Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
evet bende istemiştim 19.gün gitmiştim denemek için baktırmak istedim doktorum kabul etmedi 3.gün harici bakılması birşey ifade etmiyor demişti bana nerden para kazanacaklarını şaşırdılar sağlıkta ticarete döküldü artık..
İnsaflı Dr a denk gelmek lazım. Ben de özele gidiyorum ama gerek yoksa gerek yok diyor Dr. Bazı doktorlar sırf bişeyler yapmış görünmek için yapıyor malesef 😕

Kuzum selam yanlış hatırlamıyorsam sen soğan kürü yapmıştın ben bu ayda olmazsa denemek istiyorum nasıl yaptın kaç bardakla nasıl soğanla ne zaman içtin adetin kaçıncı günü başladın kaç gün içtin nlatır mısın? minnikMucize minnikMucize
Evet canim normalde 7.gunu basliyorlar ben boyle daha yararli buldum boyle dene adetimin 2.gunu basladim iltihap falan varsa beraberinde söksun diye 15 gun boyunca sabah aksam ac karnina herzaman ufak bir soganla taze olarak yaptim hic aksatmadim

1 sogani 4e bolerek 1.5 su bardagi suda 5 dakika kaynattim ardindan suzup ilikken bak asla ne sicak ne soguk olmuycak ilikken iciceksin sogukken faydasi olmuyor

evet öyleymiş ama neyi takip etmek için reglin geçtikten sonra bakıyor ki yumurta takibi desen ultrasonla bakması veya progesteron istemesi gerekmez miydi lh testi 3.gün harici bakılması çok saçma geliyor ama doktorun vardır herhalde bir bildiği
Bende öyle düşünüyorum günunden anlar zaten bir şey varsada ultrasonda çıkar sağolun bilgilendirdiğiniz için Allah razı olsun😊🌸

Evet canim normalde 7.gunu basliyorlar ben boyle daha yararli buldum boyle dene adetimin 2.gunu basladim iltihap falan varsa beraberinde söksun diye 15 gun boyunca sabah aksam ac karnina herzaman ufak bir soganla taze olarak yaptim hic aksatmadim

1 sogani 4e bolerek 1.5 su bardagi suda 5 dakika kaynattim ardindan suzup ilikken bak asla ne sicak ne soguk olmuycak ilikken iciceksin sogukken faydasi olmuyor
Sağol kuzum teşekkür ederim 🥰

evet öyleymiş ama neyi takip etmek için reglin geçtikten sonra bakıyor ki yumurta takibi desen ultrasonla bakması veya progesteron istemesi gerekmez miydi lh testi 3.gün harici bakılması çok saçma geliyor ama doktorun vardır herhalde bir bildiği
Bende öyle düşünüyorum günunden anlar zaten bir şey varsada ultrasonda çıkar sağolun bilgilendirdiğiniz için Allah razı olsun😊
Hayır normal. Döngünün üçüncü günü olsaydı tek haneli bi rakam çıkardı Ama yumurtlama döneminde lh hormonu yükseliyor o yüzden normal
Doktor gününden anlar kaç doktor gezdim diğerleri bu testleri bile yapmadi yaşim 22 genç olduğum icin gerekli görmediler ama bu doktor çok iyi vardir bildiği yorum yapip bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim Allah razi olsun Allah size ve isteyen herkeze hayirli evlat nasip etsin😊🌸

ay beeenn kahve bağımlısıyım çarpıntı yapana kadar günde 3 4 fincan içiyorum :KK48:
Ayyy maşallah canım sen de benden aşağı değilsin 🙈 çarpıntı bende bu yapmıyor ama Nescafe içersem yapıyor ilginç 😱 uykumu da açmıyor gerçi benim nasıl bünyem var anlamadım 🙈
Ben espresso manyaklığı içindeyim. Tek bildiğim erken dönemde adrenalini arttırarak düşük riski oluşturduğu.. Hamile kalmayı zorlaştırdığını bilmiyordum. Günde 5 e kadar çıkıyor shot bu da 400 mg kafeini geçiyor yani insan için risk sınırını😀 bazen yatmadan önce süt gibi içesim geliyor.... Sigarayı bırakabiliyorum ama kahvede şüpheliyim.. Ne işe ne hayata odaklanabiliyorum. Yaşam kaynağım gibi.. Kafeinsiz kahveyi 100 metre uzaktan tanırım 😣 bırakanlar nasıl bıraktıklarını yazsalar süper olur... Bildiğim kadarıyla filtre kahve tek kupa 100 mg kafein biraz büyürse kupa en fazla 150 mg olur.. Yani gebelik planlayan kadınlar için 200 mg kafeinden az inşallah bir sorun olmaz gibi.

Yine uzun yazdım ya🙈🙈
AA düşük riski oluşturduğunu bilmiyordum ben de hiç ilk defa okudum. Aslında hamile kalmayı zorlaştırıyor demedi ama yumurtlamayı bozabiliyor diye okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum. Doktor genel olarak gebeliğe hazırlık sürecinde hamile gibi besleneceksin dediği için onu da öyle söyledi 🙈 hamile olmadam hamile gibi beslenmeye çalışmak da zor sürekli her şeye dikkat etmek.

Ben de malesef İlk denediğimiz aylar hiç içmedim ama nerdeyse koltukları kemirecektim 🤪 son 2 aydır falan saldım yine eskisi gibi içiyorum napayım 🤷 seni çok iyi anladım benim de başka bir bağımlılığım yok ama kahveyi damardan falan alasım geliyor 🙈 artık kafeinsizle arayı bulmamız lazım bebiş gelince 🙈

E yapma tabi dun bende uzulurdumde noldu sanki. Bende yapmayı dusunuyorum Belkı pazar sabahı yaparım. Bi Belirtim yok ya
25i sabah yaparım kuzum ya birde bende rüya gördüm biraz önce uyumuşum sabah geri sürekli afedersin çişim geliyordu ve kopkoyuydu kalktm 15 dk oldu 3 kere lavobaya gittim anlam veremedim 😂
11. Gün yapın en erken
Öyle yapicam kuzum

merhaba arkadaslar.

En son 21 Kasimda regl oldum Ve genelde 29 gün sürer aslinda pazar günü regl olmam gerekiyordu olmadim.
Pazar günü hafif koyu kurumsu kan geldi. bir kac damla denilebilir. afedersiniz ama idrarim asiri koyu sari renkte idi. sol kasigimda sürekli batma var. ve iki gündür belim agriyor. kendimi cok tuhaf hissediyorum acaba hamilemiyim mi diye? cok yorgun hissediyorum kendimi. Halsizlik hat safhada. Belimden bacaklarima kadar agri vuruyor.

üc gün önce test yaptim negativ cikti. bir kac gün sonra tekrar mi test yapsam?

X