Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
arkadaslar bişey diyecem yani soracam.. instagramda "şifalardogadangelen11" diye bi kullanıcı var.. ve hesabında hep teşekkür edenleri yayınlıyor. şifalı bir macun hazırlıyormuş.. amh değerini düzenliyor, spermi arttırıyor, prolaktini düşürüyor,muş, bende yazdım ama cvp gelmedi.. kullanan yada dikkatini çeken varmı..
Kayınvalidem yazmış oraya benim için 😂 testlerimi istedi attım cevap vermemiş sonra döşemiş yazıklar olsun bir cevap vermediniz diye 😂

Kızlar kahve tiryakileri var mı aramızda 🙈 ben doktora gebelik öncesi gittiğimde türk kahvesi ve filtre kahveye günde bir fincan izin vermişti. Nescafe yok dedi zaten uzun zaman önce bırakmıştım salgın başında evde filtre kahveye alıştım. Kahvesiz kesinlikle çalışamıyorum ve uzun saatler çalışmam gerekiyor. Bir fincan sorun olmaz inşallah fincanın büyüklüğü hakkında konuşmadığımız için ben aşağıdaki gibi bir fincanı makul gördüm 🙈
Ben espresso manyaklığı içindeyim. Tek bildiğim erken dönemde adrenalini arttırarak düşük riski oluşturduğu.. Hamile kalmayı zorlaştırdığını bilmiyordum. Günde 5 e kadar çıkıyor shot bu da 400 mg kafeini geçiyor yani insan için risk sınırını😀 bazen yatmadan önce süt gibi içesim geliyor.... Sigarayı bırakabiliyorum ama kahvede şüpheliyim.. Ne işe ne hayata odaklanabiliyorum. Yaşam kaynağım gibi.. Kafeinsiz kahveyi 100 metre uzaktan tanırım 😣 bırakanlar nasıl bıraktıklarını yazsalar süper olur... Bildiğim kadarıyla filtre kahve tek kupa 100 mg kafein biraz büyürse kupa en fazla 150 mg olur.. Yani gebelik planlayan kadınlar için 200 mg kafeinden az inşallah bir sorun olmaz gibi.

Yine uzun yazdım ya🙈🙈

arkadaslar bişey diyecem yani soracam.. instagramda "şifalardogadangelen11" diye bi kullanıcı var.. ve hesabında hep teşekkür edenleri yayınlıyor. şifalı bir macun hazırlıyormuş.. amh değerini düzenliyor, spermi arttırıyor, prolaktini düşürüyor,muş, bende yazdım ama cvp gelmedi.. kullanan yada dikkatini çeken varmı..
AMH değerini hiç bi macun düzeltemez canım o bize doğuştan atanmış bir şey ama diğer unsurları bilemem içeriğini incelemek lazım
Kayınvalidem yazmış oraya benim için 😂 testlerimi istedi attım cevap vermemiş sonra döşemiş yazıklar olsun bir cevap vermediniz diye 😂
Kızdırmayın kayınvalideyi 😂😂😂

o azmış kuzum ya daha büyüğü yok muydu :KK70:
bu arada ben de eski tiryakilerdenim seni çok iyi anlıyorum günde en az 3 fincan türk kahvesi içerdim. sonra halsizlik, zayıflık şikayetiyle dahiliyeye gittiğimde kan değerlerim yerlerde çıktı :KK17: doktor ferrozinc yazdı 2 kutu içtim ondan ilacı içmeye başladığımın 3. günü falan kahve kokusu midemi bulandırmaya başladı, içmem imkansız hale geldi resmen tiksindim kahveden :olamaz: şimdi o kadar olmasa da ayda yılda bi birilerine eşlik etmek için içiyorum ama hiç aklıma gelmez kendim yapayım da içeyim diye :KK70:
Ben bu ferrozinc i bir deneyeyim. 😍

Ben de bata 5 gün kala yaptım. O da umudu kesmek için yaptım aslında. Yine bişey dürttü bugün yaptım işte. 2 gün var. Dişçiye gideyim dedim emin olayım da.. Ve sıfır belirti inan ki. Çıkarsa gerçekten belirti aramayın boşuna diyebilicem. Umudunu yitirme ☺️
SONuca internetten bakabiliyomusunuz merak ettim bende dua ediyorum sana

Sağol canım güzel dileklerin için 🖤 inşallah ilaçlar derdimize çare olur, bebeklerimiz bize gelir 🥰

Canım kırmızıya dönerse hemen doktora git, ihmal etme yerleşme vs. Gibi düşünerek kırmızı renk tehlikeli

Bugün netleşir canım artık

Ayyy Hoşgeldin yaa 🖤 iyi de anormal yazdığın hiç bişey yok sayfanda baktım tek tek hesap dondurmakta ne bilim 🙄

Evet canım çok şükür 🙏 bu ay progestan ve estrofem vermedi bakalım
minseo minseo 12.gunde negatif ciktigi icin pek umutlu gitmedim acikcasi ama insallah positif gorurum agzim kalbim de bekliyorum 👶🏻

X