Annelerin Güncesi

Kac yaşında yegenin canim denize yuzmeye mi gitmişti nasil oldu?
Allah kimseye evlat acısı vermesin insallah mucize olur yoğun bakimdan iyileserek çıkar.
Dua ediyorum Allah yardımcınız olsun. .

Her iki gözünde mi kayıp oldu. Tamamen düzelecek dimi...Simdi hastanede mi yatiyorsun canim?
Gerçekten guzel gözlerin var kendini oku canim nazar degmis de olabilir. Allah sifa versin.

A Akaibu Gökçe'yi pedagog'a götürdün mü? Konuşmasi için ne dedi?
Goturdum canim.
Sadece belli harfle baslayan kelimelerde yapiyodu. Ilk basta. Simdi kurdugu tum cumlelerin basinda yapiyo. Harf ayirt etmeksizin. Anne derken bile a yi en az bi 5 kez tekrarladiktan sonra kelimeyi cikartiyo.
Bazen cok zzorlanip sinirleniyo susuyo konusmuyo. Agliyo bagiriyo. Su isterken net bi sekilde su istiyorum diyen cocuk elimden tutup damacaninin yanina gidip gosteriyo.
Habire video falan cektigim icin onlari gosterdim. Bi gun once cektigim videoyu gosterdim. Durduk yere boyle olmaz cocuk normal degil dedi. Ama kekemelik degilmis yansima yapiyomus.
Diger tum ihtimalleri eleyince.
O gece uykusunda cok aglamisti emzirmeyi biraktirmaya yormustum ama kabus gormus olabilir dedi. Emzirmede etkilemis olabilir. Ceza veriyo olabilir size dedi. Bi travma yasamadiysa.
%99 gecer ama icine kapanmasin hersey normalmis gibi davranin dedi.

Nazara inanirim ben onun icin sureleri bol bol okuyun inaniyorum diyorsaniz dedi. Gece falan rahat uyumasi kabus gormemesi icin biseyler onerdi. 2 ay dan fazla surmezmis.

Bambaska bisey oldu cocuk.

Kizlar merhaba kızım 2.5 yaşında tuvalete alıştırıyorum ama lazimliga da tuvalete oturmuyor nasıl alıştırabilrim akıl versenize yaa

Kac yaşında yegenin canim denize yuzmeye mi gitmişti nasil oldu?
Allah kimseye evlat acısı vermesin insallah mucize olur yoğun bakimdan iyileserek çıkar.
Dua ediyorum Allah yardımcınız olsun. .
Amin canım 27 yasında iki arkadaşıyla birlikte denize yüzmeye gitmişler tam olarak yüzmeyi bilmiyor o gün akşam 6.30 civarı ben bir serinleyim demiş girmiş kimisi iskeleden atladı diyor kimisi atlamadi diyor bizde tam olarak bilmiyoruz suyun ustunde hareketsiz yatiyormus doktor çift varmış orada ilk mudaheleyi onlar yapmış sonra hastaneye goturmusler günlerdir içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor çocuklara yemek yapıyorum kaldırıp makinaya koyuyorum bulaşıkları o kadar sanki bütün enerjim çekilip gitti

Bu arada kızım çok huysuz hemen herşeye ağlıyor neyi var anlamıyorum

Her iki gözünde mi kayıp oldu. Tamamen düzelecek dimi...Simdi hastanede mi yatiyorsun canim?
Gerçekten guzel gözlerin var kendini oku canim nazar degmis de olabilir. Allah sifa versin.
sol gozum tamamen kapandi sag gozum hafif. Doktor duzelicek dedi ama hasarda kalabiliyomus. Evdeym heraabah 4 te gidiyoruz geliyruz.kaynanam okutuyo birsuru kisiye kendi annem hepsi okuyolar.

Kizlar merhaba kızım 2.5 yaşında tuvalete alıştırıyorum ama lazimliga da tuvalete oturmuyor nasıl alıştırabilrim akıl versenize yaa
Bir ödül verebilirsin.Benim kizimda önce oturmadi Bende zorlamadim kendi kendine oturunca wc eğitimine başladım tam iki yaşındaydı. İki ay oldu hala tam anlamıyla süreci atlatmış sayılmayiz.

