Anneler bana yardımcı olun lütfen:(

kimberley

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2012
600
65
herkese merhaba,
8 ay önce doğum yaptım bir oğlum oldu... sezaryenle doğum yaptım... ilk iki gün hastanede hiç sütüm olmadı mecburen mama verdik... o kadar sağmama rağmen damla gelmedi... eve çıktık sarılık oldu yemediğim içmediğim şey kalmadı sürekli sağmaya çalışmama rağmen yine sütüm gelmedi... hiç umudumu kaybetmedim hep denedim ama memelerim gerilmedi şişmedi bile tam tersine söndü... hep uğraştım sormadığıö doktor kalmadı ama hiç sütüm gelmedi... daha düne kadar bile hep umudum vardı belki gelir diye...annemin de çok çok az olmuş ama az da olsa emzirmiş bizi.. hiç kucağıma alıp mememi emerken izleyemedim onu... o hazzı yaşayamadım... oğlum aslında emmeye çok istekliydi... ilk başlarda belki süt gelir umuduyla boş da olsa emziriyordum ama bebeğim iki çekiyordu bişey gelmeyince ağlıyordu... velhasıl gezdiğim doktor yemediğim içmediğim şey kalmadı ama hiç anne sütü alamadı oğlum hiç emziremedim... ve hiç emziremediğim için psikolojim biraz bozuldu... 8 aylık olmasına rağmen hala bebeğim benimle bağ kuramamış gibi geliyor, ona ihtiyacı olan teması verememişim gibi geliyor, onu bazı şeylerden istemeden de olsa elimde olmasa da mahrum etmişim gibi geliyor... kahroluyorum o kadar özeniyorum ki bebeğini emziren annelere... neler vermezdim onu emzirebilmek için... içimde hep paranoyolar hep şüpheler her zaman bir damla üzüntü hep bi kaygı... oğlum bana yeterince bağlı değilmiş gibi geliyor... mesela arkadaşlarımın bebekleri annelerini gördüklerinde çırpınıyolar gülüyolar çünkü anneyi meme olarak görüyolar mutlu oluyolar anneleri direk memeyi memede en temel ihtiyaçları olan beslenmeyi çağrıştırıyor çünkü... annelerinin memelerine yapıştıklarında kuzu gibi mutlu oluyolar meme kokusunda mayışıyolar uyuyolar... bu direk inanılmaz bir bağ kuruyor direk anne bebek arasında
Ama bizde oğlum beni görünce değil biberonu görünce heyecanlanıyor seviniyor... koynumda mayıştırıp uyutuyorum hep ama aynı olmuyor maalesef... ya da bana aynı olmuyor gibi geliyor... eksik kalıyor... oğlum benim tenimi aramıyor... ne biliyim nasıl anlatayım... hep bişeyler eksik kalıyor gibi... beni yeterince sevmediğini bile düşünüyorum bazen...
Son günlerde meydana gelen davranışları içimi daha da yakmaya başladı... konu açmamın nedeni de bu zaten... sizde de aynı mıydı diye sormak istiyorum... 8 aylık oğlum babasına benden daha düşkün gibi... eşim gelene kadar onunla sürekli birlikteyiz... kendim de eğitimci olduğum içim bir çok etkinlik oyun biliyorum akşama kadar oynuyoruz gülüyoruz herşeyi beraber yapıyoruz ama akşam eşim geldiğinde beni direk unutuyor... eşim kucağına aldığında gel diye kollarımı açtığımda bana sırtını dönüyor hep babasında olmak istiyor... eşim işgili bir babadır geç gelir ama evdeyken oğlumuzla oynar güldürür baya baya iki erkek boğuşurlar... acaba onu oyun arkadaşı olarak gördüğü içim ve özlediği için mi o geldiğinde oğlumun gözü beni görmüyor yoksa aramızda bağ oluşmadı da babasına benden daha düşkün? Ya biliyorum yazdıklarım çok saçma ama anneler beni anlarsınız siz... oğlumu çok seviyorum ona meme veremediğim için içimde hep evham hep bi sevilememe korkusu... napıcam ben? Nasıl aşabilirim bunu? Sizin de bebekleriniz eşiniz gelince sizi unutuyor muydu? Acaba biraz daha büyüyünce mi benim arkamdan ağlamaya başlayacak? Şuan babasının arkasından resmen ağlıyor

Son düzenleme:
Emzirmekle hiç ilgisi yok, bunu düşünüp üzülmeyin.

