Annelerin Güncesi

geçmiş olsun canım

başın sağolsun canım mekanı cennet olsun inşallah ben fatiha okudum şimdi aklıma geldikçe de okurum

Başın sağolsun canim

basiniz sagolsun canim allah rahmet eylesin basiniz sagolsun

Başınız sağolsun canım Allah rahmet eylesin

basiniz sagolsun. Allah rahmet eylesin...

geçmiş olsun canım

başın sağolsun canım mekanı cennet olsun inşallah ben fatiha okudum şimdi aklıma geldikçe de okurum
Çok teşekkürler realde arayan arkadaş sayımdan fazla burda başsağlığı dileyenler biz gerçekten bi aile olmuşuz

Kızlar benim cadı evde fena değil ama dışarıda hiç durmuyor bebek arabasında hiç durmuyor aşağıya inip özgürce dolaşmak istiyor dün dışarı çıktık mahvetti bizi hiç laf dinlemiyor caminin önünden geciyorduk tutturdu camiye gitcem diye ayakkabılarını çıkarttım abisine girin içeri bir dolassin dedim girdiler dolaştılar biraz çıkmak istemedi ağlaya aglaya çıktı bu böyle devam etti gun boyu daha önce tatile gitmekten hiç korkmamistim 3 aylıkken bile gitmistik ama bu sene korkuyorum

Bende korktuğum için bu seneki tatil planını kendi rızamla iptal ettim :)

Bende korktuğum için bu seneki tatil planını kendi rızamla iptal ettim :)
Evet bu sene zor tam iki yaş dönemi bir sene sonra daha iyi oluruz yigenim öyle mesela bu sene daha iyi ama o geçen senede bizimki kadar değildi ama yinede bir sene sonra daha rahat oluruz inşallah

Kızlar elif ada artık yoğurt ve peynir yiyebiliyor. Çocuk iki yaşından sonra kahvaltı yapmaya başladı çok şükür. Yemek düzeni değişti ve akşam öğününde ne yedireceğimi bilmiyorum. Şu aralar tüm çocuklar iştahsız ama ben günlük menüsünü yazayım sizlerde yardımcı olsanız. Sabah kahvaltı peynir zeytin pekmez ve ekmek ama az yiyor. Öğlen sebzeli etli çorba yarım kase az ekmek ve yoğurt yiyor. Akşam üstü makarna pilav vs.yiyor yanında ayranla. Arada bir iki meyve yiyor yada portakal suyu içiyor. Akşam 8.30 gibi acıkıyor muhallebi yiyordu içinde maması olan ama artık mama almayacak bu öğünde ne yedirebilirim? Akşam öğününde ile kahvaltı arası 11-12 saat oluyor nerdeyse tok tutacak bişeyler lazım.

gozun aydin canim.
Belki yanlis yapiyorum bilmiyorum ama ben uykudan 2 saat once yemek faslini kapatip isterse meyve yediriyorum sadece. Ya da muffin kurabiye ne yapmissam ondan veriyorum bi iki. En son anne sutu uyku.

Simdi yediklerine bakarsam ben olsam oglen yedigi corbayi yarim kaseden 1 kaseye cikarir. (Tabi yemiyosa yapcak bisey yok) Yogurdu uykudan once yedirirdim.

K Kumsal_Hatun cnm başın sağolsun.. Allah rahmet eylesin..
D deterjan ben hala saatli veriyorum. Sabah kahvaltı yapıyor öğlen yemek yiyip uyuyor. Uyandıktan sonra ikindi de bişeyler yediriyorum meyve irmik tatlısı falan. Sonra akşam yemek yediriyorum. Gece yatmadan da iyi geceler yada muhallebi yedirip yatırıyorum. Yani 3 ana 2 ara öğün veriyorum.

Sağol canım. Gökçe erken yatıyor sabah kaçta kahvaltı yapıyor? Zannedersem gecede anne sütü alıyor değilmi. Öğlenki çorbayı artıramıyorum canım.
Senin menü bizimkine yakınmış canım muhallebi yemekten sıkıldı çocuk o yüzden alternatif bişeyler arıyorum. Sağol canım

anladim canim.
9 gibi uyuyor sabah gece emzirmiyorum artik su iciyo sadece. Sabah kalkinca ( 5:30 6:30 arasi kalkar) emziriyorum. 7 de kahvaltiya oturmus oluyoruz genelde en gec 8

Ben kahvaltı öğlen çorba ikindi meyve akşam yemek şeklinde yediriyorum yatmadan yarım saat önce süt veriyorum canım muhallebi kısa bir dönem vermiştim çoktandır vermiyorum

Kızlar kızım hâlâ lazimliga tuvaletini yapmiyor artık pes ettim bugün bez bagladim ama bezine de hiç yapmamış çişim geldi dedi bezini çıkarmak istedi çıkarttım lazimliga oturttum yine yapmadı ne yapacagimi şaşırmış durumdayim beze de yapmıyor lazimliga da uzun uzun tutuyor bir kere altına kaka yaptı bugün külot vardı nasıl ikna edebilirim yapmasi için bir sürü şey söylüyorum oyuncak alcam yaparsan,çikolata vercem,dondurma alcam,parka goturcem ama yok
Birde bugün sen abla oldun artık o yüzden buraya yapacaksın dedim ben abla olmadım sen abla oldun dedi bana:)))

gozun aydin canm yemesine cok sevindim. Ben sabah omlet veya haslanmis yumurta bazende pankek veriyorm. Kahvalti Kasar,recel,pekmez,bal,salatalik bunlardan azar azar yiyo.
Ara kuruyemis findik fistik ceviz kuru kayisi uzum evde ne varsa ondan veriyorm
Oglen bazen yiyo bazen yemiyo genelde makarna veya corba yarim kase anca yiyo
Ara kefir meyve
Aksam evde pisen yemekten yiyo ne varsa yatarken sut
Ama kirk taklayla bazende hicbisey yemiyo. Ve kilo kaybi cok oldu bu ay. Yogurt hic yemiyo

Valla bnde pes ettim. Seker vercem diyorm yok yapmiyo. Takmiyo hic beni. Bnde sen abla oldun diyorm her gordgu kisiye ben abla oldum diyo. Herkes bana hamilemisin yoksa diyo
Bide o cevaplar yokmu dun diyormki babasni gostererek bak yemegni bitirdi kocaman abi oldu. hayirr baba oldu diyo abi olmadi.

Ha ha hay bilmiş şeyler ya valla bende pes ettim ama beze de yapmıyor şaşırdım kaldım artık
Almis sali dolamis kafasina ben anane oldum diyo evde geziyo. Bana sen tak dedi taktim apeyiimm(aferin) demezmi bacaksiz
abisi geçen gün Yemeni bağlamış kızımın kafasına bana anne bak şapka diyor çok komikler bunlar:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…