Anne olmaktan vazgeçmek !

hanımefendi bu konunun sahibi insanlara benim babam hoca yaptıtmak günah değil ben de dindarım diyor . Ben uyarımı yaptım köşeye çekildim kendisi uzattı bakarsanız . Size göre günah zina değildir beni ilgilendirmez . Ama ben uyarımı yaptım sadece kendisi ısrarla açıkla açıkla dedi . Net ve doğru açıklama yaptım . Madem doğrusunu siz açıklayın zina günah değilse bekliyorum ? Bu kadarına Detay vermemi isteyen kendisi sizi ne ilgilendiriyor detay vermiş olmam . Açıkla dedi ısrarla !!! Siz açıklayın hadi günah olmadığını ???

Böyle bir ithamda bulunan sizsiniz. Bir şey söylüyorsanız buna kaynakta belirtmelisiniz. İddia eden sizsiniz.

Böyle bir ithamda bulunan sizsiniz. Bir şey söylüyorsanız buna kaynakta belirtmelisiniz. İddia eden sizsiniz.
Hadi sizde günah değil diyorsunuz kanıtlayın lütfen . Ben 1 kere uyarımı yapmak istedim hocayım diyipte insanlar yanılmasın diye . Geri köşeme çekildim devamını hanfendi istedi . Kanıt gösterin bekliyorum araştırın hocalara sorun lütfen

Ya işte kaynak olmayan bir şeyi sallayınca hemen karşı tarafa yüklenmeye başlarsınız. Boş konuşmayın artık. Bir kaynak yok ayet yok zina diyorsunuz bir de. Önce araştırın net öğrenin kaynakla gelin sonra biz de haklıymışsınız diyelim. Hala bana kaynak soruyorsun ya. Gerçekten garipsiniz.

Zina olması için cinsel birliktelik şart bu zina değil. Evet başkasının yumurtası ama ben şahsen organ nakli gibi düşünüyorum tabi herkesin kendi fikri...
Tabiki sizin fikriniz sadece babam hoca yapın dediğiniz için yazdım . Kimseyi yargılamak için değil sizide kırdıysam kusura bakmayın . Ben de bu yoldayım tüp bebek ile imtih
tamam hanımefendi hadi beni yanıltın diyorum az önce konuşuyordunuz ya kaynak diye madem ben yanlış isem siz kaynağı bulun ve beni yanıltın ve size kusura bakmayın diyeyim . Kaynak olarak bizim dinimiz yeterli elhamdüllih

Reactions: H M
Zina yumurtayla meninin birleşmesi degıl yalnız.
Sizde bence ıyıce ogrenin.

Reactions: Gao
Kaynak olarak dinimız yeter evet elhamdulıllah da.
Hıc Bi Dının kıtabında zinanın acılımı bu degıl

kusura bakmayın . işyerinde daha rahat yazıyorum, kendimle başbaşa kalma hissi oluyor.
Merhaba. Evlât edinme seçeneğini düşünmüşsünüzdür illaki. Onu neden tercih etmediniz.
hem bayram tatili, hem iş yoğunluğu derken mesajınızı ancak cevaplıyorum.

eşimin kendi çocuğunu görmeye dair davası var, bu durumda bizim evlat edinme sürecimiz de olumsuz etkilenir. karışık ve uzun bir konu, bu aslında ama özeti bu.

ikinci başka bir konu; eşim ve kayınvalidem cocuklarından yana ınanılmaz travmalar yasadılar, onlar ıle bırlıkte ben, hatta benım ailem bile yaşadı. cocuk sahıbı olmaktan bıle korkar oldum artık.

bır baska konu; esım, esımın aılesi, kendi ailem, hatta ben dahil evlat edındıgımız cocuga ne kadar yetebılırız, ne kadar öz evlat gıbı hıssederız bılmıyorum ve masum bır cocugu boyle bır bılınmeze sokmak, vebal almak da ıstemıyorum.

yas olarak 41. ıs hayatım da var. 81 yasında kayınvalıde, 20 km otede oturan ve cıddı saglık sorunları olan bır annem varken, maddı ımkanlar bakıcıya ızın vermezken, ısten ayrılmaya ızın vermezken de, evlat edınmeye cekınıyorum

Ben de anne olabilmek icin cirpinan,erken menopoz teshisi almis biriyim. Eger kaderde var ise bizlerin de bir gun anne olabilecegine inaniyorum
yaş kaç bilmiyorum, süreç ne zaman başladı onu da bilmiyorum ama zor bir sınav bunu iyi biliyorum ve olmasında da olmamasında hayr var demeye çalışıyorum dindar sayılmam ama böyle dusunuyorum

özür dilerim, cidden bilerek yazmamazlık yapmadım. hem benim için ağır bir konu, hatta dostum bile dedi ki artık kapat bunu, yani bır kader, bır yol cıktı , bunu kabul edıp hayatına bakmaya basladın, duygularını anlattıkca yaran taze kalacak ama ben yıne de yazdım, cunku belkı bırıne yoldas olurum dedım belkı ıcımı dokerım dedım ama bır sekılde burdayım ıste.

insanlar ah insanlar....

