Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Benim olmaz ya Boyle. Hele bir hafta kala hafıf sıskınlıgm olur okdr. Adet günu yada bigun öncesindn karın agrısı olur bukdr. Bilmıyorum hamılelık belirtisimi acaba dıye dusunuyorum umut ediyorum ama bılmıorumda . Kac saattır çekıyorum Boyle. Tesekkur ederim atlattık çok şükür

Bende pco var zaten eşim saolsun henüz birşey yaptırmadığı için ne var ne yok bilmiyoruz

Biz gün aşırı ilişkiyi beceremedik , yani eşim yüzünden diyeyim o yüzden bana yine test kitlerinin yolu gözüktü

Geçmiş olsun, ne kadar zaman oldu atlatalı ? İlaç almışmıydın
Yok kullanmadım aile hekimi gerek yok dedı ıcerigıde fazla ağırdı. Ilac bıttıkten bır hafta sonra bile korunun yazıyodu. Hamilelik suphesi varsa ıcmeyın dıodu . Oyuzden almadım. Gecen ay atlattım bıka gun ağrılı sonra belırtı az gecti tesekkur ederim buarada

İlaç alınca bir süre korunmak gerekiyormuş diye duymuştum, çok şükür kolayca atlatmışsın , tekrar geçmiş olsun

Ben de corona aşısı olanların en az 1 sene korunması gerektiğini duydum doğru mudur ki sizce?

Canım 18 aralıkta regl oldum. Dün dr gittim. Femara ile büyüyüp atılmayan bir yumurta kalmış 26 mm. O yüzden ilaç tedavisini bırakalım bu ay dedi. Moralim bozuldu tabi. Yeni bir dr bulup ona soracağım bu yumurta kiste mi dönmüş nasıl atılacak diye. Çünkü benim dr normalde doğum kontrol hapı ile tedavi ediliyor bu atılmayan yumurta ama sen gebelik istediğin için sana vermeyeceğim dedi. Kafam çorba oldu resmen. İki gündür başım çatlıyor ağrıdan.
Yeni bat 14 ocak ama umutlu değilim yani bu kist diğer yumurtanın döllenmesini engellermiş

Çatlatma vermemiş miydi canım

Çatlatma vermemiş miydi canım
Vermişti canım çatlatma verdiğinde 23 mm ve 10 mm yumurta vardı. Sanırım 10 mm olan yumurta büyüdü çatlamadı atılmadı regl ile. Korktuğum şey şu ya bu kist atulmaz ise bir de bunun tedavisi ile zaman kaybedersem... 34 bitiyor artık genç sayılmam. Psikolojim altüst zaten. Eşim yazık dün bütün gece beni teselli etmeye uğraştı

Canım üzülme bu kistler regle atılıyor ben bugüne kadar atılmayan hiç duymadım en fazla tedavin 1 ay Aksar normal yolla denersin kist var diye hamile kalamazsın diye bişi yok bu ilaçların da işte böyle kötü bi yönü var kullansan bi dert kullanmasan bi dert

Merhaba kızlar aranıza yeni katıldım ilk defa yazıyorum acemiyim k. Bakmayın sizlere bir sorum olucaktı bn oğlumu 3 sene bekledim şükürler olsun suan 5 yaşında ve ona Bi kardeş düşünmeye başladık 2 sene oldu tık yok 3 ay klomen kullandım bu ay hiç birşey kullanmadım ama doktorum seneler sonra bana ilk defa rahmin aşagıta dönük dedi neden bana Bunu daha önceden soylemediniz dedim çünkü ilk oğlumdada ona gitmiştim hiç birşey söylemedi onemli değil gebeliğe engel değil diye dememişimdir dedi doğrumu gebeliğe engel değilmi yada sonradan mı döndü kafam karıştı bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Ben zaten ilaç kullanmak istemiyordum aşılama vs olmadıkça çünkü benim her ay bir yumurtam oluşuyor ve çatlıyor sadece hamilelik olmuyor. Bu ilaç fazla yumurta oluşumuna sebep oluyor ee sonunda da kiste dönüşebiliyır atılmayıp. Resmen dengem düzenim bozuldu. Bu kist bir dahaki adetle atılır dedi ama kist bir hormon salgılanmasına mı sebep oluyormuş yoksa hormon oluşumuna mı engel oluyormuş tam anlamadım o kısmı, döllenmeyi engelliyormuş kontrole bile çağırmadı çatlama vs için

kist varsa e2 salgılanıyor diye biliyorum canım

kist varsa e2 salgılanıyor diye biliyorum canım
Olabilir canım. Dr 'kist var bu ay tedaviyi bırakalım' dedikten sonra söyledikleri yarım yamalak aklımda kaldı, hormonun adını söyledi mi onu bile bilmiyorum. Başka dr bulursam kist mi değil mi ne olacak diye sorucam bu dr(aslında çok sevdiğim bir dr) açıklamadı ayrıntılı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…