Gebeliğe Hazırlık Anne olmak istiyormusun? Ozaman gel sende katıl bize🌺🌺🌺🥰

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Selamlar herkese
Benim 3 yaşında bir kızım var. Konuyu görünce yazmak istedim sadece belki birilerine de vesile olur. Benim kuzenim hafız arkadaşlarına ve bizim bir akrabamıza çocuğu olması için denemislerdi ve gerçekten çocukları olmuştu. Banada dedi ki sanaada deneyelim yani sonuçta zararı olmaz yer gök dua ile diye bende kabul ettim ve sonuç bende hamile kaldım Ayrıca kullandığım bir program vardı hamileyken orada da bı kaç kişiye söylemiştim sonradan bana dönüş yapmışlardı hamile olduklarını söylemişlerdi. Yaptığımız şey kursta arkadaşları ile 40 ya da 41 kere (tam hatırlamıyorum:/ ) Meryem suresi okumuslardi ayriyeten 11 tane hurmaya misal birine annem birine yengem birine halam sırayla bütün yakinlarima verdim hepsi birer Meryem suresi okudular ve her gün eşimle bir tanesini bölüşerek yedik o ayın sonunda hamile olduğumu öğrendim. Bilemiyorum belkide kalbimi çok bağlandığım içindir. Ama Rabbim ol derse olur stres yapmamak en önemlisi gerçekten çok zor ama ne kadar stresi kendimzden uzaklaştırsak o kadar hamileliğe yaklasiriz. İnşallah Rabbim isteyen herkese nasip eder.

Kadın doğum gittim siknti olmadığını yumurtalık Çalışıyor dedi kan tahlili temiz dedi sadece kilo vermemi söylediği ama.benden Cook daha kilolu arkadaşlarim hamile kaldı 86 kiloyum bu arada
Kilo vermeniz lazım gerçekten. Dediğim gibi önce kilonun nedenini de öğrenmek için bir endokrinolojiye görünün. Belki insulin direnciniz vardır yada triodler de bi sıkıntı vardır. Emin olun boy kilo endeksinin iyi olmaması yumurta kalitesini ve adet düzenini çok etkiliyor. Ben 73 kiloydum diyetisyenle çalışarak 3 ayda 12 kilo verdim ve hamile kaldım. Bebeğimin kalbi aniden durdu 2,5 aylıkken ama kiloluyken ne denediysem hamile kalamamıştım. Gidin bi değerlerinize bakılsın. Siz sağlıklı olun ki bebeğiniz de sağlıkla doğsun.

Endokrinoloji hangi bilim dali hani ne yaparlar aceba

Endokrinoloji hangi bilim dali hani ne yaparlar aceba
Endokrinoloji kandan troid hormonlarına bakar, açlık ve tokluk şekerinizi inceler varsa insülin direncinizi yada gizli şekerinizi ortaya çıkarır ve bunları tedavi eder. Ayrıca kan testiyle tüm hormon ve vitamin dengenizi kontrol eder. Ultrason ile troid bezlerinize bakar varsa nödülleri tedavi eder. Metabolizmanızın temel taşı troid ve salgıladığı hormonlardır. Bir randevu alın ve durumunuzu anlatın. Hiç bir şey kaybetmesiniz aksine varsa bişiler tedavisini görmüş olursunuz.

Selam hanımlar, incir ile havuç kürünü deneyen var mı ?
Ben denemedim ama deneyen çok duydum.
Ncir yumurta gelişimini sağlarken havuç sağlıklı çatlamasına yardımcı oluyormuş. Bu ay gebe kalamazsam bende yapmayı planlıyorum. İbrahim saraçoğlunun videolarını izleyin youtubeda ayrıntılı anlatımları mevcut.

Kızlar peki ya adet düzensizliğine ne yapacağız artık çok zor durumdayim
Endokrinoloji icin once dahiliyeye gitceksiniz o uygun gorurse endokrine sevk yaziyor sevksiz endokrine gidemessiniz adet olamamaninda bircok sebebi olabilir dahiliyeye soyleyin endokrine sevk verir zaten onlarda arastiriyor herseyine bakiyor kadin dogumada gidin prolaktindende olmayabiliyor bircok sebebi vr yani

Bende oradan gördüm, bu ay bende deniycem hayırlısı bakalım.

Ayn ben en iyisi yarın gideyim randuvu boş iken

Gönlü güzel arkadaşım Rabbim gönlünün dilediğini versin sana. Yeni konu başlığın da uğur getirsin hem bana hem de anne olmayı dileyen herkese
Ah canımmmm onsenin gönlünün güzelliği Allah razı olsun aminn İnshaAllah.. inanki çok isterim biris burda iyi haber alınca aynı bana olmuş gibi sevinirim.. Hoşgeldin canım

Merhaba arkadaslar 31 yasindayim 6 aydir bebek istiyoruz ama olmuyorrrrrrrrrr. nepcaz bilmiyorum.
Merhaba bacım hoşgeldin.. başaracağız inshallah canım.. Allah'ın izniyle önce maneviyat ve yaşam tarzımız ile başaracağız.. ilk sayfada yazdım oraya .. bu yolda ışık onlar..

Merhaba a.selam hoşgeldin Allah razı olsun paylaşımın için.. elbette sen çok samimi dua etmişsin inanmışsin Rabbimde sana nasib etmiş.. ilk sayfada da belirttiğim gibi gerçekten inanarak dua edip zikirlerinizi yaparsak ben eminim muaffak olacagizdir.. Allah'ın izniyle.. Rabbim evladını sana bağışlasın

Bende de PCO var ve trioyit ama ilaçla dengeliyorum.. doktorlar PCO için sadece zyaifla yeter senin çocuğun da olur herseyin olur dediler.. bende kiloyum ama kilo veriyorum hala 15 kg gitti bile .. ama var yinede.. keisnlikle önemli

Selam hanımlar, incir ile havuç kürünü deneyen var mı ?
Selam bacım hoşgeldin.. ben içir kuru yapmsitim ovulasyon testlerim bitmeseydi sanırım sonucunda gorcektim çoğu kişi hamile kalmış bu kürle.. ama şimdi insülin direnci filan olunca kötü etkileyebiliyor o yzuden devam etmedim ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…