Annelerin Güncesi

Kizlar bisey sorcam size. Sut alerjisi varsa cocukta dokuntu kizariklik olmasi sart mi ? Sizinkilerde belirtiler neydi?
Gorumcemin bebegi hic durmuyo. Uyumuyo. Emse 2 dk anca emiyo mama almiyo. Surekli agliyo. Ne yapacagimizi sasirdik. Doktora goturduk dun. Ultrasyonla bagirsak mide bobreklere falan her seye bakildi. Tas veya kum da yok..tahliller hep normal. Doktorda sadece sut urunlerini kes bakalim bi dedi. Ama dokuntu falan hic yok olur mu ki boyle
Canım bizde anne sütüne olmadı ya da Benin yediğimden bişi olmadı ama kızıma yoğurt yedirsem pütür püfür oluyodu çene altı kırmızı
Süt içemedi hiç kabızlık çok belirgindi
Süt alerjisinde kusma da çok oluyormuş ve kilo alımında yavaşlama

Kizlar bisey sorcam size. Sut alerjisi varsa cocukta dokuntu kizariklik olmasi sart mi ? Sizinkilerde belirtiler neydi?
Gorumcemin bebegi hic durmuyo. Uyumuyo. Emse 2 dk anca emiyo mama almiyo. Surekli agliyo. Ne yapacagimizi sasirdik. Doktora goturduk dun. Ultrasyonla bagirsak mide bobreklere falan her seye bakildi. Tas veya kum da yok..tahliller hep normal. Doktorda sadece sut urunlerini kes bakalim bi dedi. Ama dokuntu falan hic yok olur mu ki boyle
Canım illa döküntü kızarıklık olması gerekmiyor. Bizdeki durum şuydu emmek istemezdi 2 dakika emer sonra istemezdi. Hiçbir mamayı kabul etmemişti. Uyumaz sürekli karnı ağrır çok gazı olurdu. Tüm tahliller temizdi hatta alerji testleri kan ve deri negatifti. Doktor diyeti onbeş günlük mü vermiş en az 21 gün süt ürünleri diyeti yapmasını öneririm çünkü vücuttan 21 günde atılıyor ve takip etsin bakalım bir iyileşme varmı. Sıkıntılar devam ederse başka çapraz ürünlere de alerjisi olabilir diye diyeti ağırlaştırılıyor. Bir on beş günde öyle eklersek 36 günde çocuğun rahatsızlığı anlaşılıyor. Bu konuyla ilgili sormak istediğiniz ne olursa yardımcı olurum her aşamada. Ama inşallah yoktur ben çok çektim ve çekiyorum bu dertten. İstediğin an rahatsız edebilirsin beni canım.

Kizlar akil verin.Bugun akraba gunumuz vardi oraya gittik kizimla daha kapidan girer girmez basladi aglamaya susar filan dedik ama susmadi bir saat agladi mecbur kalktim hatta ikranliklari halamin kizi pedime koydu evde yeyin diye.Ben bu sorunu nasil asacam kotu duruma dusutorum benim de ihtiyacm var disari cikip gezmeye ana kizim sikinti cikartiyor ne yapsam ne etsem sizlerde boyle sikintilar var mi

Canım bizde anne sütüne olmadı ya da Benin yediğimden bişi olmadı ama kızıma yoğurt yedirsem pütür püfür oluyodu çene altı kırmızı
Süt içemedi hiç kabızlık çok belirgindi
Süt alerjisinde kusma da çok oluyormuş ve kilo alımında yavaşlama
Kilo alimi az ama kusmasi hic yok. Kakasi yesil yesil. Internette okuduklarimizla da cok uyusturamadim ama bi de size sorayim dedim. Bi de emmiyo cidden zorla veriyo gorumcem. Mamayi falanda almak istemiyo. Hastaneye giderken bile arabanin icinde battaniyede salladik. Karin agrisin yapar falan dedi doktor. Perisan uykusuz hepsi

Aler
jilerde sanirim kaka da kan da gorulebiliyor.Bir kez kizimin kakasinda kan gormustuk acilen dr gittik o zaman dr bana sut urunlerini kes bakalim dedi.Kakayi da bi takip edin

