Annelerin Güncesi

Kızlar emzirmemek için kendimi zor tutuyorum. Süt doldu sağmak işe yaramıyor. Bugün ikinci gün. Özledim oğlumun emmesini. O da bugün çok zorlandı.Anne için gerçekten daha zormuş çok mutsuzum
İlk zamanlar insanın çok zoruna gidiyor kötü hissediyor kendini ama zamanla geçiyor emin ol başladiysan vazgeçme canım. Bir ay filan oldu çok rahatladık ikimizde. Sabaha kadar uyumayı özlemişim. Benim oğlum çok düşkündü çok konuştum anlattım birşey sürmedim ama çok ağladı 2_3 gün çok zordu. Zor dayandım. Yemek bile yemedi emzirmiyorum diye. Başladım bir kere diye geri adım atmadim. Çok şükür şimdi yemediği bazı şeyleri bile severek yemeye basladi. Ben emzirmeyi bıraktım ertesi günü gogsumden baya süt akti rahatsız etmeye başladı. Sagmadim ben sıcak duş da almadım arttırıyor süt üretimini diye. baya küçük gelen bir çamaşırım vardı onu taktım. Sıkıca tuttu o. Süt üretecek şeylerden kaçındım. bol bol nane maydanoz tükettim. Sancı yaparken geçti şükür. İnşallah senin de kolay olur. Allah yardımcın olsun, sabır versin

Canım sende göreceksin ki büyük rahatlik emzirmemek çünkü yeteri kadar emdi ler emmeyi bırakınca sana olan düşkünlüğü falan azalmiyor aynen devam ediyor uzulme
Kesinlikle artıyor hatta L Leydiminik Keremalp emzirdigim dönemlerde bana bu kadar sarılıp sarmalamiyodu. Şimdi o açlığı kapatmak için heralde sarmas dolasiz

Geçmiş olsun canım. Maşallah çok iyi kilo almış kısa zamanda.

K kaapi ben seker hamurunu yumusatmayi beceremedim sen nasil yaptin
Canım muhtemelen sen halletmissindir şimdiye kadar. girip bakamadım dün akşam buraya. Okul keremalp oruç derken çok yoruyorum iftardan sonra keremi uyuturken sizip kalmışım. Geçen hafta sonu hava çok sıcaktı ya sabahtan kutuyu balkona koymustum dışarısı sıcak diye elime alıp yogurmam yetmisti. Şimdi havalarda serin gidiyor. Fırında olmadı mı ki?

İki yaş aşısını dün oldu keremalp. Aşı faslini kapattık çok şükür. Bu sefer daha iyiydi en azından girer girmez ağlamadı. Hiç susmadı sürekli birşeyler anlattı ebenin hemen ilgisini çekti :) Aşı oldugu an ağladı ama buna da şükür

Yok canim ya halledemedim. Aslinda yumusuyo ama hemen geri sertlesiyo. Sicak sicak direk sekil vermem lazim. Bi de zaten oruc cok yoruyo cokta ugrasamadim aksam. Iceri gunes goren yere koyayim bakalim bende bi

Sağol cnm.
yoğurttan midesi bulanıyor hatta memeden yoğurt sürerek kestim.
Hadi ya işin zor seninde. Gerçi arende hiç süt içmez bende hippin yulaflı, 5 tahıllı varya onlardan aldım 200 ml süt ile karıştırıp yediriyorum. Sütü o şekilde alıyor. Günde de 2 su bardağı yoğurt yediriyorum.
Bizim de 16 haziranda. Doğumgününde. Arende dün kan alırken hiç ağlamadı. Kıpırdamadan izledi :)

Bende senin gibiyim canım. O yüzden de tumuyorum. Isyernde ben hariç herkes oruç yemekhane yok. Çok yiyemiyorum ve acayip baş ağrım oluyor herkes ye diyor ama çekiniyorum da :/
Ben bu baş ağrısı için nöroloğa gitmiştim birşey çıkmamıştı ama nasıl sırf aç kaldım diye bu kadar şiddetli baş ağrısı yaşıyorum anlamıyorum

