Anne olmaktan vazgeçmek !

SARILARIN FILIZ

umudum var :)))))))
Kayıtlı Üye
24 Mart 2012
16.587
2.275
41
Selamlar

Belki klasik bir giriş olacak ama ben aslında nerden başlayacağını tam da bilmeyenler, liste başıyım bence ! Çünkü; bir hafta sonra 41 yaşına girecek, 4 senelik evli, ilk eviliğinde erken menopoz teşhisi işe tüp bebek tedavileri yapmış, ikinci evliliğinde bu süreci kimi zaman sosyal, kimi zaman maddi, kimi zaman sağlık, kimi zaman korku ve endişeler, kimi zaman ve hatta şu an hissettiğim dini korkular ile ki öyle dindar biri de değilimdir üstelik... Nitekim , yumurta donasyonu ile ancak anne olabilecekken; onu da ıskalamış biraz da ıskalatmış bir hayatın bazen kahramanı, bazen en büyük suçlusu bazen en masumu olarak buraya yazıyorum işte...

öncelikle , giriş yapmak istedim ki; sayfalar uzunluğunda bir hikayeyi ya da duygularımı ve düşüncelerimi okumak isteyen kişi sayısını düşündüm, ve galiba biraz da, uzun uzun yazınca ya da konuşunca; anlaşılacağımızı düşünürken aslında hayat boyu, tam tersi olduğunu da gördüğümden; bir cehhhh demek istercesine, size şimdilik bir özet yaptım diyebilirim. Ve tabi, yorum ve görüşler, belki benzer yollarda olan birilerine denk gelirsem, bu yolu anlatmaya ve anlaşılmaya devam edeyim diye de düşündüm....

Bende geç anne oldum. Bilinçli bir karardı. Kolay olmadi, çok bunaldim, çok ağladım ve üzüldüm.
Yumurta bağışına gerek kalmadi ama eğer kalsaydı kesinlikle denerdim.
Dini yorum yapmak istemiyorum ama o bebeği verende Allah.

Adet oluyor musunuz

Lütfen yazın ..birileri duygularını anlatırsa yalnız değilim diyerek güçleniriz .bende yaşı ilerlemiş 2deneme sonrası dengeli translokasyon olduğumu öğrenerek geçtiğimiz mayısta mozaik embriyo transferi sonrası negatif sonuç aldım .son umudum son kez deniyorum dedim hoca bile umut veren bir şey söylemedi .ben umutsuzum desem de belki bir gün diyorum ama normal yollarla gebe kalsam bile belli hafta sonrası amiyosentez yapılmalı ve bebeğimde sorun olursa nasıl vazgeçerim ki zaten o ihtimal de az .öyle çok istiyorum ki taaa içimde hep bir acı var nasıl dayanacağım evlatlık almak veya Kıbrıs donasyon bir seçim olabilir ama zor bir savaş kendi iç sesin yetmez gibi insanların patavatsızlıgı bizi yıpratır mı korkusu ah çok konuştum .lütfen konuşun birbirimize destek olmamız gerek

Bende beş senedir evliyim fakat hep ertelenmek zorunda kaldı toplasam iki senedir anca evlilik yaşıyorum çocuk sahibi olmak elbette isterim ama şöyle düşünelim annelik kadar kutsal bir konumdan nefret ettirecek evlatlar da gelebiliyor dünyaya ve ben bu şekilde düşünerek daha rahat davranıyorum ve elbette çözüme gidelim ama en güzeli huzurlu ömür ya evlatla ya da evlatsız yeter ki huzur ve sağlık olsun

Yumurta donasyonu neden ıskanlanmış olsun ki anlamadım? Ben kendim çok dindardım ve yumurta donasyonunun günahından inanılmaz korkuyordum. 10. tüp bebek denemesinden sonra maalesef imanım zatıfladı çünkü farzların yanında sünnettlere de dikkat eder olmuştum sonra nafile dediklerine de ömrüm ibadet etmekle geçiyordu ve tek duam çocuk sahibi olabilmekti. Sonra bir gün babam anneme demiş ki neden donasyon yaptırmıyor gitsin yaptırsın annem de günahından korkuyor demiş. Babam hacı 5 vakit namaz gerçekten çok hayırsever ve dinini iyi bilen biri anneöe demiş ki nerde yazıyor günah olduğunu onu da yaratacak allah değil mi. Babamın bu sözlerini duyunca önce şaşırdım sonra araştırmaya başladım ve kıbrısa gitmeye karar verdim. İyi ki gitmişiö 18 aylık ikiz bebeklerim var darısı tüm anne olmak isteyenlerin başına

Lütfen insanları yanlış bilgilerle yönlendirmeyin günaha girersiniz . Doğru tektir .