Canım illa döküntü kızarıklık olması gerekmiyor. Bizdeki durum şuydu emmek istemezdi 2 dakika emer sonra istemezdi. Hiçbir mamayı kabul etmemişti. Uyumaz sürekli karnı ağrır çok gazı olurdu. Tüm tahliller temizdi hatta alerji testleri kan ve deri negatifti. Doktor diyeti onbeş günlük mü vermiş en az 21 gün süt ürünleri diyeti yapmasını öneririm çünkü vücuttan 21 günde atılıyor ve takip etsin bakalım bir iyileşme varmı. Sıkıntılar devam ederse başka çapraz ürünlere de alerjisi olabilir diye diyeti ağırlaştırılıyor. Bir on beş günde öyle eklersek 36 günde çocuğun rahatsızlığı anlaşılıyor. Bu konuyla ilgili sormak istediğiniz ne olursa yardımcı olurum her aşamada. Ama inşallah yoktur ben çok çektim ve çekiyorum bu dertten. İstediğin an rahatsız edebilirsin beni canım.
sagol canim gondereyim bu yazdigini. Cocuk ne uyuyo ne emiyo. Gorumcem kv uykusuz olu gibi dolaniyolar resmen. Durmuyo hic cocuk. 1 ay siki bir sekilde uy icinde sut olan hic bisey yeme dedi. 1 ay sonra bakacaklarmis tekrar. Bisey varsa da en azindan bileyim ona gore hareket edeyim diyolar onlarda

Aler

jilerde sanirim kaka da kan da gorulebiliyor.Bir kez kizimin kakasinda kan gormustuk acilen dr gittik o zaman dr bana sut urunlerini kes bakalim dedi.Kakayi da bi takip edin
Evet canim doktor da sormustu onu yok dedi bakiyo da her seferinde

Kizlar akil verin.Bugun akraba gunumuz vardi oraya gittik kizimla daha kapidan girer girmez basladi aglamaya susar filan dedik ama susmadi bir saat agladi mecbur kalktim hatta ikranliklari halamin kizi pedime koydu evde yeyin diye.Ben bu sorunu nasil asacam kotu duruma dusutorum benim de ihtiyacm var disari cikip gezmeye ana kizim sikinti cikartiyor ne yapsam ne etsem sizlerde boyle sikintilar var mi
Bi ara boyleydi bizimki de gecen kis. Nasil atlattik bilmiyorum kendiliginden gecti sanirim.
Simdi de eger bi yere gidince onunla ilgilenmezsem bisey soylediginde dikkatli dinlemezsem baskasina bakarsam aglamaya basliyo hala malesef.
Senin kiz da mi ilgini kiskaniuo acaba

[QUOTEyardimcisi olsunpost: 48554963, member: 757993"]Evet canim doktor da sormustu onu yok dedi bakiyo da her seferinde[/QUOTE]
Allah yardimcisi olsun canimcocuk aglayinca ben bi tuhaf oluyorum bi an gorumceni dusundum Iicim burkuldu

Bi ara boyleydi bizimki de gecen kis. Nasil atlattik bilmiyorum kendiliginden gecti sanirim.
Simdi de eger bi yere gidince onunla ilgilenmezsem bisey soylediginde dikkatli dinlemezsem baskasina bakarsam aglamaya basliyo hala malesef.
Senin kiz da mi ilgini kiskaniuo acaba
Bilmiyorum ki canim ama gercekten zor durumdayim ne komsu ne akraba ne arkadas gorusebilitorum.

Canim geçmiş olsun bende de olmuştu kadın doğuma girmiştim iki fitil birde exoderil diye bir mantar kremi vermişti mantar demişti zaten geçti benim başka bir Dr mi gitsen acaba seninki de mantar mi
ben bugün lcw ye baktım yoktu sordum yok dediler benim alışveriş yaptığım bir mağaza var oradan aldım terletirmi dedim vücuda temas eden yeri pamuk ama içinde mecburi elyafta var sırf pamuk olmaz olursa yıkanınca hemen bozulur ama terletmez dedi 3 yaş aldım tam üstüne gore oldu acaba 4 yasmi alsaydim ama gözüme çok büyük geldi 4 yaş
Mantar canım. Bende başka bi doktora gideyim diyorum. Bayanı doktor gelmiş ona mı gitsem dedim eşime..Oda kadin kadının halinden anlar bide ona git dedi :) bence bayan işine geldi :KK70: şimdi biraz daha rahatım ama geçmedi. Hafta ici de izinde sıkıntı oluyo bakalım nasıl gidicem.
Canim gorumcem de de ayni sorun vardi. Bir suru ilac vs denedi. En son coresatin di sanirim. Burda cocuklarimiza surdugumuz krem var ya. Onu sur demisti doktor. O sirada piyasa yoktu hatta baya bi aradilar. Piyasaya cikinca onu kullandim gecti demisti bana
Bebekler için olanı mı ? Pembe kutu