Bizim aşı tarihini yanlış yazmışlar. Dün hemşireyle konuştum 22 aralıkta yapılmış hepatit, 22 haziranda gel dedi. Yanlış yazdığını da kabul etmiyor sen gelmemişsin diye tarih atılmamıştır falan diye geveledi. Akla mantığa aykırı

Kızlar bugün halimi görmeliydiniz Sabah kalktım duşumu aldım baktım benim sıpa uyanmış hemen lavaboya götürdüm on dk bekledim bişey yok
O sırada elektrik geldi tekrar kesilmeden saçlarımı kurutayım dedim. 2-3 dk ancak sürmüştür bi geldim ki ne göreyim
Tabiri caizse evi b.k götürüyor Allahım sen aklıma mukayet ol dedim sakinliğimi korumaya çalıştım çocuğu kaptığım gibi banyoya sonra yukarı postaladım işe başladım. Evimde kirlenmişti zaten bu sebeple çarşaflar örtüler lavabolar yıkandı hipolandı ( ) ev süpürülüp silindi, ablamız banyo ettirildi çamaşırlar yıkandı daha yeni oturdum ama daha mutfakta bir ton iş var

Mısır gevreği seviyor bizim ki de sağlıksız diye vermiyorum. olmadı ben de alayım hipp küçükken yememişti belki şimdi yer

bugün sabah kalkar kalkmaz kendimizi dışarı attık öğle uykusu saatine kadar dün e göre daha rahattı

Masallah Arene:) Senin oğlan tip alanına ilgi duyacak sanırım canım, ilgiyle izlemiş olmasi bir işaret olmalı

Benm kizimda yogurt yemiyo hic sevmiyo herturlusunu denedim yediremedim. Ama hergun 400 500 ml sut iciyo haftada iki tane sise kefir iciyo tiskinmesin diye cok ustelemiyorm onuda. Peynir yemiyo asla surmez agzina arada labne kasar yiyo okdar

Dun gece esim calisti. Bende mumkun degil gokcenin aglamasi disinda hic bi sese uyanmam. Esim kaldirir normalde. Gece kalkamadim tabi ki. Ramazan basladigindan beri hic bu kadar rahat oruc tutmamistim. Ne midem agridi ne yandi ne halsizlk yasadim. Bi de 4 ten iftar saatine kadar avm de market bayram alisverisi yaptik. Orda 4 saat ayaktaa gezmeme ragmen ne basim dondu ne haldiz kaldim. Onceden de kalkmazdim hic bi daha gece bisey yemicem.

Canım bende sahur yaparsam sabaha midem mahvoluyo daha öncede yazmıştım 2-3 hurma içebildiğim kadar su içiyorum sadece

Canım bende sahur yaparsam sabaha midem mahvoluyo daha öncede yazmıştım 2-3 hurma içebildiğim kadar su içiyorum sadece
Yani mantiken dusununce bana da normal gelmiyo. Ama o kadar rahattim ki anlatamam. Bu gun haric oruc basladigindan beri her kalktigimda mide agrisiyla kalkmistim. Oyle cok yiyen biri de degilim az yemek yerim o rahatsiz etti desem o da mantikli gelmiyo. Bu gun Ezana 1-2 dk kala eve girdik. Disardan biseyler yaptirmistik. Ben hala aclik hissetmiyodum.
Tek derdim susuzluktu.
Hurmayla suyu deneyeyim bi de bende. En azindan daha az susarim

kızlar bnde dün sahurda birşey yiyemedim sanki iftarda yediklerim hâlâ midemdeydi iftarda da çok yemedim ekmek hiç yemedim sahurda bir kase hoşaf karpuz iki köfte yedim o kadar gün boyu fena değildi ama iftardan sonra hafif bir baş ağrısı başladı inşallah geçer esimde yiyemiyor fazla sanırım midemiz küçülmeye başladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…