Neymiş doğrusu?
Başkasına ait yumurtalık dokusunun tranplantasyonu, dokunun alındığı kadının genetik özelliklerini naklettiği için caiz değildir . Dinimizde bu günah . Hacıyım , hocayım doğruyu söylüyorum yapın demeniz son derece yanlış ve günah uyarmam gerektiğini düşündüm . Ama kimse sizin yaptığınız işleme karışamaz Allah ile siizn aranızda hoşçakalın

Günah olduğu nerde yazıyor peki onu da açıklarsanız çok sevinirim

Günah olduğu nerde yazıyor peki onu da açıklarsanız çok sevinirim
Başkasının yumurtasını içinize transfer ediyorlar yani o çocuğun öz annesi o yumurtayı veren kişi oluyor . Tekrar diyorum sizi kimse yargılayamaz,karşı çıkamaz bu sizin kararınız saygı duyarım Rabbim evlat ile imtihan etmesin ben de tüp bebek ile uğraşıyorum zorluğunu anlıyorum .

Yargılamadığınızın farkkndayım sadece kesin günah haram mı gerçekten? Lübnan mısır gibi müslüman ülkelerde de yapılıyormuş yumurta donasyonu haram kesindir hükmü vardır ayeti olması lazım biz de diyanet caiz değiş diye fetva veriyor haram demiyor, diyemiyor çünkü ayeti yok

O çocuk ama bir başka kadının yumurtası . Yani eşinizin spermi ile birleşiyor zina bu . Aralarında nikah yok bişey yok . Madem dini biliyorsunuz zinayı iyi bilmeniz gerekmez mi ? Yani Lübnan’a mısıra göre dinimizi yaşamıyoruz ki . Haram , helal kavramı açıkça belli . Evet Allah tedavi olun diyor ama helal dairesinde . Bir sorunumuz var rahimde diyelim elinizden geleni yaptınız , olmuyorsa eğer tevekkül edip Allah’a bırakmak gerekir bu kaderdir kadere razı olmak imtihana sabretmek gerekir . Ama evlat aşkı o kadar büyük bişey ki insanın canını çok acıtıyor . Sizde böyle karar vermişsiniz .

Merhaba yasım size göre genc belki ama inanın sizin kadar yoruldum. Üst üste düşükler kimyasallar. Her seferinde heves sorunun bulunamaması hayal kırıklığı… çok yıprandım ve sanırım bende vazgectim. Esimde hırpalandı cok. Biz uzun bir ara verelim dedik. Bilmiyorum tekrar dener miyim denesem sağlıklı bir durum olur mu? Hiç inancım kalmadı hevesim o kadar cok kursağımda kaldı ki… sizi cok iyi anlıyorum ama doğrusu ne denemek mi vazgeçmek mi hiç bilmiyorum

Filiz Hanım Merhaba, ben sizi çok iyi anlıyorum bir çok kadın anlıyor yalnız değilsiniz
Hikayemiz benzer, bende 43 yaşındayım 6 yıllık evliyim 2. Evliliğim toplamda 11 defa
Opu oldum düşünün. Olduğum ameliyatların operasyonların sayısını bilmiyorum. Hiç hamile kalmadım ne kimyasal ne düşük, o çift çizgiyi hiç görmedim. Çok yoğun ve stresli bir iş hayatı içersinde tedaviler sağlık sıkıntıları ile evliliğimin en güzel zamanlarını bilemedim. Allah razı olsun eşimin desteği çok kıymetli ki onun bir evladı var. Aldığım tedaviler ile hasta oldum, riski ortadan kaldırmak için yumurtalılarım da alındı yani tüm emeğim hayallerim bir ameliyat ile bittmişti. Şimdi donasyon hazırlığındayım çünkü elimden gelenin fazlasını yaptım ve biz iyi insanlarız bu kadar emek vermiş kadınlarınız tabii ki Anne olmayı hakediyoruz. Evet başka bir kadının yumurtası ama benim kanım canım ile beslenecek benim içimde büyücek. Herkes senin ne güzel çocuğun olurdu derdi bana belki bana da benzemeyecek ama benim ve eşimin yetiştirdiği sevgi ve saygı dolu bir evde büyüyecek. Tabii ki Allah nasip ederse olacak çünkü onu nasip edende Rabbim olacak. Ha olmadı mı o zaman bu benim sınavım derim..

Her şeyi anlarımda zina ne ya. Saçmalamışsınız. Siz önce zinanın ne olduğunu öğrenim bence. Şok geçirdim gerçekten. Bu tarz şeyleri söyleyipte zan altında bırakmayın isterseniz. Gerekeni öncesinde belirtmişsiniz. Bu kadarına detay vermek sütüne bir de saçmalamak… ben dedim siz bilirsiniz diyip köşe çekilip karşı tarafı da endişeye sürüklemekte günah bence. Önce net kesim bir doğruluk ve araştırma ile gelin bir fikir beyan edecekseniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…