Annelerin Güncesi

Canım bakıcının çocukla iletişimi çok önemli. Mesela benim bakıcı abla elif adaya şarkılar öğretiyor her türlü oyunu oynuyorlar. Kızıma kitap okuyor ve en önemlisi sabırlı biri Ve yakın davranıyor. Eğer kısa sürede yeni biri bulamayacaksan bence kreşe ver canım.

allah yardimcin olsun canim bu gunlerde hersey ustuste geldi cok streste yapma kendine zarar verirsin. Kv gelince donusumlu diger cocuklariyla baksaniz daha iyi olmazmi cok zor bi durum gercekten

Ömrümüz sürekli biseylere sabretmekle geçiyo.allah yardimcin olsun canım kayinvaldeylë oturmak çok zor biliyorum bende.ama dediğin gibi birer ay dönüşümlü bakilsin diğer çocukları kabul etmiyolarmi bunu.bu büyük haksızlık olur sadece senin üstüne yüklemek. Zor günler geciriyosun çok yogunsun kafan allak bullak tir şimdi bide boş konuşan çok insan var seninde etrafında sanırım bu laf sokmalar zaten insanı çok uzuyo yoruyo.biraz kafan sakinlesince esinle sağlıklı şekilde konuş inşallah işe yarar.[/QUOTE]

kizlar sizleri seviyorum iyi ki varsiniz gercekten moral verdiniz bana esim sirayla bakilmasi konusunda baski yapacagini kabul etmeyenle baglarini koparacagini soyledi bana insallah bu sekilde karar verilir,esim bana karsi o kadar iyi ki o yuzden kestirip atamiyorum kabullenmek zorunda kaliyorum bazi seyleri cok bunaldim diye bu sabah kahvaltiya gittik konustuk annesinin zor oldugunu benim zaten cocuklara bile zor yetistigimi herseyi kabul ediyor ama iste diger taraftan da annesi o da benim kadar zor durumda kaliyor farkindayim bekleyip gorcez ne olacagini gunlerdir o kadar sikintiliyim ki bu sabah bir baktim kalcamda kirmizi kabarciklar var buyuk buyuk bacaklarima dogru yayilmis kollarimda var kasinmiyor dokunacak birsey yemedim stresten sanirim bol bol dua ediyorum herseyin yoluna girmesi icin

En buyuk duamdir. Allahim beni ne cocuklarima ne esime muhtac etmesin. Ama kimseyi de bana muhtac etmesin insallah. Biz de daha ortada fol yok yumurta yok. Yaslandigimiz da oglum bakacak laflari geciyor. Oguldan kasitlari da ben yani. Allahim muhtac etmesin kimseyi ama bende asla tek bakmayi kabul edemem baska evlatlari da varken. Bir de cok uyumlu biri de degil anlasilan.

Insallah digerleri de sorun cikarmaz da tatlilikla sirayla hallolur bu is.

Esinn10 canım zor günler geçiriyorsun. Bende bu aralar senin durumundayım. Benim kv minder bizde kalma durumu vardı bugünlerde. Ama ben açık açık istiyorum dedim. Oda zor biri geçimsiz hiçbirşeyi beğenmez insanın dibinde durur çocukla ilgilenmez. Ha ben bunu dedim ama şuan senin gibi mutlu bir evliliğim yok ne yazıkki o yüzden gemirleri yaktım diyebilirim. Senin durumun farklı. Güzel bir evliliğin sevdiğin ve seni seven sana değer veren,incinmene müsaade etmeyecek bir eşin, iki tane anneleri tarafından güzel yetiştirilmiş, annelerine düşkün, zor anlarında sana destekçin olacak aslan parçaların ve dünyalar tatlısı cimcime bir kızın var. Bu saydıklarım senin mutluluk kaynakların. Dışarıdan hiçbir insan istede bunu bozamaz çünkü evlilik ve aile hayatında çatlaklar varsa ancak o zaman kv hayatını zehir edebilir. Sen burdan tanıdığım kadarıyla terbiyeli ve dirayetli birisin bu zor günlerin geçecek hayırlısıyla. Kv diğer çocuklarında da sırayla kalırsa iyi olur ama sadece sizinle kalacak diyelim sen üstesinden gelirsin eminim. Daha yeni bir hayat yitirdiniz acınız taze. Kv nin kalma durumu şuan sana çok kötü birşey miş gibi gelebilir o yüzden. Boşanmayı aklından bile geçirme canım. Allah hakkında hayırlısını versin canım.