Bir ödül verebilirsin.Benim kizimda önce oturmadi Bende zorlamadim kendi kendine oturunca wc eğitimine başladım tam iki yaşındaydı. İki ay oldu hala tam anlamıyla süreci atlatmış sayılmayiz.
Ödüllere kanmadi tuvaleti gelince gidiyor ama oturmuyor ayaktayken yapiyor hiçte rahatsız olmuyor yani oturtmaya calismasam öylece devam eder

Canım bu süreçte babası hala geç mi geliyor?
Doktor babasıyla alakalı olabilir dedi mi?
Bıcır bıcır kız nazar değmiş olabilir bence de
İnşallah kısa sürede normale döner

Kizlar komili bezi kullandik gayet guzel memnun kaldik bundan sonra prima aramakla ugrasmiycam valla en buyugu 5 numara oda cok rahat oldu. Ve prima gbi ince

Kizlar komili bezi kullandik gayet guzel memnun kaldik bundan sonra prima aramakla ugrasmiycam valla en buyugu 5 numara oda cok rahat oldu. Ve prima gbi ince
Ben hiç görmedim marketlerde
Canım gözlerinde kısa sürede normale döner inşallah, Rabbim şifa versin

Canım bu süreçte babası hala geç mi geliyor?
Doktor babasıyla alakalı olabilir dedi mi?
Bıcır bıcır kız nazar değmiş olabilir bence de
İnşallah kısa sürede normale döner
Mutlaka etkiler babadan yeterince ilgi gormemek dedi. Bi de bi ara cok guzel oynuyolardi. Birde uzun sure bir de emzirme viraktirma doneminde azalma olunca ilgide o da etkilemistir elbet dedi.

Bu ara da esime de kaygi bozuklugun oldugunu dusunuyorum. Psikiyatriste gitmeni oneririm dedi. Ilac tedavisi baslatacaklarina eminim istersen recetesiz alabilecegin bi ilac yazayim. Bir sure kullan azalma olmazda mutlaka bir psikiyatriste git dedi. Ona da ayri bir sevindim. Cunku cidden normal tepkiler degil verdigi tepkiler.
Ben biraz anlatinca cocuk simdi bundan etkilenmediyse bile boyle devam edersen mutlaka etkilenir dedi. Ki biz her cocukla ilgili bisey oldugunda tartisiyoduk benimde tepkilerine tahammulum kalmamisti.

İnş herşey yoluna girer en kısa sürede eşininde böyle olması iyi olmuş sen git desen gitmezdi kullanır inş ilaçları ve işine de bi ayar çekmesi lazım gerçekten

Gece kabus mu görüyor gokce?
%99 geçecek dedigine göre kafana çok takma canım gokce en baştan böyle degildi sonradan oldu degil mi? Daha benim kiz iki hecelilere yeni başladı. Babasinin terapi gormesi de iyi olur tabi sen rahatlarsin

Sendeki huzursuzlugu belki kizinda hissediyordur canim.
Dun esim anlatti. Esimin iş arkadasinin akrabasinin cenazesine gitmisler. Kari koca biri 9 diğeri 15 yasinda iki cocukla tatile gitmisler side'ye. Yüzerken 2 cocuk ve babasi bogulmus. Dün 3 tane tabut yan yana duruyordu, annenin hali perisandi diyor. Eşim cok etkilenmiş,' hayatta her sey boş' diyor . Cok üzüldük. Ne geliyorsa ALLAHTAN geliyor ama cok zor bir durum, annenin acısını düşünemiyorum bile...
Insallah yeğenin iyilesir ALlahtan ümit kesilmez ama yüzme gerçekten tehlikeli hele bilmiyorsa. Acil sifa versin...
Bi gelişme olursa haber ver canım.

sol gozum tamamen kapandi sag gozum hafif. Doktor duzelicek dedi ama hasarda kalabiliyomus. Evdeym heraabah 4 te gidiyoruz geliyruz.kaynanam okutuyo birsuru kisiye kendi annem hepsi okuyolar.
Kizindan ayri olmamana sevindim. Insallah düzelir. Moralini yüksek tut canim. Çok geçmiş olsun Allah sifa versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…