Annelerin Güncesi

Kızlar Kerem Alp cok uzun zamandır 10 a kadar sayiyordu ama 10 un üzerini biliyor mu diye yoklamak hiç aklıma gelmemişti. Minikler ogreniyordan öğrenmiş sanırım şok oldum aksam. 10 a kadar saydı ben 11 dedim 12 dedi 13 dedim 14 dedi böyle gitti bildiginiz. Şimdi 1 den başlayıp 16 ya kadar sayıyor kendi sonra da 20 diyor. Maşallah yaa ben çok şaşırdım.
Maşallah canım oğluna bizde geçen gün tesadüfen duyduk abisi bir diyor o iki abisi üc diyor o dört böyle ona kadar gidiyor benim kizimda minikler ogreniyoru açıyordu sanırım oradan öğrendi abileri ogretmedi öyle saymaya başlayınca onlar saydirmaya başladı herşeyi çabuk öğreniyorlar maşallah

Kızlar Kerem Alp cok uzun zamandır 10 a kadar sayiyordu ama 10 un üzerini biliyor mu diye yoklamak hiç aklıma gelmemişti. Minikler ogreniyordan öğrenmiş sanırım şok oldum aksam. 10 a kadar saydı ben 11 dedim 12 dedi 13 dedim 14 dedi böyle gitti bildiginiz. Şimdi 1 den başlayıp 16 ya kadar sayıyor kendi sonra da 20 diyor. Maşallah yaa ben çok şaşırdım.
masllah ona. bende gokce nerden ogrendi diyorum. Minikler aklima gelmemisti. Masal okurken sayfalarin sayilarini soyleyince farkettim. Saati gosterip 10 -11 -12 diyodu ama sonrasini bildigini dusunmemistim. 20 den sonrayi da gosterdim 20 li sayilari da okuyo artik. Sayarken duzgun saymiyo karisik sayiyo ama gorunce biliyo direk

Bugün eşim lcw ye gelmeden kızım arabasında ayağa kalktı sıkıldı diye indirdim elimde elbise vardı bir saniye dönüp onu astım yerine bir baktım bizimki yok birde kıyafetler falan ilersi görünmüyor koşa koşa arıyorum yok cikis kapısına gittim hemen orada bankta oturan kadınlara bir çocuk çıktımi buradan dedim hayır dediler ohh dedim geri döndüm hem sesleniyorum hem koşuyorum bir baktım ki benimki karşıdan kahkaha atan ata koşuyor ayy o kadar korktum ki anlatamam ter içinde kaldım hemen arkasından eşim geldi zaten böyle oldu dedim tabi kendini kaybettin diyor valla kaybetmedim bir an yani ayy Allah kimseye yasatmasin çok kötü birşey
ay canim ya allah korusun. Bu yuzden gezemiyorum bende hic. Arabada oturmuyi obur turlude kayboluyo ortaliktan. Bi de minikler reyon aralarindan goremiyosun dibin de bile olsa

Önce salçasını veya domatesini sarımsakla kavurup azcık öyle yapınca da lezzetli oluyo tarhana
Direk tarhanaya dalinca da bi garip oldu :KK70:
Aynen bende once minik minik sarimsagi dograyip cok az kavuruyorum. Sonra salca ekloyorum. Sarimsaksiz lezzetsiz gibi geliyo aliskanliktan heralde

K Keskek dun saat 3 gibi dagitima ciktiydi canim hatta bugun yurticini aradim bugun teslim edilir dagitimda dediler

Canım şimdi eşime dedim yurtiçi geç saattengeliyo ben çoktıktan sonra gelmiştir kesin deid yarın sabah ofise geçerken bakacak şubede mi diye

Maşallah ya betüş daha bir bile demiyo :işsiz:
Ya acaba tv izlediği için mi hala sizinkiler kdar konuşmuyo çok da izletmemeye çalışıyorum beraber oynuyoruz ben sayıyorum da ama yok demiyo yeni yeni anne demeye başladı baba dede mam gel git aç fu(su) bazı eylemleri daha söylüyo işte başka bişey yok

Önce salçasını veya domatesini sarımsakla kavurup azcık öyle yapınca da lezzetli oluyo tarhana
Ben biber domates soğan sarımsak hepsini haşladın blenderdan geçirdim sonra maya ve un ile yopurdum içine nane ve fesleğen koydum biraz bakalım nasıl olacak

