Anne Olmak Isteyenler

merhaba mrsgordie.nazlımeleğin de yazdığı gibi hem fiziksel hem duygusal hem de maddi açıdan bayağı yıpratıcı bir durum tüp bebek tedavisi.Çok fazla riski var ayrıca ikiz olacağı da garanti değil.Şansını arttırmak için daha zahmetsiz olan yumurta takibi ya da nispeten daha zor aşiılama yöntemlerini deneyebilirsin.iğne değil de hapla (mesela klamen gibi ) yumurta sayısını arttıran ilaçlar var.Benim eşimde problem var.Tüp bebek denedik daha önce ,ben sağlıklı olmama rağmen biri tutumadı birisi de dış gebelik oldu.Yani kısmet işi ,sağlıklısın problem yok diye illa olacak diye bişiy yok.Kader....ama şunu da belirtmeliyim şansını çok da fazla zorlama bence ,hormon ilaçlarının tümünün yan etkileri var.Herşeyin doğalı iyidir.veeeee sağlıklı olduğunuz için allaha şükretmelisiniz gerisini boşverin zorlamayın.

arkadaşımız kızmasın ama kendi de söylemiş cahil olduğunu kendisine katılıyorum

tabi insan sahip olduğu şeyleri kaybetmeden değerini bilmiyor o da var

ne deyim Rabbim hayırlısını versin

sanırım defalarca ozur dıleyerek ve sıkılarak yazdıgım cumlelerı okumussundur,
benım kadar sahıp olduklarının kıymetını bılen cok az kısı vardır,
yas sorunu ve dıger rahatsızlıklarım ıkı kere anne olmamın onune gecebılır,
cahıl olmak ayıp dııl sorup ogrenmemek ayıptır,
sordum ve ogrendım cevap veren tum canlar sagolun
bu forum nıye var bılmedıklerımızı ogrenıyoruz
bence olaylara olumlu bakarak baslamalıyız,
bazı seyler cnımızı yakmıs olabılır yada ıcımız acıyor olabılır,
yarın kanser olmayacagım
yada sakatlanmayaagım ne malum

herseyı bılmek ıstıyor ınsan
kızmadım sadece yardım eden arkadasların daha olumlu ve kendılerıyle barısık oldugunu dusunuyorum

ıyı bayramlar:teselli:

umarım bu mubarek kurban bayramı rabbım senınde dualarını kabul eder ve yuvan saglıklı bır bebısle senlenır,Şeniz

umarım bu mubarek kurban bayramı rabbım senınde dualarını kabul eder ve yuvan saglıklı bır bebısle senlenır,Şeniz

iyi dileklerin için teşekkür ederim

umarım rabbim sizede tüm isteyenlere de sağlıklı bebişler verira.s

benim 4 tane düşüğüm oldu ilki 4 aylıktı aldılar sonrakilerde daha küçüktü onlarıda kaybettim daha sonrada bir ameliyat geçirdim şimdi yeniden hamile kalmak istiyorum iki aydır aşılama yapılıyor tutmuyor doktorlar sorunuma hiçbir sebeb bulamıyor en çok canımı sıkanda bu doktorların her şey
in yolunda olduğunu söylemesi 5,5 senelik evliyim ve yaşım 31 oldu artık umudum kalmadı artık hamile kalmaktan bile korkar oldum yine kaybediceğimi düşünmek beni öldürüyor her şeyden medet umuyorum koca karı ilaçları bile denedim olmuyor işte eşimi çok seviyorum ama ona bile bu gece ben gideyim dedim oda çok üzüldü tabi ama ne yapayım bu kadere onuda mahkummu edeyim o çocukları çok seviyor ve bir çocuğu olsun çok istiyor hatta birden çok ama ben yapamıyorum ona bunu yaşatmaya hakkım yok kendimi eksik ve güçsüz hissediyorum hayatta her istediğimi zorda olsa başardım bu güne kadar ama bunu yapamıyorum yüce allahın isteği bu belkide buna birşey diyemem inşallah allah isteyen herkese bebek nasip eder tabi banada

