Annelerin Güncesi

Ben kendimi örnek vereyim, liseye kadar sadece patates giren yemekleri yiyordum, makarna çorba o kadar, yemeklerin tanesini yemez, suyuna ekmek banardım sadece, üniversiteyi kazandım başladım yemeğe, şimdi çok nadirdir yemek seçtiğim

Ben eskiden deli gibi yemek seçerdim. Asla yemekte soğana tahammülüm yoktu ki gala da pek kullanmam soğanı. Hele bir mememen yapışım vardı sadece domates üzeri yumurta ne biner ne soğan hiçbişey kullanmazdım. Şimdi yemekte biberin hastasıyım, fasülyeye bile koyarım, ama gala soğan kullanmam :) onun dışında yemek konusundaki tüm çıkıntılıklarım törpülendi o yüzden de çıtıpıtı kız gitti dana gibi bi kadın geldi keşke yine yemek seçsem

Bende severim biberi fasülyeye bende koyuyorum hiç yemek seçmem sadece soğuk yiyemem sıcak olacak yazın bile çocuklar kızıyor bazen bana bir saat üflüyorlar:)))

Bende severim biberi fasülyeye bende koyuyorum hiç yemek seçmem sadece soğuk yiyemem sıcak olacak yazın bile çocuklar kızıyor bazen bana bir saat üflüyorlar:)))
ay eşimin de en sinir olduğu şey sıcak yemek bi de bende sıcak seviyorum aynı yemeyi o soğusun diye beklerken ben bitiriyorum bence senin ağzın teneke diyo

ahh o dolap bzdede mevcut alisverise gdince esim yanliz sepete dolabiyla ilgli seyler atiyo:)

Melemeni soganli yapiyorm genelde tadi harika oluyo ustunde kasar randeliyorm melemenlikten cikiyo:)

Bende menemenin içine soğan koymam. biberleri koca koca koyarım ama yemem. onsuz tatsız geliyo ama yemeyi sevmiyorum
Soğanlar iyi ölmemiş ya da büyük doğranmışsa yemem.
Nanenin kokusu gelen hiç bişeyi yemem.
yağlı et ciğer falan ağzıma sürmem. senelerce menemen de dahil bütün yemeklerin suyuna bandım yedim. evlenene kadar patlıcan kabak pırasa yemiyodum. yapacak bişey bulamayınca deneye deneye alıştım. ama başka yerde hala pek yemem. yediğim tek sbze patates bezelye ve ıspanakmış sanırım.
Keşke sabah akşam kahvaltı yapılsa her yerde :)

Bi de kuzu eti yiyemiyorum. Bilmezsem sıkıntı yok anlamam bile kuzu olduğunu. ama kuzu deyince o sevimli şeyleri yiyo olmak iğrenmeme sebep oluyo.
Et tavuk da yemedim zaten kurban bayramından dolayı senelerce. Anneme hak verdim bi an

yaaaa kahvaltı benimde favorimdir ama onda da reçel bal pekmez fln hayatta yemem
lise yıllarımı sadece makarna ve patatesle yapılan yemeklerle geçirdim bende çoğu şeyi evlendikten sonra yiyebildim şimdi çok ayırmıyorum ama aslalarım var tabi

ay bende 5 sene kadar et tavuk balık yemedim hatta balığı hamileyken ve emzirme döneminde zoraki yedim

Bende yemem reçel pekmez bal falan Kaymak varsa baldan alırım azıcık o kadar.
Geçen sene kendi yaptığım reçelden yemiştim baya ama.
yumurtam haşlansın patatesim kızarsın her gün yerim sabah akşam
Yurtta ki oda arkadaşım da öyleydi sürekli kahvaltı yapardık

Balığı yiyebilceğimi hiiiç sanmıyorum

ben kaymakla nutella seviyorum bir de beyazpeynirle tereyağ
ilk zamanlar öğür öğür yedim şimdi de tercih etmiyorum hatta bayadır emzirme faslı azaldığı için ısrar eden de yok rahatım

Bnde yagli et faln asla yemem bn et yemezdim asla. Hele kurban eti hc yemezdm. Smdi az az yiyorm. Kereviz yemem yemegn icnde buyk dogranmis sogan yemem tamamen erimis olcak. Yemegin icnde pismis havuc yemem. Bnde secerim yemek ama yeni seyler tatmayida cok severim.

Balik yennezmi hic haftada iki kere balik kesin yemem lazim denizden cikan hersyri yemisimdir karides olmazsa olmazm midye kasayla yicem utanmasam. İstakoz sadece tadina bakarm demistm snra onada alistm babam denizciydi ordanmidr nedir bilmem ama babamda cok severdi ona cekmisim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…