Annelerin Güncesi

İlk havuza gidecek dediginde insallah hasta olmaz daha yeni iyilesti diye gecirmistim icimden. Arda' ninda 3 haftadir burnu akiyor icmedigi ilac kalmadi.
bende düşündüm ama bir önceki hastalığında evdeydi bi yere çıkmadan oldu öyle de böyle de oluyo inşallah olmaz diyip cesaret ettim ama şimdi inşallah kolay atlatsın diye dua edeceğim

İlerlemez inşallah canım geçmiş olsun
sağol canım

Dusmuyo pacamdan. Yere egileyim oturayim direk boynuma yapisiyo. Sirtima cikiyo. Tutuncam diye saclarimi yoluyo. Kurtulup ayaga kalkiyorum tshirtume yapisip ayaklarini kaldiriyo. Egil diyo. Canim aciyo annecim bak boyle yapma diye konusuyorum guzel guzel. Yapicaaammmm diyo gulerek. Ne yemek yiyebiliyorum ne tuvalete girebiliyorum. Ekmek arasi yaptim yere dokulmesin diye tezgaha egilip isiriyodum. Sandalya cekip tezgaha cikmaya calisiyo. Oyun oynayalim diyorum bi eli hep yakamda. Tshirtleri yirtti sundurdu. Gittigimiz yerlerde de yapiyo. Yaparkende surekli guluyo. Gomlek giymeyekorkar oldum dugmelerini falan koparcak insanlarin icinde diye. Deli etti beni ya. Birakir dedim guya 1 ay oldu nerdeysr hala ayni. Aglicam artik. Sunu yazarken bile omzumda suan. Evde dolanirken o sirtimda durcakmis. Bi sikimlik canim var zaten. Omzum boynum her tarafim cizik icinde tutuncam diye tirnaklarini gecirip duruyo:kızgın::mad:

Yarim saat once agzina 5 tane nar verdim. Oldugu gibi duruyo nar. Ne yutuyo ne cikariyo. Ne kadar zor olabilir acaba bi nari yemek. Diliyle dokunsa ezilecek. Tamami su zaten. Ne yedircem ben bu cocuga. Bi halt begendirmiyorum sikildim artik

Dusmuyo pacamdan. Yere egileyim oturayim direk boynuma yapisiyo. Sirtima cikiyo. Tutuncam diye saclarimi yoluyo. Kurtulup ayaga kalkiyorum tshirtume yapisip ayaklarini kaldiriyo. Egil diyo. Canim aciyo annecim bak boyle yapma diye konusuyorum guzel guzel. Yapicaaammmm diyo gulerek. Ne yemek yiyebiliyorum ne tuvalete girebiliyorum. Ekmek arasi yaptim yere dokulmesin diye tezgaha egilip isiriyodum. Sandalya cekip tezgaha cikmaya calisiyo. Oyun oynayalim diyorum bi eli hep yakamda. Tshirtleri yirtti sundurdu. Gittigimiz yerlerde de yapiyo. Yaparkende surekli guluyo. Gomlek giymeyekorkar oldum dugmelerini falan koparcak insanlarin icinde diye. Deli etti beni ya. Birakir dedim guya 1 ay oldu nerdeysr hala ayni. Aglicam artik. Sunu yazarken bile omzumda suan. Evde dolanirken o sirtimda durcakmis. Bi sikimlik canim var zaten. Omzum boynum her tarafim cizik icinde tutuncam diye tirnaklarini gecirip duruyo:kızgın::mad:
bizde de tepene çıkcam kafana oturcam söylemleri sürekli sırtımda bacak aramda bu da dönemsel heralde tuvalete gitme anne diye ağlıyor bi de yanaklarını sıkayım bak fıstık oldun diyo ben sabırla 3 yaşı beklemeye karar verdim :işsiz:

Yarim saat once agzina 5 tane nar verdim. Oldugu gibi duruyo nar. Ne yutuyo ne cikariyo. Ne kadar zor olabilir acaba bi nari yemek. Diliyle dokunsa ezilecek. Tamami su zaten. Ne yedircem ben bu cocuga. Bi halt begendirmiyorum sikildim artik
bizimkide hiç birşey yemez ağzına almaz ççiğ pirinç yutucam diye tutturuyo :deli:

Bu omza cikma olayi yeni modalari galiba, Arda da yemek yerken hep babasinin omzuna cikip oturuyor bana da yapmaya calisiyor bebek var diyorum bu seferde arkamdan sarilip birakmiyor :)

