Annelerin Güncesi

Iyiki ucretsiz izin I hazirana kadar almisim gram duzelme yok :)))valla bugun bwn de actim tel.den ama yok durmadi zilli.Kalktik disari ciktik aninda sustu.Benim kiz sanirim aglamayi koz olarak eline almis ve isi inada bindiriyor susmuyor beni de kendini de perisan ediyor umudum uc yas:)))
Oyun grubu falan yok mu canım. Hazirana kadar alışması lazım çünkü. Bi daha izin hakkında yok. Yada sen yap ikinciyi gene ayrıl izne :KK70: elif ece okula başlayana kadar izin :) aslında fena olmaz haa :KK70:

Giysin tabi kuzeninin kuculen botunu gerci ben aldim cizme ama pisman da oldum.Esime kizmistm birine iyi bir borc para verdi bir haftaligina ama oara alti ayda zor geldi ben de ona kizdikca alisveris yaptim millet yiyip giyecegine kizim yesin hiysin diye:)))))
Geçen yılda almadık. Yigenimin küçüğünü giydi. Yigenimin küçüklerini çok giydi gökçe. Zaten onada çogunu ablam ben ve annem aldığı için begenmemezlik falanda olmadı. :)
Biz kadınlar kızdikca alışveriş mi yapıyoruz ne :KK66:

Kizlar akil verin.Bugun akraba gunumuz vardi oraya gittik kizimla daha kapidan girer girmez basladi aglamaya susar filan dedik ama susmadi bir saat agladi mecbur kalktim hatta ikranliklari halamin kizi pedime koydu evde yeyin diye.Ben bu sorunu nasil asacam kotu duruma dusutorum benim de ihtiyacm var disari cikip gezmeye ana kizim sikinti cikartiyor ne yapsam ne etsem sizlerde boyle sikintilar var mi
Canim orada bir süre insanlardan ayrı kizinla vakit geçirip sonra yanlarına gitseydin belki kalabalığa birden girince sıkılmıştır zor bir durum biz bir ay önce görümceye gittik burnumuzdan geldi hep ağladı en sonunda kalktik ama bizde her zaman olmuyor o donemde genel olarak huysuzdu
Mantar canım. Bende başka bi doktora gideyim diyorum. Bayanı doktor gelmiş ona mı gitsem dedim eşime..Oda kadin kadının halinden anlar bide ona git dedi :) bence bayan işine geldi :KK70: şimdi biraz daha rahatım ama geçmedi. Hafta ici de izinde sıkıntı oluyo bakalım nasıl gidicem.

Bebekler için olanı mı ? Pembe kutu
Kaşıntı çok kötü ihmal etme canım
Bende geçen sene internetten almıştım uyku tulumu 3 yaş nerdeyse tam oluyo hatta annem bugün küçülmüş yeni bak diyo tulumlar eskimeden bebeler büyüyo

A Akaibu kakasına bakıyo falan diyince o günler geldi aklıma kaka muhabbeti yapıyoduk neler çektik neler :KK70:
Ne günler geçirdik ya sahiden gece nobetlerimiz,kakalar,kusmuklar, dişler, aşılar zor zamanları,heyecanları,korkuları,mutluluklarimizi hep beraber yaşadık o yüzden burası çok özel benim için :KK37:
Ben uyku tulumu almicam ya. Ev gayet sıcak. Alıyorum 4 5 kez giyiyor sonra atılıyor bir köşeye. Hem gece çiş var die kalkabiliyor tulumla zor olur. Daha önce idil bebenin aldım pamuk terletti. Civilden aldım oda idil bebe kadar olmasa da terletti. Bu sene boşuna para vermemeye karar verdim. Botta almicam evde var yigenimin küçüğü Onu giydircem. Zaten kaç kez çıkıyor dışarı ki. Çıktığımızda araba ile gidiyoruz zaten. Çok lazım olursa alırim ama şimdilik almicam :)
Bencede canım bende büyük oğlumun çoğu ayakkabısını eşyasını küçüğe giydirdim zaten eskimeden kuculuyor çoğu şey yepyeni oluyor kızımın kıyafetlerini ayakkabılarını da abimin kızına veriyorum abimin eşi hamile kaldığında kuculenleri sakla ben alırım demişti o da haziran doğumlu araları tam bir yaş herşey ona uygun oluyor,

benim oğlan durmadan balkona çıkıyor hayırdır oğlum neden durmadan cikiyorsun diye sordum bu gece meteor yağmuru var 2-4 arası dedi balkondan gorunmez odamin camından bakayım dedi orada da hemen karşıda ev var oğlum çok bakma millet ne bilsin senin meteor yağmuruna baktığını onları dikizliyorsun sanatlar dedim ama hâlâ bekliyor camda :KK70:

Mantar canım. Bende başka bi doktora gideyim diyorum. Bayanı doktor gelmiş ona mı gitsem dedim eşime..Oda kadin kadının halinden anlar bide ona git dedi :) bence bayan işine geldi :KK70: şimdi biraz daha rahatım ama geçmedi. Hafta ici de izinde sıkıntı oluyo bakalım nasıl gidicem.

