Annelerin Güncesi

Bende hiç iyi değilim son günlerde. Çocuklar, ev işi, sağlığım için çabalayışım, asosyal monoton yaşantım ve en çokta eşimin anlayışsızlığı hepsi birikiyor beni tahammülsüz sinirli bir insan yapıyor ve ne yazık ki bende çocuklara sık sık bağırmaya başladım 2 dk geçmeden bin pişman oluyorum ama sonra yine tutamıyorum kendimi. Elimde olan birşey değil kafam kaldırmıyor sabrım yok, çok üzülüyorum. Aylardır başlamamakta ısrar ettiğim antidepresanı aldım bugün. Sırf çocuklarım için.

zor kadın olmak canım arada dışarı cikabilirsen dışarı çık bir hava al nefes al canım iyi gelir ben de bazen dışarı atiyorum kendimi sürekli evde olmakta bunaltiyor insani

zaman zaman sinirleniyorum bende hele hafta sonları tozutuyor benimkiler büyük oğlum küçük oglumla küçük oğlum kizimla uğraşıyor yapmayın diyorum yok susun diyorum yok odalarına gönderiyorum kısa bir süre sessizlik sonra yine başlıyorlar dün eşim evdeydi depresyona girdi resmen:)) bazen kendimi çok yorgun hissediyorum birde ayin 25 inde KV de gelecek bir ay kalacak o da çocuk gibi ben bu bir ayda kafayı yemezsem daha da yemem

Cidden senin durumun daha zor hele aynı evin içinde bir de kv hiç çekilmez. Ama eşin sana destek o konuda şanslısın. Benimki arada bir tozutuyor hayattan soğutuyor beni

İnstagramda göremiyorum uzun zamandır paylaşımlarını,merak ediyordum bende..burada yazmışsındır belki ama ben girmediğimden görmedim..bir sorun yoktur umarım?

kuzum benim inşallah bu daha kolay çıkar bende dün doktorculuk bahanesiyle baktım hiç bi belirti yok ne zaman çıkacak bu dişler diye meraktayım

sizin adınıza da sevindim canım olay kötü olsa da gelen destekler başka bir güç olmuştur yine bardağın dolu tarafından bakmak en güzeli

valla bende bir gece önce bana dert yanıp hem de ne yanma ertesi gün kv siyle foto koyup yetiştirse bu kdr annem olabilirdi annelerin en tatlısı diye foto koyanı gördüm :) kocamla boşanıcam diyip ertesi gün iyiki hayat seni çıkardı karşıma diyeni maddi olarak hiç olmadığı gibi gösteren kendini o yüzden bende pek inanmıyorum hele blogerlar dünyası tam bi kaos zaten bi samimiyetine inandığım turuncubikız var o da bazen çok atarlanıyo ama yani normaldir o kdr insan herkes başka eleştiriyo
Nyse ben gidimde kociskolatama sunum hazirliym ( en sevdgim muhabbet olmus bugn burda) cok eglniyorm bazen igde hele bide cevremdeki insanlari gorunce daha bi cok
ay bende deniyorum bazen sonra evcilik oynuyorum gibi geliyo

Bazen kendime iyi anne degilim dıyorum canım cok sıkılıyor kızlar bağırmamak için siz napıyorsunuz
bence bunu bu kdr içerlediysen iyi bir annesindir çocuklar kolay kanıyorlar affetmeye çok hazırlar bence derin yaralar açacak onları rencide edecek kelimeler olmadığı sürece bi sıcacık sarılmayla unuturlar hepimizin tahammülleri sınırlarda şu sıra malum yaş krizindeler benim kendi adıma tek avantajım çalışmak heralde o kdr özlüyorum ki normalde olabileceğimden çok daha anlayışlı olabiliyorum bir de şey mi denesen hani çok kızacağını anladığında bir başka odaya geçip bir nefes alsan elini yüzünü yıkasan belki ilk başka da zor olur ama kendini buna şartlarsan reflekse dönüşür ben çok bunaldığımda derin nefes alıp çok tatlı bi sözünü aklıma getirip eriyorum ya da çok komik bi anını gülüveriyorum hemen :)

