Annelerin Güncesi

canım inşallah sınavın güzel geçer emeğinin karşılığını alırsın
ay eğer öyle bi imkan varsa hiç düşünme hatta imkanını yarat ve kaç :rolleyes:
Sağol canım inşallah bu sene 3.5 milyon kişi başvuru yapmış o yüzden sınav zor olur diye düşünüyorum ama hayırlısı bakalım çok iyi hazirlanamasam da çalıştım biraz
KV mirin kırın eder mi diye düşünüyorum kendisi hiç çocuk bakma taraftarı değil ama bilmiyorum eşime söylerim oğlanlar zaten sorun çıkarmaz hatta kardeşleriyle de ilgilenirler ama bilmiyorum nasıl olur
Annende gelsin o gün otursunlar bi gece iki dünür çıkın sizde rahat rahat eşinle
Annemle KV min kafası uyuşmuyor KV çok konusuyor olur olmaz sorular soruyor annemde pek KV ile yan yana gelmek istemiyor bir de geçmişten gelen bir soğukluk var

Sağol canım inşallah bu sene 3.5 milyon kişi başvuru yapmış o yüzden sınav zor olur diye düşünüyorum ama hayırlısı bakalım çok iyi hazirlanamasam da çalıştım biraz
KV mirin kırın eder mi diye düşünüyorum kendisi hiç çocuk bakma taraftarı değil ama bilmiyorum eşime söylerim oğlanlar zaten sorun çıkarmaz hatta kardeşleriyle de ilgilenirler ama bilmiyorum nasıl olur
Annemle KV min kafası uyuşmuyor KV çok konusuyor olur olmaz sorular soruyor annemde pek KV ile yan yana gelmek istemiyor bir de geçmişten gelen bir soğukluk var
Annende o kadarcık katlancak altı üstü 3-4 saat duymazdan gelsin he he desin geçsin azcık fedakarlık ister

Bende ders çalışıyorum sınav pazar günü kaç gündür evi sadece topluyorum bir iş yapmıyorum şu pazar gününü atlatayim haftaya büyük temizlik yapcam insallah cumartesi de annem bizde kalacak pazar günü çocuklara bakmak için haftaya da KV gelecek bir ay kalacak evlilik yıldönümüm,doğum günüm Aralıkta KV ile kutlayacagiz bu sene :KK70:seytan diyor çocuklarla KV yi evde birakayim esimle başbaşa evlilik yıldönümümuzde dışarı çıkalım ama olabilir mi acaba o_O
Bu firsati tepme kac bence de :)
Hem senin oglanlarda bayagi buyuduler guzel oyalarlar kardeslerini.

iki yıl önce bugün facede bir paylaşım yapmışım;
görmezden gelin
ses etmeyin
cevap vermeyin
sessizlik
herkesi mahveder

aynı gün beşinci ayına yaklaşmış bebeğimi bırakıp işe döndüğüm gün..ne kadar alınmışsam kırılmışsam demekki.ruh halim zaten hiç değildi o gün....hassasız işte konu evladımız olunca..
Senin baya Icinde kalmis canim kizini birakip ise baslamak.Ucretsiz izin hakkin yok muydu? Gerci ben kullandimda ne oldu millet surekli sen bunu bes alti aylik birakip calisacaktin vs diyip duruyor lar. KIME birakacaksam hic tanimdagim bir bakiciya sen yine annene birakmissin.

Tam ne kadarlik su an?
14 haftalık oldu

Senin baya Icinde kalmis canim kizini birakip ise baslamak.Ucretsiz izin hakkin yok muydu? Gerci ben kullandimda ne oldu millet surekli sen bunu bes alti aylik birakip calisacaktin vs diyip duruyor lar. KIME birakacaksam hic tanimdagim bir bakiciya sen yine annene birakmissin.
tabiki kaldı küçücük sadece emen bir bebeği bebeğimi bıraktım ne yazık ki özel sektör memuriyet gibi değil şartlar da izin kullanmam için çok elverişli değildi. bende elimden geldiğince beraber olduğumuz anları verimli geçirmeye çalışıyorum tabi
tabi annem her daim Allahın lütfu başımın tacı zaten başka türlü çalışmak çok çok daha zor olurdu