Pişirirkende tereyğı ile salöa kavurup öyle pişiriyorum

K Keskek hediyelerim için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. El emegin inanılmaz güzeldi.. İyi ki aren haziranda doğmuş da sizleri tanımışım.. (Dışardayım döner dönmez resimleri paylaşacağım :)
Tamam canım, beğenmene sevindim değişim fişleri koydurmuştum içine bedende sıkıntı olur veya senin tarzın olan bişey almışsam diye :KK52:

Yok daha gelmedi herslde yarın gelir, kavimler göçünde de ig de numaralarını verenleri eklemişlerdi sen vermedin mi
O ne ya benim de haberim yok:110:

noyu at birine ekleyelim

Canım şimdi eşime dedim yurtiçi geç saattengeliyo ben çoktıktan sonra gelmiştir kesin deid yarın sabah ofise geçerken bakacak şubede mi diye

Maşallah ya betüş daha bir bile demiyo :işsiz:
Ya acaba tv izlediği için mi hala sizinkiler kdar konuşmuyo çok da izletmemeye çalışıyorum beraber oynuyoruz ben sayıyorum da ama yok demiyo yeni yeni anne demeye başladı baba dede mam gel git aç fu(su) bazı eylemleri daha söylüyo işte başka bişey yok

Ben biber domates soğan sarımsak hepsini haşladın blenderdan geçirdim sonra maya ve un ile yopurdum içine nane ve fesleğen koydum biraz bakalım nasıl olacak

Pişirirkende tereyğı ile salöa kavurup öyle pişiriyorum

Emre de oyle canim tik yok:110:baba dede gel hadi diyo.bi de ellerimizi ust uste koyup bir iki uc survivor diye bagiriyoruz:KK70:

masllah ona. bende gokce nerden ogrendi diyorum. Minikler aklima gelmemisti. Masal okurken sayfalarin sayilarini soyleyince farkettim. Saati gosterip 10 -11 -12 diyodu ama sonrasini bildigini dusunmemistim. 20 den sonrayi da gosterdim 20 li sayilari da okuyo artik. Sayarken duzgun saymiyo karisik sayiyo ama gorunce biliyo direk

ay canim ya allah korusun. Bu yuzden gezemiyorum bende hic. Arabada oturmuyi obur turlude kayboluyo ortaliktan. Bi de minikler reyon aralarindan goremiyosun dibin de bile olsa
Canim bende genelde esimle çıkıyorum ama tek başına daha zor oluyor bunu anladım ya ödüm koptu ya bulamazsam dışarı çıktıysa diye çok korktum kocaman mağaza her yerde kıyafetler var görünmüyor onu görünce ohh dedim birde ona sen neden annenin yanından kaciyorsun anne gider anneyi bulamazsın gitme sakın bir daha dedim tamam anne dedi ve ondan sonra uslu şekilde arabasında oturdu anladı sanırım
bende sarımsak koyup kavuruyorum bir de benim annem kırmızı mercimek koyar hep tarhana ya çok güzel oluyor bende bazen koyuyorum hem daha da vitaminli oluyor

Canim bende genelde esimle çıkıyorum ama tek başına daha zor oluyor bunu anladım ya ödüm koptu ya bulamazsam dışarı çıktıysa diye çok korktum kocaman mağaza her yerde kıyafetler var görünmüyor onu görünce ohh dedim birde ona sen neden annenin yanından kaciyorsun anne gider anneyi bulamazsın gitme sakın bir daha dedim tamam anne dedi ve ondan sonra uslu şekilde arabasında oturdu anladı sanırım
bende sarımsak koyup kavuruyorum bir de benim annem kırmızı mercimek koyar hep tarhana ya çok güzel oluyor bende bazen koyuyorum hem daha da vitaminli oluyor
ben tel şehriye atıyorum biraz tok tutar :) tarhanaya ne koyarsan gidiyo çok büyük nimet
E eatmeat en güzel örneği :) ne bulursa yedirdi tarhanayla bebesine

Sıkıntı yapmayın kızlar konuşurlar siz onlarla bol bol konuşmaya devam edin onlar kayıt ediyor ve herşeyi öğreniyorlar bir süre sonra birden konusacaklardir

X