Annelerin Güncesi

i Dun gece doktorkar sitesinde birsey okudum dort ay ila bir yas arasi demir ilaci almayan cocuklarda zeka geriligi olur diyor acikcasi ben de veemedim ama canim da sikilmadi degil
aslinda yanlis bir tabir olmus. Demir almayan degilde demir eksikligi demeleri lazim. Demir eksikligi gelisim geriligi yapiyo ama fazlasi da karaciger buyumesi yorgunluk kotu ruh hali falan bir suru zarari var. Saglik ocaklarinda hic tahlil yapmadan direk veriyolar 4. Ayda. Tahlil yaptirmistim baktim normal vermedim. Bi ara iki ay kadar dustugu icin verdim sadece. O zamanlar epey arastirmistim. Hic bi ulkede boyle dagitmiyolar ya da zorunluymus gibi gosterilmiyomus. Bi arkadasimin ablasi ingilterede ona falanda sordum veriliyo mu orda diye. Kadinin 3 cocugu var sadece birine verdim onda da eksiklik vardi demis.

Hastalanınca ben yarım bıraktım Can'ım. Malum Ankara'da havalar hala soğuk gidiyor. Adana'da da kp klozet büyükmüş aparat küçük gelince devam edemedim. Ama kakasını artık tuvalete yapıyor. Arada aklına gelirse çişini söylüyor. Havalar ısınınca tekrar başlıycam . Alıştırma külodu giydir bir nebze daha kolaylaştırıyor. Benim en çok zorlandığım tuvaletten çıkmak istemiyor oyun yaptı. Haliyle üşüttü. Sana da kolay gelsin Can'ım
Adana bile ısınamadı tam olarak. Bizim 5. günümüz ilk üç gün kabus gibiydi ama dünden beri bi tık daha iyi. Ablası devreye girince daha iyi oldu yoksa bırakacaktım bende yapmam diye inatlaşmaya başlamıştı :)) Ama dediğin gibi benimde en zorlandığım şey oyuna dönüştürmesi su dökecem elimi yıka ayağımı yıka diye tutturup asıl amacını unutuyor :işsiz:
Kizlar icinizde bebegine demir ilaci vermeyen varmi bebegine
Ben uzun zamandır vermiyorum. Son kontrole gittiğimizde baktırdık gerek yokmuş

i Dun gece doktorkar sitesinde birsey okudum dort ay ila bir yas arasi demir ilaci almayan cocuklarda zeka geriligi olur diyor acikcasi ben de veemedim ama canim da sikilmadi degil
Benim bildiğim 6 aylık olunca değerlerine bakıp ihtiyaç varsa verilmesi

Uykum geldi dedi kiyamadim oyle diyince odaya goturdum. Emzirdim yataga koydum uyudu. Yine bi buyume atagi sanirim. Ilac gibi geldi resmen Oruc oruc:halay:
Bizim de büyümeme atağı var sanırım:KK70: bölük pörçük etti uykularını, gündüz zaten iyi değildi, geceyi de saldı bu ara, bir de oruç tutmuyorum ilk gün niyetlendim uyanamadım, ikinci gece niyetlendim 304056887 kez uyanmasıyla işe bile zor geldim bugünlük böyledir dedim 3 oldu 4 oldu ıhh bu sene patron oruç tutmamı istemiyor:KK70:

Son düzenleme:
Kızlar şaka maka bezden kurtuluyoruz sanki :rolleyes:
Masllah ya. Gozun aydin canim.
Ben bu gun banyo yaptirdim. Uzerini cikarttik dusakabine almamistim yaninda bekliyodu. Cis yapti. Su döküldu diyo :KK70: su degil o cis deim su degil dedi. Kakayi soyluyo simdi ama daha cisin ne oldugunu bilmiyoruz. Bizim icin daha vakit var sanirim

Bu gun rahat gibiyim uykumu da iyi aldim. Hazir boyleyken fistigimin dogum gujunu kutlamadik ona pasta yapayim dedim. Pandispanyasini yaptim. Icinin kremasini hazirladim. Ustune ganaj yapicam cikip cikolata alayim. Aksamada ceker hamuruyla susledim mi tamamdir:hamarat:

Kızlar emzirmemek için kendimi zor tutuyorum. Süt doldu sağmak işe yaramıyor. Bugün ikinci gün. Özledim oğlumun emmesini. O da bugün çok zorlandı.Anne için gerçekten daha zormuş çok mutsuzum

Kızlar emzirmemek için kendimi zor tutuyorum. Süt doldu sağmak işe yaramıyor. Bugün ikinci gün. Özledim oğlumun emmesini. O da bugün çok zorlandı.Anne için gerçekten daha zormuş çok mutsuzum
bu mutsuzluktan sebep cesaret edemiyorum öyle özel geliyo ki o anlar içim sızlıyo bırakacak diye off ben nası bıraktırcam bilmiyorum

X