Annelerin Güncesi

Gecmis olsun canim. Kardesime sordum doktor tanidigi cok eczanede calistigi icin. Bi sorusturup haber vereyim dedi

Zorunlu olmayan sayıları çöpe atın: yaş, kilo, boy.
Doktorunuz düşünsün onları. Bunun için ücret alıyor sizden.
Sadece neşeli arkadaşlarınız olsun.
Suratsızlar, negatifler sizi aşağı çeker.
Öğrenmeyi sürdürün: Bilgisayar, el sanatları, bahçecilik, ne olursa.
Beyniniz âtıl kalmasın. Âtıl kafa, iblisin tezgâhıdır.
İblisin adı da, alzheimer’dır.
Küçük şeylerden zevk almaya bakın.
Sık sık, uzun uzun, vargücünüzle gülün. Soluksuz kalıncaya kadar gülün.
Gözyaşları olacaktır. Katlanın, yas tutun, başka yaşantılara geçin.
Sevdiklerinizle doldurun çevrenizi, aile, kedi, köpek, kuş, balık,
yadigârlar, müzik, bitkiler, hobiler, ne olursa.
Eviniz sığınağınızdır. Tadını çıkartın.
Sağlığınızın kıymetini bilin. İyiyse üstüne titreyin.
Bozuksa düzeltin.
Siz kendiniz düzeltemiyorsanız yardım sağlayın.
Vicdan azabından uzak durun.
Çarşı pazarda gezin, komşu illerde dış ülkelerde dolaşın,
ama sakın suçluluk, pişmanlık duygusuna yönelmeyin.
Sevdiğiniz insanlara onları sevdiğinizi söyleyin, hissettirin her fırsatta.
Ve hiç unutmayın ki yaşam, aldığımız soluklarla değil, soluk kesen anlarla ölçülür,

bazı alıntılar...

Kızlar benim kız çok iştahsız oldu. Sabahları kahvaltı yapmak istemiyor. Akşam 8 de yediğiyle öğlen 12 ye kadar duruyor desem yeridir. Öğlen ve akşam bi nebze yiyor azda olsa. Meyve vs. de pek yemiyor iki üç dilim kadar azıcıkta kuruyemis başka yok. Sizinkilerde durum nasıl tahlillerinde de bişey çıkmadı üç haftadır böyle. Geçici bir dönemmidir yoksa kalıcı mı bilemedim.

Bence 4 saat cok fazla değil acıkmıyo olabilir sevdiği şeyleri sehpaya falan bırakabilirsin gider gelir yer belki

Canim donemsel birşeydir belki bizde de oluyor bazen

Bende de kafa kalmadı ders çalışıyorum ya yemek yaparken evde işlerimi yaparken kafamdan konu tekrarı yapıyorum unutmayayim diye:)) akşamda kizima hadi uyucaz diyecegime hadi ders caliscaz diyorum:)))

pek farkli degiliz canim bizde. Ara ogunleri gectim oglen yemegi diye bi olay yok bizde.
Pirasa mucveri denedim bu gun firinda yedi azicik.

Off bitlenmis gibi kasiniyo basim. Sac egzamasiymis basimda kepek zanettigim sey. Kortizonlu sampuan denedim o da birakinca yine basliyo. Olene dek de kortizon mu kullancam.
Sacima dokunmaya korkuyorum cocuklarda ki konaklar gibi kabuk kabuk dokuluyo derim.

Devamlı toplama hava aldırt doktora gittinmi hiç geçmezmiymiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…