Canim narı tabakla önüne koysan yine yemezmi benim kızım ben verdigimde asla yemiyor hatta dun bir parca kofte koydum agzina kizdi bana tukurdu kofteyi ama önüne koyunca kendi yiyiyor

Merhaba anneler bende geldim aranıza

Kızım 6 buçuk aylık konu açmak istemedim, uyku sıkıntımız varr

Sallayarak uyumaz alıştırmadık, gerçi sallasakda uyumaz alışkın olmadığı için.
Memede uyumaya alışık. Hep emerken uyuyor emmeden uyuyamıyor. Bende bebeğim kendi kendine uyusun istiyorum ferber yöntemini araştırdım ama ağlatmaya kıyamam :/

Yok mu ağlatmadan kendi kendine uyumasını sağlayacak bir yöntem ?

[QUOTEbiz dedekaibu, post: 48573039, member: 757993"]Dusmuyo pacamdan. Yere egileyim oturayim direk boynuma yapisiyo. Sirtima cikiyo. Tutuncam diye saclarimi yoluyo. Kurtulup ayaga kalkiyorum tshirtume yapisip ayaklarini kaldiriyo. Egil diyo. Canim aciyo annecim bak boyle yapma diye konusuyorum guzel guzel. Yapicaaammmm diyo gulerek. Ne yemek yiyebiliyorum ne tuvalete girebiliyorum. Ekmek arasi yaptim yere dokulmesin diye tezgaha egilip isiriyodum. Sandalya cekip tezgaha cikmaya calisiyo. Oyun oynayalim diyorum bi eli hep yakamda. Tshirtleri yirtti sundurdu. Gittigimiz yerlerde de yapiyo. Yaparkende surekli guluyo. Gomlek giymeyekorkar oldum dugmelerini falan koparcak insanlarin icinde diye. Deli etti beni ya. Birakir dedim guya 1 ay oldu nerdeysr hala ayni. Aglicam artik. Sunu yazarken bile omzumda suan. Evde dolanirken o sirtimda durcakmis. Bi sikimlik canim var zaten. Omzum boynum her tarafim cizik icinde tutuncam diye tirnaklarini gecirip duruyo:kızgın::mad:[/QUOTE]
Canim biz de ayni durumdayiz ben de uc yasi bekliyorum:) Bi de cocuklar surekli bizle oyniyacak enerjilarini atacak yer ariyorlar

Merhaba anneler bende geldim aranıza

Kızım 6 buçuk aylık konu açmak istemedim, uyku sıkıntımız varr

Sallayarak uyumaz alıştırmadık, gerçi sallasakda uyumaz alışkın olmadığı için.
Memede uyumaya alışık. Hep emerken uyuyor emmeden uyuyamıyor. Bende bebeğim kendi kendine uyusun istiyorum ferber yöntemini araştırdım ama ağlatmaya kıyamam :/

Yok mu ağlatmadan kendi kendine uyumasını sağlayacak bir yöntem ?
Bebegin henuz kucuk birak oyle uyusun benm kizim da hep oyle uyudu ve memeyi birakinca bitti memede uyuma olayi

bizde de tepene çıkcam kafana oturcam söylemleri sürekli sırtımda bacak aramda bu da dönemsel heralde tuvalete gitme anne diye ağlıyor bi de yanaklarını sıkayım bak fıstık oldun diyo ben sabırla 3 yaşı beklemeye karar verdim :işsiz:

Bu omza cikma olayi yeni modalari galiba, Arda da yemek yerken hep babasinin omzuna cikip oturuyor bana da yapmaya calisiyor bebek var diyorum bu seferde arkamdan sarilip birakmiyor :)

Canim biz de ayni durumdayiz ben de uc yasi bekliyorum:) Bi de cocuklar surekli bizle oyniyacak enerjilarini atacak yer ariyorlar
anlasildi yine topluca ayni abukluklari yapiyolar bunlar.
Ama cidden cok yoruldum ya. Baskasina da yapmiyo nereye gitsek eli uzerimde bi de gicik gicik guluyo sipa

bizimkide hiç birşey yemez ağzına almaz ççiğ pirinç yutucam diye tutturuyo :deli:
tovbe tovbe. Cidden bi enteresanlar bu cocuklar ya