Bebekler için olanı mı ? Pembe kutu
evet canim. O sirada bebek icin tedavi goruyodu. Tedavi etkilenmesin diye bunu veriyoruk demsti doktor. Burda da coresatin konusuldugu icin aklim da kalmis

Evet bizde de kaka yeşil yeşildir hep ağlardı eşim ve ben çok perişandık. Ben ağırlaştırılmış diyeti tam ondört ay yaptım 43 kiloydum. Canım abuk subuk sitelere girmemenizi tavsiye ederim çok yanıltıcı oluyorlar. Biz son doktorumuzla çok rahatladık bana interneti yasaklamıştı sadece beni dinleyeceksin hep iletişim içerisinde olacağız demişti ve gerçekten çok yol aldık. Çok zor zamanlar yaşadım çok ağladım yıprandım o yüzden bir gruptaki arkadaşlara hep destek oluyorum bunu kendime bir sorumluluk haline getirdim. İnsallah size de bir faydam dokunur.
bende dedim internete bakma diye de iste insan merak ediyo dayanamadi sanirim. Cidden zormus canim iyi atlatmissiniz sukur o donemleri. Aksam gidiyoruz hepsinin cani cikmis oluyo. Bi kac saat ilgileniyorum bebekle ona bile yoruluyorum

Benden de günaydın kızlar..
Bu aralar canım çok sıkkın bizim işler iyice karıştı arsa,ev yok miras bahçeler falan anlaşmazlıklar çıktı.durumlar karışık.dünya malı dünyada kalır hiçbişe gözümde deil.önce çocuklarıma ve aileme sağlık diliyorum Rabbimden gerisi hallolur inşallah

Benden de günaydın kızlar..
Bu aralar canım çok sıkkın bizim işler iyice karıştı arsa,ev yok miras bahçeler falan anlaşmazlıklar çıktı.durumlar karışık.dünya malı dünyada kalır hiçbişe gözümde deil.önce çocuklarıma ve aileme sağlık diliyorum Rabbimden gerisi hallolur inşallah
Bu tür şeylerde bazen sorunlar çıkabiliyor canım hakkinizda hayırlısı olsun

Kızlar geçen ay. Vajinal kaşıntı ve akıntı şikayeti ile doktora gitmiştim. İlaç kulandim geçmişti. Çarşambadan beri tekrar başladı kaşıntı. Doktorun verdiği ilaçları aldım kullandım dün bi nebze iyiydim bugün gene başladı kaşıntı. İnternette araştırdım sirkeli su ile temizleyin diyolar Bi arkadaşım da demişti. Annesi yapmış hemen geçmiş. Bende banyodan önce sirkeli su ile temizledim ama daha kötü oldum sanki. Idrarim bu kadar yanmazdi oda pek fena oldu ; ( napcam ben ya. Doktora gidiyorum hep aynı ilaçlar. Kısa süreli geçiyo gene basliyo. Kadın doğuma mi gitmem lazım ürolojiye mi bilemedim. Offf işten izin almak sıkıntı zaten. Bugün şikayetler erken başlasaydı giderdim dOktara. Ama 2.30 dan sonra uzman doktor olmuyo. Offfffff
Simdi bir bayan 2017 mayis annelerine yazmis mantardan dolayi baslamis 5 yildir kullaniyormus cok memnun oldugunu yazmis"Numismed" diye birseymis. Bitkiselmis. Aklima sen geldin sanada yazayim dedim.

Canim geçmiş olsun bende de olmuştu kadın doğuma girmiştim iki fitil birde exoderil diye bir mantar kremi vermişti mantar demişti zaten geçti benim başka bir Dr mi gitsen acaba seninki de mantar mi
ben bugün lcw ye baktım yoktu sordum yok dediler benim alışveriş yaptığım bir mağaza var oradan aldım terletirmi dedim vücuda temas eden yeri pamuk ama içinde mecburi elyafta var sırf pamuk olmaz olursa yıkanınca hemen bozulur ama terletmez dedi 3 yaş aldım tam üstüne gore oldu acaba 4 yasmi alsaydim ama gözüme çok büyük geldi 4 yaş
Ben 4 5 yas aldirdim canim. Tam oldu bende bir buyugunu aldirsaymisim keske dedim bu seferde buyuk olursa darlanir dedim vazgectim.