Bi komsum var. 3 cocugu vardi. Biri ilkokul 3 falan sanirim. Digerleri 3-5 yaslarinda. Kadin calisiyo 8-5 2 dil biliyo cocuklara daogretmis. Bi turkce sesleniyo bi almanca bi ingilizce. Cocuklar da ona aynen karsilik veriyolar. Bir de evde kp var yasli.
Bu kadin nasil yetistiriyo falan diye hayrandim resmen ona. Sabah arabasina atlar cocuklari goturur ordan ise gider falan. Bu gun kolunda bi cocuk daha gordum. Senin degil di mi dedim. Guldu benim dedi 2 haftalikmis bebek. Carsaf giyer hep o yuzden farketmedim demekki.
Ben 1 taneyle zor basa cikiyorum. Kadin bu temponun arasinda bir de 4. Yu dogurmus. Yardim edeni akraba vs deyok hic. Surekli de ilgilidir cocuklarla. Helal olsun dedim bir de masallahin uzerine :) bu enerjiden istiyorum bende iste ya. Cok mu sey istiyorum

Ne yiyip içiyomuş bizede diyiversin :)

Aynen canim Allah ne beni muhtac etsin ne de bir baskasini bana muhtac etsin zor gercekten
Bu oglanin bakmasi durumundan nefret ediyorum sanki ogullari bakiyor butun gun evde olan ugrasan gelinler ama ogullar bakiyor ya da bakacak deniyor benim kv zor bir insan buradan tam olarak da anlatamiyorum ama cekilmez davranislari var umarim uygun bir cozum yolu buluruz
canim benim guzel sozlerin icin cok tesekkur ederim ne mutlu bana ki boyle guzel bir izlenim birakmisim, ben yillardir sorun yasiyorum karsi tarafla zaten uyusamiyoruz tam olarak o yuzden cok gorusmuyorum,biraz birikim var gecmisten gelen ve birsey oldugunda cok sinirleniyorum esimle aramiz aciliyor,boyle olunca bosanma fikri aklimdan geciyor ama hemen yapamam diyorum maddi yonden degil o yonden sikinti cekmem esimi seviyorum neden ikinci kisiler icin evliligimi bozayim evlatlarim var diye dusunuyorum ben daha once oturdum kv ile ve esimle bosanmanin esiginden döndük ama bu sefer oyle olmaz diyorum cunku ben eski ben degilim o zamanlar hicbir sey soylemeyip herseyi icime atiyordum kv min evinde oturuyorduk simdi ise burasi benim evim benim duzenim bilmiyorum hakkimizda hayirlisi olsun sende guclu ol pes etme canim

Yazdiklarimi söyle bir okudum da dune gore daha sakinlesmisim sizlerin sayesinde

Son düzenleme:
Kizlar bu arada kalca ve bacaklarimdaki kabariklar kolumda basladi ve cok kabardi göz kapagimda ve belimde de oldu yarin mevlut var ama sali gunu dr a gitcem zaten gidecektim ama son yasadigimiz olaylardan dolayi gidemedim

geçmiş olsun canım benim kız da çok huysuz hafif ateşleniyo da haftasonu ilaç vermedim ama bugün ki ateş durmunu yine takip edicez en kötü sağlık ocağına götürcek annem

senin yanında öyle ise ve ses kaydı kamera kontrol edemeyeceksen üstüne kreş de içine sindiyse yarım gün deneme yoluyla kreşe verebilirsin sanki
inşallah kuzun için en doğru olan kararı verebilirsin

canım benim son günlerde yaşadıkların iice yordu seni üstüne kv tuz biber olmuş ama eşinin önerisi mantıklı böylece gideceği günü bilerek daha kolay sabredersin boşanma lafının üstünde bile durmuyorum laf olamlı sadece bu kdr birbirini seven bi çift için olmaz yani :)
hiçbişi olmassa ev satma durumunuzda altlı üstlü falan oturabilseniz yani en kötü ihtimal için öyle bi durum daha mı kötü olur bilmiyorum tabi

