Anneler bana yardımcı olun lütfen:(

Gercekten mi kataterle hic aklima gelmemişti biberonun icinden mi gecirdiniz? Ben ebeyim bana nasil yaptığınızı anlatirsaniz köyde çalışacağım bi iki aya en azindan ordaki bayanlara yardimci olurum.
Birde 75. Kurustu tanesi bizim buralarda ilk bulamamistim. Musta bir anne bana yardimci olmustu. O ordan alip bana gondermisti. Medikalcilerde buldum en sonunda

2 aylik kiz cocugu annesiyim..
Ben hic emziremedim. Sezeryan oldum . Hastane de 2 gun ugrastik.
Fakat sutum gelmeyince cocuk hickira hickira agladi. Mecburen mama verdik.
Gogsumden emmedi hic biliyormusunuz? Sut pompasiyla hep dolaşıyorum. Sagip veriyorum
Zaten gelen 20 ml . Onu da agiz tadimligi veriyorum ustune gene mama ..
Neler ictim neler yaptim tik yok..
Ama uzulmedim biliyormusun?
Sizin gibi dusuncelere sahip olsam vicdan azabindan giderdim obur tarafa...
Zaten ise baslayacagim..
Demem o ki cocugum saglikli mi?
Elhamdulillah , binlerce sukur varsin bir damla gelsin.
Kendimi mi öldüreyim?
Sevgimi veriyorum ya, sevgi icinde buyusun yeter.. boyle duygusal bakmayin olaya. Rabbim dert vermesin

Gogsumden emmedi hic biliyormusunuz? Sut pompasiyla hep dolaşıyorum. Sagip veriyorum
Zaten gelen 20 ml . Onu da agiz tadimliyi veriyorum ustune gene mama ..
Zaten ise baslayacagim..
Kendimi mi öldüreyim?
Sevgimi veriyorum ya, sevgi icinde buyusun yeter.. boyle duygusal bakmayin olaya. Rabbim dert vermesin

Zaten gelen 20 ml . Onu da agiz tadimligi veriyorum ustune gene mama ..
Zaten ise baslayacagim..
Kendimi mi öldüreyim?
Sevgimi veriyorum ya, sevgi icinde buyusun yeter.. boyle duygusal bakmayin olayi. Rabbim dert vermesin

Bosuna evham yapiyorsun canim.. aranizdaki bag zaten dogustan var emin ol.. ama daha yakin temas olsun diyorsan birlikte yatabilirsiniz.. veya besiginin korumaliginin bir tarafini cikarip, yatakla birlestirip yatabilirsiniz.. senin kokunla uyumus olur..

Ben emziriyorum ama oglum fazlasiyla babasina duskun.. beni yuruyen meme olarak goruyor.. emiyor sonra yine babasina gidiyor yani babaya duskunlugu emzirmeyle alakasi yok..

Birde 75. Kurustu tanesi bizim buralarda ilk bulamamistim. Musta bir anne bana yardimci olmustu. O ordan alip bana gondermisti. Medikalcilerde buldum en sonunda
Vallahi süper fikir bu gorselde ki markanin ürünü hem Türkiye'de yok hemde maliyeti cok yuksek bahsettiğiniz sekilde hem maliyet açısısindan da guzel hemde bulunmasi kolay. Teşekkür ederim.

Arkadaşlar hepinize çoook ama çooook teşekkür ediyorum yaZdıklarınız beni çok mutlu etti Herkes kendinden birşey paylaşmış galiba bebişlerin çoğu anneye doyduğu için babacı oluyolar Bir kaç arkadaş psikolojimin bozulduğundan da bahsetmiş haklısınız çok fazla içselleştirdim bu durumu... hani azıcık tatsaydım bi kaç sefer dahi olsa emzirseydim bu kdr içimde kalmazdı belki... hiç yaşayamadım ya o hissi... o yüzden içimde büyüttüm de büyüttüm... çok şükür sağlıklı bebeğim... gerçekten Allah tan başka ne isterim ama işte gönül azıcık da süt istiyor İnanır mısınız 8 aydır haftada 3 gün ağlıyorum ( ağlıyordum) ama artık ağlamıcam... gerçekten... eds sistemini eşimle araştırdık... şimdi yapsak geç olur mu acaba? Bir arkadaş da oyun sormuş bana... şöyle anlatayım... tamamen kafadan oyunlar uyduruyorum... parmak saymaca 10 dan sonra gıdıklamaca, organları anlatan şarkılarla organların yerini gösterme, hayvan taklit oyunları... inanın duruma göre doğaçlama o an kafama ne eserse

Buyuyunce anne anne dediginde birazda baba desin diye bakicaksin.. sen annesiysen o da babasi bu isin kiskancligimi olur ya?