Siz her zaman berabersiniz, gitmeyeceginizi biliyor. Baba sabah gidip akşam geliyor, zaman çok kısıtlı, bunun farkında.

Sevgi eksikliği değil, oyun arkadaşı değişikliği yapıyor :)

Daha çok küçük benim kızım da o aylarda babaciydi 20aylik şuan herşeyi benimle yapmak istiyor

19aylikken emzirmeyi kestim benim sağlık sorunlarim nedeniyle daha fazla anneci oldu çıktı elinden tutup beni sev diyor
Biz de hep oyun oynuyoruz birlikte ihmal de etmiyorum

Yâni emzirmeyle alakalı değildir annesi üzülme büyüdükçe degisiyorlar

Çocuğunu koynuna alıp ona biberonu veren de sensin. Sırf bu davranış bile tensel temas yerine geçer. Birkaç ay sonra bisküvi vs görünce de mutluluktan deliye dönecek. Kendini bu kadar üzme sevgili anne, oğlun seni çok seviyor ve sevgisi her geçen gün artıyor.

Çocuklar memeye 2 sene bağlanırlar anneye bir ömür. Üzülme demeyeceğim sana ama bağlanma konusunda yanlış düşünüyorsun bence. Senin yerini kimse tutamaz.

Babayı istemesi normal. Bütün gün seninle olduğu için babası akşamları ona yenilik gibi geliyor.

Benimkiler her akşam yemekte babalarının yanına oturmak için kavga ediyorlar :)

Ikinci cocuk dusunureniz eds yontemi ile emzirme isini yapabilirsiniz. Ben sutum hic olmadigi zamanlardada yaptim cok iyi oldu. Baba olayina gelirsek o bambaska birsey. Bizde tum gunu evde cocugumla geciriyorum. Simdi 1.5 yasinda. Bebekliginde benimle vakit gecirirken gulmez genellikle sinirli ve aglama eslik ederdi. Babayi gorunce çıldirir ona surekli güler ve beni al diye ellerini uzatirdi. Buna birinci sebep baba ilgili ise ve oyun oynuyorsa o anlardan keyif almasi ve tüm gün görmedigu icin gorunce mutlu olmasi. Bize gelince genellikle anne beslenme bakim daha agirlikli oldugu icin onunla iliskilendiriyor. Bebek agliyor anne aliyor kucahina karnini doyuruyor cocuk o an huzur icinde oldugu ve o anne kokusunu huzurla iliskilendirdigi icin oyunlar yapmak yerine sarilip uyumayi seciyor. Anne huzurla uyunacak bir sigınak baba keyifle oynanacak bir oyun arkadasi. Olay bu..

Bosuna evham yapmissiniz bende oglumu yalnizca 2 ay emzirebildim. O dönemler ilk heyecan acemilik bende bu tarz dusuncelere kapilip uzulmustum. Simdi oglum 7 yasinda o gunleri dusunup gulumsuyorum. Onu emzirememek ; sizin onun annesi oldugu gercegini degistirmez .. beraber gecen her gununuzun kiymetini bilin, uzulmeyin sakin.. Baba konusuna gelince; benimkide ayni .Anneler hep korumaci hep sorumluluk altinda babalar oyuncudur düzen böyle.. Babasiyla vakit gecirebilmesine sevinin.. gulumseyerek seyredin sizde soluklanin ve bu gulerin keyfini cikarin ..

Çocuk sevgi ilgi istediğinde anneye, oyun istediğinde babaya gider demişti birisi tv de.