benim 4 tane düşüğüm oldu ilki 4 aylıktı aldılar sonrakilerde daha küçüktü onlarıda kaybettim daha sonrada bir ameliyat geçirdim şimdi yeniden hamile kalmak istiyorum iki aydır aşılama yapılıyor tutmuyor doktorlar sorunuma hiçbir sebeb bulamıyor en çok canımı sıkanda bu doktorların her şey
in yolunda olduğunu söylemesi 5,5 senelik evliyim ve yaşım 31 oldu artık umudum kalmadı artık hamile kalmaktan bile korkar oldum yine kaybediceğimi düşünmek beni öldürüyor her şeyden medet umuyorum koca karı ilaçları bile denedim olmuyor işte eşimi çok seviyorum ama ona bile bu gece ben gideyim dedim oda çok üzüldü tabi ama ne yapayım bu kadere onuda mahkummu edeyim o çocukları çok seviyor ve bir çocuğu olsun çok istiyor hatta birden çok ama ben yapamıyorum ona bunu yaşatmaya hakkım yok kendimi eksik ve güçsüz hissediyorum hayatta her istediğimi zorda olsa başardım bu güne kadar ama bunu yapamıyorum yüce allahın isteği bu belkide buna birşey diyemem inşallah allah isteyen herkese bebek nasip eder tabi banada

seni şu an çok iyi anlıyorum ama bazen hatta çogu şeyle rbizim elimizde degil bzi allahın takdirine razı olmaz zorundayız ona karşı gelemyiz eger birşey olmuyorsa kaçmak yerine savaşmak ama dualar ederek savaşmak ve yuce rabbimzie güvenmek ona sıgınmak en iyi olan degil midir cnaım benim mesela dogacak tum bebekler hayırlı mıdır ? dogacak her çocuk harika mıdır ? evet insnaın bebeginin olacagını bilmesi çok güzel bir duygu onu taşımak içind hissetmek harika bişey ama nic esıkıntılar sonrası allah yardımımıza yetişmiş al bakalım demiş bizlere yuz çevirmemiştir senin eşin sana böyle bir teklif yapsa anlayabilirm ama inanıyorum ki en az eşin de senin kaar üzülüoyrudr ve send e en az onun kadar üzülüoyrsundur bazen bazı şeyleir çok istemek insana yara degil zarar verir biz herşeyin hayırlısını istemeli ve dua etmeliiyz dua etmek den asla vazgeçmemeliyiz rabbim herşeyden ve herkesden daha buyuktur rabbim tıpdanda buyuktur nice drların snein asla çocugun olmaz dediği kadınalr vardır ki çocukları olmuştur bu iş nasip işi bazen bazı densziler çıkıp mesela kolay yoldan ahmile kalan ve ben tam kadınım diyen kadınalr vardır ki aslında nice çocuk sahibi olmayaıpda ama n emaharetli allahın sevdiği kulu vardır ki ellerine su dökemez o çocuk doguranlar bak bende hamileyim 4 aylık biraz önce vajinamda agrım oldu aglaya aglaya bittim.... ama allahın dediği olur benimd ediğim degil ama alahtan dileğim bebegimi ve beni koruması ama rabbim herşeyin en iyisini bilir biz müslümanlar bu başımıza gelenelrden hoşlansakda hoşlanamsakda razı olup rıza göstermek zorundayızbizim için sonuçta neyin hayırlı olup neyin hayırsız oldugunu tek bilen allahtır ona sıgınp ona güvenelim hiçbirimiz evlenirken acaba ileriede bizim çocugumuz olur mu olmaz mı diye düşünmüyoruz ama acaba bu bebekler buyudkten sonr asonralı ne olacak bilioyr muyuz hayır bilmioyruz o zaman en sadık olan dostumuza yönelip sabır göstermeliyiz....... asla unutma dua etmekden asla vazgeçme çünkü sözünü tutan tek dost ALLAH TIR

Arkadaşlar Yardim Istiyorum Sizden.ben Aşilama Yaptirmadim Direk Mikro Yöntemini Denicem Sizden Ricam Fiyatini Aşaği Yukari Söğlüyebilirmisiniz

eger hani bir kuruma baglıysan destekeleyen bir sigortan varsa 3000-3500 arası ama eger yoksa 7000-6500 civarı tutuyormuş canım allah yardımcın olun dileirm melegine kavuşursun bir an önce