genç kız doktora mı gidermiş !
daha yeni evlisin, bekle biraz !
şu otu, çayı denedin mi !
herkesin oluyor, senin de olur !
paramız yok !
çocuk çok zor !
yanlış doktor önerileri!
dini ya da ahlaki yorumlar !
gereksiz bilimsel açıklamalar!
muhakkak doğur !
hayır asla yapma !
vs vs eşimiz, ailemiz, komşumuz dahil herkes suçlu ve hatalı değil mi bu süreçlerin hepsini en başından yaşarken dahi... çok cümlelerim var ama 5 sene her ay gereksiz yere hormon tahlili verip, damarlarını bile bozmuş olan doktorlara da herkese de o kadar doluyum ki ; hatta bazen Yaradana bile o kadar sitemkar oldum ki, artık sitem etmek istemiyorum..

topu göğsümde yumusatmaya ve onunla gol atamasam bile, o toptan zarar görmemeye çalışan bir futbolcu edası ile dünyada bize ayrılan 90 dakikalık süreyi , sağlıkla ve güçlü olarak yaşamayı deniyorum, direniyorum yani kısacası...

yaşınız kaç bilmiyorum tabi ki maddi durumunuzu da. çünkü Kıbrıs süreci çok maliyetli. en az 5.000-6000 euro sırf transfer ve o süreç. buna ilaçlar, ulaşım, konaklama, gebelik tabi ki dahil değil tabi.

ama ben 3-4 sene önceki ben, bu masrafa bile katlanıp arabamı bile satıp anne olurdum ama yaşadığım şeyler öyle korkuttu ki, kader döngüsü, bir şeyde ısrarcı olmanın her zaman iyi olmadığını anlamak, kadere teslim olmak, kaderden korkmak, yaşadıklarımın travması, hayata-anne olmaya bile bakış açımı değiştirdi ve ben artık Kıbrıs yolcusu değilim.

ama siz benim durumuma gelmek zorunda değilsiniz, çünkü bir çocuk yuzunden ne esınız olecek duruma ne onun annesı ne de sız olecek duruma gelmedınız. bu yuzden de kendı cocugunuza sahıp cıkma, yanı bu hayalınıze cıkmak hakkınız var yani halen. o yüzden dini kısmını dusunmeden, yol alabılırsınız. ama ben sucum yokken, tabiri caizse öyle bir tokat yedim ki; Allahın sopasından korkmak derler ya, şimdi evlat sahibi olmaktan da, donasyondan da korkuyorum

annelik,
babalık... size kesinlikle katılıyorum benim eşimin annesi de evlatlarına olmaz olsun böyle evlatlar dedi. benim eşim bile 9 yaşındaki cocugu ıcın keske olmasaydı dedı. cunku ben, kendısı, hatta yaslı annesı bıle o cocuk yuzunden ölebilirdik. o yuzden allah hayırlı evlat versın, evladı verınce guzel bır evlılık ve hayat versın tabi. o evlat oluyor ama sonrasında o evladın annesı ya da babası neler yasatıyor bılınmez, o cocuk neler yasatıyor bılınmez. yuzlerce kotu ornek var , maalesef.

ben ıskalama sebeplerimi anlatayım...

37 yasında ıkıncı evlılık yasadım, zaten erken menopozdaydım yıllardır ve hemen yasadıgım buyuk travma ıle tamamen menopoza gırdım.

esımle 1,5 sene kadar tamamen ayrı kalmak zorunda kaldım, onu belkı daha sonra anlatırım

tum maddıyatımız, ısımız dahıl gıttı. tedavıyı bırakın, cocuga bakacak durumumuz bıle yoktu

ayrıca yasadıgım duygusal travmalar

uzerıne dını korkular

bakacak kımsemın olmaması falan anlattım oncekı mesajlarda

hepsınden dolayı ıskalamıs oldum ben yanı. 300-400 bin haryacabilecek bır butcem de yok yani herseyden önce.

Allah bağışlasın. cesaretiniz, ailenizin desteği için çok mutlu oldum.

benim yaşadığım şeyler cok farklı, cocuktan korkmak dahıl buyuk travmalar, bıraz okursanız mesajlarımı. anlatabılırım belkı. o yuzden dındar olmasam da artık bır cok karardan aklımla da dınen de mantık olarak da . adını ne koyarsanız koyun, korkuyorum yani ben artık.

ben de katılıyorum, ortada bir gerçek var ama kişiye kalmış bu. ister dunyanın en guzel duygusu diyip bu gunaha razı olur ıster yapmaz. benım korkularım cok baska ve derın. dındar degılım yasadıklarım benı ıtıyor. ama ortada dini gerceklık de var tabi. ama ısteyen yapsın derim, bu duyguyu bastıramıyorsa illa ıstıyorsa yapsın. dunyada cocuk sahıbı olmak da bır sınav ve şans meselesı aslında. olmamak da. neler yasayacagımızı ve neyle ceza ya da neyle odullendırecegımızı bılemedıgımızden, ben herkes kendı ıcınden gelenı yapsın dıyorum. ben yapmadım, dindar olmasam bile ama herkesin kendine kalmış aynen.

ayet yok ama her günah ya da caiz olmayan konuda ayet var mı sanki ?

ya da ortadogu arap ulkelerı, dının hangı vecıbelerını dogru yapıyor hangılerını yapmıyor tartısılır , o yuzden o ulkelerı dıkkate alacak degılım. benım ulkem dahıl benım kararımı etkılemez ama benım kendı ıc ulkem, benı bu yone yonlendırdı dıyeyım. o yuzden de herkesın yol haritası, kendi iç ülkesinden çıkmalı. kendine doğru kendine yanlış dine göre dogru, dine göre yanlış. kendisi karar vermeli yani

Hayırlısı neyse o gelsin başınıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…