Annelerin Güncesi

E Esinn10 bu işte bi bit yeniği var sakın açma kapıyı çocukları da tembihle, kızın içinde sürgüyü kapat ki pat diye açmasın kapıyı.
Ne güzel kurmuşlar tezgahı, rabbim korusun ya

Canım bende tedirgin etmek istemem ama bu bir ay içinde 3. vukuat değil mi? Bi anormallik var bu işte.

bu arada herkese merhaba hanımlar böyle lop diye daldım ama :) 1. sınıfa giden bir oğlum var.beni de alır mısınız sohbete :)
Merhaba, hoşgeldin.
Benim kızımda 1. sınıfa başladı. Geçen arkadaşlar yazmış;
'Ela Lale el ele anneler çıldırmak üzere.'
Bizdeki durumun tam karşılığı
Sizde durum nedir??

Canım bende tedirgin etmek istemem ama bu bir ay içinde 3. vukuat değil mi? Bi anormallik var bu işte.
Evet canım yine eşimi aramış dünkü kadın eşime trip yapmış birde dün kabul ettiniz aksam geleceklerinde kabul etmemissiniz diye esimde istemiyoruz demiş benimle dalga geçiyor karim çok kızdı size dedim diyor eşime kizdim hâlâ bana diyor ki eğitim kurumlarından ariyormus hangi eğitim kurumundan ariyormus ben okulu bilirim okul itibar etmeyin dedi bunları söylemedin mi ediyorum söyledim diyor güya keşke beni arasinlar deseydim eşime çok kizdim

Eşimin bi yere uğraması gerekiyordu çıktı bende ona sürpriz olsun diye ceviz tarçın ve havuç üçlemesiyle bir kek yapıyorum ilk denemem
Eğer güzel olursa geldiğinde çayla servis edicem yok güzel olmazsa hiç bahsetmem bile bana şans dileyin lütfen

Canim kekin ısısı çok önemli çok yuksek olunca üstü ve altı pişiyor içi pismiyor fırını önceden de ısıtma keki fırına koyduğunda fırını çalıştır ve normal bir ısıda yavaş yavaş pişir inşallah geç kalmamisimdir ve çok güzel olur inşallah

180 derecede pişiriyorum ama önceden ısıttım keşke daha erken yazsaymışım
Ve çok sağol canım

Bende begenmezsem lafini bile etmem
Guzel olur umarim :) afiyet olsun simdiden

180 derecede pişiriyorum ama önceden ısıttım keşke daha erken yazsaymışım
Ve çok sağol canım
180 in üstüne çıkarma 150 nin altına düşürme canım ben çok kek yaka yaka içini hamur biraka biraka sonunda püf noktasını buldum önceden isitmadan ısıyı çok yükseltmeden yavaş yavaş kabarak pişiyor çok güzel oluyor hatta görenler nasıl boyle kabariyor kabartma tozunu iki tanemi koyuyorsun diye soruyorlar:))

İlk deneme için fena değil diyelim biraz daha tarçın istermiş bir de hani kekin kenarları kıtırık gibi olur ya orası pek tutmadı yine de iyiki yaptım dedim zira eşim çok mutlu oldu
Edik : bildiğin erkek öküzlüğü oturdu bana heralde bide sana açıklıyorum ya umarım canın istememiştir canım zaten öyle bir hamileyi aşertecek kadar başarılı değil
İkinci edik: ya bide diyettekiler içinde iştah açıcı fln olmadı hiç diyeyim

Yok canim ya normalde kek sevmem birde son zamanlarda arda ile annanesi o kadar cok kek yaptiki gozum doydu resmen en son poğçayla olayı sonlandırdılar.

Afiyet bal şeker olsun. Kızınızın yaptığı supriz kekleri de yemek nasip olsun inşallah :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…