sana nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum SARA NUR canım kardeşim yaşın benden küçük ama kalbin öyle büyükmüşkü bu gece inan mesajıma yazdığın cevabı okurken hıçkıra hıçkıra ağladım canım benim sesimi duyan birilerinin olması beni çok rahatlattı insan bazen kendini çok yalnız ve çaresiz hissediyor etrafında birçok dostu ve yakını olsa bile.kimse beni anlıyamaz diye düşünüyordum ama sen öyle güzel şeyler yazmışsınki içim bir an huzur doldu yüce allah sana ve bebeğine uzun ömür versin inşallah çok mutlu olursun.bazı insanların kolay sahip olduğu şeylere bazı insanlar zor sahip oluyor belkide bu yüzdendir bazıları değer bilmez. Hergün bir sürü haber çıkıyor bebeğini atmış yada bırakıp kaçmış kadınlarla ilgili inan duyunca söyleyecek söz bile bulamıyorum ne söylesem hafif kalıyor gözümde bizim gibiler o evlada sahip olmak için ne acılara katlanıyorken onlar çöp gibi atıyor. Son aşılama denememde tutmayınca yalnız başıma sahile indim denize bakarken ağlıyordum bizim buralar bu zamanda çok sakindir kadının biri çocuğunu belinden kavramış torba gibi geliyordu benden para isterken o çocuğu çuval gibi soğuk taşların üzerine bıraktı inan o an ağlamaktan vaz geçtim ve kadına öldürecekmiş gibi baktım bilmiyorum bu konularda çok hassasım neden ben değil dedim allahım neden ben değil o çocuğa çok iyi bakabilirim buna gücüm var ama benim olmuyor oysa onun oluyor ama onda balkacak güçte yok vicdanda o zaman o benden dahamı üstün evet kaç milyar yada kaç tirilyon bir evlat değerindedirki evet belkide o benden daha üstün ne bileyim yanlış şeyler belki bunlar ama bazen böyle düşünüyorum işte bende inancı çok kuvvetli biriyim allahım bana birgün yardım edecek biliyorum senin sesimi duyup bana yazman gibi birgün oda benim yakarışlarıma cevap verecek ve bir yavru verecek bana. Tekrar sana çok teşekkür ederim canım benim.

allah size ve tüm anne olmak isteyen bayanlara cocuk sahibi olmayi nasip etsin...umarim evlatlariniz size hayirli cocuklar olur...

sevgili kader arkadaşım n.yıldız.inşllh Rabbim senin ve tüm isteyenlerin ve benim de tabii tez zaman da hayırlısıyla dualarımıza cvp verir diyorum.inan yaşadıklarında yalnız degilsin.hayırlısı derken hep evladın hayırlı olacagını zannediyoruz ama yanlış işte...unutma bu yaşadıgımız imtihan hayırsız evlatla imtihandan daha kolay.eger eşin de seni anlayan biri ise destegini esirgemiyosa önce çocuk degil de sen geliyorsan eşine sıkıca sarıl ve önce eşinle olan mutlulugunu düşün.bizler yaşadıgımız sıkıntıların bunalımdan kendimizi eksik görüyoruz ve onlara da konuşmalarımızla bunu yansıtıyoruz.evladımızın olmaması eşler arasında bi sorun degildir.aksine çevrem de gördügüm evladı olmayan çiftler yaşlansalarda birbirlerinin gözüne hala sevgiyle bakıyorlar.çünkü evlatlar çogu zaman mutlulugun yanında bir sürü sorun la geliyorlar ve birbirlerine deli gibi aşık olan çiftler bile her sorunda birbirlerini suçlayıp her seferinde biraz dha kendilerinden uzaklaşıyorlar.önce beden ve ruh saglıgı sonra da eşimizle olan ilişkimiz en önemlisi...ama tabiki de elimizden gelen herşeyi yaptıktan sonra en büyük mercii olan Rabbimize tevekkülle ondan gelene hayırlısıymış deyip razı olmak...yılmak yok sonuna kdr yola devam...Allah a emanet ol cnm benim...

ben yenı üye oldum 15 s.evliyim tüp bebek icin iyi doktur ve fıyat lar nasıl bekliyorum cok doktura gıttım ama son care

slm.fiatı 3500 ytl sanırım bir kısmınıda ssk karşılıyor.yaklaşık 2400 falanda sana kalıyor sanırım.tabi bunada iğneler falan dahilmi bilmiyorum.bende doktor yanımda tel.ile görüşüyordu ordan duydum.pembe mavi tür bebek merkezi bursa önerebilirimcanım ok..

ben yenı üye oldum 15 s.evliyim tüp bebek icin iyi doktur ve fıyat lar nasıl bekliyorum cok doktura gıttım ama son care

aramıza hoşgeldin canım ilk tüp bebek denemen olacak hayırlısı olsun inşallah daha önce nasıl bi tedavi gördün ?

teşekkür ederim daha önceki standart tedavileri gördüm inşallah tüp bebek için yapıcağım girişimlerden sonuç alırız Allah (c.c) hepimizin yüzünü güldürür ben yeni üyeyim diğer arkadaşlara da slm gönderiyorum kusurum olursa affola...

inşallah canım allah yüzünü gülgüdürür.bende ilk aşılamamı olacağım adetimi bekliyorum.allah emeklerimizi boşa çıkarmaz inşallah..herşey herkezin gönlünce olur umarım

ddm sana diğer yazdığın sayfada bilgi verdim özel mesaj yollayamıyorum sanırım acmadın.....bilgine

X