2 sene emzirdim ikisini, onlarda aynı.
Artık ben baba gelse de bacaklarımdan biraz ayrılsalar diyorum

Sizin kokunuz bağ kurmanıza yeter, anne sütü nasibinde yokmuş. Ama bunun sevgiyle hiç alakası Yok. Üzmeyin kendinizi.

Birde zaman gecince hemen anneye donmuyor ama her tercihi siz oluyorsunuz. Mesela benim oglan baba gelince kuyruk gibi ondadir asla benim yanima gelmez. Gunduz o yokken babanin resmine bakip baba der. Bugun baba diyerek agladi aradim babayi goruntulu konustuta sakinledi. Ama basina bisey gelse yada korksa kesinlikle guvenli siginagi benimdir. Benden baska kimse sakinlestiremez. Benim kucagimda sakinlesir. Gece sadece bana sarilip uyumayi sever. Cunku ona huzur veren benim sutum degil kokumdur alistigi onu koruyan kisinin kokusu.. su kadar soyleyim oglum elimizi tutarak uyur. Uyku halinde bile babanin eliyle benim elimi ayirt eder ve asla babanin elini tutmaz sadece benim elimi tutarak uyur. Bu arada ben 1 ay hic emzirmedim. Sonra eds ile mama verdim bu sayede beni emdi sonra az sut geldi ama mamayi bile benim gogsumden aldi.

Ya kıyamam sana üzülmekte haklısın tabi ama ne yapacaksın oğlunun nasibi böyleymiş herkes nasibini yer bu dünyada mamayla büyüyen o kadar çok çocuk var Ki

Babaya düşkün olmasının emzirememenle alakası Yok o normal bir durum babalar oyun arkadaşı çünkü biz daha çok bakım ve eğitim yapıyoruz oyunlarımız da hep eğitici oyunlar

Sezeryanla doğum yapan, emziremeyen kadınları eksik, yarım, kusurlu gören zihniyet utansin! Resmen mahalle baskısıyla neler yerleşmiş kafanıza. Yapmayin lütfen. Bebek mamayla da büyür. Ama her yolu denediği halde emziremedigi icin bebegiyle bağ kuramadığını düşünerek kendini helak eden bir anneyle buyuyemez. Bebeğin her şeyden cok, sizin iyi ruh halinize ihtiyacı var. Süt nedir ki? Kayinvalidemin dolu dolu sutleri olmus, eşim tek damla bile kabul etmemiş asla emmemiş. Bu riziktir, ben böyle inanıyorum

Ilk cocugum oglandi ilk kelimesi baba oldu , babasini gorunce sevincten xildirirdi beni gorunce sadece emer karni doyunca babasinin kucagina atlardi
Simdi 8 aylik kizim var , o da ayni , babayi gorunce cildiriyor
Hatta bugun ikimiz ayni anda girdik eve , bakici karni ac deyince aldim hemen emzirmek icin , essek sipasi babasina gidebilmek icin mememi isirdi deli gibi
Emzirme kismini ozellikle belirttim yani emzirseniz de bu veletler babaya ayri bir duskun oluyorlar
Sanirim fazla duygusallasmissiniz hic dusunmeyin bunlari anneler herzaman icin en degerlidir , 2 yastan sonra anneye duskunluk basliyor ozellikle oglan xoxuklari ayri bir ask bizim ixin

Babasına benden daha duskunden sonrasını okumadım niye mi çünkü bir an önce yazmak istedim coook coook çok normal ben emzirdim ne oldu babası geldiğinde koşar ona gider aklı erdiğinden beri baba gelince heyecanlanır atlar kucağına ilk kelimesi baba oldu ve babasına benziyor yani baba baba baba :))

Bu dünyaya gelirken herkes nasibiyle kismetiyle gelir lütfen diyeceğimi yanlış anlamayin 26 inci haftamdan itibaren sütüm geldi doğum oldu sütüm geldi ama ne oldu biliyor musunuz bebegim ilk 12 gun acil sekilde yogun bakima alindi ve aninda üzüntüden sutum gitti sonra o günler kucağıma alamadığım gibi aşı niyetine olan sutumu hiç alamadı o kadar sütü olan bir insanken çocuğum mahrum kaldı ama demekki kısmet değilmiş onun nasibi değilmiş dedim sineye çektim o sağlıklı olsun dedim.