Küçüklüğünden beri gider bakıcısı ile günlere alışık ama bana pek rahat vermez paçamda geziyo. Çizgi film falan açınca izler bırakır paçamı. Yada telefondan oyun açarım. Belki iyi bişey değil ama bende arkadaşlarla oturup sohbet etmek istiyorum napim.:KK43:

sagol canim gondereyim bu yazdigini. Cocuk ne uyuyo ne emiyo. Gorumcem kv uykusuz olu gibi dolaniyolar resmen. Durmuyo hic cocuk. 1 ay siki bir sekilde uy icinde sut olan hic bisey yeme dedi. 1 ay sonra bakacaklarmis tekrar. Bisey varsa da en azindan bileyim ona gore hareket edeyim diyolar onlarda
Evet bizde de kaka yeşil yeşildir hep ağlardı eşim ve ben çok perişandık. Ben ağırlaştırılmış diyeti tam ondört ay yaptım 43 kiloydum. Canım abuk subuk sitelere girmemenizi tavsiye ederim çok yanıltıcı oluyorlar. Biz son doktorumuzla çok rahatladık bana interneti yasaklamıştı sadece beni dinleyeceksin hep iletişim içerisinde olacağız demişti ve gerçekten çok yol aldık. Çok zor zamanlar yaşadım çok ağladım yıprandım o yüzden bir gruptaki arkadaşlara hep destek oluyorum bunu kendime bir sorumluluk haline getirdim. İnsallah size de bir faydam dokunur.

Bende geçen sene internetten almıştım uyku tulumu 3 yaş nerdeyse tam oluyo hatta annem bugün küçülmüş yeni bak diyo tulumlar eskimeden bebeler büyüyo

A Akaibu kakasına bakıyo falan diyince o günler geldi aklıma kaka muhabbeti yapıyoduk neler çektik neler :KK70:

Ben uyku tulumu almicam ya. Ev gayet sıcak. Alıyorum 4 5 kez giyiyor sonra atılıyor bir köşeye. Hem gece çiş var die kalkabiliyor tulumla zor olur. Daha önce idil bebenin aldım pamuk terletti. Civilden aldım oda idil bebe kadar olmasa da terletti. Bu sene boşuna para vermemeye karar verdim. Botta almicam evde var yigenimin küçüğü Onu giydircem. Zaten kaç kez çıkıyor dışarı ki. Çıktığımızda araba ile gidiyoruz zaten. Çok lazım olursa alırim ama şimdilik almicam :)

Bu sıpalarla inatlaşmamak gerek. Çişim geldi dedi gittik yaptık. Ben desem gitmez ağlardı :) hadi uyuyalım dedim hayır uykum yok dedi. Tamam ama az sonra uyucaz geç oldu dedim ağladı uykum yok die. 5 dk sonra kendi geldi yanima. Süt istiyorum anne uykum geldi die. Sütünü içti ve anında uyudu. Eğer inatlaşsaydım hala uyanık olurdu şuan :KK70:

Küçüklüğünden beri gider bakıcısı ile günlere alışık ama bana pek rahat vermez paçamda geziyo. Çizgi film falan açınca izler bırakır paçamı. Yada telefondan oyun açarım. Belki iyi bişey değil ama bende arkadaşlarla oturup sohbet etmek istiyorum napim.:KK43:
Iyiki ucretsiz izin I hazirana kadar almisim gram duzelme yok :)))valla bugun bwn de actim tel.den ama yok durmadi zilli.Kalktik disari ciktik aninda sustu.Benim kiz sanirim aglamayi koz olarak eline almis ve isi inada bindiriyor susmuyor beni de kendini de perisan ediyor umudum uc yas:)))

Ben uyku tulumu almicam ya. Ev gayet sıcak. Alıyorum 4 5 kez giyiyor sonra atılıyor bir köşeye. Hem gece çiş var die kalkabiliyor tulumla zor olur. Daha önce idil bebenin aldım pamuk terletti. Civilden aldım oda idil bebe kadar olmasa da terletti. Bu sene boşuna para vermemeye karar verdim. Botta almicam evde var yigenimin küçüğü Onu giydircem. Zaten kaç kez çıkıyor dışarı ki. Çıktığımızda araba ile gidiyoruz zaten. Çok lazım olursa alırim ama şimdilik almicam :)
Giysin tabi kuzeninin kuculen botunu gerci ben aldim cizme ama pisman da oldum.Esime kizmistm birine iyi bir borc para verdi bir haftaligina ama oara alti ayda zor geldi ben de ona kizdikca alisveris yaptim millet yiyip giyecegine kizim yesin hiysin diye:)))))

X