Anneler bana yardımcı olun lütfen:(

Onun şu an sadecce siziin kokunuza ihtiyaciii var.
Belirli sebeplerden emziremiyor olabilirsiniz.
Ama siz hala onun annesisiniz.
Hassasiyetinizi anlayabiliyorum.
Kizimda sutum erken kesilince ben de ayni hissetmistim. Ama inanin bosuna uzuldum&uzuluyorsunuz.
Evlat edinerek dahi bir bebege oz annesinden daha iyi anne baba olabilenler mevcut. Kaldi ki sizin oz cocugunuz caniniz cigeriniz. Annelik emzirme ile olsaydi ohooo..
Takmayin kafaniza. Sarilin koklayin yavrunuzu.. Allah bagislasin bu arada.

Canım babasına düşküne kadar okudum 10 aylik oğlum var emzirdim ama babasına acayip düşkün benden ona gidiyor ondayken çagiriyorum gelmiyor memeyle alakasi yok yani..

Adem Güneş Güvenli Bağlanma kitabinda emzirmeyen anneler için de çözümler var. Bide medela diye bi markanin meme veriri gibi mama veren bi ürünü vardi keske en basindan arastirsaydiniz evlatlik alinan bebekler icin uretilmis mamayi kabina koyup omuz hizasinda asiyorsunuz ve aşağı bi hortum iniyor inen hortumuda memeye yapistiriyorsunuz ve bebek meme emerken aslinda mama aliyor birazdan Görseli bulup paylasirim. Ama üzülmeyin o sizin onun annesi oldugunuzu biliyor ve babayi da özlüyor zamanla arkamdan aglamasa keske diyeceğiniz günlerde gelecek

Eds yontemi. Enzirme destek sistemi diye geciyor

Eds yontemi. Enzirme destek sistemi diye geciyor
Evet evet öyleymiş araştırdığim dönem bi blogger firmaya mi ne sormus onlarda asıl amac evlatlik edilen bebekler için uretilmis ama sütü yetmeyen anneler icinde kurtarici bi yöntem diye okumustum.

Kendinizi cok yipratmissiniz yapmayin lutfen. Cocuk ac acikta sokakta degil ki. Mis gibi annesi var,babasi var. Onun hic bir derdi yok kendinizi daha fazla uzmeyin. Babayi aksamdan aksama goruyor siz bu zamani degerlendirin yeterli

Psikolojiniz bozulmuş yoksa bukadar saçmalayamazsınız heralde. İlk emzirmeyen kadın siz değilsiniz,elinizde olmayan sebeplerden emzirememişsiniz üstelik. Anne sütü almayan okadar çok çocuk var ki ( örn:ben),gayet sağlıklılar,gayet anneleriyle bağları var,gayet iyiler yani. Mama pis,mama kaka buraları geçelim artık millet uzaya gidiyor ahh ahh..

Birincisi demissiniz ki bebekler anneleri meme olarak gördüğü için seviniyor atlıyor falan. Bunun bilimsel bir dayanağı olduğunu düşünmüyorum bebeğim 9 aylık hep emzirdim beni görünce atlar ama babasına da atlar teyzesine de kediye köpeğe de tanımadığı birine de. Bunun emzirmekle ilgisi yok çocuk neşeli bir çocuk ve ilgisini çeken kanının kaynadığı şeylere sevinç gösteriyor. Ikincisi emziremeyebilirsiniz problem değil 3 aydan sonra ise başlamak zorunda olan kadınlar var onlar da emziremiyor sağıp biberonla veriyolar çok problem olmuyor. Buraya kadar biraz rahatlamaniz için yazdım sormak istediğim şu eğitimci olarak bebegimle vakit geçiriyorum falan demissiniz ya neler yapıyorsunuz bu aylarda bunu merak ediyorum. Çocuğun gelişimi acısından önerebileceğiniz oyun var mi

Cocugunuz bir daha 8 aylık olmayacak farkında misiniz? Bu vesveseler ile bebeklik yıllarını heba edeceksiniz. Sezeryanı emzirmeyi kafayı takmayi birakin anneliğin keyfini çıkarın.

Süt emmemekle ilgisi yok bence de. Boşuna hirpalamayin kendinizi. Erkek çocuklarının genel olarak mizacı böyle zaten. Tüm dertleri oyun. Sizi emse de memede işi bitince sırtını dönüp gidecek(ti) zaten.

Bunlar hep mahale baskasi. Hep milletin hava atmasi. Gercekten emzirmek o kadar matah birsey degil. Emzirmek kimseyi iyi anne kilmaz. Önemli olan sevgi, ilgi ve sevkat. Ha biberonlarda sarilmis, ha memeye, cocuk icin fark etmez. Onun icin en önemlisi temel ihtiyaci, karnin ac olmasina bir care bulunur süt icmesidir.

Bende 2 ay emzirdim zar zor, az süt ile. Bende kendimi cok hirpalamistim, simdi üzülüyorum kizimin ilk aylarini daha iyi bir sekilde gecirmedim diye.

Ha bu arada babasina düskün olmasi harika birsey. O bebegi ikiniz yaptiniz. Ikinizde onun sorumlulugunu tasimalisiniz. Evet anne olmak güzel ama fazla abartmaya, arabesklestirmeye gerek yok ki. Ayni zamanda halen bir kadin, bir es, arkadas, evlat,..sin. Anneligin tüm herseyi kontrol almasina izin verme.

Evet evet öyleymiş araştırdığim dönem bi blogger firmaya mi ne sormus onlarda asıl amac evlatlik edilen bebekler için uretilmis ama sütü yetmeyen anneler icinde kurtarici bi yöntem diye okumustum.
Ben onu almadim kendim yaptim. Beslenme kateteri aldim bir ucu biberonda bir ucu gogsumde ise yaradi baya

Ben onu almadim kendim yaptim. Beslenme kateteri aldim bir ucu biberonda bir ucu gogsumde ise yaradi baya
Gercekten mi kataterle hic aklima gelmemişti biberonun icinden mi gecirdiniz? Ben ebeyim bana nasil yaptığınızı anlatirsaniz köyde çalışacağım bi iki aya en azindan ordaki bayanlara yardimci olurum.

Ten teması sadece emzirerek kurulmaz.
Kucak çocuğu yapın siz de.
Bebek arabası falan kullanmayın, alın bir ergonomik kanguru, kucağınızda uyutun, gezdirin...

Benim esim bu konuyu su sekilde ozetlemisti: sen ekmeksin ben tiramisu :)

Gercekten mi kataterle hic aklima gelmemişti biberonun icinden mi gecirdiniz? Ben ebeyim bana nasil yaptığınızı anlatirsaniz köyde çalışacağım bi iki aya en azindan ordaki bayanlara yardimci olurum.
Tabikide bicakcilar diye bir firmanin bebekler icin olan 2 numaraydi sanirim kateterini kullandim ucu gri renkli olandi. Gri ucunu biberona koydum ama biberonu ters cevirmedim. Ama kucuk uclu bir biberon olursa icine sıkıştırılip ters cevrilebilir. Diger ucunuda gogsumun ucundan bebegime verdim. Baslangicra kendi sutumu veriyordum. Baktim gelmeyince kateteri agzinin ucundan uzatiyordum. Baslarda biraz kendim cekip mamanin uca gelmesini sagladim. Sonra o yapti herseyi. Kateter genis olunca cok fazla geliyo. 2 numara tam cekis gucune gore ayarlaniyo.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…