Annelerin Güncesi

Kızlar emzirmemek için kendimi zor tutuyorum. Süt doldu sağmak işe yaramıyor. Bugün ikinci gün. Özledim oğlumun emmesini. O da bugün çok zorlandı.Anne için gerçekten daha zormuş çok mutsuzum
Canım benim zor bi karar vermissin arkasında dur sut kesen şeyler ye nane filan saglik ocağına sorabilirsin

Masllah ya. Gozun aydin canim.
Ben bu gun banyo yaptirdim. Uzerini cikarttik dusakabine almamistim yaninda bekliyodu. Cis yapti. Su döküldu diyo :KK70: su degil o cis deim su degil dedi. Kakayi soyluyo simdi ama daha cisin ne oldugunu bilmiyoruz. Bizim icin daha vakit var sanirim
Benimki de çişin ne olduğunu bilmiyordu. Dediğim gibi ilk üç gün çok zordu wcyi günde üç kez hipoluyordum evi siliyordum neredeyse bütün kıyafetlerini batırıyordu bir günde. Defalarca tuvalete götürmeme rağmen yapmıyordu sonra olur olmaz yerlere yapıyordu :işsiz:
Dünden beri iyiyiz ablasının hayrına :halay:
Tabi yine kaçırıyor ama olur o kadar. Altında bezinin olmadığını tuvalete yapması gerektiğini anladı. Şimdi sıra yapmadan önce söylemede :KK73:

Benimki de çişin ne olduğunu bilmiyordu. Dediğim gibi ilk üç gün çok zordu wcyi günde üç kez hipoluyordum evi siliyordum neredeyse bütün kıyafetlerini batırıyordu bir günde. Defalarca tuvalete götürmeme rağmen yapmıyordu sonra olur olmaz yerlere yapıyordu :işsiz:
Tabi yine kaçırıyor ama olur o kadar. Altında bezinin olmadığını tuvalete yapması gerektiğini anladı. Şimdi sıra yapmadan önce söylemede :KK73:
Hipolamak ne cahilligime ver :KK66:

Kızlar emzirmemek için kendimi zor tutuyorum. Süt doldu sağmak işe yaramıyor. Bugün ikinci gün. Özledim oğlumun emmesini. O da bugün çok zorlandı.Anne için gerçekten daha zormuş çok mutsuzum
Oglun nasil karsiladi peki ? Sabret derim bende. Bi kere yarida biraktim. Simdi tekrar baslamak daha cok korkutuyo gozumu :KK43:
insallah onu da cabuk ogrenir canim. Ablasinin olmasinin avantaji :)

yillardir merak edip de soramadigim soru :KK70:

Oglun nasil karsiladi peki ? Sabret derim bende. Bi kere yarida biraktim. Simdi tekrar baslamak daha cok korkutuyo gozumu :KK43:

bildiğim bir tür çamaşır suyu ama antepli bi komşumuz derdi emin değilim

Aa ciddi misiniz bizim burda domestosun açıktan satılanına hipo denir tabi ben domestos kullanıyorum ama ağız alışkanlığı :))

Yoğurt:) yoğurt aşırı midesini bulandırıyor. Bir kere sürdüm. ekşitti suratını. Sonra da sen artık büyüdün süt yoğurt olmuş istersen yoğurt olarak Emmeye devam edebilirsin dedim istemedi. Ara ara yokluyor yoğurduduyunca vazgeçiyor. Dün bardakta kakaolu süt verdim bir iki yudum alıp bıraktı. Hiç süt yoğurt peynir yemiyor bu açığı Nasıl kapatırım bilmiyorum. uyku konusunda da sallamanın ilk defa faydasını görüyorum ama bugün çok mutsuz ve hırçın ememediği için

Yine güldürdünüz beni yaa, yıllardır sormak istenipte sorulamayan soru:KK70:
Aslında ben cümleden çıkardım da ne bileyim, farklı bir üründür çok memnunsundur da kullanıyorsundur, kimyasal içermiyordur falan:KK70: öyle bir ürünse ben de kullanayım diye sordum:KK70: siz bilmezsiniz geçenlerde çamasır suyundan zehirlendim ben gidiyordum diğer tarafa:işsiz:

Aslında ben cümleden çıkardım da ne bileyim, farklı bir üründür çok memnunsundur da kullanıyorsundur, kimyasal içermiyordur falan:KK70: öyle bir ürünse ben de kullanayım diye sordum:KK70: siz bilmezsiniz geçenlerde çamasır suyundan zehirlendim ben gidiyordum diğer tarafa:işsiz:
Kapalı alanda mı kullandın ben de o hatayı bir kere yaptım da

Yoğurt:) yoğurt aşırı midesini bulandırıyor. Bir kere sürdüm. ekşitti suratını. Sonra da sen artık büyüdün süt yoğurt olmuş istersen yoğurt olarak Emmeye devam edebilirsin dedim istemedi. Ara ara yokluyor yoğurduduyunca vazgeçiyor. Dün bardakta kakaolu süt verdim bir iki yudum alıp bıraktı. Hiç süt yoğurt peynir yemiyor bu açığı Nasıl kapatırım bilmiyorum. uyku konusunda da sallamanın ilk defa faydasını görüyorum ama bugün çok mutsuz ve hırçın ememediği için
Canım öncelikle verdiğin karardan vazgeçme şimdi olmasa bile birkaç ay sonra yine biraktircan ve aynı şeyleri tekrar yasayacaksin hatta fazlasıyla çünkü oğlun geri döndüğünü fark edecek ikincide daha çok isteyecek ben o hatayı yaptım

Süt ürünlerini zamanla yiyip içecektir memeyi bıraktıktan bir süre sonra süte alışır genelde öyle oluyor

Süt birikmesi için sagmani öneririm duşa girip masaj yaparak yumuşatıp ondan sonra sagabilirsin ama eğer sagmakla olmuyorsa dra git mastit olmasın kadın doğum doktorlari süt üretimini engelleyici ilaç veriyormus belki ilaç verir Dr

Aa ciddi misiniz bizim burda domestosun açıktan satılanına hipo denir tabi ben domestos kullanıyorum ama ağız alışkanlığı :))
lafi gecince hel internetten bakarim diyodum sonra unutuyodum. Bende deterjan markasi falan diye dusunmustum :KK70:

Hıh ozon suyu derler iç anadoluda ona A Akaibu ile biz onu biliriz deeeemi:KK70:
bilmem mi :KK70:
Ben uni icin buraya geldigimde mersinli 2 arkadas vardi. Kucuk su sisesini gostererek şaşalı verir misin dedigimde bos bos bakmislardi suratima . Meger onlarda onu bilmiyomus

Cocuk nasil sevmiyosa artik yogurdu :))) ya hic olmadi bende oyle biseyler denicem. Varken hayir demek cok zor geliyo. Cabuk alisir insallah oglun. Mecbur bizde aliscaz
bunu duymustum bak :KK70:

Kizlar gebelik de sekeri cikan var mi aranizda ?
Gorumcem buraya gelecekmis. O geldiginde iftara davet etmeyi dusunuyorum. Ama gebelik sekeri cikmis. Perhize gore yiyorum hep diyodu. Arada kacamaklar olabiliyo mu? Yoksa katiyetle uymasi mi lazim listeye?
Bende çıkmıştı gebelikte. Perhize uyması gerek canım ani yükselişler bebeğe zarar veriyor. Ben on gün hastanede yattım hatta.

X