Anne olmaktan vazgeçmek !

Merhabalar. Allah yardimciniz olsun öncelikle.
Bazen bizim şer bildigimiz hayırlı oluyor. Olmuş olan hayırlı olandır bana göre.
Ben işin dini boyutuna değinmeyecegim ama midemin almadığı şey su donasyonla ilgili.
Bir kadın birden fazla yumurtalık verebiliyor sanırım. Yani 3 tane 5 tane kadının gidip ayni kadinin yumurtaliklariyla hamile kaldigini, doğurduklari cocuklarin (küçük bir ihtimal de olsa imkansız bir şey değil sonucta) ileride birbirleriyle evlensiklerini (yani kardes kardesle evleniyor) düşününce tüylerim ürperiyor.

Travmalar da yasadim, yasadik diyorsunuz. Siz "brn cocuk sahibi olmaktan vazgeçtim" derseniz biz tabi ki hicbir sey diyemeyiz. Ki zaten ben fikrimizi de sormadıginizi düşünüyorum. Bence sizi sorgulamadan dinleyecek bir uzmana danışabilirsiniz. Sizi daha iyi anlar. İçinizi döküp rahatlarsınız belki.

Bir de beni yanlış anlamayin lütfen. İnsanlar dua ederken Allah isteyen herkese versin diyor. Ama çocuk meselesi o kadar zor ki. Bir de televizyonlarda kedi gibi kenarda köşede doğurup çöplüğe atanları gördükçe ben bu duanın yanlış olduğunu düşünmeye başladım. Allah çocuğa yetebilecek, yapabilecek gücü olana versin. Bir tane kızım var. İkinci için benim bile duam bu. Bakamayacaksam eğer nasip olmasın.

Merhabalar.

Öncelikle çok teşekkür ederim aminnn hepimizin sınavları farklı ve Allah yardımcımız olsun.

konuya dönecek olursam ; aslında bu zamana kadar bahsetmediğim / bahsetmediğimiz bir nokta daha var ve sizin mesajınızla farkettim aslında.

evet; bu yumurtaların başka kişilere de verilmesi. yani çoçuğumuz, kendi kardeşi ile bile evlenebilir riski yarattığından dolayı da, vetfa verilmekte.

Bir de bunun genetik faktörleri var. Akraba evliliğinin bilimsel olarak da sakıncaları var ya hani. Gen havuzu daraliyor ve hastalıklar vs çıkıyor. Bu ihtimal bu çocuklar birbiriyle evlendiği zaman da ortaya çıkabilir.
Evlatlık düşünmüyorsunuz belki ama ilerde belki düşünecek olursaniz diye gizem ekşi'nin YouTube kanalına bakmanizi öneririm. Sizinle benzer şeyleri yasayan bir insan olarak belki çok başka bir bakış acisi oluşturur sizde gizem hanım.

ben dediğiniz gibi terapi alabilirim ama inanın bazen onların bile anlamadığını düşünüyorum. ve hatta erken menopoz, doktorumu bile kendi hikayesi de aynı olan bir doktor olarak seçtim.

ve aslında mesajınızın tümü, bana uyuyor çünkü haketmeyen herkesin anne baba olmasına cidden çok üzülüyorum. o bebeklerin şansına , ayrıca üzülüyorum ama işte kader, kısmet bu da.

dediğiniz çok doğru... hayırlısı olsun deriz, istemiyorum zaten deseniz bile çoğu kişi için cocuk sahibi olamamak, cidden büyük bir üzüntü. ama başetmek zorundayız işte. kimimiz yapabiliyor kimimiz hiç yapamıyoruz kimimiz kısmen işte.