ay ne sorunlu tipler var ya sanki keyfinden bağırtıyon bi de eşine şikayet medeni cesarete bak daha yeni bir arkadaşımla konuşuyorduk kimsede başkasına tahammül diye bişi kalmadı hatta kendini bile tahammülü yok çoğu kişinin
kuzucuğumun da bi derdi mi vardı acaba ya bişeye tepki mi verdi ay bu çocuklar yüzünden paranoya oluştu bende :)

hepsi üstü üste kötü denk gelmiş bende @Esinn10 gibi düşünüyorum değişik bişiler yapmak bi yerlere gitmek iyi gelir biz de son günlerde biraz bunalmıştık geçen hafta sonu eşimle cumalıkızıka gittik ordan teleferikle uludağ günübirlik ama çok ii geldi dönüşte de çok yakın bi arkadaşımız var onlarda kaldık tatil gibi oldu deşarj olduk
aslında önce eşinin anlayışsızlığı kısmı çözülse gerisi çorap söküğü gibi gelir ya da bana öyle geliyo ne bilim ben en çok eşimle bi derdim olursa sıkılıyorum ama ondan destek alırsam herşey geçer herşey atlatılır kafasındayım

İnstagramda göremiyorum uzun zamandır paylaşımlarını,merak ediyordum bende..burada yazmışsındır belki ama ben girmediğimden görmedim..bir sorun yoktur umarım?
canım çok sağol özel bir durum yok genelde snap atıyorum artık daha kolay geliyo
vakit olunca bi de kızçem foto çekmeme izin verdikçe de paylaşım yapmaya çalışıyorum ig de
ama senin için insta snap te bi paylaşım yaptım :)) sürpriz yumurtadan güzel çıkıyo dedin diye eşimi gönderdim hemen al diye bize çıkanları gördünmü bilmiyorum ama eşim üç gün dalga geçti benle

Bir miniğimizz vardı bir de minnağımız olmuş, hoşgeldiniz, kendini üzme, hepimiz zaman zaman yapabiliyoruz, önemli olan telafi edip etmediğin bence ki sen zaten farkında bir annesin.

Adam diyorum gerçekten, ben olsam direk saldırırdım üstüne herhalde tutamazdım kendimi

Canım sebebini bilmiyorum ama lütfen halledilebilcek konuları önce eşinle çöz, sonra pırlanta evlatlarını düşün ve inşallah sorunsuz bir şekilde atlatırsın

Evde şenlik var desene, şimdiden kolaylıklar diliyorum

ay canım beni mi andın sen

Anneler çocuklarına ‘seni seviyorum’ der.
Bazen de ‘seni seviyorum’ demez onun yerine;
Terliyken su içme, der.
Vardığında beni ara, der.
Hızlı koşma düşersin, der.
Hava soğuk sıkı giyin, der.
Kalkınca yelek giy üşüme, der.
Geç yatma erken kalkacaksın, der.
Dersini geciktirme zorlanırsın, der.
Karşıya geçerken sağına soluna iyi bak, der.
Çünkü her anne çocuğunu çok sever

H. Kübra Tongar

Canım ben zaten fazla bagırmiyorum ama bazen insanlık tarafım tutuyor annelik tarafıma baskın geliyor sonra bin pişman oluyorum
Canım bi kitapta okumuştum anne kişisel bi öfke yüzünden çocuğa bağırırsa çocuk inanılmaz kötü etkilenir ama kendine zarar vermemesi için onun iyiliği içinse bunu hisseder sobaya elini uzatınca vurmak gibi mesela o kadar vicdan yaptığına göre iyi annesin gerçekten

