Annelerin Güncesi

Slm kızlar geçmişi okuyamadımm. Oğluşum hasta oldu. Sanırım doğumgününde üşüttü. Hapşırık burun akıntısı öksürük herşey var. Dr gittik sabah. En son 4 ay önce gitmişiz. İki yaş için rutin kan idrar yaptırıcaktık haftaya ama hepsini bugün yaptırdık. Çok şükür bişey çıkmamış. Kulağında sıvı varmış onun içinde antibiyotik verdi. Bu arada 4 ayda 4 cnm uzamış 1 kilo almış. (Dr balık yağları işe yaramış devam et dedi. (Gerçi yine çok zayıfız ama olsun)
Çiğnememesini ve kusmasını sorduk. Bi fitil verdi onu takıp yiyecek bişeyler hazırlayıp hep beraber yiyin dedi. Bide iyice aç bırakın dedi. İstesede kusamıcak dedi. Pek aklıma yatmadı ama bi bakıcam.
Otizim ve gelişimle ilgili soru şeklinde testler yaptırdı onlarada iyi dedi.
gecmis olsun canim. Masallah gelisimide guzelmis. Merak ettim cidden fitili hic duymamistim

Ben fe balik yagi kullaniyorum ama ben kilo almasi icin degil balik pek yemedigi icin kullaniyorum yazxin zaten hic yemez kisin yine srada atiyorfu agzina.Sen hangi markayi kullaniyorsun
Ben her hafta yediriyorum mutlaka. Carlson markası.
gecmis olsun canim. Masallah gelisimide guzelmis. Merak ettim cidden fitili hic duymamistim
Sağol cnm. Emedurun fitiliymiş.

Aslında ben cümleden çıkardım da ne bileyim, farklı bir üründür çok memnunsundur da kullanıyorsundur, kimyasal içermiyordur falan:KK70: öyle bir ürünse ben de kullanayım diye sordum:KK70: siz bilmezsiniz geçenlerde çamasır suyundan zehirlendim ben gidiyordum diğer tarafa:işsiz:
Geçmiş olsun canım. Bişeylerle mi karıştırdın yoksa kapalı alanda çok mu kullandin ; (

Senin seker devam ediyor mu?Karatay bu durumda hakli cunku seker yuklemelerinde ozelikke sekeei olanin baya yukseliyor sekeri bebege bata zarar verir o halde benim birinci saat tokluk 203 cikmisti.Hatta perhizle dusmedi insilun kullandim dogurana kadar.
Canım bende o zaman insülin kullandım fakat doğumdan hemen sonra normale döndü yani bendeki gebelik şekeriydi. Zaten ne anne ne baba tarafından şeker yok bizde

[QUOTEAnnem şekerr, post: 46853760, member: 758079"]Bende çok heveslendim bu sene ama yapamıyorum çok zorlanıyorum Allah affetsin :KK43: şu anda annemdeyim evde olsam çocuklar perişan olmuştu[/QUOTE]
Canım bende o zaman insülin kullandım fakat doğumdan hemen sonra normale döndü yani bendeki gebelik şekeriydi. Zaten ne anne ne baba tarafından şeker yok bizde
Benim annem seker hastasi.Ben bi turlu kilo veremedim ve dolayisyla seker degerlerim yuksek.Benim metobolizma bozuk yani:)))

Dogum gunu olan gecen butn bebislern dogm gnu kutlu olsun. Hasta olanlarada cok gecmis olsun.

Kan damlasi sorulmus bende hic kullanmadim. Saglik ocagi verdi 4 ayda doktra sordum verme dedi hc vermedim bnde.

Kizlar icinizde bebegine demir ilaci vermeyen varmi bebegine
Ben hiç vermedim canım 4 aylıkken sağlık ocağı vermişti kizimda o zamanlar makat çatlağı da vardı kabız yaptı kakasini çok kanlı gorunce dra sordum verme dedi kansızlık yok gibi dedi tahlil yaptırdım kan değerleri iyi çıktı so olarak aşıya gittiğimde hemşireye sordum bir dahaki kontrolünde kan değerlerine bakarız dedi
Benimki de çişin ne olduğunu bilmiyordu. Dediğim gibi ilk üç gün çok zordu wcyi günde üç kez hipoluyordum evi siliyordum neredeyse bütün kıyafetlerini batırıyordu bir günde. Defalarca tuvalete götürmeme rağmen yapmıyordu sonra olur olmaz yerlere yapıyordu :işsiz:
Dünden beri iyiyiz ablasının hayrına :halay:
Tabi yine kaçırıyor ama olur o kadar. Altında bezinin olmadığını tuvalete yapması gerektiğini anladı. Şimdi sıra yapmadan önce söylemede :KK73:
Maşallah canım darısı başımıza zor bir süreç bende ramazandan sonra başlayacağım birkaç deneme yaptım ama zorladı 3 saat cisini tuttu yapmadı wc ye goturdum bekledim bekledim yapmadı arkasından salonun ortasına yapiverdi
Yine güldürdünüz beni yaa, yıllardır sormak istenipte sorulamayan soru:KK70:
Ya bende hipoladim yazınca oruç kafayla mesaja uzun uzun baktim dusundum bir anlam veremedim herhalde klavye hatası dedim :KK70:
Yemek yemeye başladı o yüzden vazgeçmiyorum yoksa vazgeçebilirdim
Maşallah canım inşallah kolayca atlatirsiniz bırakma sürecini
Canım sende göreceksin ki büyük rahatlik emzirmemek çünkü yeteri kadar emdi ler emmeyi bırakınca sana olan düşkünlüğü falan azalmiyor aynen devam ediyor uzulme:KK66:
Aynen beni azıcık gormese hemen babasına anne nerede diye beni soruyor wc de bile beraberiz:))
Slm kızlar geçmişi okuyamadımm. Oğluşum hasta oldu. Sanırım doğumgününde üşüttü. Hapşırık burun akıntısı öksürük herşey var. Dr gittik sabah. En son 4 ay önce gitmişiz. İki yaş için rutin kan idrar yaptırıcaktık haftaya ama hepsini bugün yaptırdık. Çok şükür bişey çıkmamış. Kulağında sıvı varmış onun içinde antibiyotik verdi. Bu arada 4 ayda 4 cnm uzamış 1 kilo almış. (Dr balık yağları işe yaramış devam et dedi. (Gerçi yine çok zayıfız ama olsun)
Çiğnememesini ve kusmasını sorduk. Bi fitil verdi onu takıp yiyecek bişeyler hazırlayıp hep beraber yiyin dedi. Bide iyice aç bırakın dedi. İstesede kusamıcak dedi. Pek aklıma yatmadı ama bi bakıcam.
Otizim ve gelişimle ilgili soru şeklinde testler yaptırdı onlarada iyi dedi.
geçmiş olsun canım çabuk iyileşir inşallah ayrıca maşallah güzel gitmiş gelişimi inşallah pütürlü ve kusma olayinida atlatirsiniz