Kizlar bu arada kalca ve bacaklarimdaki kabariklar kolumda basladi ve cok kabardi göz kapagimda ve belimde de oldu yarin mevlut var ama sali gunu dr a gitcem zaten gidecektim ama son yasadigimiz olaylardan dolayi gidemedim
geçmiş olsun canım belki ürtiker fln olmuşsundur stresden sıkıntıdan bende de olur bi iğneyle geçiyo bazende ilaç öneriyo doktorlar

öyle yorgunum ki bende haftasonu çok tempolu geçti ekim kasım gibi kızımı kreşe vermeyi planlıyorum yarım gün için
ananemin evinin bitişiğinde kreş var öğretmenle görüştüm gündüz de benden önce tanışmış kızımla sizinle sizsiz çok farklı dedi ve çalışan annelerde benzer durumlar var hep dedi
zaten bizim de gözlemimiz böyle annemle birbirimize iki farklı çocuk anlatıyo gibiyiz
kreş fikri yattı kafama biraz enerjisini boşaltır belki yeme sorunu içinde doktor önermişti bakalım bi denenmedik bu var zaten

Burda iş arkadaşımın kızı ekimde 3 yaşına girecek gecen haftalarda krese basladı. Kızı uzaktan izlemek için öğle arası yanına gitti. Yemek yiyorlarmış kızına bakmış kızı kaşık kaşık türlü yiyormuş, diyor hayatta yediği birşey değildir diye. İnşallah sizde fayda gorursunuz.

inşallah canım öğretmende sırf bu sebeple kreşe gelen çok çocukla karşılaştık dedi tabi bizim durum farklı pütürlü yememe aç kala kala öğrenir diyorlar evde bunu yapamıyoruz ana yüreği zaten yediği bi iki lokma belki orada çocukları gözlemler biraz da acıkınca yemeyi dener umut ediyorum şimdi hemen başlamasın diğer çocukların anne baba krizleri geçince en geç kasım gibi alırım dedi biraz da büyümüş olur dedi normalde 3 yaştan başlıyo ama konuşmasını hareketlerini gözlemledi bi saat fln 3 yaş grubuyla uyum sağlar dedi zaten orda da 30 aylıklar fln var dedi

bu arada bizim kız artık gündüz uyumuyo kesinlikle ne yaparsam yapayım banamısın demedi bu durumda gece uyuma saati 10:30-11:00 oldu iyi mi kötü bilmiyorum gündüz çok yoruluyo aslında bir de bize de nefes oluyordu haftaiçi annem tekrar denicek ama umutlu değilim

Burdayım canım

Canım çok geçmiş olsun, hasta iken zaten huzursuz oluyor çocuklar toparlanır merak etme yine eski günlere dönersiniz ana kız

Eğer içine sinmediyse hiç verme o bakıcıya, bir kere annenin işe giderken içi rahat olacak yoksa geçmez saatler, bir de senin yanında çok sallamaması acaba sen varsın diye mi, annesi varken müdahale etmemek adına mı o önemli, kreş iyi bir seçenek olabilir ya da başka bir bakıcı

Zor günler geçirdin üstüne yeni şeyler eklenmiş, doğal olarak yıpratmış seni ama dönüşümlü bakılması şu an en iyi seçenek gibi görünüyor. Dikkat et kendine takma çok kafana, su akar yolunu bulur derler bir de sen hasta olma bak kızarıklıklar var demişsin stres en büyük düşman

İnşallah, çocuklarda taklit dönemi olduğu için faydası olabilir senin minnağa

ya bide benim kızım parktaki büyük abilerin ablaların belası oldu her yerde tutup sarılıyo onlara bi video çektim çocuğum biri anne ya öfff diyo yaşıtlarına da bebek diyo sıpa
Dün benim oğlanda pusette bir çocuğa anne bebek dedi, çocuk 1-1.5 yaşlarında vardı annesi dönüp bize baktı ben de gülümsedim
Bizimki de gel arkadaşım diyip ellerinden tutmaya çalışıyor çocukların, tutturan var, tutturmayıp iten var, itene de mudahale ediyor öyle değil diye hareketi tekrar ediyor.

Kv bacağında sıkıntı vardı mr çekildi yarın sonuç çıkacak ameliyat da olabilirmiş, kara kara düşüncelerdeyim
Sabah çocuğu bıraktım stresten uçuk çıkmış dudağında kadının

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…