Vallahi süper fikir bu gorselde ki markanin ürünü hem Türkiye'de yok hemde maliyeti cok yuksek bahsettiğiniz sekilde hem maliyet açısısindan da guzel hemde bulunmasi kolay. Teşekkür ederim.
Bende bulamamistim facebookta gruplarda gordum bende. Bebegimi bu sayede 1 ay sonra kendi sutumle emzirebildim

Arkadaşlar hepinize çoook ama çooook teşekkür ediyorum yaZdıklarınız beni çok mutlu etti Herkes kendinden birşey paylaşmış galiba bebişlerin çoğu anneye doyduğu için babacı oluyolar Bir kaç arkadaş psikolojimin bozulduğundan da bahsetmiş haklısınız çok fazla içselleştirdim bu durumu... hani azıcık tatsaydım bi kaç sefer dahi olsa emzirseydim bu kdr içimde kalmazdı belki... hiç yaşayamadım ya o hissi... o yüzden içimde büyüttüm de büyüttüm... çok şükür sağlıklı bebeğim... gerçekten Allah tan başka ne isterim ama işte gönül azıcık da süt istiyor İnanır mısınız 8 aydır haftada 3 gün ağlıyorum ( ağlıyordum) ama artık ağlamıcam... gerçekten... eds sistemini eşimle araştırdık... şimdi yapsak geç olur mu acaba? Bir arkadaş da oyun sormuş bana... şöyle anlatayım... tamamen kafadan oyunlar uyduruyorum... parmak saymaca 10 dan sonra gıdıklamaca, organları anlatan şarkılarla organların yerini gösterme, hayvan taklit oyunları... inanın duruma göre doğaçlama o an kafama ne eserse
Eds icin diyorum ben yapan biri olarak su asamada bebek iyice bilinclendigi icin zor. Ben 3. Aya kadar her emzirmede yaptim. Sonra ise baslayinca sekteye ugradi ve biberonu daha cok tercih etti. Neticede eds sut artirimi icin uygulanan gecici bir yontem. Sutunuz azda olsa varsa deneyin y
oksa cocuk icin eziyete donebilir ve surec ikinizide yipratir. Onun yerine ten temasi olan oyunlari oynayin. Kucaginiza yatirip masal anlatin ninni soyleyin. Yuzunue elinize dokunarak temas oyunlari oynayin. Benim sipa beni gorunce ilk soyledigi mama ki bizimki emmiyor mamada yemiyor. On rgmen boyle. Birde ogrendigim en guzel soz kim ne yaparsa veya nasil severse sevsin yada anne sutu alsin yada almasin onun annesi sizsiniz ve bu gercegi hic birsey degitirmeyecek. Guvenli siginagi hep siz olacaksiniz.

Bebeğin emin ol şu an bunları dert etmiyor :)

Onu çok sevdiğinizi gösterin yeter ,kucaginizda emzirme pozisyonunda tutup kokunuzu alsın o ona yeter :)

23 ay emzirdim meme ile bağı kopamadi şimdi memeyi seviyor :) bir de böylesi var

https://www.google.com.tr/search?q=..._AUICSgB&biw=360&bih=512#imgrc=QcHj-5t-jUO1BM:

Bu kitabi öneririm çok memnun kaldım

Ben onu almadim kendim yaptim. Beslenme kateteri aldim bir ucu biberonda bir ucu gogsumde ise yaradi baya
Merhaba eds yontemi ile arama yaparken bu yorumunuza denk geldim. Ben de daha simdi beslenme kateteri vs aldim sistemi kurmak icin. Bebegim 35 gunluk ve sutum cok az. Sutum az oldugu icin emmek istemiyor. Bu yontemle sutunuzu arttirabildiniz mi acaba?

Bence de bağlanma konusuna fazla takılma senin yerin onda hep ayrı olacak. Emzirme konusuna gelince benim 4 gün boyunca sütüm hiç gelmedi hatta ilk gün boş memeyi saatlerce emzirdim. Sarilik olmaması için ek mama verdim . Mama vermeden yine emziriyordum sonra mamayı veriyordum. Fakat belki her saat başı emzirdim. Memelerim acıdı emzirdim fakat beşinci gün sütüm sonunda geldi sabretmek lazım zamanla geliyor süt özellikle sezeryan olanlarda daha geç geliyor. Sabretmek lazım

X