4 aylık bebeğim meme bağımlısı

Keşke ödemeyi yapınca şip şak olsa, uykuları düzelse 😁
Bebeğim küçükken ve uykusuzluktan tükendiğimde bunu ben de denedim. En şefkatlisinde bile bebeğinizin ağlamasına göz yummanız gerek ki buna içim el vermedi. Biraz ağlayıp susması değil bahsettiğim.. ilerleyen zamanlarda, kendim alıştırdım ikimize uygun yöntemlerle. Kendi tecrübelerime göre kimseye uyku eğitimi tavsiye etmem.

Sizi alıntılayarak yorum yazmış olayım.
Keşke 😂
Ben daha deneyimlemedim ama ağlatmadan şefkatle uyku eğitimi verenler var diye biliyorum 😔

Keşke 😂
Ben daha deneyimlemedim ama ağlatmadan şefkatle uyku eğitimi verenler var diye biliyorum 😔
İş yine annede bitiyor. Bence o eğitmenlerin uyku saat ve düzeni konusundaki tavsiyeleri çok değerli ama talimatla şöyle yap, böyle yap ile iş çözülmüyor. İş annede bitiyor. Ben 18 aylıkken desteksiz uykuya geçebildim 😁 siz de kendinizce yöntemlerle hazır olduğunuzda deneseniz yeter benim görüşüm.

24 saat boyunca gece gündüz uykusunda bile bitişik yaşıyoruz.

Bu cumlenıze Cok kızdım

Dört aylık bebekten ne bekliyorsunuz kendı basının caresıne bakmasını mı
20aylık kızım
Halen bıtısık yasıyorum, hıc sıkayetım yok, aksine ben özlüyorum zaten uyusa mesela gidip yanına yatıyorum hemen
Kadin çaresizlikle icini dokmus ve hic ama hic kolay degil meme bagimlisi bebekle yasamaya adapte olmak,kizdim demenize kizdim ben de...

Oğlum 4.ayında ve memesiz asla uykuya dalamıyor. Salladık, arabada gezdirdik, salıncak kurduk yapmadığımız şey kalmadı. Ne kadar uykusu olursa olsun memeye gelmeden uyumuyor. Bazen hiç emmeden memeyi tutup direk uyuyor. Ve sürekli kucakta uyuyor. Hiçbir şekilde yatağına bırakamıyorum direk uyanıyor. 10-15 dkda bir uyanıyor memeyi ağzına veriyorum tekrar dalıyor ve böyle böyle yarım saat falan uyuyor. Uyanık olduğu zamanlarda da en fazla yarım saat memesiz durabiliyor. Vermezsek çığlık çığlığa sesi kısılana kadar ağlıyor. Evden dışarı çıkamaz oldum sürekli memede yaşıyor resmen. Evimin karşısında park var hava almaya çıkarayım diyorum çığlık çığlığa koşa koşa geri geliyoruz. Kimsede durmuyor bu yüzden de sürekli emmeden bile memede durmak istiyor. Bu durumu yaşayan var mı geçer mi ya da geçmesi için ne yapmam gerekiyor. 24 saat boyunca gece gündüz uykusunda bile bitişik yaşıyoruz. Yenidoğan dönemi de bitti artık. Bu durum beni çok zorluyor. Eşim vardiyalı çalışıyor evde yemek ev işleri ona kalıyor. O işte olduğu gün yemek yiyemiyorum tuvalete dahi bazen kucağımda onunla gidiyorum. Artık psikolojim bozulmaya başladı. Gece uykusu da yok. Hergün aynı saat karanlık oda uyku öncesi duş yapılması gereken herşeyi yapmama rağmen yine kucakta bi uyku. Yatağında yatmıyor. artık çok yıprandım.
Benim bebeğimde 3.5 aylık neredeyse aynı durumdayım ama oğlum göz ameliyatı oldu ondan sonra huyu değişti hakkıdır diyip sabrediyorum bu zamana kadar ayakta sallamaya kucakta sallamaya hiç alıştırmamıştım kucak bile neredeyse istemezdi bebeğim ama mecbur kalınca kucak sallamak memede durmak hepsini denedim ağlamaması için bence biraz sabredin elbet geçecektir belki de geçmiştir Rabbim sağlık versin kimseyi çaresiz bırakmasın 😢🤍

X