Canim narı tabakla önüne koysan yine yemezmi benim kızım ben verdigimde asla yemiyor hatta dun bir parca kofte koydum agzina kizdi bana tukurdu kofteyi ama önüne koyunca kendi yiyiyor
zaten kendi aldi canim onune koydum. Bi yarim saat agzinda tutup cikardi. Rengi gitmis seffaflasmis artik taneler. Ama sekiller hic bozulmamis :)

zaten kendi aldi canim onune koydum. Bi yarim saat agzinda tutup cikardi. Rengi gitmis seffaflasmis artik taneler. Ama sekiller hic bozulmamis :)
Anladım canım ağzında bayağı tutmuş ama birşey itiraf edeyim bende senelerce narı yiyemiyordum çekirdeklerini cignemek istemiyordum cekirdegi cikarmak ta saçma o yüzden yemek istemiyordum bizimkiler seviyor bende onlardan heveslenip azıcık yiyiyorum:))

Benim kizimda sehriyeyi gördüğü an yicem diye tutturuyor cay tabağına biraz koyuyorum yiyiyor:))

Kızlar benim kız fındık fıstık falan çok seviyor bugün fındık istedi verdim eşim dikkat et 2 yaşındaki çocuğun nefes borusuna kaçmış ölmüş çocuk dedi şimdi korkmaya başladım Allah korusun bir anlık birşey:KK43:

Anladım canım ağzında bayağı tutmuş ama birşey itiraf edeyim bende senelerce narı yiyemiyordum çekirdeklerini cignemek istemiyordum cekirdegi cikarmak ta saçma o yüzden yemek istemiyordum bizimkiler seviyor bende onlardan heveslenip azıcık yiyiyorum:))
aslina bakarsan benden yemem :) cekirdekli uzum bile yemem. Ama yemiyosa da agzina alip yarim saat beklemesin :)))

Adana da 2 yasinda ki cocugun karpuz cekirdegi kacmis bi de. Kucucuk sey aslinda ama korkutuyo tabi insani. Findik yerine kaju mu versen acaba. Hani yuvarlak degil daha buyuk illa ki cignemesi lazim. Risk azalir en azindan.

Bende bu konularda rahatim heralde cignemedigi icin hic biseyi. Findik civalinin icine atsam alip yemez heralde. Mecbur cekiyorum robotta kaskla yediriyorum

Bunu yaptığıma inanamıyorum ama az önce pijamalarımı değiştirdim neden mi küçük hanım beğenmedi çıkar diye tutturdu bir de hiç güzel olmadın anne diyip surat büzdü ya
Neyse değiştirm sen ne kadar fıstık oldun diyo bide güleyim mi ağlayayım mı bilemedim

Hayırlı geceler kizlar.tam okuyorum yarım kaliyo bi iş çıkıp sonunda bitirdim yazdiklarinizin hepsini okudum :))
Bide anlatıyim.altı sene öncemi neydi ben anneme gidince eve hırsız girmiş akşam bi geldik kilit milit yok diz üstü bilgisayarı çalmış ve yeni almıştık bide.bilgisayar cantasinin içindeydi faturasi falanda cantasinin gozundeydi bu cantayi öylece almış kaçmış. Çok üzüldük.iki gün sonra kizilayda maltepe pazarı var orda böyle elektronik eşyalar ikinci eller falan alınıp satılır. Bu hırsız bigisayari eşimin arkadasina satmaya çalışırken arkadaşı içinden çıkan fatura fislerde eşimin ismini farketmis suphelenince hırsızı oyalayip esimi aramış saticakmiydin yoksa başka bi olaymi var diye esimde hırsız olduğunu anlatinca hemen polisi aramislar.yani bizim bilgisayarin tanıdığımız birine satılmaya calisilmasi koca pazarda büyük bi mucizeydi. döndü dolaştı geri geldi hâlâ çok seviniriz düşündükçe.
Gerçekten büyük tesadüf. Kardesimde üniversiteye başladığında ilk bursuyla laptop aldı ve aldığı gün eve hırsız girdi çalındı :KK43: biz bulamadık tabı.
Bi defa da uykumdan hırsız var die bagirmalara uyandım. Annem sandım fırladım yataktan annem değilmiş ama üst katta yalnız yaşayan yaşlı teyze vardı oymuş. Biz birinci katta teyze de ikinci kattaydi. Bizim korkulukları merdiven gibi kullanip girmiş ikinci kata. Çok korkmuştuk. Teyze ikinci kata korkuluk taktirmisti. Daha sonra kapıları silerken farkettim bahçe kapımiz da zorlanmış ama pimapenlerin güvenlik kilitlerini acamamislar. Pimapenin heryeri tornavida izi doluydu. Bırak beni abim bile bi süre evde akşam yalnız kalmaya korktu :)

X