreçti, aklın sürekli onda, yarım akılla çalışıyordum nerdeyse.Geçti o günler şimdi sabah bırakıp anca akşam görebiliyorum.
Geçen gün bir arkadaşım şöyle bir cümle kurdu, siz kreşe yolluyorsunuz ya, yarın yaşlanınca o da sizi huzur evine öyle bay bay hadi öptüm canım diyerek yollayacak dedi. Benimki kreşe gitmiyor kayınvalidede dedim o annesi mi dedi. O kadar çok zoruma gitti ki, belki haklıydı ama çok ağırdı. O ağırlığın altında hala eziliyorum.
Ya aman mal adam. Hic mi yok cevremizde anasini babasini istemeyen atan. Hepsi calisan cocugumuymus. Bu kadar sacma benzetme duymadim. Bu kadarlik is miymis annelik yani.
Hepinizi burda uzun suredir goruyoruz. Annelik duygunuzun ne kadar icten oldugunu. En ufak bisey icin nasil tedirgin oldugunuzu hepimiz gorduk. Hepinizin hakli sebepleri olduguna da eminim. Kaldi ki kimseyi ilgilendirmez hadsiz biryorum olmus. Sukur ki hepinizin yanida gozunuz arkada kalmadan birakacaginiz insanlar var.
Ayri kaldiginiz her vakti en iyi sekilde telafi ettiginize eminim.
Ki evdeykende hersey pek gulluk gulistanlik olmuyo. Evde kendi bakan bir cok kisiden daha iyi bile ilgilenmissinizdir.
Neyse ki anneligimiz bi iki senelik bi durum degil omur boyu surecek. Daha evlatlarimizla gecirecegimiz uzun yillar olacak insallah.

benim minnoşum beni anlayacak biliyorum ben herşeyin çok sevdiğimden olduğunu bilecek geri de kalan herkes için de tırı vırı diyorum bi de çok da tın çok da fifi diyorum bi de kasımpaşalı bişi derdimde asaletime yakışmaz :sus::KK53:
Benim eşimin tarafı kadının çalışmasına sıcak bakmiyorlar hatta gecen ay sıra eltimde olduğu halde kv mi bana göndermek istedi,önce o bakacak sonra ben demiş esimde abisiyle konuştu benim sınavım olduğunu,müsait olmadigimi söylemis abisi de tamam demiş KV eltime gitti,eltim eşimi arayıp saçma sapan laflar söylemiş,eşim sınavı var demiş onun sınavı beni enterese etmiyor demiş küs değiliz yüzüme karşı gayet iyi ama arkamdan konusuyor sürekli yani benim ders çalışmam sınava hazırlanıyor olmam onları hiç ilgilendirmiyor,inat ettim bende çalıştım elimden geldiğince ama arkamdan eleştiriyorlar biliyorum umurumda değiller, bunu da biliyorlar yani,ben kendim için neyin doğru olduğuna inaniyorsam onu yapıyorum

Benim eşimin tarafı kadının çalışmasına sıcak bakmiyorlar hatta gecen ay sıra eltimde olduğu halde kv mi bana göndermek istedi,önce o bakacak sonra ben demiş esimde abisiyle konuştu benim sınavım olduğunu,müsait olmadigimi söylemis abisi de tamam demiş KV eltime gitti,eltim eşimi arayıp saçma sapan laflar söylemiş,eşim sınavı var demiş onun sınavı beni enterese etmiyor demiş küs değiliz yüzüme karşı gayet iyi ama arkamdan konusuyor sürekli yani benim ders çalışmam sınava hazırlanıyor olmam onları hiç ilgilendirmiyor,inat ettim bende çalıştım elimden geldiğince ama arkamdan eleştiriyorlar biliyorum umurumda değiller, bunu da biliyorlar yani,ben kendim için neyin doğru olduğuna inaniyorsam onu yapıyorum
en güzelini yapıyorsun canım
Mottomuz olsun umursamamak :)