Allah sizin gibi bilinçli anneler babalar nasip etsin tüm çocuklara inşallah. evladınızı da sağlıcakla büyütmenizi dilerim

ben evlatlık da çok düşündüm hatta çok istekliydim ama yaşadığım travma, bu açıdan da korkuttu. genel olarak cocuk sahibi olup neler yaşayacağımdan çok korkuyorum çünkü o cocuk sizi hapise attırabilir bile. eşimle böyle bir şey yaşadık cocugundan dolayı.

ayrıca konumda da yazdığım gıbı aıleler dahıl herkes nasıl benımseyecek. cocuga nasıl anlatılacak, cocugun zeka ya da genetık hastalıkları vs bunlar benı korkutuyor

gizem hanımın süreci cok farklı aslında. cunku cok kez tedavıye gıtmış. ben tup bebek de bıle basarılı olamadım 2 kez denedım bır daha denemedım ve bunları yaparken 26 ve 28 yasındayım. yanı cok zordu.

sımdı oldum 41.

benım ıcın bır cok sey daha zor. onun kendı işi. bense istanbulda plazada calısan ve cocuguma nasıl bakacagım dıye dusunmek zorunda kalan bırıyım. ayrıca onun aılesı de esı de oyle kabullenıcı ki. ben kımseye bu anlamda garantı veremıyorum.

Hanımlar dertleşmeniz, konuyla alakalı fikrinizi yazmanız, kader arkadaşlığı yapmanız güzel ama dini içerikli yorumlar yazmayın lütfen çünkü hem dini uygulamalarla alakalı herkes kendine göre bir şeyler yazıyor hem de yasak.

Merhabalar

yaşadığımız şeyleri anlatırken, hayaın içinden dini yorumlar da oluyor ben dini bir konu açmadım, açmam da yani.

tıbbi, bilimsel, etik nasıl bir yorum yapıyorsak dini bir yorum yapmış oluyoruz sadece.

gerçekten doğru bir banlama değildi bu.

44 yaşında donaosyonla hamile kaldım. Kızım benim iyi kim. Bu yola girmek isteyenler lütfen kafanızı karıştırmayın. Şuan evlât edinmek isteseniz ona bile ama şöyle ama böyle diye yüz kişi gerekli gereksiz yorum yapan insan olacaktır. Bırakın bebeğiniz hangi yolla gelmek istiyorsa öyle gelsin. Çünkü bizleri ancak bizim gibi bu yollardan geçenler anlar. Allah herkese hayırlı evlatlar nasip etsin. Gereksiz işgüzar yorumlarıda es geçin.

Herşeyin ayeti açık net değil hanfendi. Bazı şeyleri efendimiz s. a. s hadislerinden de öğreniyoruz. tefsir kitapları neden var? Bir ayet direk söylerken başka ayet pek çok anlamlar ifade edebiliyor. Haram kesin ve net. çünkü teknoloji ilerledi diye buna kılıf uydurmak gerekmez. Sizi anlıyorum ve tenkit edip yargılamıyorum karar sizin.Herkes yaptığından kendi sorumlu. genetiğinden tut karakteristik özellikleri huyu bile yumurta kime aitse ona benzeyecek. Doğurmak içinde büyütmek taşıyıcı anne olmak diye tanımlanıyor. Donasyon ile bekar da gidip hücre alıp anne oluyor. Toplum bu şekilde ifsat olur. Bunu alimlerde söylüyor.

Dua grupları var onlar her türlü dinü şey yazıp konuşuyor da. Konunun içinde birşey neden konuşulunca dinü yasak oluyor. hayret birşey. ikircikli yöntem.

yani dediğiniz gbi kendi cocugumuzun bir akrabası ıle evlenmesı de ucuk bır ıhtımal degıl sonucta yuzlerce bınlerce yumurta verıyor kadınlar, bu tur klınıklere. kader kısmet. ve kesın gelır benı bulur dıyecegım garıp olaylar hep benı bulur cunku bır sekılde.

merhaba, kıbrıs da mı hamile kaldınız

özelden gorusebılır mıyız, bazı sorularım olacak size, mesaj atabilir miyim

allah saglıcakla buyutmeyı nasıp etsın ınsallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…