Meme kanseri olup da emziremeyen anneler var mamayla besleyen.. gayet de mutlular bebekleri de kendileri de sebeplerimize şükür ..

Seni çok iyi anlıyorum burada ne desek o boşluğu hissedeceksin ama o boşluğu sen canlı tutuyorsun unutmalısın.. biz ne hissedersek çocuklarımıza o sirayet ediyor malesef o kaygını inan ki bebeğin daha çok hissediyor.

Bir anne gördüm tamamen normal doğum yapmış ve bebeğini dolu dolu emziriyor ama bir de o çocuğa öfkesini gör of yeter be diyip kaldırıp da yan koltuğa sertce bırakiyor..

Ne şekild e doğurursan doğur ister emzir ister mama ver farketmez ona sefkatini veriyor musun ten teması yapıyor musun hep kucağında mi coşkulu mutlu bir anne misin senin vücudunun bir parçası gibi yaşıyor musun sorun yok.

Lütfen evhamini bir kenara koy kendini de üzme oğlan çocukları babayla oyun oynamayı vs daha çok seviyor günboyu anne anne sıkılıyor napsın çocuklar bizim enerjimiz oğlanlara yetmez sıkma canını:)

Son düzenleme:
7 aylığız emzirmeme rağmen babası işten geldiğinde çığlıklar atıyor o kadar yani
İlk birkaç yıl erkek bebekler inanılmaz kendi cinslerine düşkün oluyorlar geneli böyle yani, dert etmeyin

Benim oğlum 1 yaşında. 5 aylıktan beri her akşam babadadır. Babasına üstünü değiştirmesine bile fırsat vermez. Bizim babamız her dediğini yapıyor o da etken. Oğlum kapıyı gösterir sokağa çıkılır. Emzirdiğim halde böyle. İçıni rahat tut babalarını özledikleri için öyle.

21 ay emzirdim. Şimdi 2.5 yaşında. Gece uyanınca baba diye ağlıyor. Ben yanına gidince bana git deyip babasını çağırıyor... sence bizimki ne ile ilgili?

İnce silikon boruyu meme ucuna sabitliyorlar diğer ucu da biberonun içinde oluyor bebek memeyi emiyor ama süt biberondan geliyor.

Böyle bir yöntem var pek anlatamadım ama anlamışsınızdır umarım.

Emzirmek baglanmak icin sadece bir arac ve tek yontem degil. Dokunmak, sarilmak, opmek, birlikte uyumak, vakit gecirmek, onu dinlemek, konusmak hepsi baglanmak icin gerekli. Emzirmek tek basina yetmedigi gibi, emzirmeyenlerde kesinlikle eksik kalmiyor.

Babasina gitmesine mutlu olmalisiniz. Gun icinde demek ki yeterli doyumu saglamissiniz ona. Kaliteli zaman gecirmissiniz. Sizden alacagini almis, babadan beklentilerini karsilamaya calisiyor. Ayni zamanda onu da ozluyor.

Emziren bir cok anne sizin kadar bagli degil bebegine emin olun.

Canım sakın ol ve bebeği olamayan insanları düşün. Bırak emmemis olsun karnı doyuyor mu kilo alıyor mu o yeter de artar zaten. Ayrıca meme gibi gözükmek hiç hoş değil inan bana kendini yürüyen meme gibi görüyorsun. Sana değil memeye bi de babaya coşuyor çocuk. ayrıca sizin sagmanizla bebeğinizin emiş gücü bir değil. Sezaryen bende oldum ve ilk 3,4 gün tam gelmez sonradan fazlalasir. Sönük bi memede süt yok diye birşey de yok asıl verimli olan bebeğe yarayan o sönük meme zaten. İnsanlar boşu boşuna bekliyor memem kocaman olsun süt dolsun da bebeğim emsin diye çünkü zaten bebek alacağını alıyor burdan da genel olarak yazmış olayım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…