İçinde kalmaz olur mu hiç insanın, ben de 5 aylıkken başladım çalışmaya, yıllık izinlerimi kullanarak ancak 5 aylık yapabildim, sonrasında her öğlen arası eve gidip 3 saat vakit geçiriyordum oğlumla, küçüçük çocuğu sabahları al, kvye götür, işe gel, işten çık, tekrar işe dön zor ve yıpratıcı bir süreçti, aklın sürekli onda, yarım akılla çalışıyordum nerdeyse.Geçti o günler şimdi sabah bırakıp anca akşam görebiliyorum.
Geçen gün bir arkadaşım şöyle bir cümle kurdu, siz kreşe yolluyorsunuz ya, yarın yaşlanınca o da sizi huzur evine öyle bay bay hadi öptüm canım diyerek yollayacak dedi. Benimki kreşe gitmiyor kayınvalidede dedim o annesi mi dedi. O kadar çok zoruma gitti ki, belki haklıydı ama çok ağırdı. O ağırlığın altında hala eziliyorum.
Haklı falan değil. Lüzumsuzsun tekiymiş bence. Acayip sinir oldum.

Bence o adam kadinlarin calismasina kardi olan biridir ve ya face de dolanan bazi gorsellerden fazla etkilenmos:)) Eger annem veya kv bakmos olsaydi ben calismak istiyordum ama sartlar uymadi iste 15 saat ders alip gunde uc saat gidip gelirdim.aman neysr bizim nasibimizde buymus yapacak bisey yok.Son sekiz yilimin ozeti su oldu dort yil cocuk icin cabalamak dort yil da(gebelik dahil) cocugu buyutmek:))))

Kızlar son günlerde kızımın yüzü biraz sari geliyor bana eşime sordum bilmem sanki sari gibi dedi gerçi kızımın ten rengi beyazdi koyulasmaya başladı yani esmer olacak sanırım ondan mi yoksa bir problem mi var bilmiyorum haftaya sağlık ocağına gideyim olmazsa kan tahlili yaptirayim

Kızlar son günlerde kızımın yüzü biraz sari geliyor bana eşime sordum bilmem sanki sari gibi dedi gerçi kızımın ten rengi beyazdi koyulasmaya başladı yani esmer olacak sanırım ondan mi yoksa bir problem mi var bilmiyorum haftaya sağlık ocağına gideyim olmazsa kan tahlili yaptirayim
belki dediğin gibi ten geçicidir ama sormakta fayda var doktora için rahat etsin

Yaaa kuzumun fotolarini attilar. elinde yapistirici kartonlari delgec gibi bi makinayla bastirip kesiyo kendi. Hazir gozleri yapistiriciya surup yapistiriyo uzerine.
Tubitakin merakli minik dergisini aliyorum her ay. Mutlaka bi maket yapistirma tarzi bisey cikar icinden. Hic eline vermemistim uhuyu yapamaz diye. Hata mi etmisim ne
Minnacik parmaklariyla suruyo dikkatli dikkatli.
Allahim sacmaladim iyice gozumden yas akiyo :KK70:

Sariliktan mi suphlelendin ki canim. Bisey yoktur insallah

Yaaa kuzumun fotolarini attilar. elinde yapistirici kartonlari delgec gibi bi makinayla bastirip kesiyo kendi. Hazir gozleri yapistiriciya surup yapistiriyo uzerine.
Tubitakin merakli minik dergisini aliyorum her ay. Mutlaka bi maket yapistirma tarzi bisey cikar icinden. Hic eline vermemistim uhuyu yapamaz diye. Hata mi etmisim ne
Minnacik parmaklariyla suruyo dikkatli dikkatli.
Allahim sacmaladim iyice gozumden yas akiyo :KK70:
ay ne güzel maşallah kuzucuğa
bende hiç vermiyorum çyle şeyler bi denemek lazım demekki

belki dediğin gibi ten geçicidir ama sormakta fayda var doktora için rahat etsin

Sariliktan mi suphlelendin ki canim. Bisey yoktur insallah
Çok belirgin değil ama rengi değişik geliyor bana bazen, sarılık bebekken olmuştu ama o zaman çok sariydi simdi öyle değil ama solgunla hafif sari arası kansızlık falan da olabilir haftaya sağlık ocağına gideyim tahlil yaptirayim

Kızlar dün çocukların bebeklik fotoğraflarını paylasmissiniz ya yüzleri hiç değişmemiş aynilar benim kızım değişmiş mi kendimiz de anlayamıyorum değişip değişmediğini

X