14 haftalık oldu

tabiki kaldı küçücük sadece emen bir bebeği bebeğimi bıraktım ne yazık ki özel sektör memuriyet gibi değil şartlar da izin kullanmam için çok elverişli değildi. bende elimden geldiğince beraber olduğumuz anları verimli geçirmeye çalışıyorum tabi
tabi annem her daim Allahın lütfu başımın tacı zaten başka türlü çalışmak çok çok daha zor olurdu
Bana 14 de kiz dedi, 16 da erkek ama 3 aralik da kesinlestirmek icin baska doktora gidip emin olucam.

İçinde kalmaz olur mu hiç insanın, ben de 5 aylıkken başladım çalışmaya, yıllık izinlerimi kullanarak ancak 5 aylık yapabildim, sonrasında her öğlen arası eve gidip 3 saat vakit geçiriyordum oğlumla, küçüçük çocuğu sabahları al, kvye götür, işe gel, işten çık, tekrar işe dön zor ve yıpratıcı bir süreçti, aklın sürekli onda, yarım akılla çalışıyordum nerdeyse.Geçti o günler şimdi sabah bırakıp anca akşam görebiliyorum.
Geçen gün bir arkadaşım şöyle bir cümle kurdu, siz kreşe yolluyorsunuz ya, yarın yaşlanınca o da sizi huzur evine öyle bay bay hadi öptüm canım diyerek yollayacak dedi. Benimki kreşe gitmiyor kayınvalidede dedim o annesi mi dedi. O kadar çok zoruma gitti ki, belki haklıydı ama çok ağırdı. O ağırlığın altında hala eziliyorum.

İçinde kalmaz olur mu hiç insanın, ben de 5 aylıkken başladım çalışmaya, yıllık izinlerimi kullanarak ancak 5 aylık yapabildim, sonrasında her öğlen arası eve gidip 3 saat vakit geçiriyordum oğlumla, küçüçük çocuğu sabahları al, kvye götür, işe gel, işten çık, tekrar işe dön zor ve yıpratıcı bir süreçti, aklın sürekli onda, yarım akılla çalışıyordum nerdeyse.Geçti o günler şimdi sabah bırakıp anca akşam görebiliyorum.
Geçen gün bir arkadaşım şöyle bir cümle kurdu, siz kreşe yolluyorsunuz ya, yarın yaşlanınca o da sizi huzur evine öyle bay bay hadi öptüm canım diyerek yollayacak dedi. Benimki kreşe gitmiyor kayınvalidede dedim o annesi mi dedi. O kadar çok zoruma gitti ki, belki haklıydı ama çok ağırdı. O ağırlığın altında hala eziliyorum.
Bunu diyen bir anne mi?

Bana 14 de kiz dedi, 16 da erkek ama 3 aralik da kesinlestirmek icin baska doktora gidip emin olucam.
kızkardeşime 12 haftalıkken perinatolog %99 kız dedi 14 haftalıkken de kendi doktoru yüzde veremem ama bende kız görüyorum dedi zaten kardeşimde öyle hissediyordu bizim ailece hislerimiz çok kuvvetlidir :)

huzur evi ve kreş benzetmesi de ayrıca tartışma konusu yani
ama diyen anne olmadığı için hiç ciddiye almamak gerek herkes ister evladı koynunda büyüsün ama biz de keyfimizden bırakmıyoruz sonuçta

Sanırım erkekler bu konuda daha düz mantık düşünüyorlar, çocuk ha evet anne bakmalı hep onun yanında olmalı, çalışmamalı gibi, ama kazın ayağı öyle göründüğü gibi değil, günümüzde hayat şartları öyle bir hal aldı ki, kimse ne çalışan kadını anlıyor, ne de çalışan anneyi. Çalışmasan orasına hiç girmek istemiyorum...

Kızlar bebek küçükken ayrılmak çalışmak çok zordur tahmin edebiliyorum ama ilerleyen yıllarda öyle olmayacak herşey daha rahat olacak çocuklar büyüyünce ev sıkıyor insani inanın bana :KK66:

X