Canım sende durumlar nasıl. Bebişle abisinin arası iyi mi?
Yanlız bırakıp çıkmıyorum hiç benim yanımda gelip ilgileniyor fatih kardeşiyle öpebilir miyim diye soruyor bebeki bırak diyor bazen emzirirken anlatıyorum anlıyor git mutfakta bi çay pisir de bana getir gibi numaralarla uzaklastiriyorum bazen hem küçüğü beslemiş hem buyukle oynamış oluyorum boylece iyiyz yani annemdeyim bu aralar evisi yemek derdim de yok biraz rahatim yerinde kocamı özledim ama o da bi iki gorusmesini bitirip gelecek yanıma

Aynen senin gibiyim bende eşimle iyiysem bütün sorunların üstesinden gelebilecek güçte hissediyorum kötüysekte tam tersi
Sorunda orada ya canım, çözemiyoruz

Allah bozmasın canım sağlıcakla büyüt evlatlarını

Canım benim yaa nazar olmuş kuzuya belliki böyle kontrolden çıktığı zamanlarda nas felak fatiha ayetel kürsi oku canım gözü olanın gözü çıksın

sagolun kizlar gercekten cok feciydi nasil stresli uyuduysam artik her tarafim agriyo.
Biseyi de yok sanirim cunku balonlarla yarin saat oynadi unuttu herseyi. Hatta ben oynarken arada yine gozum cesmeye dondu. Anne neden agliyosun falan dedi. Sordum annecim neden agladin neden eve gelmek istemedin diye. Ben istiyorum eve gelmek diyo.
Bu gunde hala anne sen bugun aglamistin diyo. Kendinin ne kadar agladigindan haberi yok heralde :)

gokce o kadar korktu ki onunla ilgilenmem gerekiyodu. Yoksa gosterirdim ona bagirmayi pislik herif. Esimin yaninda yapsa kesin kavga cikardi. Anlayamadi o ne oldugunu. Niye cocuga bagirdiginda beni cagirmadin diye bana kizdi bi de :)
Ya bide var ya posete aldigi seyleri koyuyodu. Gidecek zaten ne bu tahammulsuzluk. Yalniz ufak tefek gordu heralde beni. Ses cikaracagimi dusunmedi sanirim hic

1 1h1r canim sanada allah kolaylik versin. Bazi seyler es anlayissiz olunca daha zor oluyo gercekten. Insallah daha iyi anlar seni zamanla.

Cidden senin durumun daha zor hele aynı evin içinde bir de kv hiç çekilmez. Ama eşin sana destek o konuda şanslısın. Benimki arada bir tozutuyor hayattan soğutuyor beni
Allah yardımcın olsun canım, benim KV çok zor mesela arada kalıyordu bizde tuvalette oluyorum bütün evin içinde beni arıyor kulağı da duymuyor taa ebeveyn banyosunun kapısına gelip bana seslenmeye devam ediyor ki normalde ebeveyn tuvaletini kullanmam kaciyorum resmen,hicbir yere gitmemi istemiyor evde yalniz duramiyormis, yalniz bir odada yatamiyor gece korkuyormus bunun gibi bir sürü şey
Ve son günlerde bizim de esimle zıt dusdugumuz bir konu var evi satmak istiyor ben istemiyorum, istemiyorum dediğim halde her fırsatta satalım diyor annesinin evi mutahite verilecek mutahite ortak olmak istiyor evin parasiyla ben olmaz dedim defalarca tamam dedi evi satıp kredi çekip ev alalım diyor inanasim gelmiyor evi satıp beni ikna etmeye çalışacağını düşünüyorum abime bile söylemiş kardeşin istemiyor mutahitle ortak olmami diye

Sağol canım inşallah dişleri tamamlansa da onlar da bizde rahatlasak
sağol canım

dayim insaat muhendisi muteahhitlik yapicam dedi. Bizim senelerdir biriktirdigimiz parayla aldigimiz evi satti babam. Ortak olacaklardi.
Dayim isi yarida birakti gitti. Hersey babamin uzerine kaldi. Insaat bitri ama bize de 10 yil once 180 bin lira borc kaldi. Iscilerin parasini odemek icin kredi cekti cunku babam. Hala da o borcla ugrasiyoruz..

Bu kotu bi ornek ama cok riskli gercekten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…