Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ayyy gerçekten mi 😱 evet demir emilimini azaltıyor ama pek çok açıdan da kahve çook faydalı. İnan ben sadece çalışmak için içiyorum nerdeyse keyif kahvelerini özledim 🙈 ne güzel bırakabilmişsin beybi valla ben en kötü kafeinsize geçerim diye düşündüm hamileyken. O da kandırır mı bilemedim 🤪
Demir cok önemliymis hamilelik icin bende eksikti gecen ay takviye aldm ins düzelmistir simdi

Tabii ki ilk sizinle paylaşıcam. Eşim bu hafta izinli, evde. Ona bile söylemedim test yapmadığımı. Kan verirken yanımdaydı ama her ay verdiğim için umursamadı bile 😁 yılbaşı gecesi yeniyıl hediyesi olarak vermek isterim o yüzden söylemeyi düşünmüyorum zaten varsa bile. Dayanabilirim tabii 🙈 hayal kırıklığı olmaz inşallah sağolasın 🙏
Insalah hayirli haberlerini bekliyoruz canim

Belirtide olmayınca insan umudunu yitiriyor tam
Ben de bata 5 gün kala yaptım. O da umudu kesmek için yaptım aslında. Yine bişey dürttü bugün yaptım işte. 2 gün var. Dişçiye gideyim dedim emin olayım da.. Ve sıfır belirti inan ki. Çıkarsa gerçekten belirti aramayın boşuna diyebilicem. Umudunu yitirme ☺️

Ben de bata 5 gün kala yaptım. O da umudu kesmek için yaptım aslında. Yine bişey dürttü bugün yaptım işte. 2 gün var. Dişçiye gideyim dedim emin olayım da.. Ve sıfır belirti inan ki. Çıkarsa gerçekten belirti aramayın boşuna diyebilicem. Umudunu yitirme ☺️
Nezamana cikar sonuc? Seninle birlikte bende heycanlandim valla. Belirti sart degilmis bendede pek yoktu ilk hamileligimde

Nezamana cikar sonuc? Seninle birlikte bende heycanlandim valla. Belirti sart degilmis bendede pek yoktu ilk hamileligimde
Akşam geç saatlerde çıkar heralde. Valla ben düşünüyorum ama ilk hamileliğimde ben de hiçbişey hissetmemiştim sanki. Hepimizin heyecanını paylaşalım inşallah. Birinden haber gördüğümde ben de o kadar mutlu oluyorum ki 🥰🙏

Ayyy gerçekten mi 😱 evet demir emilimini azaltıyor ama pek çok açıdan da kahve çook faydalı. İnan ben sadece çalışmak için içiyorum nerdeyse keyif kahvelerini özledim 🙈 ne güzel bırakabilmişsin beybi valla ben en kötü kafeinsize geçerim diye düşündüm hamileyken. O da kandırır mı bilemedim 🤪
evet canım malesef. bir fincan kafeinli içersin geri kalanı kafeinsiz içersin :KK70:

Doğru doktoru bulana kadar böyle insan yaşadığı üzümtülerle ve vakit kaybıyla kalıyor malesef. Şimdi içine sinen doktora çok sevindim bence doğru tedavi uygulanıyor gibi inşallah sağlıkla ilerler bu kez kalp atışını da duymuşsunuz ne güzel. Bence stressiz kendinizi zorlamadan geçirin günleri tek önerim o olabilir 😊 bebişin tadını çıkarın 🍀

Hoşgeldin kuzum yaaa ne alaka ben de mesajlarına baktım öyle bişi de göremedim hiç anlamadık o yüzden 😱 neyse hoş geldin çok uzun sürmedi neyse ki 😊

Ay kuzum regl olmasan hamilesin diyeceğim neden ki acaba üşüttün mü farklı bir şey mi yedin şimdi nasılsın?