Eklentiler

• P_20161011_205758_1.jpg
    P_20161011_205758_1.jpg
    26,3 KB · Görüntüleme: 39
Kizlar akil verin.Bugun akraba gunumuz vardi oraya gittik kizimla daha kapidan girer girmez basladi aglamaya susar filan dedik ama susmadi bir saat agladi mecbur kalktim hatta ikranliklari halamin kizi pedime koydu evde yeyin diye.Ben bu sorunu nasil asacam kotu duruma dusutorum benim de ihtiyacm var disari cikip gezmeye ana kizim sikinti cikartiyor ne yapsam ne etsem sizlerde boyle sikintilar var mi
Canim biz bu sorunu yasadik. Bir uzmandan destek aldik. Dediki cok kalabaligin icine birden sokmayin once kisi sayisi az olan gruplara karisin sonra belli bir zaman sonra yavas yavas kisi sayisini arttirin dedi 5 6 ay surdu ama sonunda bu sorunu asmis olduk.

Son düzenleme:
Eşimin yaninda çalışan elemanı dün avans istemiş esimde vermiş ondan sonra müşterinin evine gidiyor iş için oradan çıkıp atölyeye geldiğinde parayı düşürdüğünü fark ediyor,300 lira müşteriyi arıyorlar acaba ordami düşürdü diye yokmuş orada bulamıyorlar dün, eşim çocuğun çok üzüldüğünü söyledi çokta iyi bir çocuk,az önce karakoldan eşimi aradılar bizim arabanın plakasını söylediler korktuk kaza falan mi yaptılar diye meğer benzinlikte düşürmüş parayı bulmuşlar helal para kızlar nasilda dönüp geliyor sevindik hepimiz

evet canim. O sirada bebek icin tedavi goruyodu. Tedavi etkilenmesin diye bunu veriyoruk demsti doktor. Burda da coresatin konusuldugu icin aklim da kalmis

bende dedim internete bakma diye de iste insan merak ediyo dayanamadi sanirim. Cidden zormus canim iyi atlatmissiniz sukur o donemleri. Aksam gidiyoruz hepsinin cani cikmis oluyo. Bi kac saat ilgileniyorum bebekle ona bile yoruluyorum
Evet canım çok zor günlerdi. Akşama kadar tek başıma akşamdan sabaha eşimle ilgilenirdik. Görümcenin en azından annesi kızkardeşi birde senin gibi gelinleri var şanslı yani.

Eşimin yaninda çalışan elemanı dün avans istemiş esimde vermiş ondan sonra müşterinin evine gidiyor iş için oradan çıkıp atölyeye geldiğinde parayı düşürdüğünü fark ediyor,300 lira müşteriyi arıyorlar acaba ordami düşürdü diye yokmuş orada bulamıyorlar dün, eşim çocuğun çok üzüldüğünü söyledi çokta iyi bir çocuk,az önce karakoldan eşimi aradılar bizim arabanın plakasını söylediler korktuk kaza falan mi yaptılar diye meğer benzinlikte düşürmüş parayı bulmuşlar helal para kızlar nasilda dönüp geliyor sevindik hepimiz
Gercekten canim ya helal para. Ben size anlatmis miydim hatirlayamadim, gecen sene babamlarla bombos alabildigince yesillik bir agacin dibine piknige gitmistik Ardanin esyalarini koydugun cantanin en on gozune alyansim ve tek tasimi koymustum. Eve geldik cantanin gozu acik alyans duruyor tek tas yok. Cok uzulduk. Tam 1 hafta sonra annemle babam gitmisler cimenlerin arasinda bulmuslar :) bizde demistik helal para diye. Bu sene de esim evi toplarken fislerin arasinda cope atmis cok agladim deli gibi aradim en son aklima cop geldi baktim orda :) 3. cuye ne olur bilmem :KK70:

Ben balığa elleyemem doğal olarak pişiremem. Evlendigimizden beri iki kez balık pisti evimizde onuda annem yaptı. Bugün balık alalım dedik hazır pişmiş satıyorlardi. Yasaklanmış :KK43: eşim ben pişiririm dedi aldı balığı ama balık balık olalı böyle zulüm görmedi :KK70: bakalım sonuç ne olacak.

X