Çok zor geçti bugün son saatlerde ayağa bile kalkamadım :KK43: çocuklarla da hiç ilgilenemedim öğlenden sonra oğlan defalarca altına kaçırdı :KK43:

Çok zor geçti bugün son saatlerde ayağa bile kalkamadım :KK43: çocuklarla da hiç ilgilenemedim öğlenden sonra oğlan defalarca altına kaçırdı :KK43:
Tansiyonunmu dustu acaba canım 4-5 sene önce bir ramazanda öyle olmuştum gün boyu uyuyordum kafami kaldiramiyordum tansiyonum çok dusuyordu çocuklar büyük olduğu için rahat rahat yatiyordum ece doğduktan sonra iki ramazan tutamadım ilkinde lohusaydim geçen senede dayanamadım bu sene iyi gidiyor korkmustum zorlancam diye

Tansiyonunmu dustu acaba canım 4-5 sene önce bir ramazanda öyle olmuştum gün boyu uyuyordum kafami kaldiramiyordum tansiyonum çok dusuyordu çocuklar büyük olduğu için rahat rahat yatiyordum ece doğduktan sonra iki ramazan tutamadım ilkinde lohusaydim geçen senede dayanamadım bu sene iyi gidiyor korkmustum zorlancam diye
Tansiyonuma bakmadım ama açlığa hiç gelemiyorum canım ramazanın dışında da sabah kahvaltım gecikse veya geçiştirsem şiddetli baş ağrısı yaşıyorum. Bugün baş ağrısı mide bulantısı ve halsizlik bir arada olunca son üç-dört saat kalkamadım

Ben hiç vermedim canım 4 aylıkken sağlık ocağı vermişti kizimda o zamanlar makat çatlağı da vardı kabız yaptı kakasini çok kanlı gorunce dra sordum verme dedi kansızlık yok gibi dedi tahlil yaptırdım kan değerleri iyi çıktı so olarak aşıya gittiğimde hemşireye sordum bir dahaki kontrolünde kan değerlerine bakarız dedi

Maşallah canım darısı başımıza zor bir süreç bende ramazandan sonra başlayacağım birkaç deneme yaptım ama zorladı 3 saat cisini tuttu yapmadı wc ye goturdum bekledim bekledim yapmadı arkasından salonun ortasına yapiverdi

Ya bende hipoladim yazınca oruç kafayla mesaja uzun uzun baktim dusundum bir anlam veremedim herhalde klavye hatası dedim :KK70:

Maşallah canım inşallah kolayca atlatirsiniz bırakma sürecini

Aynen beni azıcık gormese hemen babasına anne nerede diye beni soruyor wc de bile beraberiz:))
geçmiş olsun canım çabuk iyileşir inşallah ayrıca maşallah güzel gitmiş gelişimi inşallah pütürlü ve kusma olayinida atlatirsiniz
Sağol cnm amin inş.

Tansiyonuma bakmadım ama açlığa hiç gelemiyorum canım ramazanın dışında da sabah kahvaltım gecikse veya geçiştirsem şiddetli baş ağrısı yaşıyorum. Bugün baş ağrısı mide bulantısı ve halsizlik bir arada olunca son üç-dört saat kalkamadım
Anladım canım dün bdv de okumuştum birisi daha senin gibi olmuş hastaneye gitmiş baş ağrısı ve kusmadan dolayı

Kızımı hergun uyuturken kedili ninniyi söylüyorum alıştı artık yastığa kafasıni koyar koymaz anne söyle minni diyor uyuyana kadar söylüyorum:)))

Kızımı hergun uyuturken kedili ninniyi söylüyorum alıştı artık yastığa kafasıni koyar koymaz anne söyle minni diyor uyuyana kadar söylüyorum:)))
Canim sallıyor musun? Ben uyuturken hep park yatakta sallayarak uyuttum. Ayagimda hiç sallamadim. uykusu gelince nenni diyo park yatagi işaret ediyor bende sallayarak uyutuyorum bugun park yatagi kırıldı. Genç odasi alacam tek kişilik yatakta sallamadan nasıl uyutacagiz bugun eşimle bunu konuştuk. Sallamadan uykuya dalar mi?

X