Ne güzel rüya😍 rüyası bile öyleyse gerçek mutluluğu nasıldır acaba 🥰 hayırlara çıksın inşallah

Ay benim de ya yaz kış donuyür 😬

Ama sen de çok erken yapmışsın canım 😔

Ahh benim de her ay böyle olur. Test yapmaya fırsat bile kalmadan lekelenmelerim başlar 😔 ilk gün insan üzülüyor ama bir dahaki aya umutla harekete geçmek lazım 😔

Ne güzel yaa keşke biz de görsek öyle önceden🙈

Evet tabi ki bunlar sadece risk faktörü herkeste öyle olacak diye bir şey yok ama bile bile öyle devam etmek de doğru değil doktora giderek en iyisini yapmışsın inşallah sağlıkla olur mutlaka etkisi olmuştur 😊

Günaydın kız bu ne inanamıyorum hadi yaptır gel 🙈 ben bu silik testlerde pek yorum yapmayı sevmiyorum korkuyorum heveslendirmeye ya da görmüyorsam da üzmek istemiyorum. Uzaktan hafif çizgi var gibi gözüküyor bilemedim inşallah vardır ve sağlıkla ilerler 🙏

Ben öyle bir yorum mesaj da görmedim çok ilginç 🙄 bu kadar ne olabilir yani her şeyi banlıyorlar ifade özgürlüğü istiyoruz 🤣
Aylar arttıkça umut etme oranım da düşüyor. Zaten 1 yıl dolmasına az kaldı giderim belki diğer ay doktora 1 yılım doldu diyerek. Bir de üstelik bu ay feci ağrım var karnımı kasıklarımı yerinden söküyorlar sanki. Bu kadar agrimazdi hiç usuttum mü acaba..

Aylar arttıkça umut etme oranım da düşüyor. Zaten 1 yıl dolmasına az kaldı giderim belki diğer ay doktora 1 yılım doldu diyerek. Bir de üstelik bu ay feci ağrım var karnımı kasıklarımı yerinden söküyorlar sanki. Bu kadar agrimazdi hiç usuttum mü acaba..
seninle aynıyız ben de 11. ayıma girdim ara sıra bana da geliyor o his olsa şimdiye kadar olurdu diyorum ama sonra uzun süre bekleyip hamile kalanları da görünce tekrar umutlanıyorum

şuan 4 gün gecikmede erken gebelik testi yaptım ama negatifff :KK43: normalde düzensiz degildir tarihlerim başınıza böyle bir olay geldi erken testte çıkmayıp gebelik ihtimali var mı acaba
Canım benim reglim 10 gün gecikti geç döllenme ihtimaline karşı bekledi doktorum ve oldum sende bir kaç gün daha bekle istersen

kızlar bse sorcam dun yaptıgım erken gebelık testıne baktım cok hayalet bı cızgı gordum ama resmde bellı edemıyorum ama aşırı hayalet yanı testı actım da oyle baktım olabılırmı bole bıse goz benı yanıltmıyorsa. dunde boleydı gormedm belkıde yanı emınde deglm tam ama fazla hayalet kuruma cızgısı degil

seninle aynıyız ben de 11. ayıma girdim ara sıra bana da geliyor o his olsa şimdiye kadar olurdu diyorum ama sonra uzun süre bekleyip hamile kalanları da görünce tekrar umutlanıyorum
Bakma bana da şimdi böyle diyorum ben can sıkıntısı hem de karnım aşırı ağrıyor canımın yanmasından dolayı aşırı karamsarım. Birkaç gün sonra umutlar yine yüklenir çünkü ikizler burcu olmak bunu gerektirir 😂😃

Bakma bana da şimdi böyle diyorum ben can sıkıntısı hem de karnım aşırı ağrıyor canımın yanmasından dolayı aşırı karamsarım. Birkaç gün sonra umutlar yine yüklenir çünkü ikizler burcu olmak bunu gerektirir 😂😃
ayneeen öyle :KK70: sen ilaç tedavisi alıyor muydun yoksa 1 yılı mı bekliyorsun ?

kızlar bse sorcam dun yaptıgım erken gebelık testıne baktım cok hayalet bı cızgı gordum ama resmde bellı edemıyorum ama aşırı hayalet yanı testı actım da oyle baktım olabılırmı bole bıse goz benı yanıltmıyorsa. dunde boleydı gormedm belkıde yanı emınde deglm tam ama fazla hayalet kuruma cızgısı degil
sonradan çıkanlara aldanmaa... 🍀

B bercestesi eşim bana dün diyor ki pazar beni seviyordun, pazartesi sevmiyordun, salı nötrdün, bugün de hoşlanıyo gibisin :KK70:
dedim tanıştırayım canım this is ikizler :KK70:
Ay aynen ya eşim de benim anlık duygu degisimlerime alışık hatta diyor ki senin kadar dengesiz birine rastlamadım 😂😂 Valla iyi sabrediyor bana ben bazen kendime bile sabredemiyorum😃

X